What's new

INDOOR - PYTANIA

C

czaczo

za kntroler moze posluzyc zwykly sciemniacz do swiatla.fiilter mniejwiecej 30% wiekszy jak przepustowosc extraktora.nie zmieniaj i nie zamieniaj sie .jeszcze zdozszysz docenic ten extraktor.wiekszy jest lepszy jak, mniejszy .gdy bedziesz mial kiedys okazje kupic typowy climat controler to wlasnie takie extraktory sa najlepsze .posiadaja one tzw komputerki i sondy ktore reguluja obrotami tych wiatraczkow.
 

lipasss

Active member
jahman said:
Daj szybe, 5mm powinno ladnie wyhamowac temp.

wydaje mi sie ze 3 mm w zupelnosci wystarcza a taka szyba jest lzejsza.

najlepiej jak zrobisz tak ze szyba bedzie na calej dlugosci odblysnika i dasz jakies odprowadzenie powietrza w postaci rury i wiatraka wyciagu na koncu.
tempa od razu ci spadnie i bedziesz mogl lampe nizej opuscic.
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Melon, jak chce Ci sie bawic to mozesz nieco boxa poglebic i dac 600W, 250mm wentyl starczy w zupelnosci. Mozesz przy tym zastosowac cool tube do ktorej powietrze bedzie szlo rekawem z filtra a potem przez wentyl.
Czaczo tez dobrze mowi, termoregulator dobrze zda egzamin przy lampie 400W i tak duzym wentylu.
Zastosuj filtr 150-200mm na taka szafe i gitara.
Ja mam szafe o zblizonych wymiarach i z filtra 125 przerzucam sie niedlugo na 200mm, czas na wymiane a ostroznosci nigdy za wiele.
Co do szyby to zatrzymuje ona swiatlo, troszke ale zawsze, przy takim wentylu nie jest potrzebna :)
Lepiej dac maly wentyl by dmuchal na lampe.


pzdr
peace
 

Butelka

Member
Leptosoma - widzę ze jesteś w temaci więc i ja mam pytanie :)

piszeż, że szyba zatrzymuje światło. to wiem. ale może orientujesz się jakiego rzędu wielkości wchozą w grę..?
mam hps'a 250w i szybę 4mm - wiesz mniej więcej jakie procent cennego dla naszych małych światła znika za sprawą magicznej szyby..?

hmm..?:>
 

Leptosoma

sɔıʇǝuǝ⅁ ʞuoW
ICMag Donor
Veteran
Butelka, szczerze mowiac nie mam pojecia ile to w % bedzie. Ja wole sie skupic na dostarczeniu roslinom max lumenow ktore moge wycisnac z lampy, sam sie nad szyba kiedys zastanawialem ale wentyl 100-125mm od kompa mi z powodzeniem wystarcza do chlodzenia 250 lub 400W lampy bez nawet minimalnej utraty swiatla. Moim skromnym zdaniem jak juz dawac szybe to najciensza i najlepszej jakosci jaka sie da zalatwic, mniej swiatla sie marnuje.

Jak juz mowimy o siewtle... Moze ktos jest zorientowany jaka wydajnosc maja lampy sylvania grolux a dokladnie 400W? Mam jeszcze philipsa son-t plus bo nigdzie nie mieli agro i zastanawiam sie ktora dac na flo?

pzdr
peace
 

Silas

Member
Veteran
Butelka - to co się odbije od szyby odbije się o odbłyśnik i znów przejdzie przez szybę. Nie widze tutaj pola do filozofowania ;D Wiem, że palacze lubią ciekawostki i różne takie ;D ale jak dla mnie szyba nie wpływa negatywnie na uprawę więc ten % będzie bardzo niski.
 

