What's new

INDOOR - PYTANIA

Bubbles84

Member
... a wszystkie drogi prowadza do rzymu...

Pekla mi cool tuba, pekniecie zatoczylo okrag przy laczeniu szklo-metal i ma wielkosc nakretki od kubusia... jest sie czym przejmowac?

picture.php


Oraz bardzo wazne dla mnie pytanie, mam tylko ph- Bloom czy moge go dawac bez wiekszych konsekwencji w czasie wega ? Pozdrawiam z gory dziekuje za pomoc.

PS nie waze nigdy, niemam wagi. Pozdro
 

cheech and bong

Active member
witam mam pytanie natury technicznej - czy żarówki metalohalogenowe współpracują z układami od HPSa i czy spotkaliście MH o mocy 150 watt z dużym gwintem E40 czyli takim jak w standardowych HPSach. Ja jakoś nie spotkałem takich na allegro, jedynie o wiekszych mocach
 

cheapwine

Well-known member
Veteran
z tego co wiem to lampy MH sa lepsze na Veg'a a na Flo warto dac HPS'a... jezeli sie myle moze ktos mnie poprawic?
 

Zapaleniec

Member
Do tego CMH dają więcej promieniowania ultrafioletowego, które jest jedną z przyczyn wytwarzania żywicy, jednym słowem rośliny z pod cmh są bardziej kopytne :)
 
B

BajCus

Szukam szukam i znaleźć nie mogę, a linki mam na innym komputerze do którego dostępu teraz nie mam.

Chodzi mi o już profesjonalny odbłyśnik o odbijalności lepszej od cooltube lecz nie jest to wing tylko odbłysnik obudowany (pełny).

Coś jak ten Sun Master:
http://www.hg-hydroponics.co.uk/sun-master-2-6-air-cooled-reflector-150mm-2341-p.asp

Planuje sobie sprawić jak najszybciej takie cacko i byłbym wdzięczny za przypomnienie o jaki model mi chodzi. Niezmiernie wdzięczny byłbym gdyby ktoś podesłał na PM linka gdzie przesyłka do PL nie była by droga.

A i najważniejsza rzecz. Odbłyśnik do boxa kwadratowego nie prostokątnego.

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

Bless
 

Ilovedrive

Member
Witka

Panowie mam w kubkach 0,5l 12 małych roślin (10dni wega) i właśnie przełączyłem na flo i pytanie czy da rade oblukać płeć jeszcze w tych kubkach ? czy nie ma bata musze przesadzać w troche większe bo za długo były by w tak małych pojemniczkach.
Czym grozi mi zostawienie ich do tego stadium w pojemniczku 0,5l po prostu mogą być mniejsze ? skarłowaciałe ? czy pytam o głupoty i po prostu szorować po doniczki ? :D ?

pozdrooo
 

cheech and bong

Active member
Witka

Panowie mam w kubkach 0,5l 12 małych roślin (10dni wega) i właśnie przełączyłem na flo i pytanie czy da rade oblukać płeć jeszcze w tych kubkach ? czy nie ma bata musze przesadzać w troche większe bo za długo były by w tak małych pojemniczkach.
Czym grozi mi zostawienie ich do tego stadium w pojemniczku 0,5l po prostu mogą być mniejsze ? skarłowaciałe ? czy pytam o głupoty i po prostu szorować po doniczki ? :D ?

pozdrooo

możesz nawet do końca te roślinki tak trzymać, ale na pewno nie będzie to dla nich korzystne - po prostu będą sie męczyły, korzenie szybko wypełnią całe kubeczki i błyskawicznie bedą pochłaniały wszystkie związki mineralne z gleby, której będzie bardzo mało i bardzo szybko będzie sie wyjaławiała. Moja rada to "szorować po doniczki"

z tego co wiem to lampy MH sa lepsze na Veg'a a na Flo warto dac HPS'a... jezeli sie myle moze ktos mnie poprawic?

Tak MH są bardziej korzystne w fazie wegetatywnej - tak piszą hehe. Jak na moje oko roślinki się rzeczywiście nieco szybciej rozkrzewiają, ale nie wiem, może mi się wydaje używam MH pierwszy raz. Moim zdaniem nie ma jednak jakiejś strasznej różnicy, ja zawsze używałem HPS od samego początku do końca i efekty były bardzo dobre. Korzystna jest jednak zmiana mocy w trakcie uprawy - w ostatniej fazie kwitnienia bardzo korzystne jest zmaksymalizowanie strumienia świetlnego, podniesienie temperatury i zmniejszenie wilgotności, co powoduje naturalna reakcję obronną rośliny, która nie dopuszcza do zasychania kwiatostanów i wytwarza więcej żywicy
pozdro
cheech
 

