What's new

LED 450W/1x1x2m/CBD/soil/BioBizz

sensi23

Active member
Veteran
spruzit je přírodní chemie :D : ,,kombinace přírodního pyrethrinu, extraktu z květů kopretiny růžové a řepkového oleje,,
:)
chemie jak hovado jasne tam pises kombinace přírodního pyrethrinu, extraktu z květů kopretiny růžové a řepkového oleje,, co je na tom proboha za chemii? :Bolt:
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
Nu, do diskuze o chemii se radeji zapojovat nebudu ;), ale tydenni report davam. Rust znatelny, zatim vse v pohode, ze slecen se staly damy :]


Box bych v pohode zaplnil i dvojnasobne velky, nejak se to docela rozrostlo a to i pres nejaky ten trimming


Po tydnu uz je kvetenstvi zcela jasne, zadne hermeni se (tuk tuk) nekona


Pripada mi, ze by bylo vhodne mozna spodky jeste vice prostrihat, co si o tom myslite?


Zatim svitim LEDkama, je na ceste vybojka od Philips, az dorazi, svetla vymenim.


Toz tak .. Ja se zase ozvu :]
 

asfalt420

Active member
nádhera! já osobně bych to ještě nechal být a časem jen prostříhal největší listy, aby šlo světlo i dolů.
co se týče hermení, to se ani konat nebude :)
opravdu moc hezký :bow:
 

papaja

Active member
Veteran
ahoj spachale
koukám , že se probrali i invalidi tvého zájezdu -ty cbd :biggrin:
pokud nebudeš narušovat tmu-často začátečníci koukaj na kytky i v noci a jak říká můj kamarád pěstitel-moc péče v tomhle směru je taky na pytel, nemělo by to zhermit
čeká tě nejhezčí část pěstování-krásné kvítky jsem rád, že to mohu sledovat, je to poučné povídání
:tiphat:
p.s. jakou wattáž tam dáš? myslím tím výbojku -400 nebo snad 600?
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
>asfalt420: dik za pochvalu, jak rikam, kdyz je kvalitni zaklad, tak to i pod ledkama muze rust :))

>papaja: zdar pane, to vis, ja jak si k necemu vytvorim vztah, tezko se toho pak zbavuji :]. Ne, duvod je take ten, ze zrovna tyhle kyticky proste potrebuji, takze proto bojuji.
Tma a svetlo se stridaji od osmi do osmi, pres 'noc' u boxu stejne nejsem, takze si staci ohlidat jen horni 'servisni' osvetleni, abych ho nenechal nahodou svitit. Takze to snad s fotoperiodou bude vsechno v pohode.

Jeden vykvet u automatu uz mam za sebou, ale to bylo bohuzel spise trapeni, kdyz Ti zacnou kvest kytky ne vetsi jak kelimek od jogurtu :/. Tohle uz snad bude opravdu radost.

No a to svetlo, zadny 600W extrem, ale vysledky by to take melo mit. Jedna se o Philips MasterColor CDM Elite 315W - http://advancedtechlighting.com/cdmmw.htm, zkusenosti jsou s tim pry vyborne a cena primo s ballastem je take slusna ($220 vcetne dopravy). K tomu nejaky ten 'wing' a kveteme! :]
Ledky si necham na rustovy box, po zkusenostech z tohoto pestu.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Tydenni update .. Kvet je v plnem proudu, zatim vse pod ledkama :]
Co me drobet trapi, je vlhkost, i kdyz mi odvlhcovac denne vyplivne az pet litru vody ze vzduchu a poctive vetram, porad je v mistnosti okolo 60% a v boxu i nad 70% vlhko .. Jak moc velky prusvih to ve kvetu je? Bude nutne koupit jeste jeden odvlhcovac (nechce se mi, porizovaci cena i provoz lezou do penez ..), je riziko plisne v palicich opravdu velke a od jake faze kvetu?

13. den 12/12


Celkovy pohled


Tady uz se palicky krasne klubou..


Pohled na CBD Manga, ve stredu jsem delal nejaky prostrih a uklid, takhle se pekne vzpamatovaly :]

Jinak Manga jedou hodne do vysky, stale i po dvou tydnech od prepnuti, doufam, ze se uz brzy zastavi ;]
Ve stredu jsem prostrihal spodni vetve, v tehle dzungli nemely sanci se dostat "ke slunci", verim tomu, ze co se ureze dole, stejne naroste nahore .. Velke listy ohybam dovnitr, netriham, jen aby nestinily palickam.
 

spachal

Well-known member
Veteran
No a nejake ty detaily :] ..

