What's new

LED fényforrások

f2obsession

Active member
Átnéztem a fórumukra. Nos, az még ott nyers, és trimmelve se volt valami szépen. Azért szépen leszárítva és trimmelve megvolt a 2g/W, nem rossz körtével az se. Ez így kb. 312W/nm. Teljesen vállalható.


Ez amúgy vagy valami nagyon tiszta (esetleg landrace) sativa, vagy elbaszottul korán lett leszedve, nem?
 

Solon

Well-known member
Túl volt zsúfolva a box, azért néz ki így, részben. Meg ugye fajta jelleg is, de azért tudna ez szebben is kinézni normális körülmények között. Mondjuk akkor nem lenne ez a termésmennyiség. Nekem is van olyan fajtám, ami LED alatt is 1-1.5g/W-ot hoz, de nem lehet túlzsúfolni, mert akkor nem lesz szép a virágzat, kitakarják egymást.
 

Creeper420

Member
Sziasztok! Az első benti körömet fogom vinni hamarosan egy 88 széles és 56 mély szekrényben, természetesen naplózva. :D Mindenképpen ledet szeretnék de eléggé plug-n-play pali vagyok, szóval az itt is többször előkerült MarsHydro TS 1000-el akartam vinni, mer az plugnplay. Csak átolvastam kb az egész topic-ot és többen is írtátok, hogy ár-érték arányban SOKKAL jobban megéri, ha magamnak rakom össze a dolgokat, viszont sok javaslat több hónapos/éves. Kurvára nem értek a villanyszereléshez viszont egy körtét ki tudok cserélni, de az innnen összeszedett infók alapján szerintem össze tudom pakolni a rendszert, csak fogalmam nincs mit vegyek. Szóval ha van 2 percetek akkor legyetek olyan jók és linkeljetek már be nekem egy lehetőleg egy helyről rendelhető TS 1000 verő szetápot, ami tartalmaz mindent. Mármint a LEDcsíkot, komplett elektronikát, stb. Az alu hővezetőt meg hozzá a ragasztót is linkelhetitek, bár másnem megveszem helyben. Annyi, hogy jó lenne ha péntekig ideérne minden, a keret meg a TS 1000 ára, kb 60ezer forint, de nagyon nem baj ha olcsóbb.
Tuti többen is vagyunk ilyen dilettánsak akik mostanában akkarnak indoor led-es kört, szóval szerintem többünk nevében is köszi! :D
 

Creeper420

Member
Lehet fogyatékos vagyok de nem tudom editelni az előzőt, szóval kieg:
Egy elég fos áramellátással rendelkező épületben dzsungelezek majd, szóval a 250-300 watt-ot nem nagyon kéne túllépni, ja, meg a hőségre is kéne valami ugye, elvileg a TS 1000 "nem melegszik", legalábbis nem nagyon. Köszi, peace!
 

ZöldlombLegolas

Active member
Mennyire működnek amúgy ezek a kész plug&play led refik? MarsHydro, Lumatek, SanLight ? Én is agyalok ilyenen, mert 0 adatom van, hogy kéne összerakni egy kész pakkot. A pilács meg kéne lassan.
 

f2obsession

Active member
Mennyire működnek amúgy ezek a kész plug&play led refik? MarsHydro, Lumatek, SanLight ? Én is agyalok ilyenen, mert 0 adatom van, hogy kéne összerakni egy kész pakkot. A pilács meg kéne lassan.

