What's new

Karacsonyi sutemeny masodik kore

Status
Not open for further replies.
Z

Zserbo

Miutan megjelent a sziklevel.
Hat tettem rola, hogy kicsi maradjon egy ket balesettel. Csoda hogy tulelte :D
 
Z

Zserbo

picture.php


Az a ket sarga potty mi a levelen ?

picture.php


Kapott egy kis kotozest.

20-23 fok az atlag homerseklet. Az rh 60-70%

Csak foliar sprayt kapnak allott illetve allitott phju csapvizzel.
 

DTales

Member
Mindkét oldalra ki van kötve? LST esetén nem úgy megy, hogy lekötözöd az egyik oldalra?


Amúgy mekkora a "cserép"?
 
Z

Zserbo

Az also kotes egy seged kotes hogy egyenesbe maradjon es konnyebben letudjam huzni anelkul hogy kiszakadna a gyoker vagy a szar a foldbol.
20 L a cserep
 
Z

Zserbo

Nagyobb es erosebb szaru novenyt eleg csak egy madzaggal kezdeni lekotni.
 
Z

Zserbo

Hali
Eloszor is hajra :)
Masodszor a kezdetek ota olyan 60 centire van tole a lampa, jelenleg 50%on megy a vilagitas, magonc koraban meg minimum es 25% volt.
 

Cannavaro

Member
Köszi, akkor lehet a 90 cm az sok... lejjebb veszem, de valahol olvastam egy ilyet:

"Seedlings, I keep it at 25% 36 inches
Saplings, I keep it at 50% 36 inches
Full Vegetative. 75% at about 24 inches
Flower, 100% at about 12-18inches"

.. aztán simán elhittem. Neked is sok sikert ? Én is LST-t tervezek, hasonló lekötözéssel.
 
Z

Zserbo

60 centin maradhat sztem. Majd kozelebb rakod ha ugy erzed hogy szukseges. A dimmert ajanlatos hasznalni fazisok szerint.
 

Cannavaro

Member
Mivel ez a 2. köröd, hadd kerdezzem meg, hogy az els? kör is ebben a sátorban volt? Mennyire érz?dött ki a szag keringtet? ventivel + szénsz?r?vel?
 
Z

Zserbo

Elso korom az egy nagyon nagyon nagyon low budget pc boxban volt ugy 8-10 eve... szaga nem volt abszolut mert olyan kicsi volt a noveny.. szenszuro nelkul nehez lett voln vegig vinni mert sour diesel volt max 5g ha jott le rola..
 

Cannavaro

Member
Köszi a sztorit :) akkor ez az elso igazi köröd.
Én 2 napja tettem a földbe a magokat kb. 7 mm-es gyökérrel.. az egyik már bújik kifele.
Ilyenkor kell locsolni vagy a 2 napja a földre rálocsolt 1 liter ioncserélt víz még elég?

ja és szólj, ha ne telepedjek rá a naplódra, de annyira egyforma a környezet, hogy adja magát :)
 
Z

Zserbo

NE! Es megegyszer NE! Most annyi a dolgod hogy varj es figyeld ahogy novekszik. Szerezz be egy spricnit ha meg nem tetted es csak akkor spriccelj ra egy keves vizet amikor mar szaraz a fold. En inkabb ajanlom neked az allott csapvizet azt is 6-7 kozotti ph-ra belove. Ioncserelt viz sztem nem jo mert taphianyt okozhat. Csapvizet 24 oraig hagysz allni a klor kijon belole mar hasznalhato is. Nyugodtan kerdezz szivesen segitek kezdo vagyok de amit tudok azt elmondom.
 
Z

Zserbo

Helyzetjelentes

Nem tudom hanyadik nap :D

Novekszik, kicsit szaglik mar de nem mondanam erosnek..abszolut fuszagu nem tudok felfedezni benne gyumolcsos cukorkat meg bananhajot.. ez fuszag.. :D

Szokasos allott vizzel locsolas ph 6-7 kozottre belove + melasz 1ml / liter
Csá ! :)
 

Attachments

  • 20201118_110740.jpg
    20201118_110740.jpg
    116.7 KB · Views: 38

Cannavaro

Member
Hálásan köszönöm, a leírtak int szerint "öntözöm" :)

Két kérdés:
1. mennyire szigeteli a szagot a sátor?
2. mi az a melasz? táp?

én Volldünger Linz-et vettem, majd azt adok neki, de csak ha már stabil a palánta. Vmi szuper premium földet tettem be alá, szóval 1-2 hétig bírja azzal is.
 
Z

Zserbo

1.Szenszuro is ON, szoval nem tudom mennyire szigeteli, amig nem nyitom ki a satrat addig semmi. De amugy sem abszolut durvan szaglik csak ha picit kozelebb hajolok, nem az a fajta ami beteriti az egesz lakast ha kicsit is kinyitod a satrat.

2. Melasz az egy nagyon hasznos dolog, amit gRazzy forumtarsunktol lattam. Tele van hasznos mikro makro elemekkel amik jot tesznek a foldben levo hasznos baciknak plusz jo calcium magnezium forras ha jol tudom.. ezek a leggyakoribb taphianyok amiket segithet megelozni.

3.en plagront hasznalok majd ha szukseges, eddig csak egyszer adtam bar meg felesleges volt.. tobbi taprol nem tudok nyilatkozni de amiben van NPK az biztos h jo... nyilvan ha N tobb mint a PK akkor vegetaciora jo ha a PK tobb akkor meg viragzasra
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top