What's new

INDOOR - PYTANIA

Hera

Member
Tak samo mnie to pokrzywilo z tym czarnuchem no ale niewazne nie chce sie podpinac - nie ladnie poprostu

Mam pytanie jak wyciac dziure w 5 centrymetrowym drewnie ? dziure na wentylator kanalowy?.
 

Ajlander

New member
nie jestem rasista, a wy juz nie przesadzajcie... poprostu czarnuch sie pisze szybciej niz afroamerykanin albo czarnoskorzy mezczyzni. troche przewrazliwieni jestescie moim zdaniem, a odpowiedzi na pytanie nie bylo. film o ktorym mowilem, niepamietam w ktorej czesci bylo o bananach: http://www.youtube.com/watch?v=LsKOzrymxZE
@Hera, zrob dziore wiertarka i wyzynarka wytnij, sa tez wiertla zakonczone taka jakby blacha na koncu, i one kolka wycinaja wlasnie tylko nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa
pozdro
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
To o czym mowi ajlander nazywa sie otwornica, ale nie wiem czy odpowiednie fi znajdziesz do swojego wentyla.
Możesz jeszcze recznie piłą włośnicą.
Pzdr.
Wersja tańsza, w tym przypadku kupujesz komplet czyli mocowanie i kilka rozmiarów ostrzy. Niestety jak masz wentyl 100 czy 125 to b cieżko będzie ci znaleźć taki wymiar.
otwornica_th.jpg

I droższa, jak kupujesz w dobrym sklepie narzedziowym to nie powinno byc problemu z doborem wymiaru.
otwornica.JPG
 

lol0#1

New member
a jaką średnice ma sam wentylator? do 15cm, średnicy znajdziesz coś na pewno z otwornic. Jak bez tego i wyrzynarki, to najlepiej nanieść okręg i jechac normalnie wiertlem co jakis odstep po krawedzi i na koncu wybić młotkiem, poźniej przejechać papierem. Troche roboty jest, ale lepszy rydz niż nic :p
 

orangefreak

Member
@Hera....i one kolka wycinaja wlasnie tylko nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa
pozdro

dzis jeszcze wrzuce foto i nazwe, szybko i idealne kolo zrobisz na wiatrak, czy co tam potrzebujesz.. ;) pozdro

O, widze Finger mnie uprzedził, o to mi chodziło.
 
Last edited:

massiwo

Member
hydro

hydro

siema, mam pytanie czy w hydro zmieniac wode co tydzien ?? jeden kolo z nirvany sprzedal mi nawozy metrop ponoc mega fajne, i dal mi taka rozpiske jak co tydzien ile nawozu do wody i zeby wode co tydzien wymieniac w zbiorniku..
robil ktos w hydro kiedy ? mam system wilma

thx
massiwo
 
C

czaczo

nie znam nawozow ,nie znam systemu.napewno nie zaszkodzi jak bedziesz zmienial wode co tydzien,kazda zmiane wody poprzedzaj jednym dniem plukania korzeni,najlepsze efekty w ten sposob osiagniesz.cos pamietam ze niejaki user ojciec uprawial w tym systemie.
 

thc007

Active member
Siema
mam pytanko bo nie wiem za bardzo jak podłączyć wentylator komputerowy do zasilacza idą w nim 3 przewody czarny czerwony i biały ...
ostatnio spaliłem jeden wentylator to teraz wole się upewnić
picture.php

picture.php


a tutaj mój nowy box na wega jeszcze wentylatory muszę wstawić i żarówki kupić jak myślicie 5 x 11 W starczy ??
picture.php


foty z koma ...
pozdro !!:smoweed:
 

.LukAs.

Member
Mam taką sprawę. Właśnie chcę kupić hps150W. W zestawie jest wszystko bez odbłyśnika. Można zmontować odbłyśnik do hps z blachy do ciasta? Opłaca się to w ogóle? Bo na razie chcę zrobić tak, a za jakiś czas pewnie dokupiłbym cooltube...