Bár nem ez volt a kérdés, de genetikailag képtelen vagyok befogni a pofám :D

Jelen helyzetben egy újabb érv szól a 12 voltos, de méginkább a 24V-os fényforrások mellett:
Szigetüzemű napelemes rendszerrel ezeket "veszteségmentesen" (inverter nélkül) tudod hajtani.
Én épp tervezek beszerezni egy 400W-os napelem panelt, hozzá MPPT töltésvezérlőt, 2db 12V-os munkaakkumlátort, no meg 22-24V-os led csíkokat. Reményeim szerint ez a rendszer kiváltja majd a 150-200W-os virágoztatóm hálózati áramellátását, ahol csak tartósan borult időben kell majd a hálózatra támaszkodnom (akkor is csak részben). Elvileg valamikor december magasságában be tudok számolni róla, hogy ez mennyire jött be.
De annyi biztos, hogy ha ugyanezt 230V-os fényforrásokkal csinálnám, kb 20% energia elmenne arra, hogy az inverter átalakítsa a 20-40V egyenáramot 230v váltóáramra, amit aztán a hálózatra tervezett led lámpa tápegysége visszaalakítana egyenárammá meg újfent 50V alatti feszre.
Na meg persze akkor invertert is kéne vennem a napelemes rendszerhez, amiből igazán nem olcsó egy használható típus.
Persze tény, hogy a többi összetevő sem olcsó, de az én matekom szerint kb 3-4 év alatt visszahozza az árát (nem számolva azzal, hogy a villany tovább drágul ezalatt, ami pedig szerintem elég valószínű), ha ezzel sikerül az ún. "átlagfogyasztás" alá szorítani a villanyszámlám, aztán onnantól egész rendesen pofitábilissá válik...
A lényeg, hogy jelen helyzetben még egy Marshydro lámpa árát sem költeném hálózati áramra tervezett pilácsra, legfeljebb abban az esetben, ha külső tápegysége van, ami könnyen, és biztonságosan "kikerülhető".
 

ZöldlombLegolas

Active member
Nem nagyon akarok belemászni házi barkácsba, de köszi az infókat f2. Talán egyszer. SanLight EVO 4-80, Lumatek ats 300 pro kat néztem. MarsHydro kevésbé szimpatikus. Lumatek a legszimpibb. Szerintetek?
 

f2obsession

Active member
Nohát hozott ma a GLS nekem pár Tron panlet.

Hát ezúton követem meg Solont, és Tüdőt, amiért annnyit kardoskodtam a 160lm/W-os V-Tac cuccok mellett.

Egy 23,2 Voltra tervezett, papíron 1500 lumenes panelt (jobb híján) egy 18V üresjárati feszültségű (hivatalosan 14 Voltos) trafóra kötöttem pár másodpercre, és kivakította a szemem. De még az asszony is panaszkodott, aki 2-3 méterről belenézett.
Volna azonban pár kérdésem:

Opció lehet-e nagyon lágyan hajtva hűtés nélkül, "csupaszon" használni ezeket a paneleket?

Tud valaki forrást a szükséges alumínium szelvényekre, ahol nem aranyárban mérik az alumkíniumot?

Meg valami tutoriált is kérnék szépen, hogy az alu szelvényeket mivel rögzítitek egybe, pontosan hogyan építetek olyan szép derékszögű kereteket, "rácsokat" belőle?

Illetve egy terhelhető, de nem túl drága Dimmer, vagy feszszabályzó tipp is jól jönne, mert ezeket a 22-24V-os paneleket mind 24V-os szigetüzemű napelemes rendszerben tervezem majd használni, ahol a gyakorlatban (főleg napsütéses időben) 26-28V-ok lesznek jellemzőek.


Solonnak ezúton mégegyszer köszi a TME.EU tippet, egyedül innen tudtam ilyen paneleket utánvéttel venni, ráadásul 2 nap alatt megjött szombati kézbesítéssel (soha semmit nem hozott még nekem futárcég hétvégén, azt hittem, ők ilyenkor nem is dolgoznak)...
 

Jonas420

Well-known member
"Meg valami tutoriált is kérnék szépen, hogy az alu szelvényeket mivel rögzítitek egybe, pontosan hogyan építetek olyan szép derékszögű kereteket, "rácsokat" belőle?"

Opelcsavar, popszegecs, sima csavar-anyaval.
 

f2obsession

Active member
Köszi.
Meg valahol szó volt róla, hogy a panelek, és a hűtőfelület közé valami hővezető/hőálló ragasztót használtok, csak sajnos valakinek a naplójában hangozhatott el, mert itt nem találtam. Az pontosan mi, vagy hogy keressem?
Alap elképzelésem a PC-nél használt hűtőpaszta lenne, a apneleket meg csavarral ráhúzni, de ennél lényegesen gyorsabb, egyszerűbb lenne odaragasztani őket, meg abban is reménykedem, hogy olcsóbb, mint annyi hőpasztát venni...
 

