What's new

INDOOR - PYTANIA

Skromny

New member
kempamc, przed formatem miałem fotki z boxa, które kiedyś na ICM znalazłem.
LR2 w czerwonych kubeczkach 220ml plastikowych, topki ładne były, dał bym im z 5g
Też myślałem nas SOGiem takim ; > ale stwierdziłem, że lepiej jakąś zwykłą odmianę (bez AF) od razu na 12/12, 2 sztuki na microbox 20x30 :p puki co ładnie rosną 2 samiczki.

Problem mam z 3 samiczką, jest jeszcze z poprzedniej uprawy, zapylona LR2. Zapylona 3,5 tyg temu (w niedziele będzie 4 tyg). Nasionka dopiero lekko brązowawe końcówki mają. Czym podlewać, żeby szybciej dojrzały? Nawóz na weg (biohumus) czy na flow (Planton K + miód + 1/6 dawki biohumusa). Ma ktoś na to jakiś sposób? Może przycinanie lekko listków, żeby roślina "pomyślała", że to szkodniki ją dopadły i wzieła się za produkcję potomstwa?
Zajmuje ona dużo miejsca w boxie, nie mogę przesadzić 4 tygodniowych KillerQueen'ek do większych doniczek (są w ~300ml). Trochę się pospieszyłem z nimi... Jak zetnę (czyli jak dojżeją nasionka) LR2, przesadze je do 8l.
 

lipasss

Active member
jeszcze ze 2 tygodnie i lr ci dojdzie. nie kwitnie dluzej niz 6 tygodni. Podlewaj nawozem na flo. Dwa podlewania przed planowanym scieciem daj bez nawozow zeby oczyscic troche rosline.
nie przyspieszysz tego procesu, musi swoje postac pod lampa. ja 3 dni temu zebralem nasionka z bialego ruska w automacie. a teraz robie mix lr2 x rusek.
 

melon

Member
witam,
jeszcze jedno pytanko ile swietlowek dac na powirzchnie 40cm na 70cm ?? ( chcialem dac na male roslinki (na tydzien vega tylko albo moze i 2) taka powierzchnie w kubkach pollitrowych (okolo 15 roslinek) bo mam 4 takie 15 W co daja takie swaitlo jak 75 watowa zarowka i sa cool white ( 4000 K ) i 3 po 11Wattow 3500 K i 3 po 14 wattow 3500 K czy tylko te coolwhite sie nadazo czy bedzie ok jak powmieszam troche kolory?
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Swietlowek dawaj tyle ile wlezie i ile mozesz i to najmocniejszych. Sprawdz do kiedy nie bedziesz mial problemow z temp. Na taka powierzchnie mialem kiedys 400W, czemu nie chcesz hpsa ?
 

Ghonox

Member
Melon, nie ma znaczenia (to znaczy ma to znaczenie, ale do czego innego) jaką te żarówki mają barwę, tylko ile lumeli/lumelów (jak to odmienić) [lm] światła dają.
Na pow. 40x70cm potrzeba 14000 lumeli (http://haszysz.com/kalkulator.html)

1 żarówka 23w osram daje 1500lm, to musisz dać 10 takich żarówek (230w).
Jeśli dobrze pamiętam, 150w HPS daje też tyle świała, oszczędzisz na prądzie i kasie za żarówki. HPS 150w na allegro kosztuje ok 100zł, a 10 żarówek 23W osram w hurtowni kosztuje 150zł (philipsy 200).

Do tego ładne chłodzenie (jak największe komputerowe wentylatorki z allegro, najlepiej 12cm i na 150w HPS najmniej takich 2, jeśli nie 3)
 

lipasss

Active member
hps 150w son-t = 17.500 lumenow
ale jak cie stac na prad to ja bym wstawil ta 600 co pisales ze masz, przynajmniej na flo :D to tego jebitne doniczki i ze 2 kobietki w zajebistych warunkach na tluste i grube topexy.
moze napisz cos wiecej jaka masz odmiane, co chesz zrobic, jakie wyniki chcialbys osiagnac i ile kasy mozesz ewentualnie zainwestowac w boxa to cos ci sie doradzi :D
 
V

vod

Jakbyscie spojzeli na poprzednia strone to byscie wiedzieli, ze melon ma hps 600W, a swietlowki chce dac na pierwsze 2 tygodnie vega tylko.

