What's new

I. Aero / 1400W / O.G. Kush

Flores

Member
Ahojte,

ako to už býva, rok za rokom plynul a mne sa časom podarilo priniesť kúsok slnka aj domov. V nasledujúcich príspevkov by som sa s Vami rád podelil o radosti (dúfam), ktoré u mňa rastú.

Jedna sa o môj prvý aero a vôbec hydroponický grow, všetky rady uvítam.

Takže, setup:

1400W HPS - 400 / 600 / 400

2 x 360m3 SAP TD na odťahu, jedná sa však o axiálny venťák, takže pri prvotnom zostavení a zapojení na kilometre sonoflexu radikálne stratil ťah v potrubí a teplota v roome sa držala na 36C. Každopádne, prekopal som to, skrátil potrubie na minimum a teď to funguje vcajku.

Príťah - v noci pasívny, za svitu sa o neho stará klimoška, ktorá nasáva vzduch v predmiestnosti, krásne studený ho posiela do roomu, zatím čo horúci vzduch posielam úplne mimo, do garážu.

S týmto setupom sa mi momentálne darí držať teplotu na 26C za dňa, takže v cajku spokojnosť. Každopádne, žere to hodne a zbytočne, takže časom je v pláne pripojiť na odťah venťák 2400M3, napojený na termostat s reguláciou otáčok, SAPy prehodiť na aktívny príťah a klimošku nechať jenom v zálohe, ak by náhodou.

O zvlhčovanie sa stará dvojica neblérov, ktoré to však nezvládajú, takže zatím rosím o dušu a dobudúcna pribudne ďalši neblér, hľadal som niečo v Číne, našiel som jeden s 10 membránami za cca 100USD, odparí to vraj 4-7 litrov za hoďku, čo by malo stačiť s kurevskou nadsázkou. Ešte na to napojiť hygrostat, ktorý by to automaticky spínal a budem vysmiatý. Váži to však 2 kilá a nemá to plavák, tak budem musieť niečo vykoumat. Zatím je relatívna vlhkosť na cca 45 - 50%. Málo.

Systémek samotný - aeroflo 14. Som zvedavý.

Kytičky som ustajnil v nedeľu, jedná sa o O.G.Kush, tri phenotypy a musím povedať, že ich pálky chutnali výtečne, takže sa mocno teším. Týmto ešte raz díky za ne!

Ph mi na začiatku v systéme brutálne lietalo, podarilo sa to však už stabilizovať, držíme 5.6. Holky sú zatím na čistej vode s kyselinou dusičnou (nebo co to je). EC z kohútika mi tečie 0.6, nič moc. Po priliati kyseliny sa mi zdvihlo na 0.8, čo sa mi zdá vskutku hodne na tak malé kytky, takže dolejem čistú vodu. Myslím, že hnojiť to ešte netreba, ale povedzte vy - je to predsa len moje prvé hydro. Teplota roztoku za dňa 24C. Dnes o 8 večer nám začné 4.deň 18/6, korienky už pekne prerástli do nádoby so živným roztokom a sú krásne biele (zatím), kytky celkovo sú však zvednuté - čím to môže byť- Zlá je vlhkosť a EC, takže mi to vychádza jenom na jedno z toho (nebo oba). Váš názor?

Room

picture.php


Kytka

picture.php


picture.php


picture.php


A nejaké korienky

picture.php


Zatim!
F.
 

Flores

Member
8:18/6

8:18/6

Ahojte,

dnes máme 8. deň na raste, kytičky sa krásne chytili, prekorenili a začínajú valcovať.

EC 1.5 , drží sa celkom stabilne, voda ubúda

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


F.:tiphat:
 

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
vypadá to good, s airem neporadím lol. wattage zní hustě. jaký je původ těch ogk?
 

Flores

Member
Ahoj Maha Kala, vítam ťa tu :wave:

originálny pôvod týchto OGK nepoznám, myslím však, že sa jedná o Sailinderovú selekciu, od ktorého mám holky. Saili ?

Na watáž som poriadne zvedavý a moc sa teším, predsa len je to nárast z pôvodných 1m2 a 400W na tuhletu krásu :)

Dnes ma taky potešil kuriér, dorazil nový venťáčik pre holčiny, takže budem opäť trochu prerábať miestnosť - klimoška pôjde prozatím fuč a o odťah sa bude starať 2430M3 na regulátore s termostatom. :woohoo:

Edit: uff, tak ten odťah je poriadna beštia, vešať to bude docela prdel. Verím ale, že to prinesie kytičkam pohodu, takže sa teším, až to bude hotové. :)

Prajem pestrofarebný deň,
F. :tiphat:
 
Last edited:

MAHA KALA

atomizing haze essence
Veteran
dlouho sem tě tady neviděl snad pět let :D jo tak to vím teoreticky co ej to za ogk, už sem se o tom se sailinderem bavil. tak hodně štěstí s tím , at se nic neposere a sklízíš krásný kuš.
 

