What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

LST/Stealth-Cabinet

Status
Not open for further replies.

LST

Member
Pai m-am gandit eu si parca ar fi mai comod sa fac cu un fel de burete asa pe care sa il tai de dimensiunile ventului.... pac l-am pus pe tunel ... si sa nu mai miroasa ... :skiiing:

savurand un white widow crescut organic :abduct:

petshop ... facem... :D
 

LST

Member
Gata am dat comanda de seminte. 5 Big Bang-uri feminizate. De pe petshop am luat filtrul de carbon activ, iar de pe lustre-online becuri+dulii+cablu+scotch izolator. Mai ramane sa fac rost de bormasina pe miercuri si sa ma apuc de montat growbox-ul si dupa sa astept recomandata, desi am citit ce a scris gantz la sectiunea cu comandatul semintelor. Cel putin pt prima comanda nu cred ca vor fi probleme cu caschetele la posta, mai ales ca asta unde zic eu ca o sa vina e o posta micuta tare. Happy me
 

LST

Member
Niste info se bat cap in cap si nu prea inteleg. Ma gandeam sa iau 2 CFL Cool White si 2 CFL Lumina Calda asta deoarece am citit ca ar fi mai mare spectrul de lumina si le-ar merge bine fetelor. In schimb daca ma uit la aceasta diagrama http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=8058&pictureid=143242... cool white CFL nu prea e ok.

Vroiam sfatul unor groweri mai experimentati decat mine sa imi raspunda la urmatoarea intrebare: E mai bine 2 cool white + 2 warm light sau le las in pace cum era de la inceput 4 warm light?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
am crescut cap coada doar cu 4 warmwhite si totul a mers bine.
Totusi
spectrul albastrui (cool white) este potrivit perioadei de vegetare, pe cand cel galben/portocaliu (warm white) este potrivit perioadei de inflorire.
pentru un grow in care finantele sunt totusi importante, va trebui sa alegi singur ce becuri pui. Daca totusi alegi sa cresti doar cu warm white, nu va fi nici o problema. eu am facuto si plantele au fost fericite. totusi nu ar fi rau sa bagi macar un cool white printre becurile warmwhite pentru a oferi plantelor putina variatie de spectru.
 

LST

Member
Pai in acest caz o sa urmez sfatul tau si voi mai cumpara doar un cool white plus cele 3 warm white.
:thank you:

Mi-ai dovedit inca o data ca iti pasa si de astia mai novici in ale crescutului. :bow::bow::bow:
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
imi pasa de oricine vrea sa creasca si sa invete. si daca mai invatza si ceva pe cont propriu prin lectura, fara sa fie nevoie sa intrebe acelasi lucru de 15 ori... atunci sunt chiar bucuros ca posteaza aici.
totusi, eu nu le stiu pe toate si sunt inca departe de multi din greii sitului. de aceea recomand ca posturile mele sa nu fie luate de bune. Putina lectura proprie si o moderata folosire a butonului Search vor aduce la suprafatza perle de intelepciune inca ascunse si batranilor de pe forumul romanesc. eu sunt inca tanar...poate intr-o zi am sa dau si eu de ele... trebuie doar sa caut...
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top