What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

INDOOR - PYTANIA

bogusik2

Member
Całe okablowanie sprawdzałem kilka razy... nie możliwe zeby coś nie stykało, chyba że wina leży w oprawce (coś nie styka albo źle styka)..
Po wlanczeniu prądy układ buczy, ale żarówka sie nie zaświeca..
Troche mnie zdziwił fakt że ma znaczenie jak wkladam do gniazkda wtyczke zasilania... chyba nie powinno mieć to znaczenia (który bolec do której dziórki), a jednak inaczej rozkłada sie prad w oprawce.. pzdr
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
Bogusik, jest jedna rzecz ktora warto sprawdzic, otoz na zarowce u dolu jest miedziany pipek, ten co przewodzi prad, miedz lubi sie utleniac i traci wlasciwosci przewodzace, trzeba troche poskrobac zeby usunac wierzchnia warstwe miedzi, byc moze to pomoze.

pozdr,kov
 

bogusik2

Member
Kov rano już probowałem papierem ściernym doczyścić żaróweczke, ale nie pomogło.. coś dziwnego to musi byc.. zaraz po raz kolejny sproboje zmienić układ zapłonowy..
Chyba sie skończy na wymianie wszystkiego.. kupie sobie zestawik 250W i bede mial spokuj heh tylko skad kase wziać :D pzdr

E: Udało sie :D postanowiłem jeszcze raz zmienić układ zapłonowy na ten z pierwszego dnia i zaskoczyło.. tyle ze to wygląda na jakąś loterie :chin:
Wg mnie problem nadal jest i pewnie jutro rano bede miał to samo...
Teraz pytanie: Jak to możliwe???
Probowałem tego godzine temu - wszystko identycznie i tak samo podpięte - NIC.. teraz gra... :confused:
Może jakieś ładunki zbieraja sie na stateczniku czy czymś i uniemożliwiają prace systemu?? Jestem w kropce - nigdy nie wiem czy HPS sie zapali a to nie tylko dyskomfort, ale i stres dla roślin... oby tylko nic sie nie shermiło :fsu: Macie jakieś sugestei o co tu moze chodzić?? pzdr
 
Last edited:
G

Guest

mialem to samo przy 250 u mnie problemem nie byl uklad a lampa czasem odpalala a czasem nie po wymianie lampy problem znikl pozatym po zarniku widac bylo ze juz jest wysluzona koncowki ostro czarne a druga ledwo zaczernione moze ten sam problem jest u Cibie, tyle z mojej strony

pozdr.
 
G

Guest

czy ktos kombinowal z naswietlaniem pylku pasmem UV? faktycznie dziala czy to sciema?
 

Hary

New member
bogusik: pierwsze- kondensator niektóre typy są takie ze sie nei przykręca tylko wciska kabelki do środka(np. od zdm ;]), i tutaj bys musiał mieć idealną grubość kabla żeby było si , bo w przeciwnym wypadku może np. przerywać albo raz stykać a drugi raz nie- jeśli taki typ kondensatora używasz. element który sie moze naładować to również kondensator, ale nie ma to wpływu na działanie lampy, po prostu po odłączeniu od napięcia może być malejące napięcie w odłączonym układzie -czyli lampy. innym problemem może być okablowanie, jeśli używałeś joz tej lampy lub do jej konstrukcji użyłeś kabli z "odzysku" to powinieneś miernikiem elektrycznym sprawdzić czy dobrze przewodzą- najlepiej podłączyć końcówki kabli tak aby sie dobrze trzymały końcówek kabli od miernika i ruszać kablem we wszystkie strony, jak zacznie coś szumieć (przerwy w stałym dźwięku ) to wogle wyrzuć ten kabel i nowy wmontuj. Hpsy muszą działać w określonej polaryzacji ( czyli gdzie plus a gdzie minus :]) i najlepiej po prostu próbnikiem sprawdzić w danym kontakcie do którego masz podłączoną lampę w której dziurce znajduje się FAZA czyli "plus" a w której jest odpływ czyli taki niby minus , (dlatego niby bo w kontakcie jest prąd zmienny a plus i minus odnosi sie do prądu stałego )i po prostu oznaczyć kawałkiem taśmy kolorowej na wtyczce od lampy(jak joz wyczytasz ze schematu który to bolec), markerem na gniazdku, by w razie zmian problemów nie bylo , i na stronie chyba marichuana.prv.pl cannabis net serwis w dziale oswietlenie masz schematy trzech najczęściej spotykanych rodzajów układów lamp sodowych, i z nich wyczytasz sobie gdzie w twojej lampie powinien iśc plus a gdzie minus. odwrotne podłączenie polaryzacji skutkuje prawdę mówiąc nie pamietam czym heh ale ZDAJE SIE ze jest mniejsza skut. świetlna i szybciej ta wartość spada., czyli szybciej zuzywa sie sama lampa. pozdro
EDIT: jak masz wszystkie styki podłaczone i na oprawce jest prąd to pierwsze co zrób to wymień oprawkę, i upewnij sie że od styków (miejsc przykręcenia kabli nie ma zadnego połączenia z oprawą)
 
