What's new

LED 450W/1x1x2m/CBD/soil/BioBizz

alesh

Member
Zajímavý s tím kokosem. Taky jsem myslel, že to je medium bez živin. Ještě, že jsem ho vždy řádně promyl. Přeju, ať se ti vzpamatujou a narostou co nejlepší pálky. LEDky budu určitě sledovat.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Takze mensi update z dnesniho dne :] .. Pravdu meli ti z vas, co tipovali, ze kokos ma vysoke EC. Po namoceni zmereno EC 3.9, jeste to nechavam namocene do zitrka, zda se dalsi "mnamky" do vody nevylouhuji :/ ..

K pruplachu zbyva posledni kvetinac, neb vody bylo opet malo .. Po proplachnuti 'prvniho dnesniho' mi EC meter ukazal Err, on je totiz jen do EC 9.9 ;] .. Druhy a treti pruplach oz EC 9 a EC 8, pak uz to klesalo dolu az na finalnich EC 1.3. Podobne i druhy kvetinac, vody na to padlo pomerne dost.
Zajimave je, ze jsem ze zvedavosti zkousel prolevat jak vodou s upravenym pH na 5.5, tak i s jen odstatou a jinak neupravenou vodou. V obou dvou pripadech mel pruplach na vytoku pH 6.9-7.0, zemina se tedy chova jako idealni neutralni pufr, to me docela prekvapilo.
Jinak vody jsem mel malo proto, ze nepouzivam vodu primo z řádu, ale alespon den odstatou. Chlor je bojovy plyn, neni treba jeske kytky stresovat v tomhle smeru (a vetsi kyble momentalne nemam).

Nu, toz mi drzte pesti, at se z toho slecny oklepou co nejdrive, preci jen to je asi hodne brutalni zasah do podminek k ziti, pevne ale doufam, ze jen tim nejlepsim mozny smerem.
 

GertRooT

Member
proplachovaci voda s pH 5.8, EC 0.2 (odstata a upravene pH pomoci kys. citronove).

zdar kolego,

snad jsem si to pročet důkladně, ale nikde jsem na to nenašel reakci..
kdysi jsem upravoval pH taky cirónkou a kytkám se vůbec nedařilo,
na jednom nejmenovaném pěstitelském serveru jsem hledal odpověď
a našel jsem jí právě v používání citronového koncentrátu..
ono to sice funguje, získáš požadovanou hodnotu pH, ale ani trochu
se to nelíbí kořenům..zežloutnou a jsou na dotek slizký :nono:

znát je to hlavně v hydru, ale mohlo by to být řešení u pro tebe
zkus citróny vyměnit za kyselinu fosforečnou..
 

Kaya-man

Member
jo fosforečná rozhodně lepší, ale doufám že nešlo o citronový koncenrtát, ale snad o krystalovou kyselinu citronovou... :) Třeba to bude mít citrusový nádech :D
 

spachal

Well-known member
Veteran
>GertRooT: take zdravim kolego :], samozrejme ze neliju do vody citronku z kauflandu, ale monohydrat kyseliny citronove, ve pharma kvalite. Po pripraveni nasyceneho roztoku staci cca 15 kapek na 20l vody, puvodni pH 7.5, po uprave cca pH 6.

Budu ted brat neco na koureni z Fichemy, prihodim tedy i nejakou tu anorganickou kyselinu, fosforecnou tam mam dojem zrovna maji, dik za tip! :]
 

spachal

Well-known member
Veteran
Takze dnesni update ..

Provedeno druhe kolo odsoleni, vytok z kvetinacu pred pruplachem v rozmezi EC 1.4-2.3. Po prvnim pruplachu jsem upravil vsechny kvetinace na cca EC 1.6, dnes jsem to zase srovnal ve finale na cca EC 1.4.

Slecny to nenesou statecne .. Uvidim, zda tento druhy pruplach je nezabije definitivne. U CBD se rust prakticky zastavil, automaty trochu rostou a je videt vyvoj na kvetech.

Celkovy pohled (vpredu CBD Mango, vzadu SS Skunk#1 AF):

Slecny jsou jen jednou (pred cca dvema tydny) ohnute, ve snaze zaplnit box (coz se ocividne nedari).