Butelka

Member
dzięki panowie.. - czasem dobrze jest zapytać nawet o rzeczy mniej ważne ale jednak ważne :D

a co do mojego pytanie o wybór pestek, które pojawiło się kilka postów wyzej macie jakies sugestie może..?

dzięki i Big up
 
K

KuBcUsiK

Witam, wczoraj wieczorem zabrałem się za kiełkowanie 4 pestek femi WW od Green House. Do kiełkowania użyłem kostkek kokosowych w kształcie walca z hemp.pl. Kostki ułożyłem w plastikowym pojemniku i przykryłem folią z dziurkami, a wszystko to położyłem na grzejniku. Do dziś wyparowało trochę wody ale kostki cały czas trzymają wysoką wilgotność i temp. ok. 30st.C

Dobre są to warunki? Utrzymywać w pojemniku małą ilość wody na dnie czy czekać aż kostki stracą trochę wilgotności i dopiero podlać z powrotem?

Pozdrawiam KuBcUsiK
 

lipasss

Active member
wilgoc musi docierac tez do nasion wiec najlepiej jak gorna czesc kostki tez jest wilgotna. ja bym jeszcze z gory przykryl to np mokrym wacikiem. i odstawilbym to tez centralnie z kaloryfera. Dobrze jak jest cieplo ale bez przesady. za 24 h powinienes zobaczyc kielki.
 

Butelka

Member
KuBcUsiK said:
Witam, wczoraj wieczorem zabrałem się za kiełkowanie 4 pestek femi WW od Green House. Do kiełkowania użyłem kostkek kokosowych w kształcie walca z hemp.pl. Kostki ułożyłem w plastikowym pojemniku i przykryłem folią z dziurkami, a wszystko to położyłem na grzejniku. Do dziś wyparowało trochę wody ale kostki cały czas trzymają wysoką wilgotność i temp. ok. 30st.C

Dobre są to warunki? Utrzymywać w pojemniku małą ilość wody na dnie czy czekać aż kostki stracą trochę wilgotności i dopiero podlać z powrotem?

Pozdrawiam KuBcUsiK


Ostatnio miałem okazje zrobić testy i porównać i powiem Ci że kiełkowanie na grzejniku nie jest najlepsza opcją...
Przy kiełkowaniu miałem do dyspozycji 2 x 5 rożnych pestek -cześć pochodziła od Growerów i...
pierwsza opcja - poza grzejnikiem 5 na 5 wykiełkowanych
druga opcja - na grzejniku wykiełkowały 3 na 5

obie były kiełkowanie na wacikach i przykryte wacikiem - włożone w ciemną torbę foliową...

także z moich obserwacji wynika ze zbyt wysoka temp. nie jest najlepsza dla kiełkowania roślin chociaż mogę się mylić - a doświadczenie mogło być zbiegiem okoliczności ale ostrożności nigdy za wiele :)

pozdro i powodzenia :)
 
K

KuBcUsiK

wilgoc musi docierac tez do nasion wiec najlepiej jak gorna czesc kostki tez jest wilgotna.
Góra jest wilgotna, ta kostka jest tak fajnie skontruowana że w sekunde łapie maksymalną wilgotność i dobrze ją rozprowadza po całej swojej objętości. Z tąd moja propozycja żeby cały czas trzymać je w niewielkiej ilości wody, ale nie jestem pewien czy nie będzie za wilgotno.

ja bym jeszcze z gory przykryl to np mokrym wacikiem.
Jeśli chodzi o utrzymywanie stałej wilgotności i temp. pestek to ten problem mam rozwiązany. Dodam że pestki są 2-3mm pod powierzchnią.

i odstawilbym to tez centralnie z kaloryfera. Dobrze jak jest cieplo ale bez przesady.
Czyli te 30st.C jest już za dużo? Jaka jest graniczna wartość temp. dla kiełkowania?
 

