What's new

Malawi x Panama fem & Malawi x PCK

makedon

Member
Veteran
θα μας τα ματωσεις τα ματακια δλδ το χειμωνα,η θα την παιξεις πριβε την μπαλα?:biggrin:
καλο ταξιδι μαστορα! :dance013:

μηπως μπορεις να μου λυσεις μια απορια που εχω σχετικα με τον ασο?
ξερω οτι δεν εισαι αρμοδιος,απλα μηπος ξερεις κατι.
για ποιον λογο δεν εχουν τιποτα κυπελα απο το ic η απο αλλο μεγαλο ιντερνασιοναλ διαγωνισμο?(μου ξεφευγει κατι?)
με τα αγγλικα μου αν ροτησω τον ντουμπι,μαλλον θα τον προσβαλω,καλυτερα να βγαλω τα δικα σου ματια με τα ελληνικα μου
:laughing:

:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Νομίζω ότι η παρακάτω απάντηση τα λέει όλα και είναι αυτό ακριβώς που είχα κατά νου, απλά χρειαζόμουν επιβεβαίωση...

"We have never join a cup, most of the cups here are bought by big companies or they organized by seed banks, if you want to win a cup you just need to pay

One customer entered our Orient Express in Arizona cup and won 2nd place on sativa category."

Όσο για το χειμώνα, ξανασκέφτηκα τα λόγια του Αντάρτιστ και μάλλον θα κρατήσω ένα παλικαράκι για συλλογή γύρης και γονιμοποίηση κάνα δυο χαμηλών κλαδιών.

:tiphat:Ορφεύς
 
εγώ φέτος θα γονιμοποιήσω με περυσινή γύρη [ψυγείο] ένα orfeo negro που με χαρά διέκρινα σήμερα ότι θα είναι θυληκό.καλή συνέχεια
 

orfeas

Active member
Veteran
Καλό μήνα σε όλους!

Τα Μαλάουι έχουν βγάλει προάνθη κι έχουν κορφολογηθεί μιας και το πλάνο λέει SOG το οποίο είναι αναγκαστική επιλογή λόγω περιορισμού ύψους...

Τα GrapeApe X Romulan ξεχώρισαν καθαρά, δύο αγόρια και δύο κορίτσια. Το ένα σερνικό πήγε για λίπασμα και κρατώ το άλλο για τη γύρη που έλεγα...

Τα 5G's X Blueflash αργούν ακόμα, αλλά όπου να' ναι θα δείξουν κι αυτά...

@ cavron
To Orfeo negro τελικά αξίζει breeding για σταθεροποίηση :)

@ Krutibrko
When you've grown for quite a while, then commercial strains(especially Dutch hybrids) don't come into your garden anymore...Thanks for passing by!

:tiphat:Orpheus
 

Attachments

  • P1080246.JPG
    P1080246.JPG
    68.9 KB · Views: 24
  • P1080247.JPG
    P1080247.JPG
    66 KB · Views: 22
  • P1080249.JPG
    P1080249.JPG
    116.5 KB · Views: 23
  • P1080250.JPG
    P1080250.JPG
    141.7 KB · Views: 25
  • P1080251.JPG
    P1080251.JPG
    124.4 KB · Views: 23

makedon

Member
Veteran
και εγω κατι τετοιο θα περιμενα για απαντηση!
διαφωνω μαυτην την οπτικη μιας κ ετσι ακυρωνει ολα τα κυπελα του λεμονιου του νεβιλ ακομα και της καναμπιοτζεν,ψιλοπροσβαλει και τους οικοδεσποτες...τπ
αφου ομως ολοι εσεις οι βετερανοι εχεται δηλωση ρισπεκτ...τα λογια ειναι περιτα και τα καπς :biggrin:
ετσι κ αλλιως η επομενη αγορα απο εκει θα ηταν :biggrin:


:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
και εγω κατι τετοιο θα περιμενα για απαντηση!
διαφωνω μαυτην την οπτικη μιας κ ετσι ακυρωνει ολα τα κυπελα του λεμονιου του νεβιλ ακομα και της καναμπιοτζεν,ψιλοπροσβαλει και τους οικοδεσποτες...τπ
αφου ομως ολοι εσεις οι βετερανοι εχεται δηλωση ρισπεκτ...τα λογια ειναι περιτα και τα καπς
ετσι κ αλλιως η επομενη αγορα απο εκει θα ηταν :biggrin:


:tiphat:

Έλα ρε πατρίδα, μη το παίρνεις έτσι...Ξέρεις φαντάζομαι πως είναι τα κύπελλα και τα τέτοια...βραβεύονται διάφορα χαρακτηριστικά...
κι έχω πιει(υποθέτω κι εσύ) χόρτα που φαίνονται/μυρίζουν για πέταμα, αλλά τελικά τσακίζουν κόκαλα...
Από την άλλη η "εμπορική" καλλιέργεια στοχεύει σε ωραίες μυρωδιές, bag appeal, γλύκα στο πιόμα κλπ για να μοσχοπουληθεί η σοδειά...
Εμένα μ' ενδιαφέρουν οι απόψεις των ατομικών καλλιεργητών και φυσικά κι η δική μου :biggrin: αφού στη τελική εμένα λίγο μ' ενδιαφέρουν τα παραπάνω...
Ο dubi κι ο charlie αποκλείεται να σ' απογοητεύσουν :)

:tiphat:Ορφεύς
 

antartist

Member
Αφήστε τα κύπελα κι ελάτε να φτιάξουμε και να ανταλλάξουμε κανά σποράκι. Αυτά τα GrapeApe X Romulan έχουν σφηνωθεί στον εγκέφαλό μου.

