What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Kérdezz-felelek

3113

New member
Lehet tök hülyeség, amit kérdezek, ne kövezzetek meg érte légyszi 😅

Szóval, ha valakinek van otthon komposztálója és az ott keletkezett komposztot felhasználja, hogy készítsen saját földkeveréket a növényeink ( pl. Florimo ált. virágföldhöz hozzákeverve)... Lehet e ezáltal olyan tápanyagdús közeget létrehozni, ami annyira erős lesz, hogy kiégeti a még fejletlen növényt?
Tehát a komposztot is túl lehet a tolni?
 

foazegyensuly

Well-known member
Lehet tök hülyeség, amit kérdezek, ne kövezzetek meg érte légyszi 😅

Szóval, ha valakinek van otthon komposztálója és az ott keletkezett komposztot felhasználja, hogy készítsen saját földkeveréket a növényeink ( pl. Florimo ált. virágföldhöz hozzákeverve)... Lehet e ezáltal olyan tápanyagdús közeget létrehozni, ami annyira erős lesz, hogy kiégeti a még fejletlen növényt?
Tehát a komposztot is túl lehet a tolni?
 

ZöldlombLegolas

Active member
Sziasztok,

Szeretnék váltani hidróra. Csepegtető, ill ebb and flow rendszer építése a cél. Nagyjából megvan minden mi, hogy lesz. Viszont még van ami nem tiszta.

Mekkora tankkal menjek? Minél nagyobb, annál jobb ? ~ 110, ~ 150 ben gondolkodom. 80*80*15 cm es tepsibe lenne 1-4 lány. Magasságom 80-100 cm csak, szóval lehet állandó ScRog menne 90*90-es sátorban. Így meg lehet 1-2 növinél több be se férne a sátorba.

Milyen gyakran kell cserélni tápot? Kell egyáltalán időközönként újat, vagy elég ha mindig pótolom vízből, tápból hetente pl?

Kőzetgyapot-csepegtető, majd hidrogolyós árapály rendszerben gondolkodom.

Mennyivel jobb eredményt lehet elérni ezzel egy föld-perlit, vagy kókusz-perlit (kézi locsolás) közeghez képest?
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Sziasztok,

Szeretnék váltani hidróra. Csepegtető, ill ebb and flood rendszer építése a cél. Nagyjából megvan minden mi, hogy lesz. Viszont még van ami nem tiszta.

Mekkora tankkal menjek? Minél nagyobb, annál jobb ? ~ 110, ~ 150 ben gondolkodom. 80*80*15 cm es tepsibe lenne 1-4 lány. Magasságom 80-100 cm csak, szóval lehet állandó ScRog menne 90*90-es sátorban. Így meg lehet 1-2 növinél több be se férne a sátorba.

Milyen gyakran kell cserélni tápot? Kell egyáltalán időközönként újat, vagy elég ha mindig pótolom vízből, tápból hetente pl?

Kőzetgyapot-csepegtető, majd hidrogolyós árapály rendszerben gondolkodom.

Mennyivel jobb eredményt lehet elérni ezzel egy föld-perlit, vagy kókusz-perlit (kézi locsolás) közeghez képest?

Egész más hidrós rendszerrel (homemade DWC) van tapasztalatom amit föld-perlittel összevetve a következőket tudom mondani :

"Mennyivel jobb eredményt lehet elérni ezzel egy föld-perlit, vagy kókusz-perlit (kézi locsolás) közeghez képest?"

-Sokkal (2-3x). A veg fele/harmada annyi ideig tart, ennek során is nagyobb legyezőket, sokkal vastagabb szárat, sűrűbb, bokrosabb növekedést produkált. Virágzás legfeljebb 1-2 héttel rövidebb (de inkább ugyanannyi idő), de nekem 2-3x-os mennyiséget produkált földhöz képest, és valamivel gyantásabbat, potensebbet is.

Milyen gyakran kell cserélni tápot? Kell egyáltalán időközönként újat, vagy elég ha mindig pótolom vízből, tápból hetente pl?
-mindenképp kell cserélni, DWC-ben "hivatalosan" hetente, de tapasztalatom szerint ha elég nagy a tartály (mondjuk az ajánlott minimum kétszerese), és az EC-t sikerül optimálisra belőni, akkor elég 2-3 hetente.

PH-and-EC-fluctuations-in-Hydroponics.jpg
 

ZöldlombLegolas

Active member
Egész más hidrós rendszerrel (homemade DWC) van tapasztalatom amit föld-perlittel összevetve a következőket tudom mondani :

"Mennyivel jobb eredményt lehet elérni ezzel egy föld-perlit, vagy kókusz-perlit (kézi locsolás) közeghez képest?"

-Sokkal (2-3x). A veg fele/harmada annyi ideig tart, ennek során is nagyobb legyezőket, sokkal vastagabb szárat, sűrűbb, bokrosabb növekedést produkált. Virágzás legfeljebb 1-2 héttel rövidebb (de inkább ugyanannyi idő), de nekem 2-3x-os mennyiséget produkált földhöz képest, és valamivel gyantásabbat, potensebbet is.

