What's new

I. Aero / 1400W / O.G. Kush

metracek

Active member
Veteran
proč je to pozdě metracek? nikdy není pozdě na co tam budou neproduktivní větve mi je záhadou.

Pokud se kytka prepla do kvetove faze, coz po 14-ti dnech udelala, uz by si ji nemel zpusobovat stres. Ovlivni to negativne kvalitu palic, protoze ikdyz sekas ty neperspektivni je to pro rostlinu shock. A zrovna v tomto obdobi raneho kvetu rostlinu stresovat rozumnej zahradnik proste nechce. Muzeme polemizovat nad tim jak velkej vliv by to melo, faktem pro mne ale zustava ze v tehle fazi uz to rostline neprospeje.
 
Last edited:

Flores

Member
Tohleto som čítal ešte niekde dávno, boh vie, ako by dopadol reálny test. Strihať to však teda nebudem, ono tých topov je tam celkom dosť, majú však medzi sebou priestor a celkom sme ich ohýbali. Jasné, že dole svetlo až tak neprenikne, ale zhora je to pekne vyplnené. Budem dúfať, že to aspoň z časti zachráni ... :)

Vďaka za rady!
F.
 
D

Dogon

v dřívější fázi přeci nepoznáš neperspektivní větve nejdřív právě po těch 14 dnech je vidět co bude stát za hovno,ten stres nemá zas tak velkou váhu na kvalitu,rostliny se rychle zotaví a vráží energii do prosvětlených palic.
 

Flores

Member
Ešte k vetvičkám - priebežne, ako som ich ohýbal, som z času na čas típol aj nejaký ten list, ktorý vyslovene zavadzal. Zároveň je to celkom vzdušné a kýve sa to. Ten veľký venťák, ktorý stojí v stredorohu miestnosti má príkon 110W, celkom to prefučí.

F.
 

metracek

Active member
Veteran
v dřívější fázi přeci nepoznáš neperspektivní větve nejdřív právě po těch 14 dnech je vidět co bude stát za hovno,ten stres nemá zas tak velkou váhu na kvalitu,rostliny se rychle zotaví a vráží energii do prosvětlených palic.

Ja to odhadnu i v drivejsi fazi a jak pise spachal nenecham rostlinu tu energii vubec vyplytvat. Ale treba u ecsd mam i palice na ktere nesviti stejne obsypane a tvrde jak ty na ktere sviti. Mozna ze ji uzivi ostatni casti rostliny a az tak nezalezi na tom jak sviti na jednotlivou palicku, Nebo je proste ecsd takovej kabrnak. Kazdopadne se mi vyplaci rostliny nestresovat, ale chapu ze tobe to muze fungovat i jinak.
 
D

Dogon

ecsd je jiná liga to se ví ale dělejte si to jak vám to vyhovuje já jenom nerad to chmýří ze spodku.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Ja bych to probral klidne i ted. Ale pozor, aby nedoslo k omylu, prorezavat opravdu cele vetve (spodni), nikoliv otrhavat jen listy! Pokud se oskubaji listy, ma to za nasledek jen to, ze se na par dni zastavi rust a holka se snazi ubytek na listech dohnat a proste je nasadit kdekoliv jinde. Opet zbytecne oslabeni, kontraproduktivni vec.
Takze cele vetvicky a bacha na sterilitu, vydesinfikovany ostry nuz je zaklad. Ja radeji rezne rany zastrikavam jeste cca 30% lihem v rozprasovaci.
 

metracek

Active member
Veteran
Ja bych to probral klidne i ted. Ale pozor, aby nedoslo k omylu, prorezavat opravdu cele vetve (spodni), nikoliv otrhavat jen listy! Pokud se oskubaji listy, ma to za nasledek jen to, ze se na par dni zastavi rust a holka se snazi ubytek na listech dohnat a proste je nasadit kdekoliv jinde. Opet zbytecne oslabeni, kontraproduktivni vec.
Takze cele vetvicky a bacha na sterilitu, vydesinfikovany ostry nuz je zaklad. Ja radeji rezne rany zastrikavam jeste cca 30% lihem v rozprasovaci.

