What's new

INDOOR - PYTANIA

lob19

Member
Veteran
Cześc wszystkim.

Mam jedno, może trochę dziwne, pytanie. Czy można obniżyć pH nawozu za pomocą soku cytryny? Zrobiłem test i uzyskałem idealne pH. Zastanawia mnie jednak czy cytryna w jakiś sposób nie "zepsuje" nawozu albo nie zaszkodzi roślinom.

pzdr
 

clothez

Member
No nie wiem nie wiem wariat, moim zdaniem troszkę sie mylisz, u mnie wszystko jest na cacy i mylarna scianach to i tam to, a co do uszczelnienia mojego odblysnika fakt to mam takie wyjscie, ale pomysl jakby wygladala np. zmiana zarowki??? W takim podklejonym odblysniku, wiem powiesz otwor wentylacyjny tak jak w CT, ale u mnie troszke ciezko, bo mam rozetki, moj odblysnik wyglada tak :










i jak sie podoba?
 
W

Wariat

No nie wiem nie wiem wariat, moim zdaniem troszkę sie mylisz

W którym miejscu :) ??

co do uszczelnienia mojego odblysnika fakt to mam takie wyjscie, ale pomysl jakby wygladala np. zmiana zarowki???

Zerwanie silikonu, wymiana żarówki, wklejenie na nowo ?? Jak często zmieniasz żarówkę ?? Nie przesadzajmy :biggrin:

i jak sie podoba?

Najprostszy odbłyśnik, ale i tak na pewno lepszy od cooltube :)

Dorób takie coś z blachy, na pewno pomoże choć trochę :

picture.php



Pozdro
 
Witam
Ostatnio pare moich ziomkow mieli wjazdy na haty.Mozliwe ze do mnie tez beda chcieli wjechac dlatego postanowilem zakonczyc moj indoor i zrobic pseudo harvest niestety :/
Wyszlo mi wiecej lisci niz topow i mam takie pytanko.
Czy wysuszone i zmielone liscie na mial po curingu beda cos pachniec gandą ?? Mam zamiar narobic haszu tyle ile sie da z tych lisci a reszte chcialbym o ile jest sens zcuringowac.pozdro
 
B

BajCus

Z liści prócz haszu albo makumby to nic innego nie rób bo sensu nie ma. Ani to nie kopie ani palić się nie da (strasznie gryzie). Ja liście to szczurowi daje co by miał radochę chłopaczyna :D
 
Z

zieloxx

Z tego co sie doczytalem to Adjust-a-wing najlepiej radzi sobie na wiekszych, najlepiej prostokatnych powierzchniach, wiec czy jest sens kupywac go na powierzchnie 1m2 ? Oczywiscie sa 2 rozmiary - medium i large ale mimo wszystko na powierzchnie 1m2 nawet medium moze nie spelniac oczekiwan.
Czy w w/w boxie nie lepiej sprawdzalby sie Diamond Reflector? : https://www.telegrow.com/tienda/images/dimond_reflector1.jpg
 
Z

zieloxx

Box wyladowal. DR80, niestety mniejszy bo wysokosc ograniczyla do 160cm. Mialem w planach 120x120 ale musialbym go przerabiac, nie usmiechalo mi sie to.

Pytanko, jaki odblysnik bedzie naj naj do takiego rozmiaru.
Myslalem o Diamond Reflektor- http://www.udopea.de/images/product...mond-reflektor-kunstlichtbeleuchtung-1631.jpg
bo Wing tu sie chyba nie nada, za mala powierzchnia a wentylowany mi nie jest na razie potrzebny. hps 400 jakby co i promieniowy 100cm Dospel
 
B

BajCus

Zastanawiam się jak zrobić otwory wentylacyjne w moim nowym boxie. Dokładnie chodzi o wylot powietrza z lampy. Opcja prostsza - wylot z boku lecz tutaj jest chyba problem gdyż powietrze będzie zderzać się ze ścianą odległą o 8cm. Opcja trudniejsza- wylot u góry boxa gdzie powietrze będzie się swobodniej mieszać. U tutaj moje pytanie. Czy odległość ściany z boku wpłynie jakoś negatywnie na wymianę powietrza? Czy jednak trochę się pomęczyć i zamontować wylot na górze? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
 
W

Wariat

Zastanawiam się jak zrobić otwory wentylacyjne w moim nowym boxie. Dokładnie chodzi o wylot powietrza z lampy. Opcja prostsza - wylot z boku lecz tutaj jest chyba problem gdyż powietrze będzie zderzać się ze ścianą odległą o 8cm. Opcja trudniejsza- wylot u góry boxa gdzie powietrze będzie się swobodniej mieszać. U tutaj moje pytanie. Czy odległość ściany z boku wpłynie jakoś negatywnie na wymianę powietrza? Czy jednak trochę się pomęczyć i zamontować wylot na górze? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam


Jeśli ten wylot ma być skierowane po prostu na ścianę w pokoju, i powietrze może się swobodnie rozchodzić na boki, to nie ma to prawa wpłynąć w żaden sposób na wydajność wentylacji. Żeby były jakieś problemy, powstałe ciśnienie musiało by powodować osłabienie wentylacji, a o tym nie ma mowy..

