What's new

Micro BOX Grow - Paradise Seeds (Auto) Vertigo

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Poate fi de la lumina, dar mie mi se pare ca observ o usoara deficienta de azot (decolorarea de pe marginile frunzelor). Spre deosebire de precedenta, asta mai arata a cannabis - cealalta parca era palamida sau stevie .

Pentru 3 saptamani arata insa foarte bine. Ceva semne de preflowers (in a doua poza, la al 4-lea internod - numarandu-l si pe cel ingropat - mi se pare ca se vede ceva) ?
 

coolbud

puffin' the herb
Poate fi de la lumina, dar mie mi se pare ca observ o usoara deficienta de azot (decolorarea de pe marginile frunzelor). Spre deosebire de precedenta, asta mai arata a cannabis - cealalta parca era palamida sau stevie .

Pentru 3 saptamani arata insa foarte bine. Ceva semne de preflowers (in a doua poza, la al 4-lea internod - numarandu-l si pe cel ingropat - mi se pare ca se vede ceva) ?

Da da , sunt preflowers si da se poate sa aiba o mica deficienta de azot dar nu e ceva ce nu se poate repara.:tiphat:
 

coolbud

puffin' the herb
Salutare dragi Colegi , a venit si updateul pentru saptamana 4.
Si-a cam luat avant si nu ma asteptam sa creasca asa inalta si viguroasa dar ma bucur.Totul e ok , cu toate ca temperaturile mai urca pana la 28 28.5 grade cateodata.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


:tiphat:
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
foarte frumos ramificata! tine-o tot asa! dar ai grija la deficiente, nu cred ca-i doar de la caldura aspectul "discolorat". :joint:
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Deficiente asemanatoare au aparut si la una din mamele AK47 cand le-am pus sub lumina actinica (20000K) si s-au diminuat cand am ridicat lumina mai sus si am dat mai mult azot. Probabil ca planta primeste mai multa lumina decat are nevoie pentru a procesa ceea ce absoarbe la nivelul radacinilor.
 

coolbud

puffin' the herb
Multumesc de sfaturi baietii , pana la urma m-am decis , leduri de 280 W 4 white rhyno 4 ghivece AirPot de 9 L + scrog = the shit! :D
 

coolbud

puffin' the herb
Deficiente asemanatoare au aparut si la una din mamele AK47 cand le-am pus sub lumina actinica (20000K) si s-au diminuat cand am ridicat lumina mai sus si am dat mai mult azot. Probabil ca planta primeste mai multa lumina decat are nevoie pentru a procesa ceea ce absoarbe la nivelul radacinilor.

Acum am realizat ca in cazul meu nu se poate pune problema de prea multi lumeni deoarece chestia cu prea multi lumeni intervine doar de la 250 W in sus , HPS-ul meu de 150W nu are mai mult de 16k lumeni , prea multa lumina pentru ea incepe de la 50k lumeni in sus.

picture.php
 

sznake

jarhead
Pamantul arata de milioane, MARONIU(!) cu multa turba bruna, aerat, nu negru si lipicios.. e ceea ce explicam eu mai demult.. exact asa tre sa arate un pamant de cannabis!

Precum pamantul, plantuta arata de milioane, ptiu! sa nu ti-o deochi.. ai grija de ea!
 

coolbud

puffin' the herb
Mersi frumos si da , acel pamant chiar a fost ce trebuie tot timpul si niciodata nu m-am gandit sa-l schimb cu altul.
 

Numaya

Member
Frumos !! :D ce sa zic ... tineo tot asa :p

PS daca sa poate sa ma ajuti cu o treaba ... cam dupa cate zile arata primele preflowers Vertigo - din ce vad eu la tine in jur de sapt 4... - intreb pentru ca imi pregatesc si eu de dus afara AF urile , iar Vertigo pare referinta - sunt cele mai mari atm - programasem in jur de 14-18 zile vegetat indoor inainte, dar in ultimele zile ma cam surprinde/bucura ce fel cresc si sincer calculam cam un 10 zile de out inainte sa isi arate preflowers...

PPS scuze ca iti poluez threadu ;)
 

coolbud

puffin' the herb
depinde man , dar cam asa , la 3 saptamani jumatate incepe sa apara semne de preflowers.poate si mai repede.
 

coolbud

puffin' the herb
Update week 5 !

Planta a primit 5 ml Grow/Bloom + 1 G Big Bud totul mixat cu 2 l de apa.

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Those Roots got some Roots
 

coolbud

puffin' the herb
Salutare , vine si updateul cu saptamana 6 , the bitch getting fat!

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php

picture.php


Este foarte sanatoasa cu toate ca a stat in temperaturi de pana la 35 de grade celsius nu si-a luat stun si creste de zori!
 

Latest posts

Latest posts

Top