What's new

INDOOR - PYTANIA

C

czaczo

niekoniecznie rizthonic.zielony .
co ile podlan lejesz wode?
kiedy podlewasz od momentu wlaczenia swiatla?
wydaje sie ze cos potasem ,te kruczkowate koncowki ,moga oznaczac zblizajacy sie niedobor potasu,moze tez byc porazenie delikatne azotem.jezeli cos jej zmieniles np wieksze swialo ,cos co wpedzilo ja w jaki kolwiek sters ,moze tez to byc magnez .
korzenie jest latwo sprawdzic,po podlaniu jeden dzien (lub wedle twojego uznania kiedy)przewruc roslinke i postraj sie ja wyciagnac z doniczki i zobacz jak wygladaja korzonki.
moze tez byc tez cos innego ,nie posiadasz mono cultiva,masz kilka genow i tez co z tym sie wiaze kilka innych histori.
rizthonic sie uzywa raz lub dwa przy przesadzeniu,lub przelaniach -w momentach kiedy system korzeniowy zostal uszkodzony.polecam hesi ,rizthonic mi sie wydaje troszke mniej efektywny(i nie zmienia wartosci ph ,jak to robi rizthonic.strasznie podnosi ph i ec)
do uk ,teraz .teraz to napewno pizdzi tam.
pol szklanki jajek z sokiem,kafka ,vitaminki ,magnez ,i czas sie odpalac do roboty.ahoy.
 

Activeman

Member
Chaos daj znać czy się sprawdzi ten growroom, w sumie to ja chyba bardziej ufałbym sklejce, kilku gwoździom, wiertarce, wentlom od kompa i odrobinie majsterkowania.
 
C

ChaosX

z tego co się zorientowałem z topicu Grow Tents na ICmagu wlasnie to jak na razie tylko secret jardin darkroom, homebox i wlasnie budbox to jedyne godne i warte uwagi namioty. na aukcjach za to, mozna trafic mase podrobek ktore sa watpliwej jakosci...
 

jahman

Active member
Veteran
:wave:

Witam, mam problem z pedziorkami...kurestwo przyszlo nie wiem skad!A, ze nigdy tego nie mialem pytam:smile:
Nie ma strasznie duzych ognisk, ale widac ze moja mala cierpi...... :fsu:
od paru dni pryskam ja 'roztworem z papierosow', ale jednak 'organicznie' heh nie dam sobie rady... Dzis jest 48 dni 12/12, 38 od pokazania sie pre...chcialbym ja potrzymac jeszcze troche!:smile:
I do rzeczy, isc jutro kupic TALSTAR??? i zrobic oprysk? Jaki to ma okres karencji? I czy mnie nie zabije ta chemia?:wink: hehehe...
'domowymi' sposobami jednak nie wygram...

58451chuje.jpg


:1help:

Pozdrawiam i dziekuje z gory za rady!:wave:


Edit: dzieki czaczo za szybkie replay, ehhh niestety neem oil i mydelko raczej nie dostepne dla mnie...Bralem to pod uwage.
 
Last edited:
C

czaczo

to troszke lipa.w ksiazce cerventeza jest troszke tych przepisow babcinych ,do tytoniu dodaj czosnek, papryke ostra.kurcze podczas flo chemia,troszke lipa ,neem i mydlo potasowe dalej niedostepne w kraju?
opryskoj dwa razy dziennie ,ranno i wieczorkiem.powinno cos pomoc.ponoc obnizenie temperatury do ponizej 14czy 15 stopni pomaga,ale trzeba miec na uwadze ze zmniejsza sie apsorbcja skladnikow odzywczych ,a szczegolnie tych najwazniejszych na flo.pzdr
 

Escobar

Active member
ChaosX

Jak dla mnie to homebox to tandeta. Przynajmniej w wersji light. Natomiast Dark room jest zrobiony idealnie. Korzystalem tylko z tych 2 i DR to dla mnie nr 1
 

Activeman

Member
W sumie to zawsze można trafić na lipną sztukę. Ja akurat mam malo kasy i wolę majsterkowania.

Mam pytanko dla Tych którzy bawili się już w majsterkowiczów :
ponieważ nie mam kasy na kupno odbłyśników w zestawie z hps 250W, do hps 250W podpieprzyłem rynnę i z nią zacznę kombinowanie, czy ktoś z was montował już rynienkę do hps? bo w sumie zastanawiałem się czym ją przytwierdzić :/ :badday:

thx z góry.

thx silas, skorzystam
 
Last edited:

Silas

Member
Veteran
Za małe fi dla 250W.
Zakup w markecie blache do pieczenia (super połysk i karbowana powierzchnia)...wyjmij narożniki z drutu...pozginaj na batwing ...i masz rasowy odbłyśnik za mniej niż 10pln. Rynna sie stopi.
 

Ghonox

Member
Wydaje mi się, że to odpowiedni topic, bo dotyczy w pewnym stopniu indoor (nikt chyba juz na out nie sadzi ;p), a nie chciałem zakładać nowego.

Co za losu ironia... ; \
Najpierw 2 LR'y samce, zanim LR2 (później posadzone, bo nasionek jeszcze nie miałem) zaczęły kwitnąć, zdechły (te LR1).

I okazało się, że 2x LR2 to samice...
A uprawa był pod nasionka ; |

Dlatego zwracam się z prośbą do was.