Wez wszystkie te swietlowki, ktore tam masz i jedziesz. Moze byc mieszane spektrum, ale generalnie im wiecej niebieskiego tym lepiej. A jak ci sie nie bedzie chcialo tylu instalowac, to mozesz z tych slabszych (11W) zrezygnować i tey bedzie roslo.

a co do [lm] to odmienia sie toto lumenów, lumeny, lumenami etc.
 

melon

Member
nie bo ostatnio gdzies czytalem rozkmine na temat tego ze mozna przedawkowac lumeny i bedzie problem ... tylko nie weim czy tak sie stanie np z moim boxem (nie chce zrujnowac plantow) tylko dlatego ... a jesli bym mial pewnosc ze nic sie nie stanie ( nie bedzie za duzo swiatla z hpsa 600 na powierzchnie 70 na 110 i 180 cm wys to bym sie nie jebal ze swietlowkami .... tylko ze ktos powiedzial ze cos zlego sie moze stac...
 

frether

Member
Veteran
melon no już nie przesadzaj widziałem gości co mieli jeszcze mniejszą powierzchnie i startowali z HPSem 600W w cooltube zobacz fotorelacje lipasa http://trawka.org/viewtopic.php?t=11345 to dopiero początek :headbange ktoś tu na forum nie pamiętam nicka miał 60x60 z HPSem 600W w cooltube hyhy
 
Last edited:

lipasss

Active member
frether , link do mojej fotorelacji zapodales mu :D

ja tego hpsa wsadzalem do boxa 50x 50 i burczalo niezle. topexy jak marzenie.
mozesz wstawic go od samego poczatku. nie przesadzisz z swiatlem. musialbys tam wrzucic z 2500W zeby cos nie tak bylo :D tyle ze moze ci grzac jak masz boxa w cieplym miejscu. ja mialem duzy problem zeby wychlodzic ta lampe. musialem dokupic sobie wiatrak promieniowy
 

Hera

Member
Yo goscie ~!~ ja mam pytanko ... plancik ma juz 1tydzn kwitnienia pokazal preflowery zenskie jest to Orange bud DP, i tutaj nasuwa sie moja mysl czy waszym zdaniem usuwanie liscie z nizszych czesci lodyg regularnie tak aby tylko glowne topy zawieraly liscie nie zaszkodzi plantowi ? pytam bo fajnie kopia ;D
 

orangefreak

Member
hej Wam

Takie małe pytanie, jaką lampe ( moc ) zastosować do growboxa o powierzchni 0.55m2 ?? 150? 250? Tak żeby nie przedobrzyć, ale żeby było w sam raz. Box ma wysokość 150cm. Postaram sie sam znaleś odpowiedź ale narazie nie mam czasu tutaj zaglądać więc prosze o porady, i jeszcze do jakich wielkich pojemników to włożyc? 10l? 15l?

Z góry dzieki za odpowedź



:wave:
 
Last edited:
C

czaczo

jak najwieksza.przedobrzyc ,aco to kurwa znaczy przedobrzyc?140.000lux na m2 to jest moc ,tylko kto to bedzie palil?pluca rozrywa ,to tak jakby sam yeday cie odwiedzil.haha
 

melon

Member
witam, czy na 6 roslinek w donicach 11l lampie 600W (box 70cm na 110 cm na 180 cm wys) wyciagne 200 gieta przy 3 tyg vega??
 
C

czaczo

jak najbardziej 0.5gr/wat/min.to tylko twoja kreacja.ja ,nie lubie pi¡sac ile.ale przy 600w,to minimalnie ,przy najwiekszym porzuceniu uprawy to jest 0.5 z wata .ale tak norma to 0.8-1gr/wat.nie wirz w jakies 1.2-1.5 a tym bardziej z ziemi,to jest bzdura.przechwalki ,z hydro ludzie nie maja czasami 0.6 z /1wat(zalezne od odmiany ,klona.nalezy pamietacze wszystkie tge dane co podaja producenci nasion to sa dane orientacyjne i nic wiecej,prosze niektorych ,bezzzzzzzzzzprzesady.bzudury zostawcie dla wnokow.0.6 gr/wat jest gut.i tego zycze kazdemu.
 

orangefreak

Member
Nie chce wpakowąć sie w gówno kupując 600-setke, tym bardziej że to bedzie mój pierwszy in. Wiec jaką lampe wziąść? 250?150? niemam pojecia. I odpowiedcie prosze co do tych następnych pytan bo jestem kompletni zielony w tym temacie. Outdoor jest moją mocną stroną :rasta:
 
orangefreak said:
Nie chce wpakowąć sie w gówno kupując 600-setke, tym bardziej że to bedzie mój pierwszy in. Wiec jaką lampe wziąść? 250?150? niemam pojecia. I odpowiedcie prosze co do tych następnych pytan bo jestem kompletni zielony w tym temacie. Outdoor jest moją mocną stroną :rasta:

Ja mam boxa tej samej powierzchni prawie i kupiłem 400 w co jest wystarczające myśle dla moich 6 roślinek :)
 

Azzzzzz

Member
Veteran
OrangeF: Bierz 400 W ale musi byc w cool tubie, chyba ze boxa masz gdzies w przewiewnym zimnym miejscu to nie. Moim zdaniem 250 tez bym dal do cooltuba gdy masz temp pokojowa otoczenia.

Najleprze rozw dla ciebie bedzie 250 veg i 400 flo.
 
Top