@thc007. Jeden kabelek musisz pominąć i podłączyć dwa do zasilacza. Ja to zrobiłem metodą prób i błędów i nic nie spaliłem. Podłączyłem najpierw dwa i nie działały, to w innej konfiguracji aż w końcu działały. Tylko najważniejsze, żebyś pamiętał i izolacji nawet podczas prób bo spali Ci sie w moment jak się dotkną kabelki.. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.. :D
 

57fun

Member
thc007 zółty kabelek to uziemienie, kabel od zasilacz powinienes mieć w 2 kolorach czerwonym i czarnym, podłącz najlepiej przez kostke i bedzie działać bezproblemowo:), najlepiej jak masz zasilacz ze zmianą napięcia, bedziesz mógł zmieniac prędkość obrotów wiatraczków.
Ps. Jak masz 24v to dorzuć więcej wiatraczków, np po 3x9V i bedzie gyt.
 

Hera

Member
@finger
@Ajlander
@lol0#1
@orangefreak

Dzieki chlopaki tez wczesniej myslalem o wyzynarce bardzo dobry pomysl ale mam 125tke wentyl zero sprzetu a w sklepie nie moglem znalesc takiego wymiaru, w moim miescie ciezko o takie rzeczy szczegolowe raczej tylko markety. Pomyslalem i bede musial zrobic dziure czyms ostrym nozem to zrobie chyba ... wbije w to noz zeby zrobic dziurke potem pilka cieniutka do drewna wytne okrag wczesniej obrysowany ;p mysle ze to lepsze niz dookola obwiercac pokolei dziurki a potem wybic mlotkiem mniej piepszenia sie z tym ach kurwa to wszystko mnie wkuriwa brak pieniedzy trzeba jakos dac rade eh cajmerem tez nie chce byc jakos daje rade pozdro i dzieki przyda sie napewno komus !!
 

Finger

Outdoor grower...
Veteran
Hera jesli masz 5cm drewno to tym nozem niebardzo cos zdziałasz bracie. Jak nie chcesz sie w koszta wpędzac to lepiej lec po obrysie wiertarką...
Pozdro.

Edit:
@ 57fun napisał przecież ze 5 cm drewno nei dykta ;)
 

57fun

Member
jezeli dykte<większość szafek posiada katową z tyłu> zrób wiekszy otwó i zamontuj na lince wiatraczek w dziurce :p bedziesz miał dużo ciszej, u mnie np dykta wpada w rezonans i jest strasznie glośno :(
 
A

adrianmenyo

pytanie na in teraz:

1 raz sadze w coco i mam canna zestaw, i teraz czas na pierwsza dawke boosta jak pisze w tabelce, tylko sie zastanawiam czy moge rozrobic canna A+B w 1 l wody i dodac tam pk i boosta czy wszystko osobno, oraz jesli mozna mixowac to w jakiej klolejnosci? pozdro
 
C

czaczo

a-dobrze wymieszc ,dodac b dobrze wymieszac ,pk dobrze wymieszac,i boster na koncu tak po 10 minutach od wymieszania wszystkich skladnikow ,ustaw ph.
 
A

adrianmenyo

kuzwa spoko czaczo, wlasnie gadalem z buggmanem na chacie IC, i mi mowil ze on miesza wszystko tylko daje zawsze troche mniej niz pisze, i ze jego motto to: less is more :D dobre ma motto, mowi ze zawsze puzniej mozna troche dodac czegos, a ja kurwa niemam ph metra :( poleje po troszke i juz, ma byc, a czy na substracie kokosowym z canna nie pisze ze jest niewrazliwy na zmiane ph ? albo mi sie jeblo juz cos :( hmmm dzieki czaczo!

ED

tzn to jest tak, woda to cisowianka niegaz. ph ~7 odzywki pod kokos maja ph 5.2-6.5 (cos takiego) lalelm zreszta na poczatku sama woda ph 7 i nic sie nie zmienialo, rosna jak na drozdzach, ale wiem hanna ph metter kupie niedlugo jak luzno bedzie troche, a puki co na wyczute ;)
 

Latest posts

Latest posts

Top