picture.php

CBDcrew Mango

picture.php

Chronic

picture.php

Jack Herer
 

papaja

Active member
Veteran
Ahoj
vlhkost vzduchu 70procent je opravdu hodně
teď v této fázi to nevadí, ale v plném květu je velké riziko plísně
nasadit cirkulační větráky a modlit se, aby v 7-9 týdnu květu nepršelo týden v kuse, zásadně nemačkat květy vůbec se jich nedotýkat a zalévat s citem, aby jsi je neutopil
good luck
 

metracek

Active member
Veteran
Ahoj. S tou vlhkosti by ti myslim hodne pomohla i ta výbojka co si tam chtěl hodit....mne když dojde voda ve zvhlcovacce tak mam v boxu do deseti minut 43% vlhkost ikdyz v pokoji je 63% :biggrin: At se dilo dari!
 

spachal

Well-known member
Veteran
Hoj, je to "uzavrena mistnost", steny a strop panely, takze do do kvetinacu zaleji, to v podstate zase musim odvlhcovackou ze vzduchu dostat pryc .. I kdyz mistost cca 2x denne provetram a v te chvili se stahne vlhkost na cca 50-55% (podle toho, jak je venku bud sucho, nebo mokro), stejne do par minut uz jsem zase na minimalne 60% ..
Bohuzel resenim by bylo odvetrani mistnosti, ale to si muzu dovolit az bude vyssi okolni teplota, protoze uz ted je cena hlavne za vytapeni mistnosti astronomicka (bohuzel se vsim vsudy cca 20kW denne :/ ). Nastesti mam levnou cenu za proud a celkove to klesa, jak se otepluje ..

Odvlhcovacku mam s max. vykonem 10L/den, ale to takhle funguje jen v idealnich podminkach (>90% vlhkost, >30°C), takze pri tech cca 65% v mistnosti a teplote cca 19°C to je tech asi 3-5L za den.

Zalevam mensi kvetinace (5x 6L) jednou za dve az tri dny, pred zalitim jsou zcela suche, podle vahy v ruce a vetsinou to trefim, nez to je na slecnach videt. Substrat pojme tak cca 400ml na kvetnik, pokud zalevam hodne pomalu. 11L (9x) kvetinace zalevam jednou za tri az ctyri dny, opet to same, temer dokonale prosuseni. Leju do nich cca litr.
Ted mam pocit, ze budu muset jeste zkratit intervaly, slecny chlastaji vodu (logicky s objemem) jeste rychleji.

Stonky a listy jsou opravdu neuveritelne plne vody, tohle jsem u outdooru nezazil, kdyz jsem trimoval prebytecny material, zarazilo me, jak byly stonky i listy neskutecne 'nacucane'.
Kdyz jsem mel 'zeleně' v boxu malo, resil jsem opacny problem, udrzet vlhkost nad 50%, resil jsem to rosenim, 2-3 denne, coz delalo listum ocividne velmi dobre :]. Okolo prepnuti fotoperiody uz jsem byl i bez roseni stabilne na cca 60%, ted to zase stoupa az moc. Proste presne opacne, nez bych potreboval ;] ..
Pri nejhorsim holt dam odvlhceni primo do boxu, i kdyz je to trochu problematicke z hlediska odvodu kondenzatu (vyskovy spad a umisteni nadoby na vodu), ale resitelne to je. A stahnu odtah, protoze teplotu resit nemusim. Ono stejne asi nic jineho nezbyde ..

Jinak merim pomoci hydro&termometru, takovy ten levnejsi bazmek za cca ctyri stovky. Plus k tomu mam merak primo na odvlhcovacce a k tomu mi minuly tyden prisel merak s casovym prubehem teploty i vlhkosti, vsechny tri jsou +-2% shodne ve mereni.
Jen pro zajimavost, tady je treba graf vhlkosti:

picture.php

Ten 'zub' je prave ono vetrani :] ..

Graf je z podlahy u kvetinacu, tam je vzdy o cca 5% vhkosti vice, nez u vrsku rostlin, kde je uz pruvan. Ted uz mam merak poveseny prave v teto vysce, jen se neco nepovedlo pri stahovani dat, takze musim pockat, az se zase nejaka nasbiraji.

Co se tyce ofuku, mam v boxu vertikalni 'stojanovy' ventilator, veskere male 'klip' ventilatory staly zaprd, koupil jsem celkem tri ruzne (levne), budou dobre v parnem lete na stul ke kompu ;]. Vezovy ventilator ofukuje rotacne cely box a to mimoradne kvalitne. A na nejnizsi rychlost, protoze bych na vyssich kytky asi polamal :]
Mam dojem, ze je to tenhle: http://www.nejlevnejsizbozi.eu/nejl...4-3-Domaci-ventilatory/5/410-Superior-KF-28DC

Az bude v boxu vybojka, tak se to snad zlepsi, bohuzel az dnes mi prislo potvrzeni, ze to z US odeslali. Takze si jeste pockam ..