Jonas420

Well-known member
Az nem jo, nem tudod olyan egyenletesen felvinni sztem, meg kurva draga ehhez, feleslegesen. Thermal tape kifejezesre keresve lesz talalat alin, amazon ilyeneken...
 

f2obsession

Active member
Na basszus, eddig azt hittem valami folyékony ragasztót vagy ilyesmit használtok. Hát tudva, hogy ez igazából ragasztószalag, mindjárt ki is derült, hogy rendelhettem volna mellé a TME-ről. No mindegy, úgyis késik a napelem, 1-2 hétig még úgyse tudom használni őket...
 

szlsht

Member
Occóért hozzájutottam egy Marshydro TS600-hoz, tervek szerint ezzel indítanám jövőre outra az előnevelést. Namármost rendesen beleszaladtam, sok helyen olvastam, hogy elég gyatra minőségűek és simán agyonbaszhatnak ha piszkálod működés közben.

Totál műszaki analfabéta vagyok, hogy derítsem ki, hogy az enyém is egy kókány minőség-e annélkül, hogy agyonbaszatnám magam az árammal?
 

Solon

Well-known member
Kezdésként rakhatnál róla képeket. Látatlanba is kókány szar, marsdildóról van szó.
 

hobbi ur

Well-known member
Nohát hozott ma a GLS nekem pár Tron panlet.

Hát ezúton követem meg Solont, és Tüdőt, amiért annnyit kardoskodtam a 160lm/W-os V-Tac cuccok mellett.

Egy 23,2 Voltra tervezett, papíron 1500 lumenes panelt (jobb híján) egy 18V üresjárati feszültségű (hivatalosan 14 Voltos) trafóra kötöttem pár másodpercre, és kivakította a szemem. De még az asszony is panaszkodott, aki 2-3 méterről belenézett.
Volna azonban pár kérdésem:

Opció lehet-e nagyon lágyan hajtva hűtés nélkül, "csupaszon" használni ezeket a paneleket?

Tud valaki forrást a szükséges alumínium szelvényekre, ahol nem aranyárban mérik az alumkíniumot?

Meg valami tutoriált is kérnék szépen, hogy az alu szelvényeket mivel rögzítitek egybe, pontosan hogyan építetek olyan szép derékszögű kereteket, "rácsokat" belőle?

Illetve egy terhelhető, de nem túl drága Dimmer, vagy feszszabályzó tipp is jól jönne, mert ezeket a 22-24V-os paneleket mind 24V-os szigetüzemű napelemes rendszerben tervezem majd használni, ahol a gyakorlatban (főleg napsütéses időben) 26-28V-ok lesznek jellemzőek.


Solonnak ezúton mégegyszer köszi a TME.EU tippet, egyedül innen tudtam ilyen paneleket utánvéttel venni, ráadásul 2 nap alatt megjött szombati kézbesítéssel (soha semmit nem hozott még nekem futárcég hétvégén, azt hittem, ők ilyenkor nem is dolgoznak)...
hűtés/hővezető nélkül voltak feldrótozva a tronok, jó 1 aktív évig, igazából nem lett baja, csak azok kezdtek el besülögetni, amik a lombkorona aljába voltak bedugva, mert ott nem járt a levegő. szóval szerintem meglepően jól bírja.
 

hobbi ur

Well-known member
Segíccsé. Kellene ennek a 6 csíknak egy drajvert találni, mert az eredetijébe beleállítottak egy csákányt, szó szerint (miután zárlatos lett). Megsemmisült. Rá lett keresve, de ennek a 6 csíknak 50ezerbe kerülne a tápja. TCI. A Szakértő Urak tudnának ajánlani valami olcsóbb megoldást? Ha nem, akkor megy a kukába,bár azért kár lenne, mert elég ügyes fénye van.
 

Attachments

  • 319816487_1538940879907436_969246895055351976_n.jpg
    319816487_1538940879907436_969246895055351976_n.jpg
    181.2 KB · Views: 79
  • 317689691_543738077632454_7448444621994247242_n.jpg
    317689691_543738077632454_7448444621994247242_n.jpg
    272 KB · Views: 79
  • 318037113_1375405222864691_7574713263996100686_n.jpg
    318037113_1375405222864691_7574713263996100686_n.jpg
    306 KB · Views: 79

ZöldlombLegolas

Active member
Fu hát nem pörög itt a téma.

Nah én nekem komplett szett kéne, mármint szalagból, meg tápból. Mit vegyek ? Össze rakom én, meg van elektrós ismim. Szóval csak a cuccok kellenének mi lenne jó pakkban. Meg hozzá gondolom valami alu profil a hő elvezetes miatt.

Alulról akarok kieg világítást adni egy Lumatek 300 pro mellé.

Durván 2 méter szalagról van szó.
 

Latest posts

Latest posts

Top