What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

G

Guest

Ja mialem halogenowa zarowe 150W. Wyciagnalem jedne wnioski: kasa w bloto! Jak na taka moc miala tylko 2300 lm, a roslinka strasznie sie wyciagala. Juz lepiej se swietlowki kup.
 

rberciol

Member
Mam pytanie jak mam uszczelnić jedna strone, żeby światło nie wypadało? Jedną zalepiłem takim czarnym klejem do papy itp, ale ta druga strona musi być otwierana..
 

Tomu

Well-known member
Veteran
rberciol said:
Mam pytanie jak mam uszczelnić jedna strone, żeby światło nie wypadało? Jedną zalepiłem takim czarnym klejem do papy itp, ale ta druga strona musi być otwierana..

Może uszczelkami? takie do okien sa do kupienia w zwojach... albo poprostu obkleic jakas taka gabka która bedzie uszczelniać wydobywające sie swiatło.
 

buSka

Member
Hey mam wkret =] Wczoraj albo przedwczoraj w srodku boxa rozbil mi sie termometr rteciowy i tak - nie moge znalezc wogole sladow szkla ani rteci wiec to tam pewnie caly czas gdzies sie kisi - moze zaszkodzic roslince? nie wiem jak to gowno wpadlo w ziemie albo nie wiem na topa, liscie cokolwiek? To bedzie wogole parowac, od oparow tego gowna tez moglo cos zaszkodzic? =]
 

Tomu

Well-known member
Veteran
buSka said:
Hey mam wkret =] Wczoraj albo przedwczoraj w srodku boxa rozbil mi sie termometr rteciowy i tak - nie moge znalezc wogole sladow szkla ani rteci wiec to tam pewnie caly czas gdzies sie kisi - moze zaszkodzic roslince? nie wiem jak to gowno wpadlo w ziemie albo nie wiem na topa, liscie cokolwiek? To bedzie wogole parowac, od oparow tego gowna tez moglo cos zaszkodzic? =]
Rtęć jest bardzo szkodliwa!!! dla ludzi i roslin zeby to zabezpieczyc trzeba wziaść zasypac sola kuchenna.Co zrobisz twoja sprawa ale wbrew pozora to jest bardzo niebezpieczne
 

Biodizel

Member
sol kuchenna NIC nie tu nie pomorze, masz pecha, rtec jest toksycza i paruje, roslinie nic nie bedzie, ale zastanow sie czy chcesz to palic, jedyna jako taka metoda to przerobienie tego na olejek hashowy, rtec zasypuje sie siarka ale watpie zebys ja posiadal, mozna nia zasypac wszystko, lacznie z ziemia w doniczce (wczesniej lepiej ja przeplukac, i wymieszac z dolomietem)

jesli masz odpowiednia wentylacje boxa to sie nie rpzejmuje, mozna palic takie tpy bez uszczerbku na zdrowiu, jesli boxa masz d mieszkaniu musisz pamietac o czestym wietrzeniu przez najblizsze kilka miesiecy, jest coraz cieplej, zostawiaj okna otwarte na jak dlugo sie da i jak czesto sie da
 

buSka

Member
o fuck to teraz zescie mnie sfilmowali ;//// i co teraz wszystko do wywalenia czy tak jak mowisz biodizel da rade to palic? Bo wentylacje boxa mam raczej dobra (box 0,13 m2 a na wyciagu mam wentyl 150m3/h) kurwa no to mi mamuska narobila bigosu.... :| zawsze mi sie cos musi zjebac!! KURWA jakies fatum normalnie bo nie wiem jak to inaczej opisac..... nie dosc ze ja zdechne to jeszcze musze roslinke wyrzucic, zajebiscie =|
 
Last edited:

LDV

Active member
jeśli chodzi o rtęć to najskuteczniej sie neutralizuje SIARKĄ (taką żółtą normalną chemiczną siarką)...

A jeśli chodzi o rtęć to przewietrz pokój i zrób sobie testy na wątrobe jeśli przebywałeś w tym pomieszczeniu długo...
 

buSka

Member
No raczej ponad 10 h spedzalem w tym pokoju bo dopiero nastepnego dnia rano otwieralem boxa i zobaczylem co sie stalo. No z tymi badaniami to nie taki zly pomysl juz myslalem dzisiaj nad tym, a roslinke i tak zjaram trudno najwyzej zdechne :|
 

bogusik2

Member
Może wam sie to niespodoba, ale najłatwiej zwinąć siarke z pracowni chemicznej w szkole :D hyhy zazwyczaj maja jej dużo i nikt na to uwagi nie zwraca...
Podejrzewam że na forach o tematyce chamia/pirotechnika jest info gdzie siarke kupić..
Buska o roślinke sie nie martw.. ja napisał LDV zadbaj o siebie i swoje zdrowie najpierw (wiem wiem - rośłinka jak dziecko :D odejmiemy sobie żeby dac im ;))
Myśle ze po dokładnym wywietrzeniu nie bedzie powodu wyżucac rośłinki... pzdr
 

Święty

New member
Roślince, która się kisi w boxie z tą rtęcią, może i faktycznie zagrozić.. Palenie MJ z tak niebezpieczną substancją może być ryzykowne.. aczkolwiek jeśli kupowałeś kiedyś od dila to kto wie co tam mogło być.. ;D A tak poważnie to nie przesadzał bym na waszym miejscu z tymi badaniami ile tego mogło być w termometrze? Bardzo mało. Siarkę kupisz w każdym większym mieście w sklepie chemicznym. Kosztuje chyba coś ok 15ł za 500g (dużo tego jest). Btw gdzie Ty jeszcze miałeś termometr rtęciowy? To raczej przeżytek głębokiego PRL-u... Teraz robią głównie z alkoholem.. Nie chcę robić z Ciebie idioty, ale jesteś pewien, że to rtęć? ;D (Rtęć raczej nie jest zbyt lotna, za to alkohol prawie momentalnie paruje w temp. ok 27oC z dobrą wentylacją..)