Jsou velke rozdily i mezi jednotlivymi slecnami stejneho strainu, pricemz podminky maji totozne. Stejny substrat, teplota, zalivka, hnojeni, pruplach ..
Pro priklad tahle zacina u palic fialovet (fosfor?):
 

spachal

Well-known member
Veteran
Opet tomu slne nerozumim, ted mi pripada, ze maji proste malo zivin. EC vytoku je po dnesku cca 1.4, teplota pres sviceni 23-25°C, noc 19-20°C. Vlhkost v rozmezi 55-65%.

Pro priklad, takhle kytka obsahuje "vsechny vady". Hnede fleky na litech, zloutnuti jak od kraju listu, tak na jinem od stredu listu, jinde zase odumirani koncu listu (v celkovem pohledu kvetinac vlevo dole):


Je to proste "zbodane", pravdepodobne na vine ten pridany presoleny kokos.

Co ted? Zacit po dvou pruplachach (mezi prvnim a druhym proschnuti substratu) i pres EC1.4 lehce hnojit, nebo zalevat dale jen upravenou vodou?
Zitra jdu jeste pro BioHeaven, FishMix a TomMax, at je rada hnojiv kompletni, predpokladam, ze by nebylo na skodu zacit pridavat alespon ty enzimy. Mam take pripraveny Symbivit, ale porad se bojim experimentovat, abych k tomu nepridaval dalsi faktor, o kterem nevim, co udela (ale uskodit by to nemelo, houby na korenech snad v tehle chvili muzou snad jen pomoci..).

Nechat jeste CBD rust, nebo to uz prepnout a zkusit, zda vykvete alespon neco i u takhle nenarostlych kytek?
Jsou s rozumem v koncich, tohle se proste nejak silne nedari ..
 

sensi23

Active member
Veteran
Opet tomu slne nerozumim, ted mi pripada, ze maji proste malo zivin. EC vytoku je po dnesku cca 1.4, teplota pres sviceni 23-25°C, noc 19-20°C. Vlhkost v rozmezi 55-65%.

Pro priklad, takhle kytka obsahuje "vsechny vady". Hnede fleky na litech, zloutnuti jak od kraju listu, tak na jinem od stredu listu, jinde zase odumirani koncu listu (v celkovem pohledu kvetinac vlevo dole):
[URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=51206&pictureid=1195874]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=51206&pictureid=1195865]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=51206&pictureid=1195867]View Image[/url][URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=51206&pictureid=1195866]View Image[/url] [URL=https://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=51206&pictureid=1195872]View Image[/url]

Je to proste "zbodane", pravdepodobne na vine ten pridany presoleny kokos.

Co ted? Zacit po dvou pruplachach (mezi prvnim a druhym proschnuti substratu) i pres EC1.4 lehce hnojit, nebo zalevat dale jen upravenou vodou?
Zitra jdu jeste pro BioHeaven, FishMix a TomMax, at je rada hnojiv kompletni, predpokladam, ze by nebylo na skodu zacit pridavat alespon ty enzimy. Mam take pripraveny Symbivit, ale porad se bojim experimentovat, abych k tomu nepridaval dalsi faktor, o kterem nevim, co udela (ale uskodit by to nemelo, houby na korenech snad v tehle chvili muzou snad jen pomoci..).

Nechat jeste CBD rust, nebo to uz prepnout a zkusit, zda vykvete alespon neco i u takhle nenarostlych kytek?
Jsou s rozumem v koncich, tohle se proste nejak silne nedari ..

cau spachale..v zadnem pripade to nicim nehnoj dokud to nezezelena..enzym jsi mel pridat uz davno..to je vecicka,ktera ti ten substrat odsoli..mel jsem ti to napsat driv omlouvam se clovek spoustu veci bere jako samozrejmost a vubec ho nenapadne se o tom zminit..JA BYCH JESTE UDELAL ALESPON 2 PRUPLACHY VODA+ENZYM A PH 6.2 NICIM NEHNOJIT!!!! Dokud to nezacne zlehka nabirat barvu.EC udrzovat na tech 1.4... max 1.6 az se srovnaj a budou v plne sile..Ten symbivit by asi uskodit nemel si myslim ale nevim zkusenost s nim nemam trrebas se najde nekdo kdo tu zkusenost ma a poradi ti.
NEPREPINAT dokud ten problem nevyresis a v boxu nebudes mit krasne zelene rostliny
 

