What's new

Karacsonyi sutemeny masodik kore

Status
Not open for further replies.

Solon

Well-known member
Amir?l biztos hallottál már csak nem találkoztál vele a kendereden az a fehérpenész és palántad?lés, én már igen, viszi a növényt elég gyorsan. De van még rengeteg gombás nyavalya többek között: Fusarium, Phytophtora, Pythium, Verticillium, Pyrenochaeta, Risoctonia, Sclerotinia etc. Én biztos nem öntenék melaszt a növény tövére és a talajra, amennyire jól felszaporodnak t?le a hasznos gombák, pont annyira szaporodnak el a kártev? invazív gombák is. Értelmesebb dolog lenne utána kaparászni és mondjuk beszerezni pl. Trichoderma Asperellum gombát és ezzel feljavítani a rizoszférát ültetés el?tt. Gátolja az invazív fajok megtelepedését és jótékony hatással van a növény tápanyagfelvételére is. De van még rengeteg gomba törzs, amit erre használnak és árulják is, nem vészes áron. Gondolom egyik?tök se mível otthon a lakásban ökogazdálgodást, szóval a szervetlen tápelemeket érdemes bevinni m?trágya formájában.
 

Solon

Well-known member
Van bontatlan 100g trifenederem, ugyan lejárt 2 hónapja, de h?t?b?l hoztam el és végig 2 fokon tároltam. Szóval m?ködik ez még. Írjál rám egy püt, oszt megmondom honnan tudod elvinni. Ingyen adom, nekem nem kell. Én a vegyibombában hiszek, betartott eü várakozási id?vel.
 
Z

Zserbo

Olvastam egy par naplot kulfoldieket ahol lehoztak a kort ep es egeszsegesen melasszal nem volt emlitve ez a hasznos gomba. Bar a kulfoldiek nagy %a ezt a foxfarm soilt hasznalja lehet hogy abba eleve raknak ?
Azt is hozza kell tennem hogy csak viragzasban hasznaltak vegben nem.
gRazzy emlitette hogy melasz van pl a Budcandyben meg egy par boosterben.
Akkor attol is kaphat szarpeneszt ?
 

gRazzy

Member
Bar a kulfoldiek nagy %a ezt a foxfarm soilt hasznalja lehet hogy abba eleve raknak ?

gRazzy emlitette hogy melasz van pl a Budcandyben meg egy par boosterben.

Pont erre gondoltam en is, hogy a premixekbe alapbol belerakhatjak azert sem gyakori a penesz, legalabbis ez a fajta szarpenesz.

Igen, sok booster tartalmaz melaszt, a kerdes hogy mi van meg belerakva a lotyibe az esetleges penesz ellen.

Halistennek nekem es a kornyezetemben levo growereknek sem volt meg ilyenjuk, bar mindegyikunk premixeket hasznal.
 

gRazzy

Member
Na de nem is a szirupot ontod a foldbe. Jojo ertem, csak idegen szamomra ez a melasz okozta penesz, sosem hallotam rola (bar attol letezhet ofc).
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
Bud Candy Ingredients
Soluble Potash (K2O), Potassium Sulfate, 72 trace elements, Organic acids, Citric Acid, Ascorbic Acid, Polyphenolic Compounds, Esters, Raw Cane Juice, Sweet Brown Molasses
CARBOHYDRATES: Xylose, Maltose, Glucose, Galactose, Aribinose
EXTRACTS: Cranberry Extract, Grape Extract, Malt Extract, Fermented Yeast Extract
VITAMINS: B-1, B-2, B-3, B-5, B-6, B-7, B-12
AMINO ACIDS: L-Alanine, L-Arganine, L-Asparagine, L-Aspartic Acid, L-Cysteine, L-Cystine, L-Glutamic Acid, L-Glutamine, L-Glycine, L-Histidine, L-Isoleucine, L-Leucine, L-Lysine, L-Methionine, L-Threonine, L-Phenylalanine, L-Proline, L-Serine, L-Tryosine, L-Tryptophan, L-Valine
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
🦫 Special 🍆
látod a lényeget ? glucose extract ..
meg a többi cukorféle mi a faszom az a bogyokivonat


amugy mennyi budcandy t használtál és milyen az állaga a melaszhoz képest ?
 

gRazzy

Member
Latom latom......bar a gumibogyoszorp kivonat az szamomra is sci fi. :D
Szamomra inkabb az erthetetlen (kis ertetlen vagyok) hogy ha extract van benne akkor az mar reg elveszitette azt amiert mas a rendes melaszt keveri a locsiba.

A bud candy egy viz allagu es viz szinu cucc, 5ml/litert max.
 

gRazzy

Member
En ugy tudom hogy csak a fekete jo es abbol is csak a kenmentes, de nem en vagyok a legelesebb kes a fiokban, igy majd a nagyok megmondjak. :D
 

Solon

Well-known member
Én rájöttem mib?l fogok meggazdagodni! Homeopátiás bio boostereket fogok árulni, rakok bele keményít?t is, hogy jó süürüüü legyen, mer akkor van benne anyag. :D
 

gRazzy

Member
Én rájöttem mib?l fogok meggazdagodni! Homeopátiás bio boostereket fogok árulni, rakok bele keményít?t is, hogy jó süürüüü legyen, mer akkor van benne anyag. :D

LOL. Na de most oszinten. A melasz az egy parlat, egy fozesi folyamat eredmenye. Ha abbol egy szintelen vizallagu anyagot csinalnak is benne marad minden?
 
Status
Not open for further replies.
Top