What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

bat939

Active member
Hyhy kollégák, a hasis készítő emberek segítségét szeretném kérni, @bat939 itt vagy e? Szeretnék kief-et készíteni ősszel, kinéztem hozzá egy bödönt. Jó lehet e ez leszitálni a maradék növényi részeket??? Köszi ha valaki olvassa és ír valamit! 🙂✌️ https://olaszsped.com/index.php?main_page=product_info&cPath=2_21_360&products_id=2054
Ezzel is meg tudod oldani, ha elég neked a 90 mikronos. Ha tudsz hozzá szerezni különböző szűrőket, mégjobb. Főleg, hogy olcsóbb, mint a groshoppos zsákos készlet. Legyen csont száraz a trim és akkor szarazjég sem feltétlenül kell.
Nekem zsák van. Beleteszem a leveleket és egy üvegasztal felett lerázom, amit lehet. A végén pedig egy kis kefével összesepred. Ennyi a tudományom 😄
 

Blekketekk

Active member
Ezzel is meg tudod oldani, ha elég neked a 90 mikronos. Ha tudsz hozzá szerezni különböző szűrőket, mégjobb. Főleg, hogy olcsóbb, mint a groshoppos zsákos készlet. Legyen csont száraz a trim és akkor szarazjég sem feltétlenül kell.
Nekem zsák van. Beleteszem a leveleket és egy üvegasztal felett lerázom, amit lehet. A végén pedig egy kis kefével összesepred. Ennyi a tudományom 😄
Nekem pont elég ennyi tudomány, köszönöm! ✌️
 

GeryZ

Active member
Sziasztok. Ezek a szag mentesítők mennyire válnak be? Illetve az OZONIZÁTOR? Vannak ezek az ONA gél/ Spray. Illetve légtisztitó berendezések mennyire hatékonyak ezek?
 

f2obsession

Active member
Sziasztok. Ezek a szag mentesítők mennyire válnak be? Illetve az OZONIZÁTOR? Vannak ezek az ONA gél/ Spray. Illetve légtisztitó berendezések mennyire hatékonyak ezek?

Nekem UVC lámpám van, ami sok ózont generál maga körül. Nagyon hatékonyan szagtalanít (illetve az ózonos "frisslevegő" kiadós szellőztetésig marad), de max a növényekkel szomszédos helyiségeket, illetve a lakás többi részét lehet vele kezelni. Ha ki vannak téve az ózonnak, azt a növények rendesen megsínylik.

Ilyen-e (asszem 38 Wattos):
 

Attachments

  • UVC_lamp.jpg
    UVC_lamp.jpg
    83.3 KB · Views: 24

GeryZ

Active member
Sziasztok. Gondolkodom hogy ledesítek egyenlőre egy kiszemelt van a

URBAN GARDEN QUANTUM II LED (FULL SPEC + UV + IR)​


Kíváncsi lennék hogy használ e esetleg valaki ilyet vagy a véleményetekre róla.
Adatok:
Teljesítmény 120w
PPFD 814 qmol
Spektrum 3000/5000/660nm
 

Attachments

  • urban-garden-quantum-ii-led-full-spec-uv-ir-gro3523 (5).jpg
    urban-garden-quantum-ii-led-full-spec-uv-ir-gro3523 (5).jpg
    28 KB · Views: 30

tejföl

Active member
Sziasztok. Ezek a szag mentesítők mennyire válnak be? Illetve az OZONIZÁTOR? Vannak ezek az ONA gél/ Spray. Illetve légtisztitó berendezések mennyire hatékonyak ezek?
Az ona gél nem sokat ér, ha csak úgy álldogál a sarokban. Néha néha megcsapkodja az orrod, de kb halottnak a csók. Én szüretkor szoktam használni a venti csövébe, úgy egész gyorsan ellepi a lakást és nincs olyan durva Jamaica szag.
 

f2obsession

Active member
Penész elpusztításához valami tuti tipp?
szavo.jpg

Falra, egyéb nedvszívó felületekre nekem ez vált be.

Sík, jól lemosható felületekre (fólia, bútorlap, miegymás) meg viszonylag töményre kevert hipós vízel kisúrolás is jól megfelelt. A növényt meg a bojtok duzzadásának kezdetetétől meg 50% páratartalmon, vagy az alatt tartani, és intenzíven mozgatni körülötte a levegőt.
 

Giovannie

New member
View attachment 18745792
Falra, egyéb nedvszívó felületekre nekem ez vált be.

Sík, jól lemosható felületekre (fólia, bútorlap, miegymás) meg viszonylag töményre kevert hipós vízel kisúrolás is jól megfelelt. A növényt meg a bojtok duzzadásának kezdetetétől meg 50% páratartalmon, vagy az alatt tartani, és intenzíven mozgatni körülötte a levegőt.
Növényen? 😁
 

f2obsession

Active member
Növényen? 😁
Növényen is elpusztítja faszán a Szavó (a növénnyel együtt).

Növényen lehetőség szerint megelőzni kell a penészt, nem "elpusztítani". Bármi, ami a penészt elpusztítja, neked sem fog jót tenni, ha a gyantára fújod. Korán elcsípve pici penészt ki lehet csípni a bugából az érintett résszel együtt, ha meg már "grammos nagyságrendű" a penészkár, szerintem jobb kukázni az érintett csúcsot. Száraz levegő, ventillátorok. Ha máshogy nem megy, meg kell venni a rendes Trotec gépet (nem a peltier elvűt).
 

f2obsession

Active member
Szerintem mikrodózisban adagolt fűvel elég jól kiválthatók a benzók. De nem annyira kiszámítható a hatás (ha pl generalizált szorongásra, esetleg pánikbetegségre szedi a rivotrilt, azt fokozhatja). Ha meg mondjuk komolyabb pszichés zavarra más gyógyszerek mellett szedi a rivót, akkor az alapbetegséget felszínre hozhatja a fű. No meg ha pl napi 3x2mg-ot szed az illető, arról rizikós is lejönni. Láttam olyat aki orvos által előírt ütemben csökkentett ilyen dózisból, és epilepsziás rohamot kapott, amikor csoportterápián kicsit meg lett piszkálva a lelke (amúgy azelőtt sosem volt epilepsziás).
 

Uzsidoboz

Well-known member
Szar dolog a "GM" roham 13évig szedtem rivót semmivel nem tudod kiváltani fogd meg tedd le 6hónap mire visszajön a realitás érzéked
 
Top