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, pokud muzes, prosim posilej kazdy tyden nejake fotoupdate, aero vypada opravdu vyborne a ta zmena po jednom tydnu je opravdu zajimava! :]

Mimochodem, cim je focena ta prvni fotka, nejakou 10mm rybinou? :chin:
 

Flores

Member
Ahojte všetci,

dík za komenty, káčka :tiphat:

Maha - yop, ja sa tu aj vyskytujem, skôr jenom neprispievam, budem sa to ale snažiť zmeniť.

Spáchal - taky bol aj plán, ráz týždenne budem robiť update report, zrovna mi ale do toho niečo prišlo a som od obeda mimo domova, vrátim sa až v priebehu budúceho týždňa. O holky je postarané, ale foťák a update sú môj job, takže budete musieť pre tentokrát chvíľu vydržať. Maš však pravdu, tie rozdiely sú brutálne, zmeny vidím každý deň, a to s nimi trávim celkom hodne času, resp. skoro vždy keď som free. Na tvoju otázku - ide o 8mm Sigma lens, full 180° a circle corner crop.

Doobedu som ešte s pomocou stihol nainštalovať nový odťah a lidi, to Vám povím, je to vážne beštia - pacháč s odťahom som tam len tak tak napchal, muselo to však ísť do pravého uhla v rohoch miestnosti, takže zase nejaké tlakové straty v potrubí, ale tento krát to vôbec nevadí, je to radiálny venťák a má to 2430m3 ťah, keď to zapnem na plné otáčky, mám pocit, že to vytrhne dvere z pántov.

: dream: : Už teraz však viem, že dobudúcna sa bude systém meníť. Resp. - aero ako také je nádhera, zbúcham si však svoje vlastné nádobky, ktoré vyplnia úplne celý priestor v roome - aby to tam sadlo od rohu do rohu a počet plantíkov sa zvýši. Totižto, ak by som mal Aeroflo 14 nie jeden, ale rovno 4 - už 3 dni vzad ( :minimálne - uvidím, čo ešte predvedú, :) ) by som prepínal. Na druhej strane, je to kurňa fest veľa prachov ale! teďka, keď viem ako to celé funguje, nebude problém si to celé vyrobiť za minimum. :) Yuch. Ďalší odvážny plán je vertical grow - room má na výšku nejaké 2,5- 3 metre. Ak by som na každú stenu hodil grow wall, veľkosť pôvodnej pestebnej plochy by som takto štvornásobil a sakra práce, to by bol mordor :)

Zatím,
F. :wave:
 
Last edited:

Flores

Member
k té výbavě u foťáku tam máš i nějaký "HPS filtr"?

Zdravím -GD- :),

... kdežééé, nič také, práve naopak, s tými fotečkami som si moc práce nedal, verím, že by to šlo aj lepšie. Nepoužívam žiadny filter, myslím, že je to zbytočné (resp., načo - ak to ide aj takto: ...) - úplne mi stačí, ak to nafotím do RAW formátu a následne v Lightroom.e nastavím vyváženie farieb na "auto". Cca 2x myšclick a fotky sú také, aké sú, nic víc. Stále je to však moc oranžové - práve si nasadil chrobáka do mé hlavy. :) Teoreticky (nemám vyskúšané), JPEG formát priamo v zrkadlovke by si s tým v dnešnej dobe poradil ešte lepšie, ako ja sám s týmto v RAW.e (resp. auto program), ale ten tak nejak z princípu odmietam. Rád vidím, čo sa v tom procese úpravy deje a na posuvníkoch a krivkách v Lightroom.e sa mi to takto ukáže. Dotiahnuť to už do !farebne! dokonalej ne-oranžovosti je potom už iba moja (ne)lenivosť. :) A fotiť účelne anti.všetky.kompozičné pravidla.s.vyjadrením.subjektívneho.čokoľvek je beh na celý život a preto by som rád vyjadril obdiv všetkým, ktorým sa to darí a všetkým, ktorý sa o to snažia.

Ale to je na inú debatu. Pri brku v dyme.

