What's new

INDOOR - PYTANIA

B

BajCus

witam, proszę o pomoc. Mianowicie będe robil teraz boxa z przeznaczeniem pierw na automaty a potem na klony. Nie wiem jak wysokiego boxa zrobić? szer i gł będzie 90cm, lampa 400W. Zastanawiałem się czy 150cm wystarczy czy będzie to za mało? Proszę o pomoc. Pozdro
 

chilum

Member
Siema

>Zastanawiałem się czy 150cm wystarczy czy będzie to za mało?

IMO może być mało, zależy jak poprowadzisz rosliny, ale IMO ja bym dał wiecej, tak na 180cm, albo lepiej.

Powodzenia

pzdr

C
 
B

BioPart

BajCus jak zrobisz fajną temp. że rośliny sie nie przypalą to możeszs mieć blisko lampy.
 

klint

Active member
Veteran
Na moje oko im wiecej miejsca tym lepiej tak na chlopski rozum nie wydaje Ci sie? Tym bardziej ze masz mocna lampe wiec tak jak juz ktos Ci tam napisal moga sie panny poprzypalac...
 

Big Top

Member
Witam wszystkich jestem tu nowy i mam kilka pytań mam nadzieje że pomożecie.
Chce zrobić boksa 120cm x 120cm i 170cm wysoki wyższy nie może być bo pomieszczenie w którym bedzie stał nie pozwala do tego hps 600 wat (i tu moje pytanie bo temperatura barwy to 3000k żekomo służy do doświetlania asymilacyjnego roślin na jaką faze się ona nadaje? ) a i czy wentylator kanałowy 700m/h da rade ? A i ile lowrider'ów z serii diesel rider zmieszcze maksymalnie?

Hej, box o wymiarach które podajesz spokojnie wystarczy, chociaż ja lubię boxy bardziej długie - prostokątne, są wygodniejsze w działaniach przykrzakowych :), ale to szczegół, wysokość jest ok pod warunkiem że zachowasz odpowiednią odległość mod lampy, czyli 50-60 cm od roślin. Apropo żarówki, podaj co tam masz, najlepsze są specjalne żarówki do uprawy roślin, czyli np Osram Plantastar przystosowana na weg jak i flo, pod takim żródłem światła można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Wentylator powinien dać radę, ale to też jest uwarunkowane kilkoma czynnikami i wszystko wyjdzie podczas uprawy. Ile roślin na taką powierzchnię ? I dlaczego Lowridery ? W takim boxie można zrobić masę innych odmian dużo lepszych od Lowriderów, jedyne co trzeba zrobić to odpowiedni czas weg, który przy wysokości boxa 170cm nie powinien przekraczać 2 max 3 tygodni, rośliny można naginać ( rozciągać poziomo )lub zastosować siatkę, aha weż też pod uwagę że ilość posadzonych roślin nie zawsze idzie w parze z ich jakością i ilością zebranego plonu, nieraz lepiej posadzić kilka dużych roślin z których zbierzesz większy polon i lepiej będzie Ci przy nich pracować, pozdro top :)
 

Przem

Active member
Dzieki BigTop
Tu daje link do lampy ma całkiem fajny balast który wygląda jak wielki radiator dzieki czemu sie nie grzeje
http://allegro.pl/lampa-sodowa-hps-600-watt-promocja-i1262409965.html
Zamówiłem także żarówkę HPS Sunmaster dual 600w z www.growbox.pl tak na wszelki wypadek
a panienki jake chce tam wrzucić to 18 sztuk white master automatik
z tego oto seed banku
http://www.f2seeds.fr.pl/white-master-automatic-sztuk-p-85.html
a co myślicie o zastosowaniu luster na ścianach zamiast mylaru bądz innych foli?
 

klint

Active member
Veteran
Gdzies czytalem ze biale sciany lepiej odbijają swiatlo niz folie etc. ale to juz zalezy od Ciebie. Przy mocy lampy jaka masz zamiar tam zapodac raczej nie martwil bym sie ze folia czy cokolwiek odbija mnie swiatla o pare lumenow :)
 

Przem

Active member
A o która żarówka bedzie lepsza sun master czy ta która dostałem w zestawie i czynie za dużo panien //?
 

Big Top

Member
Co do zestawu z alledrogo jest ok, ja bym go nieco przerobił, rozłączył bym odbłyśnik od balastu i w boxie powiesił bym sam odbłyśnik, ta lampa jest typowo szklarniowa i jak powiesisz ja razem z balastem w boxie może być za gorąco, żarówka sunmaster jest zajebista - trafny wybór, tej żarówki co przyjedzie razem z lampą nie ma co stosować ona już swoje wyświeciła i dlatego poszła na śmietnik ( w Holandii to złom ), tylko nowa żarówka. Wybór odmiany bardzo dobry, na pewno będziesz zadowolony, tak jak pisałem wcześniej ilość roślin nie jest wyznacznikiem zbiorów, ja bym dał max 4-6 roślin w 14l donicach. Najlepszym medium do odbijania światła jest mylar, bardzo dobrze sprawuje się również biała matowa farba emulsyjna, lustro odpada - nie stosować.
 