Phuuu Ad

Active member
Symbivit jsou jen spory mykorhiznich hub s trochou Plantasorbu. Neni to hnojivo
Tyto houby je lepsi primichat do substratu pred zasazenim a lehce posypat otvor kde se budou sazet (vetsinou u klonu nebo predpestovanych sazenicich)
Houby ziji s symbioze s rostlinou. Pomahaji natravit organickou vyzivu a transportovat ji skrze svou sit podhoubi rostline, na oplatku se vezmou neco malo od rostliny.
Nic tim nezkazis to je jiste, asi bych to udelal takovym injektaznim stylem. Je treba at se spory dostanou ke korenum aby je mohli kolonizovat a zacit se mnozit.

vic nevim
 

spachal

Well-known member
Veteran
>sensi23: diky .. vazne. Netusil jsem, ze enzimy jsou uzitecne prave v tomhle smeru, bral jsem je z nazvu hlavne za proteinove kalayzatory procesu "uvnitr kytek". Ono tech enzymatickych skupin je hafo, cert aby se v tom vyznal, podle popisu jsem to tipoval na obecne oxidoreduktazy.
No a proc jsem nezacal pridavat BioHeaven doted? Podle popisu "extremne zvysuji mnozstvi mineralu v pude". Coz uz jsem vcelku uspesne dosahnul tim kokosem a ted se toho horko tezko zbavuji ;].
Podle popisu od vyrobce jsem naopak chtel i nadale pridavat RootJuice i ke kvetoucim skunkum, neb by mel zvysovat toleranci na vysoke EC. Zatim tedy pojedu ciste pruplachy upravenou vodou, proschne to tak az nekdy kolem soboty, kdy uz budu mit i kys. fosforecnou na upravu pH.

Ad Symbivit, jsou to v podstate spory hub v nejakem neutralnim plnidle, takze to proste prubnu. Prorustani micelia (podhoubi) je mimoradne rychly proces, znam to z pestovani kubanek :], to je otazka par dni, nez se obali komplet koreny v kvetniku. Staci opravdu udelat uzky otvor v substratu, klidne nekde u kraje, namichat 'roztok spor' a nalit. Asi vite, jakym fofrem se siri plisen, tohle je v podstate uplne to same .. Toz snad to pomuze :]
 

jenery

Active member
mycorrhizae pokud vim potrebuji opravdu delsi cas nez se projevi ucinek, jak Phuuu Ad psal, je nejlepsi je pridat pri prvnim presazeni, ta symbioza zacne fungovat az po 5/6 tydnech...
 

Kaya-man

Member
... nebo to vyhoď a pořiď si normální klony. Když semena tak ne automaty.. k čemu automat indoor?? :dunno:

:)

Vše podstatné k současnému už ti sensi nadělil. Já bych ještě přidal pár otázek. Kde měříš teplotu? na posledních serkách fotek nevidim senzor. Předpoklad že někde u vrcholu. když je u něj 23, kolik je na hlíně? kolik u dna květníků? a u dna v noci?
Další věc, už od začátku je vidět že svítíš na hnojiva, nebo je jen vystavuješ na focení? Jestli je tam máš pořád tak to rozhodně není dobrý... nemenujou se BIO jen tak...


a nedá mi to ( :D ) četl sis někdy etiketu od těch enzymů? nebo jakýkoliv popis toho produktu?
 

spachal

Well-known member
Veteran
>jenery: mozne je vsechno, treba delsi dobu trva navazani vlastni symbiozy, ale podhoubi musi prorust ke korenum setsakra rychleji :]

>Kaya-man: s temi automaty to byl omyl, seminka jsem dostal, mrknul jsem se hned na stranky SensiSeeds a nejak mi nedoslo, ze nabizeji jak fem i AF verzi toho sameho ..

teplotu merim primo u vrcholku kytek, vzhledem k velikosti se da rici, ze to je i teplota u korenu. Meri to merak s externim cidlem, merak je zvenci boxu (abych na nej videl bez rozepinani), jen je nutne si vzdy uvedomit, ze IN je OUT a naopak :]. Merak ma i sledovani maxima a minima, takze v tomhle jsem si jisty. Rozdil mezi cidlem a dnem boxu je cca 35cm, vzhledem k dvoum vetrakum v boxu a silnejsi ventilaci odtahu muze byt rozdil teplot maximalne v desetinach °C.

