What's new

INDOOR - PYTANIA

O

OrganicShowmen

siemanko mam takie pytanie, czy jest ktos zorientowany w tym jaka powinna byc temperatura podloza w uprawach glebowych. obecnie mam 22*C przy samej ziemi tam gdzie podstawki. roslinki rosna ladnie, ale zastanawiam sie czy im nie za zimno w stopki :D

pozdro
:rasta:
 

mistaP

Member
za zimno im na pewno nie jest, jest ok
optimum to 20-24

ale jak sie bardzo martwisz to możesz im założyć skarpetki :nanana:
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Szlag mnie trafi juz z tempertaturą w moim sadzonkoboxie:mad:
Wstawilem szybę, powietrze pomiedzy nią a swietlowkami jest wyciagane na zewnątrz przez rurki pvc 1/2 cala na koncu ktorych zrobilem airbox z wentylatorem. Gowny wentyl 120 mm na 12v wyciąga, jeden miesza dmuchajac lekko na szybę i okrągła 80mm przy podłodze tez jest na wyciag nastawiona.....dupa ogólnie temp jak na razie 30.4*C ale ale pewnie jeszcze wzrosnie bo calosc kula dopiero ok 15 minut. Aha dodam ze wlot jest pasywny z pułapka świetlną z 2ch rurek 1/2".
Help neded....;/
 

przemix

Member
polecam podrecznik do fizyki i pojecie konwekcja - nie ma sensu dawac na spodzie wentyla wyciagajacego bo cieple powietrze jest lrzejsze niz zimne wiec wyciagajace na gorze powinny byc bo tam jest cieple powietrze a na dole albo nawiew albo pasywny dolot. fizyka nie boli:)
ja w poprzedniej szafie przy 0,5m^2 i 400W hps mialem temp okolo 25-26;)

edit:
jaka masz temp w pomieszczeniu gdzie trzymasz tego boxa?
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
przemix znam doskonale prawa fizyki i bez ksiazki dam sobie rade z ogarnięciem ich. Dalem ten wentyl bo chcialem wieksze pod cisnienie w boxie machnąć..zresztą nie wazne bo i tak chuj z tego heh.
W pokoju mam 22 stopnie...jakbym mial 0.5 m hehe to mysle ze nie byloby problemu. Tu jest ciasno tak ze komar ptaka nie wcisnie a 8 swietlowek 27W robi swoje ;/.
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
witam
przemix - jesli nie znasz odpowiedzi to sam poczytaj zanim napiszesz , i nawet jesli Finger rzucal kamieniami na szkole to wie o tym ze cieple powietrze unosi sie bo to samo zycie ...hehe
Finger @ - chcesz znac moje zdanie ? kup sobie zestaw samochulajacy hehe to jest krotkotrwala inwestycjia 9takrze kasy niezaluj bracie)
no ale teraz masz problem z ta temperatura , morze lazienkowy kanalowy ktory by wyciagal dobrze powietrze powinnien dac rady - bo tylko w tedy jak mocno zassasz powietrze spelniaja swoja role otwory pasywne , a jak starasz sie to robic na wetylach komputer to powinnienes skontaktowac sie z mistrzami micr-growow bo ja za cholere nie pojmoje skrzynek ( w kartonach mi roslo wez wentyla na 4-5 swietlowkach 1 roslina i bylo GIT, )
pamietaj - ze glupie pytania to te niezadane - powodzenia bracie
pozdro
 
@Finger To proste :) Wystarczy zrobic odblysnik ktory bedzie mial szczelnie przyklejona szybe, w wolnym miejscu odblysnika wycinasz dziure i mocujesz wentylator komputerowy wypychajacy powietrze do calej lampy. Robisz 2 dziure szczelnie przyklejasz do niej sylikonem taka rure aluminiowa z obi :D i ta rure podpinasz do wentylatora wyciagajacego powietrze z boxa i NIE MA BATA ze temperatura bedzie za wysoka. Ja w boxie 35x35x 70 z lampa 150w ogarnalem temperature 26-28stopni 10cm od szczytow po wielu godzinach dzialania.
Wentylacja w boxie wydaje sie zawila, ale to jest bardzo proste :D Jak masz jakies konkretne pytania to wal smialo, najlepiej z fotkami dobrze obrazujacymi problem (ciezko wyobrazic sobie czyjegos boxa, kazdy jest unikalny;p)

Gwarantuje Wam ze przy dobrze rozkminionej wentylcji, komputerowymi wentylatorkami 12x12cm mozna wychlodzic calego boxa z lampa 600W!! bez filtra oczywiscie bo tu juz trzeba duzego cisnienia powietrza.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
NIby fot maiłem nie pokazywać dopoki nie skończe budowy no ale potrzebna pomoc więc zarzucam. Sorry za burdel w śroku ale prace trwają.

