What's new

Kérdezz-felelek

foazegyensuly

Well-known member
valaki mintha kérdezte vna ezt a lemosás storyt aratás után: az első hidrogén peroxid 1 l kb n 3 %os, vízben olda a második fele fele citromlé fél csésze ahogy mondja + szódabikarbóna a 3. meg tiszta víz 3 literesek kb a tartályai a csávónak 2 gallon víz az 0,7 liter dúrván Azt azért tudni kell ez egy hülyeség felhívták rá a figyelmem hogy leoldja a thc -t és a terpéneket a 3%os hidrogén peroxid.
 
Last edited:

Blekketekk

Active member
valaki mintha kérdezte vna ezt a lemosás storyt aratás után: az első hidrogén peroxid 1 l kb n 3 %os, vízben olda a második fele fele citromlé fél csésze ahogy mondja + szódabikarbóna a 3. meg tiszta víz 3 literesek kb a tartályai a csávónak 2 gallon víz az 0,7 liter dúrván

Én voltam, nagyon szépen köszi! 🤗✌️
 

Blekketekk

Active member
Azt azért tudni kell ez egy hülyeség felhívták rá a figyelmem hogy leoldja a thc -t és a terpéneket a 3%os hidrogén peroxid.✌️én ezt sose próbáltam.
Kutyaszőr miatt lett volna nekem ez érdekes, aztán miután a kutyaszőr baszottul bele van ragadva a gubikba, nem hiszem hogy a fürdő segítene rajta. Így én sem próbáltam ki.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Ec 900
Ph 5.8
a kicsiknek higítok rajta
Elvileg mosott kókusz gyakorlatilag kurvára nem úgy fest .
Ugyanezzel szoptam előző körben és ugyan ezt a kókuszt vettem fasz kivan .
Segítsen már valaki köszi.
 

Attachments

  • IMG_20220727_175404.jpg
    IMG_20220727_175404.jpg
    2.9 MB · Views: 32
  • IMG_20220727_175415.jpg
    IMG_20220727_175415.jpg
    3.3 MB · Views: 34
  • IMG_20220727_175427.jpg
    IMG_20220727_175427.jpg
    3.2 MB · Views: 29
  • IMG_20220727_175434.jpg
    IMG_20220727_175434.jpg
    3.5 MB · Views: 36
  • IMG_20220727_175445.jpg
    IMG_20220727_175445.jpg
    4.2 MB · Views: 30
  • IMG_20220727_175450.jpg
    IMG_20220727_175450.jpg
    3.3 MB · Views: 37

f2obsession

Active member
Ha már automata öntözőrendszer (gyakorlatilag topfeed hydro), miért kókusz? Miért nem agyaggolyó, vagy Grodan kocka?

Ha ugyanazt vetted, amivel átmosás nélkül szívtál, akkor ezt azért átmostad?

Mars hydro papa nem lesz büszke rád :)

(You're wellcome :D )
 

Uzsidoboz

Well-known member
Mostam a faszt elvileg ennek így jónak kellett volna lennie másnál ugyanez ültet öntöz növekszik értem hogy motor.
Az első kérdés: mert ezzel már dolgoztam.
Másodikk: mert ezzel még nem :D
 

f2obsession

Active member
Runoffot méred? Nem ad támpontot? Mennyire hígítod fel a 900-at? Csak mert ennyire csenevész magoncoknak szerintem még a 600 is sok lehet. Bár engem ezek megint a túllocsolt magoncaimra emlékeztetnek. Agyagnál legalább ez a lehetőség ki lenne zárva. Abban aztán szinte minden körülmények között kap qrvasok oxigént a gyökérzet. De amúgy tapasztalatom szerint azt sem árt kifőzni, meg PH-t állítani.

Jah és arról nem is beszélve, vagy egy éve belengetted nekem, hogy csinálsz DWC-t. HA már hydro, ménem dévécé? Azzal aztán csak úgy zabálnák a fotonokat. Ma reggel bekapcsoltam a 100W-os csarnokvilágítót az 1 hete 12/12-ben lévő, még kicsit se virágzó Cookies Gelato felett (nem bírtam tovább magammal), délutánra (költői túlzással) kétszer akkorára bokrosodott (szerintem bekajálna az 30ezer Lument is az 55x40-es alapterületen, max borítanom kéne alá a keserűsót). Csinájjá DWC-t for fuck sake!
 