No a hnojiva jsou opravdu v boxu, hlavne kvuli me lenosti to mit vse po ruce. Predpokladal jsem, ze pokud by sveto vadilo, daval by vyrobce hnojiva alespon do nepruhlednych flasek. Nebo ne? :]
Etiketu jsem si necetl, protoze az dnes bych ji mel fyzicky spatrit :]. Ale cetl jsem si popis prodejcu i samotneho vyrobce, vsude se mluvi o "extrémně zvyšuje množství minerálů v půdě" (prip. "extremely increases the quantity of minerals in the soil", takze chyba prekladu to nebude). Pripadne se mi snazis naznacit neco jineho? :]
 

Kaya-man

Member
to se pleteš s těma desetinama...a nevim jak silnější odtah může udržovat stejnou teplotu.. tak aspon napiš kolik ti ukazuje teploměr IN (zvenčí boxu) ve dne a v noci.. a pak si ho dej na podlahu na chvíli a uvidíš ty "desetinky" :)
hmm mít vše po ruce, vedle boxu by to už poruce nebylo.. bud rád že máš tak studenej box, protože jinak už by ti zkvasily..
 

Machoman

Active member
Tady už žádnej enzym a proplach nepomuže, vyhodit to a rozjet znova je nejlepší nápad, ikdyž to asi slyšet nechceš. Několikrát si pročti příspěvek ellesara, protože v tomhle threadu je to nejlepší příspěvek.

Ta touha dávat prcky s malym kořenovym balem do co největšího objemu taky není idealní, něco se posere, kytky budou málo chlastat a budeš čekat x dnů než to zaliješ znova. S klonama je taky mín sraní a je to rychlejší.

Jak už tady někdo psal u-grow lisovany kostky jsou dobrá volba, příště to zkus nemíchat s hlínou ( tu kostku okamžitě naper hnojkama jak to budeš zalívat ) dej to napřed do menšího květníku, jak to pořádně prokoření potom teprve dál. Kokos má oproti hlíně výhodu, že líp dýchá i přelitej. To míchání kokos/hlína už mám taky za sebou, pro člověka co začíná je fakt lepší si vybrat jen jedno, tobě bych s klidnym svědomím doporučil právě ty u-grow kostky.

Chybama se člověk učí a tyhle chyby dělalo na začatku drtivy procento lidí, příští runda už bude lepší ;)
 

spachal

Well-known member
Veteran
>Kaya-man: netusim, jak to je s tou teplotou, ale selsky rozum podporeny bidnymi vzpominkami na termodynamiku mi rika, ze na 30cm vysky tepelneho sloupce nemuze byt rozdil teplot, v pripade boxu s dobrym odtahem, ani jeden stupen :] .. Mezi stropem a podlahou mistnosti je to trochu jinak, to je bez debat.

V kazdem pripadku jsem zmenil zpusob vytapeni, nastesti mam box staveny a podlaha pro kvetinace neni na zemi. 'Prekopal' jsem rozlozeni v mistnosti, akumukacni kamna se spodnim odvodem tepla ventilatorem jsem strcil za box, teply vzduch je foukany primo pod podlazku boxu a po tridennim mereni (se zaznamem) teplomerem polozenym mezi miskami kvetninacu je rozsah teplot 20.5-29.8°C (podle toho, jak jsou aktualne "nazhavena" kamma). Ve vysledku je okolni teplotoa v mistnosti cca 17°C, v boxu, ale pod 20°C uz ted neklesne, vetsinou je okolo 27-28°C.


>Machoman: Vyhodit a zacit znova .. jo, do tehle faze uvah uz jsem take parkrat dospel. Bohuzel ted uz potrebuji ty CBD Mango dojet co nejdrive, duvody jsem popisoval na zacatku vlakna.
Co se tyce presazovani, necham si samozrejme poradit, co jsem zatim vycetl je ze dvoji presazeni neni uplne dobry napad. V kazdem pripadku predpest uz priste, pokud to nevyresim rizky, bude v daleko vetsich nadobach, minimalne 2dl. Protoze jsem je presazoval hlavne proto, ze koreny sazenicek nemely moc kam rust.