Jaky je rozdil mezi tim kdyz rostlina v kvetu zrati list a celou vetev? Principalne zadny, je to stres a na ten zareaguje rostlina vyplavením patřičných latek/hormonů, ktere ji dalo by se rict vraceji do rustove faze. Proto nahazuje male listecky do palic a podobne. Je to jen chemie...
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
Zkus si to prakticky a uvidis :]. Ja to uz zkousel, pred cca ctyrmi lety u par kytek co jsem mel 'na divoko', jakmile zacaly nakvetat, vzdy jsem dve oskubal jak kure ('lollipop' verze), dalsi dve jen zbavil spodnich zacinajicich palicek, dalsi dve sestrihal vespod cele vetve a nechal jen topovky a jako posledni experiment jsem odrezal cca 50% listi, vcetne vrsku.

Vim, takove trapeni slecen to bylo, ale prave vysledek me zajimal. Ve vysledku slo v poradi od nejlepsiho k nejhorsimu asi takhle: odrezane spodni vetve, kytky zcela bez zasahu, lollipop, jen oskubane spodni palicky a jako nejhorsi byly s oskubanymi listy.
Bylo to vsechno z rizku z jedne maminy, nejaka noname bila vdova a samozrejme outdoor. Jine strainy se samozrejme muzou chovat jinak, ale proste od te doby po prechodu na kvet odrezavam cele spodni vetve a pokud nejaky vetsi list stini, proste jej ohnu na misto, kde prekazi mene. Nekolik velkych topovek se mi osvedcilo vice, nez hafo malych palicek vsude mozne na kytce, navic to znatelne mene plesnivi :]
 

Flores

Member
Zkus si to prakticky a uvidis :]. Ja to uz zkousel, pred cca ctyrmi lety u par kytek co jsem mel 'na divoko', jakmile zacaly nakvetat, vzdy jsem dve oskubal jak kure ('lollipop' verze), dalsi dve jen zbavil spodnich zacinajicich palicek, dalsi dve sestrihal vespod cele vetve a nechal jen topovky a jako posledni experiment jsem odrezal cca 50% listi, vcetne vrsku.

Vim, takove trapeni slecen to bylo, ale prave vysledek me zajimal. Ve vysledku slo v poradi od nejlepsiho k nejhorsimu asi takhle: odrezane spodni vetve, kytky zcela bez zasahu, lollipop, jen oskubane spodni palicky a jako nejhorsi byly s oskubanymi listy.
Bylo to vsechno z rizku z jedne maminy, nejaka noname bila vdova a samozrejme outdoor. Jine strainy se samozrejme muzou chovat jinak, ale proste od te doby po prechodu na kvet odrezavam cele spodni vetve a pokud nejaky vetsi list stini, proste jej ohnu na misto, kde prekazi mene. Nekolik velkych topovek se mi osvedcilo vice, nez hafo malych palicek vsude mozne na kytce, navic to znatelne mene plesnivi :]

Osobne mám s indorom pramálo skúsenosti nato, abych si dovolil hodnotiť. Ovšem v outdoore sa mi najviac oplatilo uväzovať a rozťahovať už od mala, s citom. Zrejmosť samá, vždy to záležalo od okolitých podmienok, výšky buriny navôkol, zarastenosti, tej ktorej vetvy a jej prospešnosti (aby sme sa chápali, ak niekde rastie prerastená pokryva, nedajbože na južnej strane, tak viem, že nám to prerastie habadej). Potom je otázkou trpezlivosti a možnosti efektívnej návštevy pollíčka k tomu, aby sme docielili správne presvetlenie.

Stop. Skrinka. :laughing: (nikdy som nečakalal ten rozdiel, ale človek sa učí a to baví najviac - mňa

Vzuduchotechnika je vyriešená, nádherná cirkulácia vzduchu v rámci roomu samotného ( 6 ofukov) Vľavo hore, čo najlbizšie k svetlu je uhlík.filter - 3000M3 ktorý teplo a obzvlášť zmes vzduchu odvádza fuč. Celkom pravidelne ho mámé (odťah - 2400M3) na nejakých 1/3 výkonu (minimum, v prípade potredy zopne viac)

Suma sumárum - kytky sú, čo sa teploty týka - OK.