Lampy.


Tu widac rurki stanowiące wyciag cieplego powietrza spod szyby, po wyłaczeniu tego systemu temperatura momentalnie zrasta do 35*C (pomiar ok 2-3 cm od szyby)


Dół - te białe rurki to wloty powietrza.


Wlot


WM bracie gdybym miał jak zrobić taki zabieg to napewno juz bym przebudowal to koromysło :).
Zielu dzieki jeszcze raz...chyba pora kupić łazienkowca :).
 

BReal

Active member
Domyslam sie, ze to jest box na male sadzonki.. zajebisty! :yes: Az mnie korci zeby podobny zrobic, hehehe... :D

E: Ten wiatraczek zamontowales do zasilacza 12V? A w ogole gdzie takie zasilacze mozna kupic?

pzdr!
 
Hoho, niezly arsenal lampek :D
Pierwsze co rzuca sie w oczy to to, ze dolny wentylator wyciaga powietrze - dziwne rozwiazanie :crazy:
Skad zimne powietrze ma sie brac w boxie?
Widocznie za mala przepustowosc (srednice) maja te rurki.
Wstaw w sufit wentylator wyciagajacy powietrze tam gdzie sa oprawki od zarowek i problem zniknie.
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
BReal tak to na sadzonki osprzęt :), Wentyl jest pod 12V zasilaczem ze zmiennym napieciem zaupionym od amerykańców zza wschodniej granicy :)
WM Czy wdmuchuje czy wyciąga to i tak gówno daje hehe :p. Lipa jest tego typu ze nie mam jak w suficie dziury wygrzebać :wallbash:
 
BReal tak to na sadzonki osprzęt :), Wentyl jest pod 12V zasilaczem ze zmiennym napieciem zaupionym od amerykańców zza wschodniej granicy :)
WM Czy wdmuchuje czy wyciąga to i tak gówno daje hehe :p. Lipa jest tego typu ze nie mam jak w suficie dziury wygrzebać :wallbash:

Hmm, dlatego ze bedzie swiecic z boxa czy nie ma miejsca na wentyl??
Wentyl zawsze mozesz zamocowac po zewnetrznej stronie boxa.

A tak przy okazji.. Czemu akurat swietlowki??:)
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Hehe nie no box nie musi byc stealth :), a nawet jesli to pułapka swietlna i po sprawie. Poprostu biurko jest ze tak powiem otoczone ze wszystkich stron co niebardzo umozliwia modyfikacje, ale siedze i mysle caly czas co i jak zmienic :).
Dlaczego świetlowki? Hmmm bo raz ze to tylko sadzonki, dwa ze jak dawali nówki to brałem.
Na zime bedzie juz homebox i sie skończy babki sranie :).
 

PioK

Member
Finger, adrianmenyo ma podobnego boxa i u niego wentyl lazienkowy spelnia swoja role ... obczaj w jego postach jak to ma rozwiazane .... btw ladny box ;]
 

Hera

Member
Finger zajebisty box :D fajny pomysl z powietrzem rureeczki podoba sie tez sie nad czyms podobnym zastanowie w moim
 
A

adrianmenyo

hejka, finger widze ze masz podobny osprzet, tyle ze ja mam 7 swietlowek, zobacz u mnie jeden lazienkowy wentyl 110cm srednicy jest mniej wiecej na poziomie lampek i wyciaga powietrze (nawet mu nie trzeba duzo miejsca od sciany z tylu) na dole wlot pasywny i tyle, tak 2 cm od swietlowki mam 27-28 stopni pozdro

picture.php
 

57fun

Member
2 dni temu montowałem koc ratunkowy, i temp podskoczyla mi tak ze teraz 2 wentyle komp nie daja rady wyssac cieplego powietrza, moim zadaniem trzeba jednak inwestwac w wentyl, albo sciagnac koc rat, mylar. jedno jest pewne to podnosi temp duzu duzo wiecej niz wieksza lampa. Na kocu pisze, jesli jest zimno przykryc srebrna wartswa do ciala, jesli gorąco to zlotą stroną do ciała. szkoda ze nie dziala on na odwrót:( wtedy nie mieli byśmy tych problemów.
Ps. adriano a jakim masz ten wentyl, i czy wywołuje on rezonans tylniej ścianki, bo i z tym mam teraz problem <qrwa ciągle pod górke :( >
 
Top