Ewentualnie o sierkę możesz chemiczke poprosić (jeśli oczywiście masz jeszcze kontakt ze szkołą xD) na pewno Ci da jeśli jej powiesz ze potrzebujesz do neutralizacji rtęci która sie wylała, albo jakiegoś jej kita wciśniesz..
 
Last edited:

rberciol

Member
Jeżeli Twoja mamuśka wie, ze coś hodujesz i Ci na to pozwala, to wg. mnie wywal te rośliny i sadź od nowa. Nic ponad zdrowie.. A i kup sobie higrometr + termometr za 30 zł. Ja mam i sprawuje się świetnie! Zresztą pewnie ten termometr zawyżał temperaturę, ponieważ działało na niego światło? Ale to moje zdanie. Twoje życie, Twój biznes;) Peace!


Mój box posiada temperaturę pod szybą 29 stopni, ale nie wiem jak jest nad szybą i trochę się boje, że te żarówki mogą strzelić. Wszędzie cyrkulacja jest, ale obroty wentylatorów nie są mocne. Tzn mogą być mocna po godzinie 14 do 23, kiedy komputer działa. A tak mam 4,5 V to by było na noc. Jakieś propozycje czy jest wszystko dobrze? Czy świetlówki mogą się stykać?
 
Last edited:

Tomu

Well-known member
Veteran
Sól nic nie da? Jak tak na chemi nas uczyła pani podważasz moja nauczycielke? :chin: zabezpiecza sie sola nie napisałem ze neutralizuje!
 

Lo$

New member
mam bardzo pilna sprawe : wsadzilem do ziemi kielka NL zostawilem go na 3 swieltowkach okolo 10 cm od nich , jednak bylo troche za goracoi ziemia przeschla kilek padl :/ lezy taki lekki flaczek, ma okolo 1 cm. ciagle mam wlaczone swiatlo (3x24W) i wentylatory podnioslem wilgotnosc i podlalem woda i dalem kielka jakies 20 cm pod oswietleniem, moge mu jeszcze jakos pomoc? moze dac mu kilka godzin bez swiatla ? ogolnie jak teraz mysle to raczej od czasu jak wybil sie z ziemi (przedwczoraj) to wogole nie podrosl ... caly czas jakby dopiero co lekkko sie otworzyl.
 
Last edited:

rberciol

Member
Hmm, nasiona w sobie mają 10 % wody. Czemu tak blisko światło jest?, Wsadzasz go do Ziemi, albo kiełkiem w ziemie, nasionko nad i czekasz a.ż wyrośnie, ale po co tak blisko żarowy. Ja w swoim boxie mam z 45 cm od światla, do tego oddzielone szyba i temperatura wynosi 27-28 C. Jak masz taką możliwość bierz doniczke wystaw na parapet i czekaj czy cos wyrośnie czy nie. Przecież nie trzeba nasiona hodować pod lampami, a roślinę. Hmm jak tylko używam swoich przekonań, nie mam doświadczenia. Ja swoje zanim na out dałem to normalnie na parapecie sadziłem.
 
G

Guest

Hmmmm moje rosliny zawsze rosły z nasiona pod 400hps i zawsze rosliny były piękne :))) pozdro top
 

Lo$

New member
nasionko juz wyszlo z ziemi okolo 1 cm, pokazaly sie malutkie listki, problem w tym ze raczej sflaczale jest i nie ma koloru takiej naturalnej zieleni i listki praktycznie wogole sie nie rozwijaja kolor raczej ciemna zielen, a tak blisko wsumie nie wiem , nie chce zeby sie wyciagnela bo to niziutki box.
postaram sie zrobic zdjecie bo nawet najgorsze zdjecie jest lepsze od jakiegokolwiek opisu , jednak teraz nie mam takiej mozliwosci
 
czy dobrze wybralem

czy dobrze wybralem

powiedzcie mi czy dobrze wybralem

grapefruita - mam zamiar kupic
white rhino z nirvany - mam zamiar kupic
sensi star
amste flame
sativa spirit
c99
mazar
durban poison
power plant

che kupic z dwie odmiany chodzi mi o dobra savitke ozeźwiajaca po ktorej jest ostra smiechawa i o mocna indice dajaca mocny efekt stoned
Chcialbym uprawiac pod foliakiem
 

cardiel

Member
jezeli chcesz dobra sativke to polecam durbana :smile: jezeli masz zamiar uprafiac pod folia to mozesz rowniez sprobowac c99

white rino, sensi star to masakryczne indyjki pod lampe, wiec zapomnij o nich, grapefruit tez raczej pod lampe

pozdrawiam :smile:
 

Latest posts

Latest posts

Top