Milyen gyakran kell cserélni tápot? Kell egyáltalán időközönként újat, vagy elég ha mindig pótolom vízből, tápból hetente pl?
-mindenképp kell cserélni, DWC-ben "hivatalosan" hetente, de tapasztalatom szerint ha elég nagy a tartály (mondjuk az ajánlott minimum kétszerese), és az EC-t sikerül optimálisra belőni, akkor elég 2-3 hetente.

View attachment 18795967

Mi számít ajánlott minimumnak? Hogy kell belőni egy tartály méretet jól ?
 

f2obsession

Active member
Hobbi úr szavait idézem:

"60x60 feluletet befuttatva, hajtásokat jó 20 cm-re felengedve és akkor virágzást indítva kiszolgálja a fejlődő növényt 17-8 litér oldat. persze nem bőven hanem szűken".


Nekem 60x45 az alapterületem, ellenben elég magas a helyem (meg elég tróger vagyok LST-ben) így oldalvilágításokat beiktatva én inkább olyan 30-40centi magasságra vegeltetek, és akkor kapcsolok át. Mindehhez hozzávéve, hogy a tápozásban maradtam olyan kókler, hogy az elemek arányairól lövésem sincs, csak Ferti4:kálciumnitrát:keserűsó arányban gondolkodom, nekem a 20 liter lett a minimum, ahol többnyire elég 2 hetente tápot cserélni, meg elég 2 naponta EC-t meg PH-t állítani.
De a 35 liter lett igazán kényelmes. De ez mondjuk DWC. Gyanítom, hogy egyéb hidró megoldásokban nem kell ilyen sok lötty, meg mondjuk messze nem akkora nyűg egy reservoir csere, mint egy tákolt DWC-ben...
 
Last edited:

f2obsession

Active member
Akkor nekem 90*90 cm en ezek szerint túlzó a 110, 150 litykó?
A 90x90-en 110 az nagyjából pariban van a 60x45-ön 35 literrel. Szóval ha DWC-t csinálnál, azt mondanám az már kényelmes. De ha elfér 150, meg van is akkora tartályod ártani nem árt. Minél több a lötty, annál stabilabb, annál kevésbbé mászkál az EC meg a PH, meg DWC-ben a cserék gyakorisága is arányosan csökkenthető volt nagyobb tartályban. De DWC-n kívül semmilyen hidrós tapasztalatom nincs, és nem is olvastam utána.
 

Giovannie

New member
Üdv! Extraktálástól valaki valamit? Minden esetben kell a vákum tartály vagy van rá más megoldás?
 
Last edited:

tejföl

Active member
Dimethyl ether(DME) sprével nem kell vákuumolni, de elég drága 10-13euro egy flakon. Pb gázos extrakhoz kell vaccum chamber. Egy szett kb 120euro vevor.de-n, igy viszont mehet akár 10kilós palackból is, nem kell töltőgázzal szarakodni. Esetleg tiszta etanol, de ezt még nem próbáltam.
 

Giovannie

New member
Dimethyl ether(DME) sprével nem kell vákuumolni, de elég drága 10-13euro egy flakon. Pb gázos extrakhoz kell vákuumkamra. Egy szett kb 120euro vevor.de-n, igy viszont mehet akár 10kilós palackból is, nem kell töltőgázzal szarakodni. Esetleg tiszta etanol, de ezt még nem próbáltam.
Láttam egyszer hogy teamelegítőn melegítették közben kavargatták míg ki nem mentek belőlle a buborékok mennyire vállhat be? Vagy mi történik ha nem vákumozok?
 

hobbi ur

Well-known member
Kedves Kollégák, szükségem lenne egy kis 'Melody' nevű gombaölőszerre, vagy azzal egyenértékű hatóanyagra. Pythium fészkelt be a tavaly nyári elhanyagolás után és egyelőre nagy a küzdelem... Ez zöld könyves hatóanyag, azért kérdem, hátha valakinek a dísznövényes haverja tud segíteni... privát üzenetben kérlek, fontos!!!!!
 

Solon

Well-known member
Propamokarb-ot kapsz mindenhol. Én is ezt használom, alacsony vezetőképességgel bír, kijuttatható az összes rendszerben, hatékony phytophthora és pythium fertőzés esetén is. Elősegíti a gyökérfejlődést. Kwizda proplant néven forgalmazza, de találsz belőle kevert hatóanyag tartalmút is más gyártó cégtől.
 

tejföl

Active member
Egy furcsa anomáliára lettem figyelmes, ennek megfejtéséhez kéne egy kis segítség. A ferti4es zsákom kb másfél évet állt parlagon a garázsban. Melege nem volt, nem is fagyott meg, de pára lehet érte, bár le volt ragasztva. Most előástam és 200g/L ozmó törzsoldat alján sötétbarna színű, kőszerű üledék marad. Két gyanúsítottam van. Az ozmó membránom elég régi, 0.02ec helyett már 0.1 jön át rajta. A másik, hogy emlékeim szerint a fertiben elég sok kis kék szemcse volt, most ezeket nem igazán látom, viszont van sok kis barnás szemcse, ami viszont nem rémlik. Jól emlékszem? A nem megfelelő tárolás miatt tönkrement volna a műtrágya, vagy reakcióba lépett az ozmóból ki nem szűrt kálciummal? Egy új membránt már berendeltem. Készüljek egy új zsák fertire is? Komoly ára lett a 4évvel ezelőttihez képest...
 
Top