What's new

INDOOR - PYTANIA

Aby Z G³ow±

New member
Napisz cos wiecej, jakiego sprzetu uzywasz, jaka masz wentylacje,swiatlo, jakiej ziemi i nawozow uzywasz, jak czesto podlewaszu tak to ciezko okreslic na podstawie samych zdjec.

Miezysz im PH ?

Siemka wiêc wentylacja to 3x komputerowe ¶wiat³o 69w cfl ziemia compo sana plus dolomit na weg nic nie dawa³em podle³am dzi¶ burz± kwiatów na flo pó³ dawki...podlewam codziennie jak maj± noc tak na oko 2 szklanki wody...jest siê czym przejmowaæ czy to nic z³ego ?
 
D

DLOC

Nie wiem jaka masz tam temperature ale obstawiam ze dobra. Wyglada mi to troche na za wysokie PH ale nie jestem pewien.Na tym etapie nie ma czym sie przejmowac ale gdyby to bylo jednak PH to odbije sie to na rozwoju, kwiatostanach i ich produkcji.Postaraj sie regulowac ph wody przy kazdym podlaniu, ponizej 7 a do 6.5 optymalnie.
 

Aby Z G³ow±

New member
Siema ponownie panna to Af Cream Caramel od Sweet Seeds dzionek 33.
Czy to normalne podczas flo ?!!!
 

Attachments

  • DSC_0012.jpg
    DSC_0012.jpg
    54.1 KB · Views: 9
  • DSC_0010.jpg
    DSC_0010.jpg
    33 KB · Views: 12

DR.JOINT

Member
Aby... przenawożenie i przelanie. Daj podłożu przeschnąć i przelej dobrze połową dawki nawozu z pH 6.2. Powinno pomóc. Na razie nie rób nic, bo nie są jakoś strasznie zjarane ale uważaj ze stężeniem nawozów bo przedobrzyć łatwo a później problemy ;]
 

Przem

Active member
siema panowie nie wiecie może gdzie mogę kupić maszynki 12mm do suwaka do growboxa 120x120x200 wszędzie są tylko dostępne 10mm :( niestety przez to mój box stoii nieczynny
 

Ledomania

New member
Witam
W tym roku startuje z nowymi lampami led z firmy greenlamp, na dzien dzisiejsz posiadam boxa 3m2 i 1200wat w lampach led czy to bedzie wystraczajaca ilosc ?
 

Ledomania

New member
Witam
W tym roku startuje z nowymi lampami led z firmy greenlamp, na dzien dzisiejsz posiadam boxa 3m2 i 1200wat w lampach led czy to bedzie wystraczajaca ilosc ?
Pilnie potrzebny ktos do dobrania mocy do boxa 3m2 nie wiem czy dokpywac jeszcze lampy czy wystarczaja te :
z Firmy green lamp typu ufo
-135w diody 3w
-150w diody 3w i w tym jest pare diod 5watowych ale nie pamietam ile
-432w diody 3w
-225w diody 3w
no i ostatnia lampa Apollo 270w diody 3w czy taki zestaw starczy do boxa 3m2 czy jeszcze dokupic jakis panel. Wiem ze to nie jest gorna polka paneli ale na razie nie ma wystarczajaco pieniedzy na panele z gornej polki takie jak BlackDog. Prosze o szybka odpowiedz
 

clothez

Member
femaleseeds icdegrap i c99 swiece wweg18/6 caly czas sie zastanawiam nad tym 12/1 ktos moze na bank potwierdzic ze nie ma spadku plonu i wydluzenia czasu..?
 

Bfc

Member
Witam
Mam pewien problem niestety zdjęć nie posiadam, mianowice, szafke mam niewielka gdyż około 45x43 a w niej hps 150w, aczkolwiek lampa nie wisi poziomo a pionowo i ją miały otaczac rosliny. Rośliny niedawno zaczeły kwitnac, jak były mniejsze tak sie nie działo. Problem jest taki że po dniu w szafie rosliny maja zawiniete liscie wzdłuż łodygi jakby podkulone do siebie (sprawia wrazenie jakby sie broniły). Temperatura jest ok gdyż nie dość że zimne pomieszczenie to i mocny wentyl dmucha. Ostatnio wystawiłem dla próby na jeden dzien rosliny pod jedna energooszczedną i wrócily do zycia, wszystkie liscie sie wyprostowały i rosliny wygladały pieknie, nastepnego dnia włożyłem ponownie pod hps i znów zawiniete, pod energo znowu piekne.
Możliwym jest aby miały zbyt duże natężenie światła i sie przed nim broniły ? Czy co im może nie pasować ?
 