Toz tak. Dalsi napady vitany!
 

spachal

Well-known member
Veteran
A uplne mimo tema, nedrzi nekdo z vas genetiku Tora Bora (Reserva Privada)? Pri nejhorsim ji koupim, ale pokud by to mel nekdo uz vyselektovane v matkarne (a nevadilo by mu, ze si z rizku udelam pro svoji potrebu vlastni matku), byl bych mu zauzlovan! :]
 

Ka-rel

Member
merak s casovym prubehem teploty i vlhkosti - nebuď žgrd :) dej link to mne zaujalo

Obavám se ze mas poddimenzovanej odtah... podle fota na začatku mas k uhlikači zatáčku cca 160 stupňů v ramci možnosti to zkus narovnat, totéž u dalších zatáček. Ono TDčko neni je vhodné pro aplikace s vetší tlakovou ztrátou (uhlikač, zatačky a dlouhé potrubý) zato je bezva na přítah malej přikon malá hlučnost levny... jen dat punčochu proti hmyzu.
Nemuselo byt od věci vzit vrtačku a v prostorech mezi kvetinači se vyřádit a vetší a rovnoměrněší pasiv vzduch bude stoupat vzhůru okolo všech slečen rovnoměrněji :) a menši tlaková ztráta (připadne zbastlit rošt a o par čisel to zvednout) šikovnej na to evidentně seš..

nasřihat igelit a zakryt kvetinače aby ofuk tolik neodpařoval vodu z povrchu hlíny, a ne abys to hemeticky olepil jen zlehučka přikryt

Nejsem zastáncem střihani listu ale u velkech klidně usřihni prostřední cíp menši listova plocha menši odpar.

Podle fotek maš tak 10-14 dni než problem z vlhkosti bude fakt akutni tak bych počkal na vybojku a podle situace řešil. (mam na mysli ty listy)

Máš to pěkný použivaš hlavu (vlhomer tam kde je vlhost nejvyšši) seš na dobré cestě...
(s)mej se K.
 

papaja

Active member
Veteran
ano určitě se to změní s instalováním výbojky
sodík víc hřeje a bude i menší vlhkost
a jak píše Karel, bude to i poddimenzovaným odtahem
jak kytky rostou, mají čím dál více odpařované plochy
- jak jsi popsal zalévání, už jsi trefil hřebík na hlavičku, stíháš to zalévat , než povadnou a přitom už jsou skoro v suchu jen tak dál :)
měj se hezky v tomto jarním dni:tiphat:
 

Kaya-man

Member
5x400ml - 2-3 dny = nalito 2 litry za 2-3 dny
9x1000ml - 3-4 dny = nalito 9 litrů za 3-4 dny
tj ._. 11 l za 3 dny = 3,6 L na den

Pokud naleješ 3,6L za den a odvlhčovačkou odsaješ 3-5 L denně, tak to znamená že tam musíš mít ještě jiný zdroj vlhkosti, protože jinak by 1) kytky vůbec nic nevypily 2) měl bys dokonalé odpařování, co naleješ se do druhého dne vypaří.. Z toho mi vzniká otázka na ty rady použít sodík na "zvýšení odpařování"... Pokud jsem dobře pochopil popis, tak není problém s odpařováním (to je i víc jak stoprocentní :D ), ale s větráním místnosti. Není ani problém s ventilací z boxu, ale je problém s ventilací místnosti ven. Toď můj názor.

Ještě doplnim, jakou máš teplotu v boxu ted? Počítej že ze sodíkem ti stoupne třeba o 5°C+ a až se venku oteplí, tak třeba o dalších 5° .....
 

spachal

Well-known member
Veteran
>Ka-rel: co se tyce meraku se zaznamem, uz jsem odkaz uvadel, obstranku zpet: https://www.icmag.com/ic/showpost.php?p=6203013&postcount=139. Neni to uplne levne, ale ja do toho sel.

Odtah je nastaveny na 230L/hod, pokud budu pocitat cca 50% ztraty diky odporu na pachaci a potrubi (osobne si myslim, ze je to mene, muzu s nejakou presnosti i zmerit), je to na prostor ~1.6m^3 stale okolo 70x vymena vzduchu za hodinu. To je malo? Rozdil vlhkosti v boxu a v mistnosti je okolo 15% ..

To prikryti substratu je zajimave, ale myslim si, ze vzhledem k odparu z listu temer zanedbatelne. Naopak chci, aby substrat prosychal co nejrychleji, kvuli korenum.
Listy se zatim snazim jen ohybat "pod palice", preci jen je to zasobarna zivin a "plice" slecen, takze jsem oholil pouze spodky, ktere jsou temer beze svetla.