Ορφέα το φύλο τους πως το έδειξαν; Σε τι καθεστώς φωτοπεριόδου είναι;
 

orfeas

Active member
Veteran
Αφήστε τα κύπελα κι ελάτε να φτιάξουμε και να ανταλλάξουμε κανά σποράκι. Αυτά τα GrapeApe X Romulan έχουν σφηνωθεί στον εγκέφαλό μου.

Ορφέα το φύλο τους πως το έδειξαν; Σε τι καθεστώς φωτοπεριόδου είναι;

Τα GrapeApe X Romulan μπορεί και να μου τη κάνουν τη τρίπλα ως αυτόματα, κρίνοντας από τα σερνικά που βρίσκονται σε πλήρη ανθοφορία από τη 5η κιόλας εβδομάδα. Εκτός κι αν μπερδεύτηκαν με τη φωτοπερίοδο, αφού τα είχα σε 18-6 στη λάμπα για περίπου τρεις εβδομάδες. και από τις αρχές του Απρίλη τα λιάζει ο Ηλιάτορας.
Βέβαια τα θηλυκά αναπτύσσονται κανονικά με προανθούς από την 5η-6η εβδομάδα. Ξέρεις, εκείνες τις μουνότριχες στα γόνατα μετά το 5ο-6ο τουλάχιστον.
Ελπίζω να σε διαφώτισα...:biggrin:

:tiphat:Ορφεύς
 
εμένα , το ένα 5'red έδειξε μουνότριχες ,ενώ το άλλο 5'red ξεκίνησε ανθοφορία...

δε κατέω ,μα...
 

orfeas

Active member
Veteran
Γιατί εγώ κατέω θαρρείς; :biggrin: Και στο κάτω-κάτω θα έχεις και πρώιμη βεντέμα, ίνταλλως δοκείς; Εμένα πάντως τώρα αρχίζουν δειλά-δειλά οι μουνότριχες...

:tiphat:Ορφεύς
 

orfeas

Active member
Veteran
Τα Malawi έχουν μπει στη γούρνα αφού κουρεύτηκαν και πάνω και κάτω...και το ύψος τους έχει πιάσει τα 60 εκ.
Τα GrapeApe και 5G's Red πάνε σφαίρα έχοντας δείξει φύλο, δυο κοριτσάκια απ' το καθένα...Το ένα GrapeApe είναι ήδη σε καβάτζα...
 

Attachments

  • P1080281.JPG
    P1080281.JPG
    234.2 KB · Views: 23
  • P1080280.JPG
    P1080280.JPG
    142.6 KB · Views: 24
  • P1080279.JPG
    P1080279.JPG
    117 KB · Views: 22
  • P1080277.JPG
    P1080277.JPG
    133.2 KB · Views: 28

makedon

Member
Veteran
α ρε πως φενεται ο νοικοκυρης,φρεσκοασβεστομενο σε βλεπω μαστορα.:biggrin:
η γουρνα τι βαθος εχει?

:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
α ρε πως φενεται ο νοικοκυρης,φρεσκοασβεστομενο σε βλεπω μαστορα.:biggrin:
η γουρνα τι βαθος εχει?

:tiphat:

Στο χωριό μου ασπρίζουμε τα σπίτια το Πάσχα...
Στη καβάτζα μου το άσπρισμα είναι το mylar :biggrin: και κάποια στοιχειώδη προστασία από μούχλες...το βάθος αυτής 50-60 εκ.

Ο καιρός παλάβωσε, χθες μπουμπούνισα το τζάκι πάνω που έλεγα ότι τέρμα για φέτος, αλλά τώρα ξαναβγήκε ο ήλιος και η θερμοκρασία ανεβαίνει αγάλι-αγάλι...

:tiphat:

[YOUTUBEIF]YLhzOqZE0gQ[/YOUTUBEIF]
 

antartist

Member
Μας δουλεύει ο καιρός!

Τσούπρες έτοιμες για όλα. Πολύ μ'αρέσει αυτή η καβατζούλα σου Ορφέα, σούπερ καβάτζα για φυτά αν είσαι εξοικιωμένος με τα σκρόγκια.
Η σκεπή επέστρεψε στη θέση της φέτος ή κάμπριο το παρτέρι; Πως θα το διαχειριστείς;
 

makedon

Member
Veteran
και εδω πασχα ασπριζει το χωριο :biggrin: εγω λεω φετος να το κανω του χρονου :dance013:

ενα σκεπαστρο που λεει κ ο ανταρτης ειναι must πατριδα :biggrin:


:tiphat:
 

orfeas

Active member
Veteran
Η καβάτζα είναι όντως ντούπερ, αν και θα ήθελα λίγο περισσότερο ύψος, αλλά και το σκύλο χορτάτο και τη πίτα ολόκληρη, δεν...

Το σκέπαστρο ή το κάμπριο έχουν αμφότερα το πρόβλημα τους, αφού με το κάμπριο εκτίθενται η κυρίες στη βρόχα, αλλά έχουν καλύτερη κυκλοφορία αέρος. Με το σκέπαστρο πάλι γλυτώνουν μεν τη βροχή, αλλά περιορίζεται η ροή του αέρα κι άρα υγρασία αυξημένη, συν το γεγονός ότι οι κορφάδες θα ακουμπούν σ' αυτό, όπως και πέρυσι κι αναγκάστηκα να το ξηλώσω.
Ωστόσο, επειδή φέτος το έχω στο νου μου, ελπίζω με τη προπόνηση να μπορέσω να βάλω σκέπαστρο...Ίδωμεν...

:tiphat:Ορφεύς
 
Top