Butelka

Member
KuBcUsiK said:
Czyli te 30st.C jest już za dużo? Jaka jest graniczna wartość temp. dla kiełkowania?

według moich źródeł temp. kikowania powinna wynosić od 23 do 27 stopni...

pozdr.
 

jahman

Active member
Veteran
:wave:

hehe wiem, ze my palacze lubimy sobie czesto komplikowac sprawe lol ale panowie troszke przesadzacie...Rozumie, ze kazdy chce wiedziec i zastosowac sie do tego 'co pisza' ale prawda jest taka ze doswiadczenie przewaznie wygrywa:smile: :wink: hehe..

dobra do rzeczy...wykielkowalem duuuzo nasion w mojej marnej growerowskiej karierze:D i powiem Wam, ze nigdy nie zwracalem uwagi na idealne warunki hehehe... np: nasiono w ziemie, codziennie delikatnie podlewane 90% kielkowalnosci. Warunki pokojowe:smile: Od 3 do 10 dni ladnie wystawialy glowki. Moja metoda od lat. Woda z kranu!!! nasionko i cierpliwosc:smile: Tak cierpliwosc hehehe... po pokazaniu kielka czyli 12-48 lub dluzej:smile: wrzucam bezposrednio do ziemi/coco. przykrywam woreczkiem foliowym, stawiam w ciemnym, cieplym miejscu. i CZEKAM hehe CZEKAM sobie 3-7-10 dni:smile: Nie grzebie nie szturcham nie patrze co chwile czy juz jest lol hehehe CZEKAM cierpliwie! ot cala prawda... :smile:

a tu maly *bump* super ciekawy temat, polecam! :respect: bro!:wave:
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=24420&highlight=kov+germing+seeds

pozdrawiam i zycze powodzenia! Jak sami czegos nie spierdolimy to nie wiemy...to nejlepiej Óczy! hehehe... :wave:
 
Last edited:

frether

Member
Veteran
jahman said:
:wave:
CZEKAM hehe CZEKAM sobie 3-7-10 dni:smile: Nie grzebie nie szturcham nie patrze co chwile czy juz jest lol hehehe CZEKAM cierpliwie! ot cala prawda... :smile:
co prawda to prawda trzeba być cierpliwym, ja na przykład by zachować optymalną temperaturę biorę żarówkę 20W lub mniejsza wkładam pod blachę np: od ciasta, następnie na blachę kładę talerz z mokrą wato i pestkami od czasu do czasu zraszam spryskiwaczem woda zbyt szybko nie wyparuje sposób ten dla mię bardzo wygodny bo często temperatura u mię w domu jest zmienna (raz zimno raz cieplej)
 

NEO-ANGIN

Member
;)witam
bede mial na wegu w pudelku 6 swietlowek. nie chce miec 6 oddzielnych wtyczek, wiec prosilbym zeby wypowiedzial sie ktos kto wie jak to podlaczyc do kostki. z gory dzieki :joint: :violin: :violin: :smoker:

e: moglby ktos troche bardziej rozjasnic temat ?? bardzo Ci dziekuje frether...ale ja to amator jestem ;/


hehehe no to pozamiatane ;d rozwiales moje wszelkie watpliwosci. lece na zakupy dzieki stary :joint: :joint: :joint: :joint: :joint: :joint:
 
Last edited:

frether

Member
Veteran
proszę bardzo 1 schemat to połączenie kilku lampek szeregowo, 2 równolegle
asasashk4.bmp
 

frether

Member
Veteran
widzę że nadal nie rozumiesz morze to ci pomorze 1 obrazek prezentuje połączenie równoległe świetlówek kompaktowych zaś 2 szeregowe
azazazazxl5.bmp

mam nadzieje że nie zapomnisz o oprawkach :bashhead:
 
Witam mam pytanie czy hodował już ktoś odmianę alaskan ice?Chciałem wcześniej kupic lemon skunka ale seedbank ma ograniczenie do 80 zł zamówienia i lipa..
 

stryju

Member
frether said:
widzę że nadal nie rozumiesz morze to ci pomorze 1 obrazek prezentuje połączenie równoległe świetlówek kompaktowych zaś 2 szeregowe
azazazazxl5.bmp

mam nadzieje że nie zapomnisz o oprawkach :bashhead:

w przypadku żarówek energooszczędnych schemat 2 nie będzie działał, z resztą zwykłe żarówki przy połączeniu szeregowym świecą tylko częściom swojej mocy ponieważ każda działa jak rezystor dla następnych. schemat 1 będzie działał na 100%.


50 post trzeba to uczcić
22012P1000864.JPG

22012P1000870.JPG
 

Latest posts

Latest posts

Top