Uzsidoboz

Well-known member
Emlékszem valahol irtad ha jobb minőségben tudsz feltölteni képet idézlek:" talán még én is kedvet kapok a naplózásra" :D
És valóban igaz az is hogy igértem a DWC-t de egyszerre csak 1 dolog mert belekeveredek mint cigány gyerek a köldökzsinórba
 

f2obsession

Active member
"Talán"... szerintem ezt elég jól tartom :)

Amúgy kb 4 hónapja volt itt egy kisebb parahelyzet, aztán úgy eldugtam a fényképezőket, hogy azóta se találom. De egy olyan alkuban benne vagyok, hogy én elkezdem naplózni a gelato-t, te meg elkezded a DWC-t :)

De amúgy jogos: vagy egy éven át nyivákoltam az agyontömörített képek miatt, aztán amióta korlátlan minőségben lehet képet feltölteni, feltöltöttem kb 2-3 képet :D
 

f2obsession

Active member
Dwc majd ősszel 33fok van a tikolba
Ki van betonozva az a tikól? Mert ha döngölt, akkor csinálsz benne egy gödröt, és abba ereszted a vödröt, azt akkor az oldat már nem buggyan meg. Amúgy 10 literenként késhegynyi klórmésszel nekem egyelőre nem buggyan meg 25 fokosan. Vegben meg 90+% páratartalom mellett szinte élvezik a 33 fokot.
 

Uzsidoboz

Well-known member
Még ezt a kókuszt is tanulom mert még mindig balfaszkodok de ősszel ha lement ez a kör indítok egy teszt kört már megvan hozzá minden össze kell csak rakni
 

f2obsession

Active member
"Még ezt a kókuszt is tanulom" ez úgy hangzik, mintha azt gondolnád, a kókusz könnyebb pálya, mint az inert közeg. Oké, meg is van az az előnye, hogy tartja a vizet, így nem kell hozzá technika. De a technika most már úgy látom, adott. Aztán mintha pont a pufferrel szívnál, meg esetleg a víztartással. Ha a tápoldatod összetétele jó, az agyag, meg a gyapot nem tud ennyire bebaszni, mert nem (nagyon) van pufferkapacitásuk, pár öntözés után felveszik a tápoldat értékeit. Najó, az agyag is tud a PH-val kicsit makacskodni, ha nincs használat előtt legalább kiáztatva, de messze nem úgy, mint a kókusz. És akkor még ott van az is, hogy a kókuszt (főleg automata locsólórendszerrel) azért valamelyest túl lehet locsolni. Szerintem ilyen felszereléssel meg a rendelkezésre álló tápokkal SOKKAL könnyebb dolgod lenne inert közegben.
 

Solon

Well-known member
"Még ezt a kókuszt is tanulom" ez úgy hangzik, mintha azt gondolnád, a kókusz könnyebb pálya, mint az inert közeg. Oké, meg is van az az előnye, hogy tartja a vizet, így nem kell hozzá technika. De a technika most már úgy látom, adott. Aztán mintha pont a pufferrel szívnál, meg esetleg a víztartással. Ha a tápoldatod összetétele jó, az agyag, meg a gyapot nem tud ennyire bebaszni, mert nem (nagyon) van pufferkapacitásuk, pár öntözés után felveszik a tápoldat értékeit. Najó, az agyag is tud a PH-val kicsit makacskodni, ha nincs használat előtt legalább kiáztatva, de messze nem úgy, mint a kókusz. És akkor még ott van az is, hogy a kókuszt (főleg automata locsólórendszerrel) azért valamelyest túl lehet locsolni. Szerintem ilyen felszereléssel meg a rendelkezésre álló tápokkal SOKKAL könnyebb dolgod lenne inert közegben.
A kókusz is inert közeg. A gyapot is tud tápoldatot pufferelni, nem véletlen alkalmazzák. Mérj le egy gyapottéglát szárazon, majd locsolás után, meg fogsz lepődni. Gyapotot könnyebb túlöntözni, mint egy perlites kókuszt. Kókusznak semleges a pH értéke, nem kell áztatni. Nem tudom mi köze az autómata locsolásnak a túlöntözéshez. Mi az elképzelés róla? Bekapcsolod és nincs mit tenni, az locsól mindig? 33 C fok és a tikól kizárja a DWC-t.

Ja, kéne a kókuszhoz perlit.
 

f2obsession

Active member
A kókusz is inert közeg. A gyapot is tud tápoldatot pufferelni, nem véletlen alkalmazzák. Mérj le egy gyapottéglát szárazon, majd locsolás után, meg fogsz lepődni. Gyapotot könnyebb túlöntözni, mint egy perlites kókuszt. Kókusznak semleges a pH értéke, nem kell áztatni. Nem tudom mi köze az autómata locsolásnak a túlöntözéshez. Mi az elképzelés róla? Bekapcsolod és nincs mit tenni, az locsól mindig? 33 C fok és a tikól kizárja a DWC-t.

Ja, kéne a kókuszhoz perlit.
Az elképzelés az, hogy locsol mondjuk x óránként, és esetleg túl nedves marad, főleg amíg nincs rendesen behálózva gyökérzettel, ami hamar felvegye a vizet. Gyapottégla EC-jét mérjem szárazon? Vagy ezt hogy érted? Ezzel az erővel egy üres befőttesüveg is pufferel....
 

Latest posts

Latest posts

Top