No a napadla me jeste jedna "kacirska" myslenka, vymena substratu uz vzhledem ke korenovemu systemu asi nepripada v uvahu, ale co odrezat ze stavajicich tri slecen rizky (rozvetvene je diky ohybani mam dobre), nechat dojet automaty do konce na svetle 18/6 (to by hadam nemelo vadit) a naplnit box dalsimi kvetinaci s temito rizky? Stejne ted musim cekat, nez se vse vzpamatuje (a zatim to tak moc dobre nevypada), zpozdeni by mohlo byt diky tomu tak max. tri tydny .. Vyslo by to tak akorat na devet kvetinacu.

Jen prosim o radu, zda je riziko hermafroditu z feminizovanych kytek opravdu tak velke, to bohuzel netusim.
Rizky bych nechal zakorenit asi v rw kostkach a sazel rovnou do kokosu, bud koupim zminovany u-gro, pripadne se prosim mrknete na specifikace BioBizz CocoMix, zda by to byl dobry napad (muzu koupit v mistnim shopu).
Je to velka blbost? Opet dik za nakopnuti vhodnym smerem ..
 

Elessar

Active member
Ahoj :wave:
teplota až 29°C mezi miskami květináčů, hm, to už se mi zdá moc, tak 25°C - 27°C v "zelené zóně" u kořenů bych to viděl na 22°C-24°C (u řízků naopak teplejší v kořenové zóně).
A jakou máš vlhkost v boxu? Těch 55-65% co uvádíš, nebo to je vlhkost v místnosti? Ta se samozřejmě se vzrůstající teplotou mění, viz
Molierův diagram

Pokud se na to cítíš, klidně nařezej a nech zakořenit, feminizovaná semena jsou čím dál kvalitnější a mělo by to být v pohodě.. Ale třeba Ti někdo řekne z vlastní zkušenosti..

S tím postupným přesazováním, záleží na okolnostech, jak to jede..
V mém případě dávám řezy rovnou do 6,5 l květníků, za týden mám prokořeněno... Chce to přizpůsobit podmínkám.

S tím kokosem, biobizz coco-mix je v pohodě, ale v poslední době se mi objevují chvostoskoci a smutnice (v začátcích to zachytí žlutý lepový desky). Nevím či to je firmou samotnou, či skladováním u distributorů.. Což ti chvostoskoci by ani tolik nevadili...
Takže záleží na co narazíš, na coco-mix používám hnojiva canna a jsem maximálně spokojený, tahle kombinace mi funguje..
Prý dělá i canna dobrý kokos..

K lisovaným kostkám, nemám zkušenost, proto ať napíše někdo, jak to dělá, ať si můžeš vybrat a jedeš podle ověřených zkušeností a ne pokus omyl..
Např. kostky jaké firmy, kolik zhruba vody na zalití, jaké pH vstupní zálivky pro nabobtnání, jaké EC..
Jestli nechat jen namočené, či nějak proplachovat..
Jaká hnojiva se osvědčila atd..

Nakonec se Ti ten Ec metr bude ještě hodit..


A já osobně bych zkusil vyměnit světlo, vím, že to je asi trošku drahá a nyní i "zbytečná investice" ale podle mě je sodík jednodušší.. Sice to více topí, ale šel jsi do něčeho, co je ještě v začátcích a ještě nějakou dobu bude trvat vyvodit závěry a následně určit osvědčené postupy pro kultivaci pod led technologií.
Sodík je prostě osvědčená metoda se kterou má zkušenost většina lidí, tím pádem větší šance dozvědět se o případném problému více informací z více zdrojů..

Tak držím pěsti, ať to zvládneš

Good Luck
El
:tiphat:
 

Kaya-man

Member
>Kaya-man: netusim, jak to je s tou teplotou

V kazdem pripadku jsem zmenil zpusob vytapeni,mezi miskami kvetninacu je rozsah teplot 20.5-29.8°C (podle toho, jak jsou aktualne "nazhavena" kamma). Ve vysledku je okolni teplotoa v mistnosti cca 17°C, v boxu, ale pod 20°C uz ted neklesne, vetsinou je okolo 27-28°C.