Skôr mi vadí smrádek. Ten občas cítiť aj pri ujetých otáčkach na odťahu s filtrom. (2400/3000 - WHAT ?") - ujetých mám na mysli tak 60per. výkonu venťáku - rovná sa "teoreticky" 1440m3, ktorý táhne preč a aj tak to cítiť. Osobne si myslím, že pes bude zakopaný v relative air closed loops. Totižto, teplo posielam stále do garážu, kde sa cez pootvorenú bránu mieša s okolím. Odtiaľ, cez aktívny príťah (axial 720m3) prúdi späť - priamo do roomu = minimálne tlakové straty). Dál je tam diera na pasívny príťah z otvorenej chodby ....

a vidíme se příšte. Najlepšie to bude asi nakresliť. :)
 
Last edited:

sailinder75

Active member
Ahojte,

veľa krát som sa stretol aj s opačným názorom, nestrihať a tak nejak som k tomu nikdy nevedel zaujať stanovisko :D

Zariadim sa však teda podľa Vás, vďaka :)
F.


zdarec,

az sa mi ruky trasu,jak bych ti tie spodky ostrihal,listy nechaj,ale slabe spodky urcite prec,teda ja osobne spodky striham az do 20.dna po prepnuti a tam uz vidim ktera vetva uz potencial nebude mat,listy sa snazim nechat co v najvetsim pocte aj na spodu,len vetvicky prec, sak ich tam musis mat az moc co si poznam og... :biggrin:
 

Flores

Member
22-12/12

22-12/12

Týždeň opäť za nami, čas na update. Holčiny začali chlastať hodne vody, takže EC nám vystrelilo až na 2.2, zrejmosť samá, každý deň to kontrolujem, takže vždy včas doplním čistú vodu a snažím sa ho tak držať na 1.5, PH klasika, 5.9 - 6.0 (EC 2.2 = PH 4.9)

Celok
picture.php


Pohľad zľava
picture.php


Pohľad zprava
picture.php


A nejaká palička
picture.php


picture.php
 

Lethal

Active member
Ahoj,
mám jen jedno slovo je to krása! Rostlinky vypadají krásně a hlavně zdravě. Na to prostřihávání nemám úplně jednoznačný názor. Přijde mi že svit přímo na palice vliv má, ale úplně bych to nezveličoval. Z mé zkušenosti rozdíl hlavně v produkci pryskyřice exponované jí zkrátka vylučují víc zbytek spíš ovlivňuje pozice v rámci dané rostliny => horní jsou na tom líp protože to nich celkově rostlina víc investuje. Já prostřihávám spíš méně než víc ale na druhou stranu možná jsem zatím neměl vyloženě hustě rostlé pheno.

Těším se na další várku fotek!

Lethal :tiphat:
 

Flores

Member
Ahoj Lethal,

dík moc za pochvalu, len čo je pravda - zrovna som na jednom z 3 phenotypov, ktoré tam mám, objavil pár kouli tak dúfam, že nám nenarobia bukake :) Problémom je, že sa k ním zozadu nedostanem, tak mi iba ostáva veriť, že som nejakú neprehliadol.

Zatím,
F. :wave:
 

Flores

Member
Tak, dnes sme vytiahli komplet systémek von, otrhali holčinku s pochybami o vlastnej identite a kompletne sme vymenili roztok.

EC 1.5 / PH 5.9, teplota vody 21*C. Celkový problém s kolísavými hodnotami bol pravdepodobne v teplote vody - ja blbec som tam lial vodu s cca 16-17 stupňov, veď sa predsa počas dňa zahreje tak akurát. Holčinky tým tak dostávali jednak šoky, jednak absorpcia látok zo živného roztoku prebiehala razantne pomalšie, ak vôbec - čo sa prejavilo na rastúcom EC, nakoľko slečny nedokázaly poriadne vstrebať látky z vody, kým tu zase nasávaly o sto šesť.

Toľko teória. Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok. :)

Zatím,
F.:tiphat:
 

Flores

Member
Vitajte v predstavách vypálenej palice :wave:

V noci som si trochu zafáral a nakreslil 2 návrhy Tajomnej komnaty.

Šírka roomu - 2,3m
Hĺbka roomu - 2,6m
Výška roomu - 3m

Niekoľko dní dozadu ma absolútne pohltila myšlienka stadion growu, tak som si nakreslil návrh a zistil, že pri takýchto rozmeroch to nedokážem efektívne osvetliť. Tak som chtiac, nechtiac od tohto nápadu upustil.

Druhý návrh je podstatne reálnejši. V žltých cooltuboch budú nainštalované 4 x 400W HPS. Každá výbojka tak bude osvetľovať plochu 85x85x100 cm. Priemer CT bude 15cm, rovnako ako aj PVC trubiek na stenách.

Od hrany trubky ku sklu cooltube mi však pri súčasnom návrhu ostane len cca 35cm z každej strany. Myslíte, že by táto vzdialenosť bola udržateľná? Čo ak by som sa vykašľal na rast a išiel rovno 12/12 ?

