What's new

LED fényforrások

Greengoman

New member
Összeraktam a 10 paneles lámpát, ami 100*100 cm-es terület fölé kerül. U profil 90 cm, L profil 90 cm. Költségek:
ELG240 C1050A - 15500 ft.
Alu profil - 5000 ft.
Samsung b8v26256cus 10db – 10000 ft.
Képek alapján ez 288W. Fényt, hőt még mérek ma/holnap/kitudjamikor.






Sziasztok! Olvasgattam a topikot, és Solon ebben a posztjába egy 100x100-as terület fölé rakott össze egy 10 paneles LED lámpát. Ez a panel 56 centi hosszú, jelenleg nekem is ilyen van csak kisebb helyen. 80x80 terület felett van 15 ilyen panelem sorba kötve, kb 66 cm-es profilokon, ELG 240 c700a-s tápegységgel hajtom.

Egy nagyobb területen ugyanez a panel, hogy jön össze a 90 cm-es Alu profillal? Ha egy profilra kettő ragasztok, akkor nem fér el…
Ráadásul itt solon csak 10 panelt írt. Azt látom, hogy itt nagyobb a táp, ez lenne a lényeg? Vagy hogy van ez? Teljesen elvesztem ebbe. Picit segítséget kérnék. Köszi
 

Solon

Well-known member
Szerinted a multiméterek miért lettek egyszerre lefotózva egymás mellet? Ott a feszültség és az áram is. Abból kapod meg a teljesítményt, a szorzatukból. Ezek a panelek így majdnem maximum áramerősségen vannak hajtva. 4680lm/ panel , ebből tíz darab így elég egy négyzetméterre. Zkittles jött le legutóbb alóla, 547g száraz súly. Nem egy bőtermő fajta, ezt összegezve elég 300W LED 1nm-re, ilyen panelekből. Így hajtva olyan 160lm/W jön ki ezekből a panelekből. Elférni meg látod hogy fér el. Eltolva.

700mA-en hajtva ebből a panelből csak 2749 lm jön ki, viszont a lágyabb hajtás miatt, 173lm/W értéked van.
 

bat939

Active member
Pedig milyen szép ez a villanyász szakma. Kár, hogy régen nem tudta megszerettetni velem senki. :D
 

Greengoman

New member
Illetve az elg240 c1050a nem is nagyobb, hanem dimmelhető? Mert akkor egyáltalán nem értem, hogy ez a 10 panel mitől jó egy 1 négyzetméteres területre. Vagy akkor a 80x80 ra sok a mostani 15? Én soknak nem érzem. Ez a 10 panel nem kevés 100x100-ra? Azt még nem értem, hogy az 56 centis profil, hogy fogja lefedni ezt. Solon hsz-énél nem töltődnek a képek :(
 

Greengoman

New member
Szerinted a multiméterek miért lettek egyszerre lefotózva egymás mellet? Ott a feszültség és az áram is. Abból kapod meg a teljesítményt, a szorzatukból. Ezek a panelek így majdnem maximum áramerősségen vannak hajtva. 4680lm/ panel , ebből tíz darab így elég egy négyzetméterre. Zkittles jött le legutóbb alóla, 547g száraz súly. Nem egy bőtermő fajta, ezt összegezve elég 300W LED 1nm-re, ilyen panelekből. Így hajtva olyan 160lm/W jön ki ezekből a panelekből. Elférni meg látod hogy fér el. Eltolva.

700mA-en hajtva ebből a panelből csak 2749 lm jön ki, viszont a lágyabb hajtás miatt, 173lm/W értéked van.

Bocsi de sajnos nem látom a képeket, nekem nem töltődnek be. De így amúgy már értem amit írtál. Akkor ez a táp ezért kerül most 25-30 ba. Illetve alig találni.
 

Greengoman

New member
Fasza! Találtam 20 -ért. És amúgy hogy rakod fel a paneleket hogy lefedje? Milyen elrendezésben? Mert csak 56 cm a panel
 

Greengoman

New member
Amúgy itt nem lehet szerkeszteni a hszt? Szóval köszi a segítséget, így már világos. Nem dimmelhető ez se, csak így 1050 mA az áram, és ezért jobb, mint amivel most hajtom 700mA. Jól értem? A képet meg nem látom, azért kérdeztem, hogy milyen elrendezésben vannak a panelek. Egyébként most akciós a panel, így elég baráti áron, cirka 45 körül jönni ki a cakk pakk a lámpa az 1 nm-es területre, ami azért több, mint kurva jó. Viszont a alu profil meg a kábelek ára eléggé megszaladt…
 

Solon

Well-known member
Oldd meg, hogy látszódjanak a képek! Ott a válasz a kérdésedre a képeken. A képek publikusak, szóval látnod kell, ha rendben megy minden beállításod.
 

Greengoman

New member
Oldd meg, hogy látszódjanak a képek! Ott a válasz a kérdésedre a képeken. A képek publikusak, szóval látnod kell, ha rendben megy minden beállításod.

köszi a segítséget. Továbbra sem látom, a harmadik böngészőből se sajnos. Amíg leírtad ezt 3 mondatot, addig egyszerűbb lett volna leírni, hogy milyen elrendezésben raktad fel. Azért minden jót Neked is.
 

Solon

Well-known member
Jóvanfőnök. Esetleg még valamit tehetek érted? Kávét hogy iszod, kérsz? Ha már ennyi mindennel tartozom neked, ez a minimum.
 

Greengoman

New member
Drága barátom sehol nem írtam, hogy tartozol Nekem, hogy egyem a szívedet. :) Egyébként azt megírhatod privátba, ha valami bánt és nyomaszt, és akkor nem leszel ennyire leterhelt lelkileg és kiadod magadból frusztráltságod. Szép napot Főnök :D
 

Uzsidoboz

Well-known member
Annyit segítsé má 2 lámpatestre úgy hogy 10-10 rakok 1re melyikből mennyit vegyek a 96 ledesből köszi
 

Solon

Well-known member
Amelyikből amennyit akarsz. Vagy mit hiszel, van egy ősi ábrahámi trükk, amivel kikeverjük a 3500-4000-5000K-es panelekből a kabbala szerint meghatározott titkos arányt és 3g/W lesz a hozam? 3000-4000K ig virágoztatok, én nem vettem észre különbséget. Keverni meg a faszom fogja, feszültség szerint se válogatom le a paneleket, nemhogy majd keverem.
 

Solon

Well-known member
Átnéztem a fórumukra. Nos, az még ott nyers, és trimmelve se volt valami szépen. Azért szépen leszárítva és trimmelve megvolt a 2g/W, nem rossz körtével az se. Ez így kb. 312W/nm. Teljesen vállalható.

DSC03852.jpg
 

Latest posts

Latest posts

Top