B

BajCus

Dzięki serdecznie za odp. Problem z temp powinien być ale raczej za małą bo box będzie stał na nieocieplonym strychu. Oczywiście będzię on oklejony styropianem i mam nadzieje że bedzie ok. 30cm na doniczki, 50cm na lampe i te 70cm na rośliny powinno wystarczzyć. No bo klony chyba wyższe nie rosną?
 

baryl

New member
Witam
Możecie mi naświetlić temat revegu ? Gdzieś przeczytałem ,że robi się coś takiego , ale nic więcej nie wiem .
Czy tak naprawdę jest sens się w to bawić ?czy zbiory są na tyle małe że szkoda zachodu.
Jak się przygotowac?
.. właściwie jak się odbywa taki revweg ?
jakie światło ?
właściwie nic nie wiem , z tym że jak odpowiedź na pierwsze pytanie będzie "NIE" to już po temacie :D
 

Amnnesia

Member
zbiory po revegu sa faktycznie troche mniejsze a nawet calkiem sporo ja raczej zawsze preferowalam revegowanie plantow w celu pozniejszego pobrania klonow
 
V

vod

o revegu tutaj thread jak po angielsku coś rozumiesz: http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=26290

czy sens jest to sobie sam musisz odpowiedzieć. czasem jest, czasem nie ma. jaka twoja motywacja do revegowania?

poza tym odbywa się tak, że nie ścinasz wszystkiego, tylko zostawiasz trochę odrostów na dole i stawiasz na okno. stoi toto z miesiąc, aż nie zacznie znowu okazywać znaków życia. zbiory z tego zależą tylko od ciebie. jak przerobisz na klony to możesz teoretycznie całe hektary obsadzić.
 
C

czaczo

ostanio ktos sie pytal ile mozna opusic,a ja nato,ile sie kurna da ,mi sie udalo 10-15 cm nad roslinami,i jezdzi taka 600.uwazam ze adjust to naprawde odblysnik

picture.php


:gday:
 
B

BajCus

Właśnie zastanawiałem się też nad zakupem odbłyśnika :) I widzę że coraz więcej ludzi chwali adjust'y. Chyba trzeba będzie pójść w Wasze ślady.

Do boxa 1m2 wystarczyłby ten medium wings? Co na hemp.pl jest za 400zł?
 

glinka

Member
A co myślicie o takim Co2 w sprayu ?
takim jakie używa sie do akwarium np.

thumbnails.php


można kupić np. tutaj:
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-kompletne-nano/zestaw-sprayu-p-4179.html
czy
http://sklep.roslinyakwariowe.pl/technika-co2/zestawy-kompletne-nano/zestaw-filtus-p-2178.html

Wiem że jest również co2boost, ale niezabardzo oplaca sie on do malych upraw,
raczej wydaje mi sie że boost jest opłacalny ale do upraw komercyjnych lub poprostu większych,
ponieważ starczy tylko na max 70-90 dni niezależnie jak byś go nie używał.
A taki spray kosztuje tylko 29zł, wiec wydał mi się ciekawą opcją, do malutkiego boxa.
Niewiem niestety jak go stosować, ani na ile starczy ?
Dlatego pytam sie tutaj. Wogóle to przeciez co2 nie jest niezbędne,
napewno w pokojowym powietrzu jest go troche.
Poprostu wpadłem na taki pomysł, żeby co jakiś czas wyłączyć wiatraczki
np na 30 min i psiknąć takim sprayem do boxa.
I pytanie brzmi czy ma to jakiś sens czy raczej to zbędny wydatek.
 
Wystarcza 18 litrowe donice przy 2 tygodniowym wegu ? z pure ak i iced grapefruit od fs.
Czy bedzie im zbyt ciasno w koncowej fazie zycia ;) pozdro
 

flpflp

Member
Veteran
Wystarcza 18 litrowe donice przy 2 tygodniowym wegu ? z pure ak i iced grapefruit od fs.
Czy bedzie im zbyt ciasno w koncowej fazie zycia ;) pozdro

przy takim vegu spokojnie wystarcza i mniejsze.ja na 4 tygodnie vega + okolo 8-10 tyg flo sadze w 11l i jest spoko, takze mysle ze nawet w 8l moglbys sie zmiescic
 
Top