Jedynie co, to po jakimś czasie może Ci się zrobić jakaś plama na ścianie, lub farba może odchodzić od ciepła.


Pozdro
 

clothez

Member
witam , zaczyna sie powoli 3 tydzien wegetacji ,kobiety byly po przesadzeniu jeszcze raz przesadzone.. ;p bo w dniu przesadzenia dostaly niepotrzebnie dawke nawozu ktora je przyjarala dodam ze bylo to mniej nic pol dawki zalecanej przez producenta.. po przelaniu i po przesadzeniu wygladaja tak .. dwie po prawej stronie musze odpukac pieknie idace widowrelle rowniutko bardzo sie rozwijaja jak siostry sjamskie ... na gorze po lewej stronie icde ktora nie byla przelana po otrzymaniu nawozu jakos sie wyka******a i daje rade najwieksza to ssh.. i tak nie wiem czy juz laski pokazuja braki i chce im sie pic nawozow ? i kiedy mam przelaczac na FLOW? dodam ze na laski mam okolo 65 cm . co do treningow nie wiem:p , co radzicie? , chcialbym uzyskac maxa ile sie da kozystajac rowniez z wysokosci i miec jakies tekie paly typu COla ;) z gory dzieki za pomoc !
rodzinka:D
http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292248

widowrella

http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292250

http://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=14463&pictureid=292252

http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292255
SSH
http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292251

http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292254

zolte koncowki ? chce juz amu czy jeszzce przenawozenie wychodzi ?

icedgr...

http://www.icmag.com/ic/picture.php?albumid=14463&pictureid=292253

nie przelewany ..



POKOJ !
 
W

Wariat


Czemu nie piszesz w swoim growlogu, chyba po to go założyłeś prawda ??

zaczyna sie powoli 3 tydzien wegetacji ,kobiety byly po przesadzeniu jeszcze raz przesadzone.. ;p bo w dniu przesadzenia dostaly niepotrzebnie dawke nawozu ktora je przyjarala dodam ze bylo to mniej nic pol dawki zalecanej przez producenta.. po przelaniu i po przesadzeniu wygladaja tak


Jak masz problem z tak podstawową kwestią jak dobranie dobrych dawek nawozów, i czas nawożenia, to nie wróżę Ci rewelacji. Zwłaszcza, że to twoja bodajże 3 uprawa.
Ale żeby nie trolować, to polecam Ci na następną uprawę uderzyć w hydro. Tam nie ma praktycznie mowy o przypaleniu jak lejesz małe dawki, gdyż podłoże nie akumuluje składników odżywczych. A z tego co widziałem to w poprzednich uprawach też miałeś problem z przypaleniem i mniej więcej w tym samym czasie. Popraw mnie jeśli się mylę..


co do treningow nie wiem:p , co radzicie? , chcialbym uzyskac maxa ile sie da

Wszystko o treningu było już poruszane w Twoim growlogu
. Jak masz 65 cm to tylko ostre lst. Stary! jesteś na icmagu... Poszukaj takich tematów, w których grower stosował lst i inne treningi, przeglądaj fotki, porównuj i sam dojdziesz do tego jak najlepiej wytrenować swoje planty.


kozystajac rowniez z wysokosci i miec jakies tekie paly typu COla ;)

Hmm, pały typu cola ??? Trochę śmiesznie to brzmi, bo cola to szczyt, więc chcesz mieć szczyty typu szczyty :D ????

Przynajmniej zdjęcia wrzuciłeś na IC :) Chyba jednak komuś się przydał mój poradnik


Pozdro
 

clothez

Member
Czemu nie piszesz w swoim growlogu, chyba po to go założyłeś prawda ??




Jak masz problem z tak podstawową kwestią jak dobranie dobrych dawek nawozów, i czas nawożenia, to nie wróżę Ci rewelacji. Zwłaszcza, że to twoja bodajże 3 uprawa.
Ale żeby nie trolować, to polecam Ci na następną uprawę uderzyć w hydro. Tam nie ma praktycznie mowy o przypaleniu jak lejesz małe dawki, gdyż podłoże nie akumuluje składników odżywczych. A z tego co widziałem to w poprzednich uprawach też miałeś problem z przypaleniem i mniej więcej w tym samym czasie. Popraw mnie jeśli się mylę..




Wszystko o treningu było już poruszane w Twoim growlogu
. Jak masz 65 cm to tylko ostre lst. Stary! jesteś na icmagu... Poszukaj takich tematów, w których grower stosował lst i inne treningi, przeglądaj fotki, porównuj i sam dojdziesz do tego jak najlepiej wytrenować swoje planty.




