What's new

Legalizare RO

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
culmea este ca exista amestecuri etnobotanice care nu contin nici una din aceste substante.
 

zeeland

Member
n-am gasit nici unde toata lista. as fi curios ce le-o mai debitat mintea. oricum, sunt o gramada de plante si "substante" cu proprietati pihotrope, chiar si la noi, si nu le vor putea "interzice" pe toate.
 

zeeland

Member
da ma, da' asta a fost doar manipularea tineretului liber-ganditor (lol) de catre base, inainte de alegeri. de atunci...doar au incriminat inca 24 de plante. si nu le-a ajuns ca doar le-au incriminat, le-au facut direct infractiuni, adica penal, adica cu bulau, in loc sa le fi trecut la contraventii, adica amenda fara dosar and shit.
 

arigog

Member
cam asa statea treaba in septembrie 2009 ... cand marinaru alcoolist facea orice pentru a aduna voturi , de atunci cam ce s-a schimbat in legatura cu intersul nostru ?
 

zeeland

Member
pai ce s-a schimbat...au devenit etnobotanicele ilegale.
si se aude un zvon cum ca se va ridica plafonul ptr droguri usoare, aka de risc, de la 6 luni la 2 ani sau amenda catre "de la 3 la 15 ani" ptr posesie.
legea propriuzisa nu s-a modificat inca dar pedeapsa ptr detinere de etnobotanice este de 3-15 ani si ptr psilocibe de la 10 la 20 de ani, asta in ordonanta gata votata

sursa, evz

http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/886079/LISTA-PLANTELOR-ETNOBOTANICE-INTERZISE--/

ce se va intampla nu stiu...probabil ca nimic pana la urmatoarele alegeri, cand base va scoate iarasi morcovul si il va balangani in fata noastra. adica in fata celor care pun (mai pun) botu'.:jerkit:
 

boltzar

Member
poate urmasii lu' base, ca el nu mai poate candida, gura ma-sii de jigodie.
cum bai frate, sa te duci 3 ani la puscarie pentru porcariile alea?
padurile sunt pline de amanite, ketamina iti da orice veterinar in schimbul unei palinci, etc.
da' copiii de bani gata de unde sa stie? dau o gramada de bani pe un gram de rahat

deja tolerarea se indeparteaza pe zi ce trece, ce sa mai zic de legalizare!
 

boltzar

Member
Stimati compatrioti! Guvernul Romaniei a scos tara din criza, inventand o noua ocupatie: DEALERUL DE ETNOBOTANICE
Acum n-or sa mai moara liceenii pe la spitale, sa le faca lor paguba in consumabile. Or sa dea coltzul direct pe banca in parc!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
auzi tu sa salveze tara.... de parca aia lucrau pe fiscal in magazinele alea.. :))))))))))))))))))
 

brainDMG

Member
in caz ca nu stiati .. :) mici comercianti au adus din afara alte prafuri ale caror substante nu se afla pe lista "neagra" :)
sa vedem acu .. cate ordonante de urgenta poate da dl boc .DOH
si nu o spun de parca m as bucura insa chiar vreau sa vad ce reactie vor avea guvernantii nostrii :)
 

zeeland

Member
pai din pacate asta va fi trendul. in zona mea, deja din vara am obs ca se practica fumatul/mancatul de ciumafaie (datura) si matraguna (atropa beladonna). astea-s buruieni psihotrope care cresc abundent pe toata per sezonului si care din pacate au si efecte negative destul de serioase.
 

smallearth

Member
mie imi pare rau de romani.traiesc greu si nici macar o iarba nu au voie...pai cum dracu sa nu te sinucizi cand vezi cat vine curent,incalzire,gaz,benzina,paine,etc,etc....am dat la intamplare.
asa ca baga in ei tot kktu care il vad pe marginea drumului.am vazut si unu care bea alcool sanitar...lol....am crezut ca nu mai vad bine.life suck in land of choice!
era sa uit...care sunt primele crime in top 5 la protv(ora 5)???nu m-am uitat de mult si nu sunt la curent cu viata mondena a romanilor:(
 

MJgrow

Active member
tara de bananieri : ))

cred ca am sa ma duc sa dorm oleaca sa fiu fresh pe mai dupamiaza. urmeaza afterparty de aseara. asta ca sarbatoare in cinstea inchiderii weed shopurilor si ieftinirea treburilor mai ECO :)
 

Latest posts

Latest posts

Top