No a napadla me jeste jedna "kacirska" myslenka, vymena substratu

Jen prosim o radu, zda je riziko hermafroditu z feminizovanych kytek opravdu tak velke, to bohuzel netusim.

Pokud netušíš stačilo změřit... za dobu cos to sepsal bys to změřil :)

A jsme u toho. Po změně vytápění má okolní místnost 17. Do tý doby tam tedy mohlo být třeba 14? 12? a tudíž v noci v boxu mohly být i takové teploty... na to sem se tě ptal, a tam sem se tě snažil nasměrovat...
Ovšem pokud ted máš u podmisek 29 tak to je zas opačnej extrem.. když je u podmisek 29 tak ani nechci vědět to peklo...

Výměna substrátu měla smysl před měsícem a před nákvěty.. ted raději vyhodit.

Hermy s femin jsou standart, cca 25%, dle kvality práce seedbanky. Můj názor: jebat feminy a autoflowery trojjnásobně. Také se vykašlat na nějaký hokuspokusshitopus ala cbd a jiný nesmysly.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Tak jsem si dal na par dni oraz, sledoval teplotu, proleval jen vodou s enzimy .. ne ze by to pomohlo, ale to se neda nic delat :]

AFka asi dozraly (dalsi prispevek s fotkami), ze CBD jsem zkusil udelat rizky, uvidime, co z toho bude.

>Elessar: opet dik za podnety!
Teplotu jsem tak nejak ustalil na spodku kvetinaciu mezi 20-27'C. Kdyz to obcas zkouknu pres den, byva tam tak obvykle okolo 25-26'C, hadam ze pres "noc" to klesa az k te dvacitce. Mam na ceste teplomer a vlhkomer s casovym zaznamem (http://www.ebay.com/itm/390503227906, neni to nejlevnejsi sranda, ale asi je nutna, vyuziju iu jinde), pak budu vedet presneji, jak je teplota v prubehu dne rozlozena.
Co myslite, je lepsi udrzovat teplotu v rozsahu 20-27'C (prevazne okolo 25'C), nebo radeji trochu chladnejsi, treba 18-25'C (prevazne 22'C)? Bohuzel uzsi rozsah teplot nejde nastavit. Hadam, ze vyssi teplota je vhodnejsi, je tomu tak?
Vlhkost ted kolisa mezi 45-60%, podle toho, jak je zalito, spise se to snazim udrzovat nizsi, kvuli automatum v kvetu.

Podle ohlasu je u-gro kokos dobra volba, takze jsem nakoupil, spolu s hadrovymi galonovymi pot kvetinaci, kokos proplachnul (EC 0.5, pH podle toho, co tam naleju), kokos je pripraveny spolu s trochou simbivitu a ceka, jak se zadari s rizky.
Hnojit to budu nadale BioBizzem, mam uz v podstate kompletni radu, co jsem cetl na EN sekci fora, lidi to na cisty kokos pouzivaji a spokojenost. Az krmivo dojde, zapremyslim o Canna, cenove je to srovnatelne.
Jinak kdo by to potreboval, jedna u-gro 11L kokosova kostka (http://www.heureka.cz/?h[fraze]=U-Gro+11) vyjde presne na tri galonove (3.8L) POT-kvetinace (http://www.heureka.cz/?h[fraze]=Root+Pouch), 12L kybl na namoceni jedne kostky je skoro maly.

A na nove hid svetlo ted nemam, bohuzel, rozpocet prekrocen :/. Dam tem LEDkam jeste sanci, drzel jsem svetlo az moc dole u slecen, ted s temi rizky zkusim jinak svitit, aby to trochu rostlo do vysky.


