What's new

INDOOR - PYTANIA

kunkka

Member
Veteran
no dokładnie, po co ci ten mieszczak.
Jak dzwoneczki (jajca) się otworzą to zacznie sypać się z nich pyłek i po zawodach. Pewnie coś około 2-3tyg flo, bo faceci szybciej dojrzewają;)
 

Lewar

Member
a ja zaluje ze wywalilem wszystkie samce, moglem poczekac z tydzien lub dwa. zawsze pare dobrych pestek by bylo :)

powiedzcie mi skad wiecie kiedy scinac krzaki? najlepiej obserowac trichomy, ale w jaki sposob? uzywacie jakies duzej lupy? mikroskopu? czesto widze fotki makro na ktorych widac trichomy, ale czy wowczas odwzorowanie swiatla jest prawidlowe? jak robicie tego typu zdjecia? na pewno lustrzanka, ale jaki obiektyw, jaka ogniskowa? moze jakies soczewki? mam do dyspozycji canona 400d + obiektywy: canon 18-55 i sigma 70-300.

pzdr
 

Inside_Out

New member
Witam.

Nie wiedzialem gdzie napisac ten post, w dziale indorowym, czy moze jednak w outdorowym... W zwiazku z tym, ze mamy sezon zimowy, postanowilem napisac to tutaj.

Wplyw nawozenia roslin AF na przebieg ich cyklu zyciowego.

Otoz drodzy koledzy...

Wiadomo ze mamy rozne geny zawarte w krzyzowkach af, na ktorych zestawienie sklada sie: sativa/ruderalis, indica/ruderalis, badz hybryda/ruderalis ( tak mi sie przynajmniej wydaje ), co zapewne rzutuje na strukture rosliny.

W dobie dzisiejszej mozemy zaobserwowac bardzo duza roznorodnosc efektow koncowych pracy wielu breederow, rynek AF rozwinal sie dosyc mocno, dzieki czemu mamy szeroka game wyboru.

Owoce pracy niektorych producentow sa lepsze, innych zas gorsze. Mowa tutaj o jakosci plonow, ale rowniez o ich ilosci, co nie zawsze idzie w parze, ale jednak sie to zdarza.

Nie mam duzego doswiadczenia, ani znajomosci poszczegolnych strainow, jednak wydaje mi sie, ze wiedzial bym czym sie kierowac przy zakupie odpowiednich pestek, pod wzgledem poszukiwanej mocy, poprostu kupil bym krzyzowke z jakims mocnym strainem.

Jednak jezeli nie jest to krzyzowka znana lub sprawdzona, to moc moze byc przypuszczalnie duza, ale jaki bedzie plon ?

Jedne automaty kwitna bardzo szybko i sa niskie nawet przy dobrych warunkach, inne zas troche pozniej, co rzutuje na wiekszy zebrany plon.

Tutaj nasuwa sie pytanie: Czy nawozenie wywiera duzy wplyw na cykl zyciowy rosliny af ?

Konkretniej chodzi mi o to, czy okreslonym dawkowaniem nawozow mozna wydluzyc, badz skrocic zycie rosliny poprzez "wydluzenie", badz "skrocenie" jej stadium wegetatywnego ?

:thinking:
 

perfektus

Member
Witam, ostatnio czytałem artykuł o Water Curringu
Zaciekawiłem się nim i oto pytanie do Was: Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym związane?
Bardzo bym był wdzięczny za opinie użytkowników tego forum.

Pozdro
 
Last edited by a moderator:

BlinD

Active member
inside out. @wydaje mi się, że nie, a jeśli miałyby to być różnice to dość niewielkie (niby nawożenie azotowe opóźnia wejście roślin w rozwój generatywny, ale myślę ze akurat u konopek to się nie sprawdza za bardzo -[szczególnie bez AF -fotoperiod daje jasne znaki roślinie]). Jeżeli odmiany AF od razu znajdują się w fazie generatywnej (tak mi się zdaje), to powinno się jedynie odbić raczej na ilości plonów, jakość (moc) jest raczej uwarunkowana w znacznym stopniu genetycznie.
 

smokingone

New member
mam na liściach jakieś dziwne plamki i wdzięczny bym był gdyby ktoś mógł postawić diagnozę i powiedział co się z dziewczynami dzieje
a tu zdjęcia




pozdrawiam
 

Zapaleniec

Member
Poleca ktos jakiś sklep /giełdę gdzie można tanio dostać kompletny zestaw hps 250W

Siema, sklepu Ci nie polece, ale powiem Ci ze jak sobie kupisz oddzielnie czesci isam zlozysz to Ci wyjdzie tanio i dobrze. niektore z tych tanich zestawow sie strasznie grzeja bo one nie sa robione pod dzialanie w szafkach, boxach tylko w jakiejs otwartej przestrzeni. Pamietaj tez ze jak sie grzeje to jest mniejsza sprawnosc zasilania i ci zzre wiecej pradu a swieci slabiej :) Wiec najlepiej jak chcesz tanio to kup oddzielnie gdzies w sklepie najlepiej stacjonarnym w twojej okolicy zeby na przesylke nie placic. Potrzebujesz statecznik zaplonnik i kondensator schematy sa w necie i do tego wsadz to wjakas puszke obojetnie po kawie nie wiem po czym amsz pod reka i wmontuj w to wiatraczek do kompa za pare pln i wloty porob pasywne i masz tanio zajebisty zestaw. I nie oszczedzaj na zarowce :D
Pozdro
 

Chmurek

Member
Perfektus - U mnie po WC kurzonko straciło prawie całkowice zapach, jedynie przy kruszeniu coś czuć. Smak wg. zmienił sie na gorsze tzn. buch wchodzi gładko, lecz czuć było dziwny posmak, nie potrafię go bliżej określić, ale nie był apetyczny. Moc jakby delikatnie poszła w górę. Są to moje subiektywne odczucia.