Czy ma ktoś może jakąś odmianę z AF posadzoną? Męskie osobniki, pyłek, którym mógłby się podzielić?
Topki do zapylenia będą myślę gdzieś tak za 2 tyg...
Odwdzięczę się nasionkami które wyjdą.
 
K

KuBcUsiK

Witam, mam małe pytanko. Jaka powinna być odległość między żarówką HPS 150W umieszczoną w brytwance do pieczenia a szkłem 5mm. Czy ma to być konstrukcja zabudowana z wiatrakiem który będzie wywiewał gorącą temperature czy też między szkłem a brytwanką może być szczelina?

Wogle czy jest sens zakładania tego szkła czy może temperatura w moim boxie(150x55x65cm) wiatrak łazienkowy 100m3/h 15min wł/15min wył. będzie ok?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam KuBcUsiK
 
Last edited:

Silas

Member
Veteran
Nie dawaj szyb grubszych od 4mm.
Stosowałem 6mm przy lampie 70W - zrobiły sie puzzle
Szyba 3mm przy lampie 100W śmiga do dziś. Odległość 5-10cm więcej nie warto... podstawa dobre chłodzenie odbłyśnika (szczelny z jednym wlotem passywnym i wiatrakiem wyciągającym). Do tego szyba nie może być wsadzana na ścisk. Musi być margines - nagrzane szkło się rozpręża a różnice temp na brzegach i na środku + naprężenia = puzzle.
 
C

ChaosX

hej, czy ktos uprawia pod 600w w pl od dluzszego czasu bezprzypalowo? chodzi mi oczywiscie o przypal zwiazany z pradem ;p pzdr
 
C

ChaosX

chce po prostu zrobić jeden grow w roku na 600W i rozkoszować sie weedem przez caly rok :D oczywiscie rachunki bede placil :)
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
ChaosX said:
chce po prostu zrobić jeden grow w roku na 600W i rozkoszować sie weedem przez caly rok :D oczywiscie rachunki bede placil :)

ChaosX to zaczni ... :rasta: i powodzenia ...
a martic sie moga ci co chca 2000w w bloku , ale leca i zglaszaja ze maja handelek owocami i potrzebuja duza zamrazarke w piwnicy czy w domu ... ale gadamy o duzym poborze , tak ze nie lam sie rob wszystko zgodnie z prawem :muahaha: sadz chinska roze czy te papryczki i trzymaj sie zasad , poka foty boxa ,
pozdro
 

Activeman

Member
Mam pytanko, chciałbym utworzyć idealne oświetlenie w moim boxie i nie wiem na jaki hps się zdecydować. To co planuję zawrzeć w projekcie.

Box ma być wymiarów 60x60x120cm
Wykonany ze sklejki grubości ok. 1cm ( gdyż box umieszczony będzie na stryszku)

Materiały :

2x sklejka 60x60
2x sklejka 60x120

Wentyle od kompa o wydajności 1700-2400 + zasilacze 12v
(jeden wdmuchujący u dołu drugi wydmuchujący u góry)

Box od wewnątrz oblepiony, Folią.

4 donice 9l

36l ziemi torfowej + styropian w kulkach.

I tutaj kwestia oświetlenia, Czy przy takim boxie warto szarpać się na hps 250W czy zastosować 150W?
Gdzieś w necie znalazłem info, że ilość lumenów emitowanych przez hps 150W równa się ok. 17,000tys, użyłem tutaj też kalkulatora http://www.haszysz.com/kalkulator.html i wyliczył, że optymalną ilością lumenów będzie około 14tys, tutaj pojawia się pytanie czy dobrze jest się opierać na kalkulatorze, bo z drugiej strony słyszałem tez opinie ludzi, że hps 150W może nie wystarczyć i lepiej jest mieć 250W.

Co do odbłyśnika zrobię go z formy do ciasta, odpowiednio ją wyginając.

Z góry dzięki za odpowiedz i dodatkowe sugestie co do mojego pomysłu na urządzenie boxa, ponieważ lubię trochę improwizować :)

-----------------------------------------------------------------------
Thx ziel-zielona. Uzbieram jeszcze 80zl i zakupie hps250W, jak boxa ukończę, podeślę kilka zdjęć.
 
Last edited:

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
Activeman ja bym kupil na to 250w uklad z zarowka 250w + zarowka 150w ( caly uklad kup np. ELTA ...) wszystko w hodowli jest nie stabilne , ja swiecac w starym boxie w zime przy otwartym oknie mialem temp. 22^C i wkrecalem 400w , a noz-widelec wkrecisz wieksze wentyle i tak uszczelnisz boxa ze go zassie na 250w z emp. nawet 29^C - bendzie chulac jak ta lala ! wiekszy uklad polecam ! bo zawsze domowymi sposobami mozna dostosowac box do duzej lampy , a jak juz masz maly uklad a przyjdzie ci ochota na smaczne zbiory to NIE ZAMIENISZ tam juz zarowki na wieksza niz uklad pozwala , wentyle wyciagajace powietrze z boxa maja byc u gory , a pasywne na dole - taki maly obiek powietrza ,

pozdro i powodzenia

p.s. jak na ta wysokosc boxa to 250w to moze byc zbyt duzo !!!
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top