Too much high.

Ale to učenie baví :)

Pri brku,
F. :tiphat:
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
Zdar, lehce OT, foceni do RAWu je dobra cesta :], k vyvazeni bile je velmi dobra levna pomucka - seda tabulka. Clanku, jak s ni pracovat, je na netu hafo, cena (nekalibrovane, ktera ale bohate staci) je par korun - http://www.ebay.com/itm/-/151832427045 .
Vysledky jsou zajimave a prace rychla :)
 

Flores

Member
Ahojte

... povinnosti nepustili a ja som bol zrovna týždeň mimo domova, takže prekvápko po návrate bolo pre mňa osobne dychberúce.

Po poriadku ale...

V nedeľu 12.2. bol posledný deň 18/6, suma sumárum teda holky mali celkovo 14 dni rastu. Môže sa to zdať (a taky môže byť - uvidím vo finále) zbytočne moc, dôvod bol však jednoduchý - vyplniť plochu. Ako som písal minule, chcelo by to viac plantíkov, jednak kvôli pohodlnejšej obsluhe (podstatne menej ohýbania), jednak kvôli skráteniu dĺžky rastovej periódy. Holčiny viažeme a ťaháme do priestoru čo to dá, zatiaľ bez siete, pomocou kolienok a špagátov. Pri vypĺňaní priestoru podstatne pomáha samotný strain - tento OG. sa vetví absolútne nádherne. Bohudík, jenom nainštalovať sieť, nech sa to v budúcností neláme pod svojou vlastnou váhou a myslím, že by to mohlo vcelku fungovať.

Po nainštalovaní nového odťahu nám stúpla trochu vlhkosť (odpojenie klímy) - 60per. a zároveň sme sa dostali na teplotu, ktorú chceme - 26C s absolútnou reguláciu - momentálne beží odťah na cca 40per. min. otáčok, inak si to reguluje v závislosti od teploty. Paráda. Teplota roztoku kolíše, od 20C do 24C - kolíše, pretože holčiny nám začali piť neuveriteľné množstvo roztoku. Každé "ráno" dolievame čerstú vodu s hnojkami do plného objemu nádoby, nakoľko 3/4 nádoby nám slečny za 24 hodín vychlemtajú (cca 35 litrov!). Ako PH, tak EC však držíme poctivo stabilne, takže holčiny chlastajú vodu a hnojky rovným dielom. Čerstvy roztok je vždy o kúsok chladnejší, jeho teplota tak prejde počas jedného dňa a noci tým takým akurátnym rozsahom (cca 20-24)

Dnes máme 8 deň na kvete. PH sme v kvete zvýšili, držíme 5.9, rovnako tak postupne dvíhame aj EC - zrovna 1.74. Kytky nevyykazujú žiadne znaky prehnojenia, naopak - tvária sa, že im to chutí, takže v rastúcom trende budeme zatiaľ pokračovať. Pomaly, ale určite. Predpokladám, že maximum bude 2.0, ale - búh ví.

Fotečky - môžete vidieť novú vzduchotechniku, celkové zavesenie, provizórny systém k naťahovaniu špagátikov k ohýbaniu a kytky samotné.

Jungle.

Jungle is massive.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


https://www.icmag.com/ic/album.php?albumid=71565&pictureid=1710237

picture.php




F.
 

Flores

Member
15 - 12/12

15 - 12/12

A jedeme dááál :)

Dnes holčinam začal 15. deň kvetu a po prvý krát dostali plnu palbu roztoku pre kvet, som zvedavý, ako rýchlo ho vypijú. Inak klasika, PH 5.8-5.9, EC 1.6 a teplota 25-26. Pekne sme vyplnili priestor, aj keď rohy by ešte zniesli. Taky nevím, čo spodky - prestríhať, neprestríhať? Čo vy na to? :)

Pohľad zľava:

picture.php


Pohľad zprava:

picture.php


Džangl.

picture.php


...
 
Last edited:

spachal

Well-known member
Veteran
Ano, prostrihat a cim drive, tim lepe, at slecny neplytvaji energii. Jinak pekne! :]
 

Flores

Member
Ahojte,

veľa krát som sa stretol aj s opačným názorom, nestrihať a tak nejak som k tomu nikdy nevedel zaujať stanovisko :D

Zariadim sa však teda podľa Vás, vďaka :)
F.
 
D

Dogon

proč je to pozdě metracek? nikdy není pozdě na co tam budou neproduktivní větve mi je záhadou.
 
Top