What's new

MEDIA czyli wszystkie materiały o konopiach w jednym miejscu

Zapaleniec

Member
Zgodnie z projektem, w pewnych okolicznościach prokurator i sąd będą mogli odstąpić od ścigania za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych.
nie no sory stary, ale ja tu nie widzę żadnego progressu ze strony państwa. Ta ustawa ma tylko i wyłącznie uderzyć w dopalacze moim zdaniem, a żeby nie było że na dopalacze reagują a na zwolenników legalizacji nie, to zrobili ten zapis. Już widzę te specjalne okoliczności :laughing:

Za dużo podatku tracą, bo młodzież zamiast pić to zaczyna dopalacze kupować i to ich uderza po kieszeni prosta sprawa. Its all about money
:)


Nie czarujmy się, póki nie będzie jasno i przejrzyście zapisane, że dekryminalizuje się posiadanie na własny użytek, oraz określenie jaką maksymalną ilość można posiadać, to nic nam to nie daje.


Warto tutaj zauważyć, że już dzisiaj wiele spraw o posiadanie drobnych ilości w przypadku ludzi młodych oraz nie karanych kończy się umorzeniem ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Tak samo z mikro uprawami na własny użytek. Więc gdzie tutaj zmiana ??? Oni po prostu zapiszą w ustawie kawałek innej ustawy czyli to że przy niskiej szkodliwości społecznej czynu, sąd może odstąpić od ukarania. To już jest, więc to co robią to tylko mamienie "publiczności"\


Wyobraź sobie ile by stracili gdyby zdekryminalizowali marihuanę, ile osób by paliło zamiast pić a każdy chyba wie ile w cenie wódki to akcyza :) Jedynym rozwiązaniem dla nich było by zlegalizowanie i opodatkowanie, jednak tego nie zrobią no bo jak przejść z tak ostrej polityki anty marihuanowej do legalizacji. Dekryminalizacja jest możliwa w naszym państwie dopiero gdy starsze pokolenie fanatyków kościoła ( tak jestem wierzący ) odejdzie, i gdy ludzie którzy teraz są młodzi i mają na codzień kontakt z trawką dojdą do władzy. Bo jak starsi ludzie którzy nigdy nie widzieli ganji na oko mają coś wiedzieć. Powie się im że to be i oni też będą mówić że to be. Nie wiem czemu nasuwa mi się tutaj skojarzenie ze stadem baranów :)



Just my 2 cents.
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
ej a co z ta akcja 100tys podpisow, weszla ta petycja/ustawa do rzadu? jakies info? bo sluch jakby o tym zaginal...
 

chilum

Member
Własnie ze dwa dni temu było info, że "Wolne Konopie" wygrały w sądzie Komorowskim, który odmówił jako marszałek przyjęcia inicjatywy ustawodawczej, czy jakoś tak. Teraz beda musieli i ruszy coś, i hope.


pzdr

C
 

Hera

Member
Spoko z jego strony, ale jak dla mnie to zajebista glupota nic tym nie zalatwi a raczej sobie dopierdoli .. , za chec legalizacji moim zdaniem najbardziej bo polska to do tylu jest i to grubo i nigdy tego niezaakceptuje (tym bardziej poprzez wniesienie zielonego)i rzadza tylko przedewszystkim mohery ... , ze ma jaja to nie widac za bardzo, bo ta roslinka wyglada jak rzerzuszka , niewinna cipuszka, lecz okej plusa masz panie Tomaszu jak cos tym wskorasz to Cię wycałuje(nawet w pupe).
 
Top