Smokingone - poszukałbym jakichś robaczków. Pod pierwiastki absolutnie mi to nie podchodzi. Po za tym masz dział choroby.

BlinD - Ludzie dość dobrze wypowiadali się nt. http://www.taniejaranie.pl/index.php?cPath=21_22_70, chociaż ja na siebie bym chyba nie zamówił
http://growbox.pl/index.php?id_kat=57 wygląda ciekawie
Po za tym najlepszy jest chyba hemp.pl stary i sprawdzony, szkoda że nie najtańszy.
 

Gandzialf

New member
BlinD przeglądając dziś nasze krajowe forum natknąłem się na coś takiego :

Regulamin punkt 8


8. ZAPYCHANIE CUDZYCH KOMPUTEROW SMIECIEM, TZW. SPAMMING: Ci, ktorze przychodza na ta strone i w postach pisza linki do innych komercyjnych stron sieciowych, forum, chatroom lub innych srodkow komunikowania bez faktycznego wniesienia wkladu na zawartosc i tresc tej strony beda bannowani bez powiadomienia. W porzadku jest raz na jakis czas podac jakis ciekawy link do innej strony w odwolaniu do kontekstu tematu tread'u i TYLKO w tym przypadku.
Niedostosowanie sie lub wielokrotne naduzywanie linkow nie jest dopuszczalne.
Jeli masz swoja wlasna strone, nie mozesz dodawac URL do swego profilu lub wyswietlac go w zaden inny sposob. Jedyne, co mozesz zrobic, to uzyskac zgode na reklame, po przesledzeniu i dostosowaniu sie do zasad odnosnie ogloszen na IC Mag. Wszelkie niedozwolone ogloszenia, zwiazane z reklama innych stron internetowych beda usuniete, a jesli uzytkownik wciaz bedzie pisal SPAMy, wowczas taki uzytkownik bedzie zbannowany.

Pozdro ZZ

 
Last edited by a moderator:
siemka
mam kilka pestek gapka femi, chce wsadzic dwie sztuki do boxa 60x60 ale mam dylemat bo w moim zestawie posiadam zarówke GIB Flower Spectre 250W która przaznaczona jest na kwitnienie, a planuje jakieś 10 dni wega. I tu moje pytanie. czy ta konkretna zarówa da rade na wegu czy lepiej zakupic jakąś bańkę o uniwersalnym spektrum, a jak tak to co polecacie? z góry dziękuje.
 

Lewar

Member
@up

masz jakies wykresy widma tej lampy "Flower Spectre"? ciekawe jak sie rozni od zwyklej sodowki z ulicy, wg mnie to zwykly marketing. wbijaj do ogrodu wlasnie wrzucilem fotki i jest tam ak48, ktore od poczatku swojego zycia bylo pod zwyklym hps. dopiero pozniej doszly male cfl, ale to nie ma znaczenia. uprawiaj smialo.
 
Witam ! Od dluzszego czasu mnie tu nie bylo zaprzestalem niestety zabawe z roslinkami.

Mam pytanko a w zasadzie wiecej niz jedno.
Rozwazam growboxa. Interesuje mnie takie rzeczy jak :
Mam do wyboru
hps 250 W albo 150 W , ile roslin optymalnie miec dla kazdej z tych lamp ? Przy naswietlaniu w ogresie wegu 24 h na dobe i 12 na 12 przy kwietnieniu ile to jest czasu ? Czy 2 miesiace czy wiecej ? Im krocej tym lepiej.
Czy lepiej naswietlac na veg. 18 godzin ?
Odmiana to moze byc Swiss cheese ( feminizowany ).
Jesli nie indoor to outdoor :)
Czy moge prosic o odpowiedzi ?
 

Poe

New member
na weg daj 20\4 a na flo 12\12 roslin pod 250 6 mozesz dac zalezy od boxa a wymiarow nie podałes, ta odmiana moze byc czemu nie to przeciez In a nie Out.
 
Czesc !

Dziekuje za odpowiedz :)
No wlasnie zastanawiam sie czy 150 czy 250 w
Jesli zrobie indoor to byloby to w szafie, dosc spora ( taka na wieszane ubrania :) ) To jest poki co dosc luzna mysl, ale jest rozwazana.
Tutaj jest napisane, ze na outdoor tez sie nada. Nie wiem jak z naszym klimatem...
 
Last edited by a moderator:

Przem

Active member
siema ma pytanie czy jak za każbym podlewaniem czyli co jakieś trzy cztery dni będę zakwaszał wode octem to nie pędzie to miało jakiegoś negatywnego wpływu na rośliny ??
 

Gandzialf

New member
Za 10-15zł można kupić w Growshopah tester PH. Polecam firmy GHE, jest odrazu z proszkiem obniżającym PH. Z octem bym nie eksperymentował bo prędzej zabijesz swoje pociechy zamiast im pomóc.

Ja kiedyś jaki mi się owy proszek z ghe skończył dawałem kwasek cytrynowy, jest jeszcze mocniejszy od tego proszku ph down ale tak czy tak musisz mieć tester.
 
Top