What's new

Micro BOX Grow - Paradise Seeds (Auto) Vertigo

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
Si a venit si comanda , mi-au trimis si APTUS Plant Care StartBooster si Regulator , n-am auzit niciodata de ele , le-a folosit cineva ? Daca da dati niste idei :D...
Le folosesc eu pe amandoua, dar nu prea am idei decat la dozaj: pe ele e trecut - Regulator 1,5ml/10L si StartBooster 2,5ml/10L.
Cum eu nu ud momentan decat cu 1-2 L, pun cate o picatura de Regulator la litru si 2 picaturi de Start Booster. Dar folosesc exact ordinea recomandata de Aptus, adica: regulator - amestecat bine - nutrient (veg sau flower) - amestec iar vartos - Start Booster - iar o scutur - apoi alt supliment, in cazul meu Ionic Boost si o ultima amestecare apoi o torn in tava. Apa.
Diferente am observat de la o serie la alta din acelasi strain, dar nu stiu sigur daca-s cele doua "de vina" sau faptul ca la seria a doua am inceput sa le ud zilnic. A doua serie zici ca-i pe steroizi.
Strain-ul cu pricina e RoadRunner#2 si asta cand e mic nu suporta multa apa, detaliu ce negustorul a omis sa mi-l impartaseasca la vanzare, baga-si-ar pula-n ma-sa. Am scris corect? :biggrin:
Si le folosesc si la noua serie de 10 strainuri, pana acum nici o pb. :good:
 

coolbud

puffin' the herb
Avem una bucata Vertigo aka Fighter aka BigBud aka Goodish :dance013:


picture.php

picture.php

picture.php


De cand a luat viata i-am dat Piranha are 2 zile si radacina i-a ajuns deja la fundul paharului.:tiphat:

Check her out!
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
ba e nasoala bah, si mica rau :laughing:
(j.k., concureaza impotriva mea :D)
 

hempfield

Organic LED Grower
Veteran
Tu ai vazut cat era ceasul cand ai postat poza asta ? De ce nu lasi bietul animal sa doarma linistit ? :biggrin:
 

coolbud

puffin' the herb
Vine si un update , 6 zile de cand a iesit din seed , am si mutat-o in ghiveci si sper sa se simta bine.

picture.php

picture.php
picture.php
 

piramidon

recidivist icmag - OUT-ist convins - microgrower
Veteran
bah, asta e btk si americanii au tabarat degeaba pe Dennis :laughing:
Si ontopic, plezneste de sanatate fatuca, ptiu-ptiu-ptiu. Sau baiatul? :D
 

Latest posts

Latest posts

Top