>papaja: na tu vybojku jsem vylozene zvedavy. Uz mam na ceste (doufam, z Mazaru) i stinidlo, vzal jsem nejakou tu levnejsi kopii a-wingu, toz uvidime, co to v boxu vsechno zpusobi :]. Vybojka je stale i dnes v Oklahome, necham se prekvapit, jak rychle to z juvesej dorazi a jak moc bude balicek zajimat celnici ..


>Kaya-man: ano, pocitas spravne, je to takovy maly, uzavreny ekosystem, co naleju do boxu, to zase stahuji zpet ze vzduchu ;]. Jak uz jsem psal, vzhledem k teplote je silne neekonomicke mit v mistnosti nejaky odtah, takze pouze dvakrat denne otviram okno, aby se alespon trochu vlhkosti dostalo ven (a vzduch se obohatil o spotrebovany CO2). Jakmile se otepli alespon na 20°C, bude vetrani uz intenzivnejsi. Dnes jsem to poprve zkusil, jsem zvedavy na graf teploty a vlhkosti, jak se to projevilo, kdyz steny trochu vyschnuly.
Teplotni graf pridam, ale je to nejak takto, dole u kvetinacu:

picture.php
 

spachal

Well-known member
Veteran
Tydenni update, zatim to vypada vse, jak ma byt. Snad to takhle pojede az do konce :]

21.den 12/12
picture.php

Celek


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Zjistil jsem, ze obsluzny sw umi exportovat do csv, takze prikladam slibeny graf s teplotou a vlhkosti v boxu, v trochu citelnejsi podobe :]
Vhlkost uz jde o neco dolu, zmeny se snad projevuji, hlavne se uz da vcelku slusne vetrat a mistnost nechat proschnout ..
 
Last edited:

alesh

Member
Odtah je nastaveny na 230L/hod, pokud budu pocitat cca 50% ztraty diky odporu na pachaci a potrubi (osobne si myslim, ze je to mene, muzu s nejakou presnosti i zmerit), je to na prostor ~1.6m^3 stale okolo 70x vymena vzduchu za hodinu. To je malo?
1,6m^3 = 1600l. Předpokládám, že máš spíš odtah 230m^3/h.

Fakt jsem zvědav na tu výbojku, měl by to být top. Těch $220 je za výbojku, ballast a dopravu?
 

spachal

Well-known member
Veteran
Alesi, mas asi pravdu, 230litru za hodku by bylo opravdu malo. To TTcko bude tohle: http://www.elektro-paloucek.cz/vent...i/ventilatory-tt/ventilator-do-potrubi-tt-125 (jen koupene za vyssi penize z nejakeho growshopu, chybami se grower uci ;] ..), takze vymena vzduchu i pres ztraty na potrubi a hlavne filtru by mela byt vice nez dostatecna. Regulaci mam dodelanou triakovou, funguje perfektne.
Mimochodem, za jak dlouho menite uhli ve filtrech? Mam ho dost, ale zatim mi po necelem pul roce pripada, ze je porad stejne absobcni jak na zacatku.

Plus by mi dnes mel prijit se stinidlem i material na pachovy neutralizer, postavim co nejdrive (neutralizer, gel, kybl s ventilaci), preci jen i pres filtr je "to zelene" v mistnosti docela vonave :] ..

Co se tyce vybojky od Philips (315W), je uz na celnici v CR. Dnes mi ma prijit wing stinidlo, jakmile to budu mit oboji v ruce, hned menim za ledky.
Jedine, co me .. no, lehce stve je to, ze pro E40 (E39) je k dispozici pouze verze 315/942, ktera ma 'studenejsi' spektrum nez 315/930 (Agro). Ale ta se vyrabi asi jen pro pgzx18 socket.
Ale i tak ma 942ka barevnou teplotu okolo 4140 K, coz by i na kvet melo byt hodne v pohode (dle specifikaci 34300lm, 109lm/W).
A cena byla opravdu jen $220, i kdyz v mailu mi prodejce priznal, ze je to chyba, ze doprava zdarma je pouze po US. Ale vzhledem k tomu, ze to byla jejich chyba (ja pri platbe zvolil, ze je to mezinarodni), zachovali si tvar a poslali za tuhle cenu :]
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdravim, mam dotaz, dnes jsem si vsimnul, ze listy a vlastne i stonky zacinaji pekne fialovet ... je to v tehle fazi kvetu u indooru bezne, nebo mam radeji pritopit a pridat bloom hnojivo?

picture.php


picture.php


Respektive jak se koukam na starsi fotky, ony ty rapiky jsou fialovejsi uz delsi dobu, jen mi to dnes pod ledkou nejak uderilo do oci ..
 

Latest posts

Latest posts

Top