What's new

Micro BOX Grow - Paradise Seeds (Auto) Vertigo

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Pai tu le-ai mancat ca sa dormi ma, asta asteptai de la ele ? Cum a fost high-ul ? Ceva panica ? :joint:
 

coolbud

puffin' the herb
highu , mega stoned si body effect.am dormit ca un bebelus dupa ce am infulecat ca un neghiob gen 600 de grame de mancare :D
 

gigi becali

Member
nice asta .... si cortuletzu si cum tia iesit ... respect.... totusi nu am vazut bud candy peacolo ... oricum overdrive'ul isi face treaba ... si fara big bud.

tare ash fi gusta si yo :(
 

coolbud

puffin' the herb
Nu am avut nevoie de bud candy , l-am folosit in fostul grow si da acelasi gust la toate plantele si de hranit pe frunze(adica foliar) nu , nu le-am hranit.
 

coolbud

puffin' the herb
Am ceva special pentru voi , dragi colegi

Foitele Smoke Dawgz (Le-am primit de la omul meu Deadly Hunta) :

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Foita este foarte subtire , banuiesc ca sunt bune.
 

gigi becali

Member
a fost fain showul ??? ...

man mega intrebare .... dupa ce a dat semne de inflorire iai mai dat grow juice ? sau iai dat numai bloom ?

arata acceptabil treaba ?
 

Attachments

  • IMG-20130502-01062.jpg
    IMG-20130502-01062.jpg
    77 KB · Views: 19
  • IMG-20130502-01063.jpg
    IMG-20130502-01063.jpg
    64.4 KB · Views: 17
Last edited by a moderator:

coolbud

puffin' the herb
New Grow!!

Am dat start la un nou grow cu Doamna Vertigo dar de data asta ea va fi crescuta intr-un ghiveci Aero (9 L) , nu i voi face training deloc , o voi lasa sa isi faca de cap (are unde)

Acesta este Ghiveciul Aero :

picture.php

picture.php


Tin sa mentionez ca mi-am cumparat inca o tubulatura cu reductori la 125 mm , reusind sa scot tubulatura prin tent si am acces la aer proaspat (Tentul este pozitionat exact langa geam)
Am asteptari mari avand conditii propice , cu tentul inchis temperatura nu sare de 24.5 , iar ventilatorul dinauntru este setat doar la treapta 1.

picture.php


:thank you:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Succes cu noul grow !

In ceea ce priveste temperaturile, le-ai masurat doar intr-un moment al zilei sau ai lasat sa treaca macar 24 de ore pentru niste valori cat mai exacte ?
 

coolbud

puffin' the herb
12 zile from seed +2 zile cat i-a luat sa iasa din seed , defapt eu am ajutat-o altfel nu cred ca iesea nesimtita.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Momentan nu-i dau altceva decat Piranha dar din cate observ pe frunze as putea incepe cu niste iguana juice grow asa , 1sfert de doza.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Cum reusesti ma sa le ti asa de scurte si sa le creasca tulpina asa de groasa ? Sau doar mi se pare mie ca e groasa ? Dupa culoare i-ar trebui un pic mai mult azot, dar arata bine. Interesant ca si asta, ca si cealalta, are frunzele asa ca stevia sau ca salata. O fi genetica sau conditiile in care o cresti o determina sa creasca asa ?
 

coolbud

puffin' the herb
Nu cred ca e doar genetica , sunt si conditiile si tocmai ce am trasnvazat-o in AirPot o mai tin 1 saptamana fara nutrienti ca va avea din pamantul nou.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Ce pamant ziceai ca folosesti ? Mi se pare mie sau are resturi organice mari nedescompuse in el ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
paharul ala de mcflurrie nu e asa mare precum pare in poza.. are vreo jumatate de cm diametru asa din ochi tulpina.
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Pentru 12 zile mie mi se pare destul de dezvoltata. Ale mele nu erau asa de groase nici cand le-am bagat la flower. Dar e posibil sa fie si genetica, sa fie si asta o tufa pitica dar stufoasa .
 

coolbud

puffin' the herb
hempfield : Folosesc BioBizz Light Mix dar dupa ce am transvazat-o i-am pus pe fundul ghiveciului pamant Platinum gen 20% din ghiveci si restul BioBizz.Nu stiu daca are resturi , doar pamant deasta folosesc de cand cresc weed :D

exploziv_gbb : Da , nu e asa mare dar cand am scos-o din pahar avea o ditamai radacinoaie si era full.
 

coolbud

puffin' the herb
Update 3 Saptamani :

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Inainte sa fac pozele pentru update , am ridicat de curiozitate ghiveciul si spre mirarea mea , avea deja radacini pe fundul ghiveciului.Tin sa mentionez ca a fost transplantata acum 1 saptamana si a primit doar 2 mll de Iguana Juice Grow la 2 L de apa.
Lucrurile decurg cum trebuie sa decurga , nu o voi mai antrena ca pe cealalta pentru ca sunt curios ce poate ea singura.
 

Latest posts

Latest posts

Top