>Kaya-man: jak jsem psal, vytapeni se neda bohuzel nastavit nejak rozumeji, to jest konstantne. Jsou to akumulacky, takze nekdy se nahrivaji, pak z nich jde teplejsi vzduch, pak chladnou, teplota jde zase dolu.
Co muzu zmerit, je aktualni teplota a take minimum a maximum, mezi resetem techto hodnot. Takze vim, ze teplota proste nepresahne urcitou hranici, ani nejde pod ni. Jak jsem psal, brzy to budu vedet i s casovym prubehem, snad posta bude dostatecne rychla ;] ..
Teploty jsem opravdu meril presne u kvetinacu, teplomer ma externi cidlo, takze se da umistit kam potrebuji. Teplota v mistnosti v tom smeru nehraje zadnou roli, co je pro me dulezite, je to, co je presne u kytek. A vzhledem k velikosti toho, co mi narostlo (a LEDkam, dvema ofukum a silnemu odtahu), je teplota u vrsku kytek prakticky srovnatelna s tim, co je dole u kvetinacu (mereno, rozdil presne 0.4'C).
Ted mam proste v podstate podlahove vytapeni :)) ..

Automaty uz nekomentuji, proste jsem to netusil, darovanemu koni (a seminkum) na zuby nekoukam, priste takovou blbost neudelam. A na "hokuspokusshitopus ala cbd" se bohuzel vykaslat nemuzu, protoze to je ten hlavni duvod, proc to cele delam. Pro sebe ani na xeft nepestuji, ale pri tech investicich o tom zacinam uvazovat ;] ..

--

Takze shrnuto, snad jsem se poucil, nejedu sice dalsi kolo, ale skoro :/ .. Pokud tedy rizky vyjdou. Coz netusim, neb i tohle delam poprve. Urezal jsem vyhonky na mistech, kde byly kytky husteji prorostle, celkem devet rizku. Bohuzel uz lehce drevnatych, ale zase zadna tragedie. Pouzil jsem mensi rw kostky (proplachnute), rizky zesikma seriznute, namocene stonky, pak obaleni v praskovem stimulaxu, namoceni kostek k odstate vode s root juice a trochou bio heaven. Rizky mam v malem propagatoru (na fotce bez horniho krytu), na podlaze boxu, ne primo na svetle. Hadam ze snad koncem tydne by uz mohly zacit byt videt korinky, pokud se vse povede a pak je presazuji do kokosu. Ty spodni zlutejsi listy na rizkach odebrat, nebo radeji nechat s co mozna nejvetsim mnozstvim (zlute uz byly pri rezani)?

Dotaz: mam uz ted pridavat nejakou vyzivu (biogrow), dokud jsou rizky jen v kostkach, nebo jen vodu s root juice?



Celkove kytky proste nerostou ;] .. Barva se u spicek sice zmenila k lepsimu, ale spodni listy se uz asi nevzpamatuji. Ale hlavne, nejde to vubec do vysky, takze necham kvetinace tak, jak jsou a stavajici slecny si pockaji na prepnuti na to, co snad vyroste z rizku.


Celkovy pohled, po stranach jsou pripravene poty s kokosem, vzadu asi "hotovy" skunk



Spicky CBD, pomalu mizi fialove odstiny, ale listy jsou velmi tenke a rust jen minimalni. Barva mi pripada jako kdyby to bylo nedohnojene, ale chranim se do zalivky neco pridavat, EC na vytoku je porad vysoke ..
 

spachal

Well-known member
Veteran
No a ted ohledne tech tri pidiskunku, hadam, ze uz jsou zrale. Trichomy mi pripadaji "mlecne tak akorat", pestiky jsou na hlavnich palickach hnede (ale na spodnejsich ale zase skoro bile), nechci to nechat az moc prezrat, takze zitra kosa ..

Alespon jsem si trochu zafotil, makra mam rad, takze zde je par obrazku:


Celkovy pohled na jednu z palicek


Detail "vnitrku"


No a nejake ty trichomy :]


Lepsi makro uz v ruce s "pevnou padesatkou s makrokrouzky" neudrzim, slo by to, ale jsem linej :]

Je toho smesne malo, ale vzhledem k tem problemum jsem rad, ze vubec neco vyrostlo .. Listy jsem nerezal, jsem zvedavy, na kolik gramu se ve vysledku z automatu dostanu. Varovani pro ostatni, AFka do indoor opravdu ne, i kdyby se to nezesr*lo obecne, asi by z toho stejne moc ve vysledku nebylo :]
 
Top