Hmm, pały typu cola ??? Trochę śmiesznie to brzmi, bo cola to szczyt, więc chcesz mieć szczyty typu szczyty :D ????

Przynajmniej zdjęcia wrzuciłeś na IC :) Chyba jednak komuś się przydał mój poradnik


Pozdro


Siemano siemano:smokeit:

Za duzo filozofii :tumbleweed: :p :smokey:

Powiem tak problem z przypaleniem wystapil, bo ktos mi bardzo bardzo radzil uzyc pewnego nawozu i powiedzial, ze idealnie sie nada na faze weg, wczesniej juz sie zarzekalem, ze nie dam nawozow wczesniej niz 20 dzien zycia lasek jestem pewien ze wygladaly by o wiele lepiej niz teraz, bo przygotowanie jest w wporzadku, ale wyszlo jak wyszlo i to dlatego. Co do szczytow typu szczyty cihodzilo mi o to, zeby ktos jak mogl mi powiedziec kiedy dokladnie nagiac laski zebym nie mial pozniej multum malutkich topeczek tylko topeczki takie z 30 cm -40 cm :hide::biggrin::witch::whistling::dance013::prettyplease: o wyrozumialosc :dunno::hide:
 

Amnnesia

Member
Jak masz tylko 65 cm wysokosci to juz zaczynaj LST i w miare rozkrzaczania ponawiaj:whistling: szczerze to nie sa zbyt okazale jak na 3 tyg wega ale i stresu im nie oszczedziles wiec to zrozumiale ze spowolnily wzrost :tumbleweed: ja bym im dala jeszcze ze 2 tygodnie wega w tym czasie ostro do gleby a po 2 tyg z racji malej wysokosci 12/12 pozdro
 
B

BajCus

Kolejne moje pytanie. Mam problem ze zrobieniem "dzwi" do boxa. Stelaż aluminiowy i do niego przyklejona na taśmę dwustronną folia biała z hemp.pl. Z początku myślałem o magnesach neodymowych lecz dziś patrzę a te małe dziady nie "kleją" wogle się do aluminium. I mój pomysł w dupe strzelił. Ma ktoś jakiś pomysł jak mogę przymocować tą folię aby była szczelna i dało się ją otwierać i zamykać? Za każdy pomysł Bóg zapłać i K+ oczywiście. Pozdro
 
W

Wariat

Najlepiej będzie chyba kupić rzepy, i przykleić na taśmie dwustronnej :) Pozdro
 

melon

Member
Witam,
Chce kupic 1/2 swietlowki na malego boxa. Aczkolwieg mieszkam w angli i nie za bardzo sie orientuje jakie swietlowki sa jakie. Czytam na roznych forach (polskich) ze macie swietlowki po 20/40/55 Wattow philipsa itp. Moje pytanie brzmi czy wasze swietlko maja taka moc? poniewaz tutaj w UK jak narazie natknolem sie na energy saving cfl (swietlowka energooszczedna) ktora ma 11 watt a swiec jak by miala 60watt. I nie wiem czy takie pasuja czy sobie sprowadzic z pl jakas swietlowke albo moze ktos ma sprzedac/oddac to chetnie sie skusze. prosze o szybkom odp, bo nasionka juz wykielkowaly i nie mam jak oswietlic roslin a nie chce im robic zle.

Pozdrawiam
Melon
 

melon

Member
heheh no z 5 latek bedzie na wyspach :D :p po polsku nie pisze za wiele wiec wiadomo za zanika. A co do zarowki to poprostu chce wiedziec czy kupic mocna energooszczedna czy poszukac normalna swietlowke 20/40 wat... bo widzialem masakratora na trawka.org co w pudelku po butach posadzil 2 lr pod 20 wat swietlowke i mial z 8 gram palenia :D :p tez mi sie spodobaly takie mikrusy to na spontanie zlozylem boxa... tylko nie mam swiatla :D :p a i jeszcze jedno pytanko jak zamontowac taka swietlowke ?? przyspawac kabelek od wtyczki do t swietlowki czy kupic gwint?

Pozdro
 
B

BajCus

ironcell niby jak przymocuje nitką suwak do rurek aluminiowych. Rozbawiłeś mnie :D Opcja padła na rzepy, ciekawe czy na metry to sprzedają.

Edit:
Jak skończe to jakieś fotki porobię i się pochwale.

Sensowmnie jest kiełkować w różnych odstępach czasu? Związane jest to z brakiem $. A dzięki temu zaoszczędziłbym na paru roślinach trochę czasu. Czy będe miał potem duży problem z różnicą wysokości plantów przez co będą gorzej doświetlone i obije się to na plonie? Z drugiej strony rogi boxu i tak będą dosyć słabo doświetlone więc jakiś sens w tym widzę. Dobrze kombinuje?
 

Latest posts

Latest posts

Top