ironCELL

ironRULES
Veteran
Witam
Mam pewien problem niestety zdjęć nie posiadam, mianowice, szafke mam niewielka gdyż około 45x43 a w niej hps 150w, aczkolwiek lampa nie wisi poziomo a pionowo i ją miały otaczac rosliny. Rośliny niedawno zaczeły kwitnac, jak były mniejsze tak sie nie działo. Problem jest taki że po dniu w szafie rosliny maja zawiniete liscie wzdłuż łodygi jakby podkulone do siebie (sprawia wrazenie jakby sie broniły). Temperatura jest ok gdyż nie dość że zimne pomieszczenie to i mocny wentyl dmucha. Ostatnio wystawiłem dla próby na jeden dzien rosliny pod jedna energooszczedną i wrócily do zycia, wszystkie liscie sie wyprostowały i rosliny wygladały pieknie, nastepnego dnia włożyłem ponownie pod hps i znów zawiniete, pod energo znowu piekne.
Możliwym jest aby miały zbyt duże natężenie światła i sie przed nim broniły ? Czy co im może nie pasować ?
Po primo sprawdź temperaturę pomiędzy lampą a szczytami i tuż przy samych szczytach (dobrze jest odgrodzić pole zielni od pola świecenia jakąś siatką tak aby móc bez problemów kontrolować kierunek wzrostu szczytów). W konfiguracji wertykalnej na tak małej powierzchni bardzo prawdopodobne jest iż temp. blisko ścianek będzie diametralnie różna od tej przy źródle światła. Ja na pow. 45x45 mam 1x150W MH i 2x70W HPS jakieś 3/4cm od źródeł bez żadnych szyb tylko z dobrym chłodzeniem i wentylacją i rośliny nie cierpią na opisany przez Ciebie problem. Generalnie przy uprawie wertykalnej dobrze jest zapewnić ciągły przepływ wzdłuż źródła światła.

One love,
peace
 
hej! jest potrzebna pomoc. nie wiem czego sa oznaka te plamy na lisciach:
picture.php

odmiana: euforia
okres:
ok 8 tydz wega
warunki:
27*C
wilgotnosc: tu troche problem bo jeden pokazuje 70% a drugi 99%
ziemia: torf 6-7ph podlewane były sama woda (ph 8 (kranowa odstana) z racji ze torf byl od razu wzbogacony to nie nawozilem za bardzo. dodawany byly bakterie na korzenie, biohumus, preparat na stymulacje korzeni, potem wprowadzane powoli nawozy ostatecznie dawki wg zalecen producenta o ec nie wiekszym jak 1,3. i o ph 7. orpsykiwalem ccuirem z canny raz na tydz.
z gory dziekuje za wszelka pomoc.
ps. ph po przelaniu ziemi z donicy nie zostalo jeszcze zmierzone.
z tego co sam wyczytalem to wlasnie problem lezal po stronie ph ale mieli ludzie po 4 ph i tu faktycznie roslina nie przyswaja pozywienia i jest w toksycznej kupie, przy ph 8 tak strasznie nie jest z pobieraniem pozywienia i wydawaloby sie ze ogolnie jest ok. reszta kobiet jest okazala i wypasiona a tu sie trafilo tak przykro i niestety jeszcze postepuje
 

Big Top

Member
Hej, stosował ktoś fotoperiod 12/1 ( konkretnie chodzi o weg ) - jakieś info, spostrzeżenia, warto zamienić z 18/6 na 12/1, piszcie jak ktoś robił, pozdro Top :)
 

Bfc

Member
Dziękowecza Iron :]
Temperatura jaką miałem była w granicach 30*, aczkolwiek w róznych miejscach boksa była wyższa. Planowałem od dołu dać wentyl dmuchajacy w lampe wydmuchujac tempe w góre, aczkolwiek rośliny i tak sporo mi przerosły miejsce, musiałem zatem zmienić lampe na poziome ułożenie i jak narazie wszystko wporządku.
Miałem kiedyś problemy z roślinami od temperatury i było to mocniej widać po liściach i słabym wzroście tu natomiast liście otulały łodygi sie zwijały. Teraz jest już dobrze, bede kombinował wertykalnie na wiekszej powierzchni widze w tym potencjał przy dobrym zorganizowaniu powierzchni i wywiewu.

Pozdrawiam bracie :dance013:
 

konopek

Member
Jakie oświetlenie polecacie do boxa na wega? Dokładnie będzie to box na matki i na klony. Raczej mała wysokość, duża szerokość i mała głębokość. Dokladnych wymiarów jeszcze nie znam ale powiedzmy 1m x 2,5m x 0,5cm (wys, szer, gł).

HPS odpada a na innym oświetleniu się nie znam więc proszę o pomoc :)

Preferowane oświetlenie jak/podobne do jarzeniówki.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Top