Ďalšou otázkou je ventilácia. Každý CT by bol zo spodnej strany ukončený pacháčom. Vzduch by bol nasávany zo spodu, smerom hore cez CT a von mimo room. Fungovalo by to? Predsa len, teplý vzduch stúpa hore, nerád by som, aby som mal pod stropom vedro :)

picture.php


PS: v náčrte je štvorec, reálne by však išlo o oktagón.

PS.II: Finále - cestou je jeden veľký oktagon, na skeči zrovna makám :)

Zatím!
F. :tiphat:
 
Last edited:

Flores

Member
Octagon paper birth aneb Flores's Laboratory

Octagon paper birth aneb Flores's Laboratory

Ahojte :wave:

...budúcnosť je jasná, budúcnosť je Octagon! Znie reklamný slogan prehrávajúci sa v mojej hlave v slučke kolom dokola. A ja mu verím, takže som si pripravil plány v reálnej mierke - hlavne preto, aby som zistil, či sa mi to tam podarí všetko napchať bez použitia sonoflexu, ktorý som začal z duše nenávidieť. Jednak sa mi nepáči esteticky, jednak intuitívne verím, že kovové potrubie odvedie lepšiu prácu v distribúcií vzduchu, ako dokrčené škaredé sono :)

A vualá - všetko sa nádherne zmestí.

Nižisie môžete vidieť dva pohľady .

1 - pohľad z predu miestnosti. Biely válec trčiací z oktagonu von je náš pacháč, nakoľko je to ozruta, bolo nutné ho trošku povystrčiť. Na pravej strane sa nachádza prívod čerstvého vzduchu, o ktorý sa budú starať dva SAP TD Silent 350/125mm, jeden umiestníme hneď nad dieru v stene, druhý bude ústiť priamo do Oktagonu. Nakoľko je pacháč umiestnený na zemi miestnosti, čerstvý vzduch budeme privádzať hore v nádeji, že to zabráni kumulácií tepla pod stropom. V pravej časti je vstup, na výšku 1m kvôli čo najväčšej možnej osvetlenej ploche.

picture.php


2. pohľad z vrchu. V pravom zadnom hornom rohu miestnosti je umiestnený odťah, ktorý je následne napojený na T.čko s jednou záslepkou, pričom voľná rúra ústi do ďalšieho T.čka so záslepkou a následne dole do Cooltuby. Rovnaký mechanizmus je dole, T.éčko, záslepka a pacháč. Pri tomto potruby začíname na priemere 315mm (odťah), ktorý sa potom skrz T.čko (315/150/315) redukuje na 150mm skrz cooltuby dole, kde je použité rovnaké T.čko, takže opäť prechod zo 150mm na 315mm pacháč. Ako sa to bude podľa Vás správať? Vatáž ostáva rovnaká, od zeme smerom hore 600-400-400. Z pôvodnej plochy 3.9m štvorcového si spravíme plochu takmer 15m štvorcových, a to už je kruci čo povedať. Samotný priemer Oktagonu je 1.9m. Myslíte, že to použitá watáž dostatočne osvieti?

picture.php


Po stenách oktagonu budú PVC trubky o priemere 150mm, v ktorých si budú hovieť kytky. Trubky budú natiahnuté priamo od zeme, opäť kvôli maximalizácií plochy, takže voda nebude mať ako odtekať do nádoby so živným roztokom - použijeme preto čerpadlo. Systém samotný bude AERO, o počte rastlín som ešte nepremýšľal, uvidíme pak.

Celkom rád by som si vypočul akékoľvek Vaše postrehy a pripomienky, čo myslíte že bude fungovať a čo nie, prečo áno a prečo nie - čokoľvek ...

Zatím!
F.:tiphat:
 

Flores

Member
51:12/12

51:12/12

Ahojte :wave:

takmer po mesiaci som sa znova dokopal k pár fotkám ...
Máme 51. deň na kvete, holčinkám sme začali ordinovať už jenom čistú vodu. Kde ako, ale vyzerá to na posledné 2 týždne a pak kosa. Inak, čo viac - voňajú nádherne, vyzerajú krásne. Škoda tých banánikov, holt sme podcenili niektoré aspekty ako teplotu vzduchu v začiatku, teplotu roztoku, lietajúce pH / EC - holt niekde sa to prejaviť muselo.

A fotečky - sorrač za tie celky, ale už sa to moc nedá fotiť.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php
 

Latest posts

Latest posts

Top