GrowBoy

Active member
witam
zaczne tak :
moglby mi ktos polecic dobry sklep z lampami LED i jak ktos sie na tym zna to moglby mi doradzic jaka lampe trzeba zamontowac do boxa 1m na 1m lub 80cm na 80cm?
niedlugo jak zbiore cos pieniedzy ruszam z indorem i wole kupic lampe led-owa co by tak pradu nie zarla jak ta stara hps a slyszalem duzo dobrych opini na temat tych lamp ledowych. jak ktos cos wie na ten temat to prosze o odpowiedz.
pozdrawiam
 
na profesjonalne co i na icmagu kreca sie ludzie z tym to ledy penetratora-> http://www.hydrogrowled.com

jak widac 126W kosztuje 475$, trochę ciężko :/ (a i tak troszkę za mało na twoja powierzchnie)
prądu ile biorą tyle biorą, ale na pewno się tak nie grzeją jak HPSy
 
na twoja powierzchnie wg tego co pisza to styka spokojnie z tym ze
"120V indoor use only" miej na uwadze

co do ceny to wiadomo, na dłuższa mete zwroci sie w rachunkach
 

kunkka

Member
Veteran
Chłopaki z ledfx.pl z tego co wiem mają 60w led'ówkę (czerwony+niebieski + podczerwień) w fazie testów, i ma być po około 600zł. Przynosi spoko efekty narazie.
Czyli 2 takie i jesteś urządzony, a bankowo się zwróci.
 

L&M

Member
Cześć Polacy,

Od jakiegoś czasu w Polsce można dostać specjalistyczne panele LED to uprawy roślin, testowane na sggw , podobno znakomite, idealne widmo do uprawy roslin, brak problemów z wysoką temp. w browboxie, co więcej trzeba dogrzewać :| itd..., może już był poruszany ten temat, próbowałem skorzystac z forumowej wyszukiwarki ale akurat cos nie działa. Ktoś tego używa? jakieś obserwacje? Cena takiego panela 90W (zastępuje hps 500W) wynosi 1050 zł, ale oszczędności na prądzie są oczywiste. Nie wyobrażam sobie korzystania tylko z LED ale w połączeniu z niewielkiej mocy HPS może miało by to ręce i nogi wszystko??

edit: taa, ja tu wyjezdzam z pytaniami o ledy a w poście wyżej już o tym mowa, widzę że temat już obtrzaskany generalnie :)

Pozdrowienia!
 
https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65640
tu chyba jest najwięcej info


jak by ktos chcial sprobowac wlasnych sił zawsze moze samemu sprobowac coś sklepac. koszt diody (dobrej) zaleznie od koloru waha się od 10 do 15zł (przynajmniej te co ja sprawdzałem) do tego zasilacz, ten niestety jest "troche" droższy ale ogolnie z kasa i tak się jest do przodu no i dowolna możliwość konfiguracji/ilością diód i kolorów nie wspominając o satysfakcji ;). na zajawke polecam: ledgrow.eu
 

ziben

Active member
Veteran
Witajcie, mam podobny problem do ironCELL'a. Otóż, mam boxa, który stoi w nieogrzewanym pomieszczeniu wykonanym po części normalnie z pustaków i po części z drewna. Zimą temp jest podobna tej panującej na zewnątrz. Obecnie planty są na początku flo i do końca listopada/grudnia to potrwa. Boksik jest to typowy namiot umiejscowiony w obudowie wykonanej ze styropianu. Poradźcie mi coś, bo kompletnie nie wiem co zrobię jak będzie max -10 na dworze. I to też pod koniec flo dopiero, ale tak do początku listpada to myślę, że nie spadnie poniżej zera. Może dopiero pod koniec :) Przy af byłby luz bo dałbym 24/0, ale tak to co? Kupić przewód grzewczy? A może matę? Spełni to swoją rolę? Myślałem o czymś takim http://allegro.pl/kabel-grzejny-przewod-grzewczy-10w-mb-100w-10m-i1221061375.html Przewód ma aż 10m więc mógłbym przeciągnąć zarówno pod donicami jak i na ściankach boxa. Wg mnie dałby radę jakbym używał go w dzień gdzie nie byłaby włączona lampa. Będę wdzięczny za jakąś pomoc.

Pozdrówka!

edit, a może taki 5,5 metrów starczy? Tyle, że on słabszy. Więc jak uważacie?
http://allegro.pl/jedyny-kabel-grzewczy-50-w-w-pelni-zanurzalny-i1226780157.html

Ludzie używają takie przewody żeby w rynnach nie tworzył się lód itd. Myślałem, żeby dać trochę kabla pod donice a resztą owinąć boxa albo w środku jakoś rozwiesić. Niby do 40 stopni się nagrzewa, więc do tych 10-15 przy niskiej temp powinien spokojnie grzać.

P.S. Wczoraj brat zapierdzielił z roboty fajny sprzęt. Żarówka Osram vialox 150w nav-t (son-t) Z tego co wczoraj czytałem to najlepsza i najbardziej wydajna 150w na rynku. Jak wiecie nie ma planstarów 150w więc może to jest taki zastępczy sprzęcik. Zastanawiam się czy ją wkręcić czy zostawić starą poczciwą polską produkcję. Czekam też za gibem 150w, którego po tyg musiałem zareklamować, bo po prostu przestał świecić :eek:
 

klint

Active member
Veteran
W sumie ironCELL masz racje. Wiec defakto bedziesz musial chyba przeprosic ten kabelek :)
Pozdro !
 

ziben

Active member
Veteran
Dzięki za pomoc Panowie! :D Folię mógłbym kupić, nie ma problemu, więc zobaczymy. Czyli krótko, kupić ten przewód 5,5 metra?

ironCELL, oj do 50ciu to troszeczkę potrwa :) Ale znajdziesz mnie na trawkach com.pl i org :) Pozdrówka ziomulki
 
Top