What's new

Indoor incepator

vasy2009sile

Lupul singuratic
Veteran
Eu am avut dwarf dar e 90 indică mă omoară complet ca afgan și după imi da somn!
Dar e buna , mie îmi place!
:smoke:
 

deceneu

Member
Salutare oameni !
Eu sper sa fie totusi o predominant sativa, chiar sunt curios cum e :))

Nu am avut aproape deloc vreme de ele, fiind tot plecat, a ramas sa le ude nevastamea, si doar cu apa, asta dupa ce i-am dat overfertu ala acum 2 saptamani .








Nu stiu ce sa zic de ele. Frunzele sunt cam galbene toate dar tot nu cred ca sunt gata de recoltat inca.
Astazi au 46 de zile de cand au iesit din pamant
 
A

Alin

Salut, prin ce ai trecut cu ele, zic io ca e ok,o sa ai ceva de fumat,dar cel mai important e ca tiai văzut greșelile și nu le vei mai repeta, la următorul grow va fi sigur mai bun ca asta.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Eu cred ca saraca are mai mult de 2 saptamani de stat. Dar ramane de vazit daca mai supravietuieste cat sa se coaca, ca e un overfert cam agresiv.
 

deceneu

Member
Nu conteaza daca o sa mai dureze, treaba e ca mie frica sa nu moara din cauza de la overfert.
Daca nu apuca sa creasca si sa termine si sa zicem ca o sa moara din cauza la overfert, mugurii ce raman mai sunt buni de fumat ? Gen poate sa imi afecteze in vreun fel sanatatea? Sau pot sa-i fumez linistit ?
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Daca inca raman multe minerale in ei or sa arda greu si cu un fum innecacios. Daunator pentru sanatate n-ar trebui sa fie, adica e.. ca e fum.. dar nu ceva in mod special. Iritant pentru caile respiratorii, poate. Daca vei simtii ca nu iti face bine.. te opresti si cauti alta metoda de consum.
 

deceneu

Member
Tot pe apa o sa le tin. S ar putea sa fie si din cauza ca a uitat vreo 2 zile sa le puna apa.
Nu am crescut automate pana acum, dar la cat sunt de pretentioase si la cate au patit ma mir ca inca sunt in picioare :)). Bine asta o sa ma afecteze la gramaj dar asta este, invat din mers :))
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Planta e rezistenta, dar daca nu ii merge bine atat calitatea cat si cantitatea au de suferit.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E posibil, ca doar traieste prin procese chimice. Daca le dai destul peste cap o poti omora. Dar chiar si atunci, nu e neaparat imediata moartea. Eu voiam sa zic ca planta tolereaza multe in general. Nu e ca alte plante de le poti omora imediat.
 

deceneu

Member
Bai baieti, nu am simtit pe pielea mea ce efecte are o sativa pana acum, dar asta sigur nu e :)).
Am rupt o floricica din planta acum 2 saptamani si am uitat de ea pe calorifer. Ieri am dat de ea si am zis sa vad ce poate. Ma sedat maxim... oricum eu nu prea duc de exemple de la un 0.2 imi rup muianu dar asta mo pus la pat instant cat a fost de putina :)))
Ce i drept ustura pe gat de ma omoara, dar poate cu un curing sau cum se numeste se mai calmeaza si ea
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Curingul nu poate scoate mineralele in excess din planta. Deci cam asa va fi si dupa. Poate aroma sa se mai schimbe putin.
Si nici din poze nu pare a fi sativa, poate nici majoritar sativa. Dar cine stie, poate si de la stres sa isi schimbe putin expresiile fenotipice. Oricum sativa e putin probabil sa fie la cum arata. Si chiar nu nu ai stii cum e sativa, ti-ai da seama usor daca ai fuma una. Eu am ramas suprins de sativele 100% si dupa ce am bagat zeci de hibrizi, dintre care si o parte ce trebuiau sa fie majoritari sativa. Dar sativa pura e cu totul alta treaba. Aproape ai zice ca nu are nici o legatura cu restul, ca si cum ar fi din alta specie de planta.
 
Păi dacă ai uitat-o pe calorifer două săptămâni și dacă aveai cea mai pură sativă din lume tot cu moalea îți dădea pt. că THC-eul sa degradat și sa transformat în CBN.

Dacă vrei sativă bună caută să aibă minim12săptămâni de floare și în timpul ăsta studiază cum să culegi după tricomi, e foarte important.Zic asta pt că mulți se iau după timpul dat de banca de semințe dar planta poate sa fie gata cu o lună mai târziu dacă vorbim de sative.
Ca exemplu la mine pe thread, Malawi strain de max. 13 săpt la ei pe site, am prins un fenotip rar care sa dus 18 săpt.
Nu cumpăra strainuri 80-90% sativă doar pt că termină în 9-10 săptămâni dacă vrei să ai parte de o experiență full spectrum și pregătește un spațiu mai mare că astea cresc nu glumă.
 
Last edited:

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
E posibil sa se fii intamplat si ce zice cristcel, eu nu vazusem ca ai zis 2 saptamani acolo. proba se face cu planta aproape gata de recoltare, si fara sa o tii la caldura.
Mie dintre sativele 100% mi-au placut cel mai mult Swazi Rooibard (Redbeard), de la Afropips parca, dar nu stiu daca se mai gaseste, care are vreo 13 saptamani flower, si Original Haze de la Sam The Skunkman care are 18-26 saptamani de flower. Ambele nu au aproape deloc body high. De aia zic ca nu se compara cu nici un strain ori hibrid ce are indica in el.
 

deceneu

Member
Am gasit pe RQS Chocholate Haze 98% Sativa. Cel mai probabil, strainul asta o sa il cultiv cat de curand.
Stiu ca am citit cu ceva timp in urma un articol pe leafly in care se vorbea despre diferentele dintre sativa si indica si ca nu ar conta atat de mult daca e sativa sau indica si ca nu astea le da un efect mai sedativ sau mai energic ci terpenii. Aia cica influenteaza in mare parte efectele plantei, adica daca iti da mortu pe canapea sau alergi prin padure :))
 

Latest posts

Latest posts

Top