Last edited:
G

Guest

z innej beczki, ale jako nowy nie che sie panoszyc i zakladac bez zapytania nowego watku, moze by zrobic oddzielny tylko dla chorob,niedoborow nadmiarow i innych takich.. to sie cholernie przydaje a w koncu nie kazdy angielski kuma na tyle.. tylko z mojej strony propozycja by jak ktos wstawia juz cos.. to z fota i w miare dokladnym opisem, bo jak zaczniemy wrzucac fote z zapytaniem co sie z moja roslinka dzieje .. a potem bedzie 10-15 roznych koncepcji to sie wszystko popierdzieli...
 

bogusik2

Member
Hary dzięki :) postrawdzałem.. wszystko wydaje sie być ok :D Dziś HPS normalnie sie zapalił :) wiec problem na razie jakby rozwiązany :D Dzieki wszystkim za pomoc :)
Divinorum wg mnie dobry pomysł ;) popieram. pzdr
 

Ganja Man

Member
Panowie mam pytanie czy moge uzyc do uszczelnienia boksu silikonu białego niebedzie przechodziło swiatło przez ten silikon ??
pzdr
 
SIemka!
Mam tkaie pytanie ale co do out-a
Otóz jutro ide/jade kopac dolki na spocie i tu sie rodzi pytanie :
- czy dolek o wyamaiach 20 na 20 na 30cm glebokosci wystarczy?? i ile na oko taki dołek ma litrów?? ;>
chce kopac jak najmniejsze wystarczajace dolki bo jak mam kopac ok 80 dolków to mnie szlak trafi i do zimy tego nie wykopie i to jeszcze malutką saperka :D
hehe
Bd wdzieczny za odpowiedz!
pozdrawiam
 

L&M

Member
@Ogrodnik to zależy jaką masz glebe na spocie, małe dołki wystarcza jeżeli masz dobrą glebe, korzenie napewno przejdą poza takie wymiary , a ile wejdzie? z 20 l pewnie:)
 
G

Guest

- czy dolek o wyamaiach 20 na 20 na 30cm glebokosci wystarczy?? i ile na oko taki dołek ma litrów?? ;>
OGRODNIK: bez przesady, mozna i uwazam ze trzeba sie pytac, ale kurde wez sobie wzor na objetosc i sobie policz .. to juz perwa ile to 2+2 tez bedziesz sie pytac na forum?
 
G

Guest

ja zamierzam 30 na 30 i glebokosc z 40 ;]

mam w zwiazku z tym dosc dziwne pytanie: jak sie rozrasta uklad korzenny konopii? tzn.:

1) czy korzenie rosna bardziej w dol (w glab ziemi)?
|
|
|
-----------------
OOO
OOO
OOO
OOO
OO
2) bardziej na boki?
|
|
|
-----------------
OOOOOO
OOOOOO
OOOOO

3) czy (w miare) rownomiernie?

|
|
|
-----------------
OOOO
OOOO
OOO

OOO - korzenie

W te sobote dolki kopie :)
 
Last edited:
divinorum said:
OGRODNIK: bez przesady, mozna i uwazam ze trzeba sie pytac, ale kurde wez sobie wzor na objetosc i sobie policz .. to juz perwa ile to 2+2 tez bedziesz sie pytac na forum?

Po co piszesz jak nie odpowiadasz na pytanie.... :p
a po 2 niemam wzoru a go nie pamietam i niechcilo mi sie szukac!
Mysle ze inni zadaja raczej bardzo bez sensowne pytanie odemnie...
Dzieki innym za odpowiedz
pozdro
 
G

Guest

A wiec wstyd sie przyznac ale przy przesadzaniu bardzo mlodej roslinki urwalem calkowicie korzen ... zostalo okolo 3 cm lodygi wiec wsadzilem 1 cm lodygi w ziemie i tak juz 2 dni roslinka sobie zyje lecz martwie sie ze niedlugo uschnie ...

Co mi poradzicie moze jeszcze da sie ja uratowac :D a jak uschnie to i tak ja spale :p
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Lec do sklepu po ukorzeniacz, obetnij lodyge pod katem 45st zanurz w ukorzeniaczu, daj do mokrej ziemi, nakryj przezroczystym kubkiem zroszonym w srodku - a no i jak jestes katol czy cos tam innego to sie modl.
 

mario_PL

Active member
@Glegot u mnie korzenie wygladly jak taka kepka trawy czyli bardziej na boki, nie pamietam nazwy z biologi:)
 
Glegot korzenie ida tak :

|
|
|
000
00000
000000
Tu masz pokazane tylko z jednej stronu.. porpstu ida pod katem w dól
Coś takiego... zawsze jak wyrywalem krzaczki to tak mialy uformowane korzenie :)
pozdro
 
Last edited:

bogusik2

Member
Ja słyszałem że mają system korzeniowy, który lubi zapuszczać sie w dol, a jak już to osiągnie to idzie na boki.... Przy pierwszej uprawie miałem dlatego "Palmówki".. (doniczki do sadzenia palm - wysokie, rozszeżające sie ku gorze.
Z obserwacji wynika ze roślinki lubią głęboki dol ;) ja stawiam na głębokie doły o niewielkiej średnicy. pzdr
 
Top