What's new

Hydroponica,AeroFlo-sety,pytania,doswiadczenia

szok

Member
Flo mam kilka pytan:

1. z czego zrobiłeś to "T" w swoim systemie. z jakiego weza? czy jest to specjalny waz Gardena? widzialem takie w castoramie ale w duzych szpulach, i nie wiem czy mozna to kupic na metry czy cuś

2.jak jest moc pompy w tym systemie? cz wystarczajaca?

3. czy ilosc rozpryskiwaczy w liczbie 2szt jest odpowiednia? czy zmienil bys na wiecej?
jak je ulozyc bioroc pod uwage rosnace korzenie tak aby nie przeszkadzalo jedno drugiemu?

4.jaka jest wielkosc systemu? chodzi konkretnie o ten czarny pojemnik?czy uzyles tzw. kalwasa do mieszania zaprawy murarskiej rowniez dostepnego w castoramie?
 

Flo

Member
siemka.

szok system budowalem z materialów dostępnych pod ręką. i tak:

1."T" zrobilemm z węża dokladnie takiego jak sprzedają w ogrodniczych średnica wewnętrzna 16 mm. obawiam się że nie można go kupić na metry ale warto poszukać.
ja niestety zużylem kawalek jaki mialem. teraz ewentualne przeróbki będe robil z rury aluminiowej w oslonie pcv do wody. jest ona wygodna w użyciu ze względu na latwość formowania krztaltów podczas montarzu.

2. mam dość niewielką pompkę. 600L/h moc 5W. jest trochę slaba i na pewno będzie zmieniona na większą.

3.tym bardziej, że chcę dodać jeszcze minimum dwa zraszacze. w zasadzie te dwa co już są wystarczaja ale wychodzę z zalożenia, że im więcej zraszaczy tym lepiej. na pewno większa ilość nie zaszkodzi.
co do ulożenia to nie koliduje to w żaden sposób z korzeniami. spryskiwacze są w dość dużej odleglości od korzeni. natomiast gożej z pompką. w tym momencie pompkę mam na środku zbiornika. umieszczenie jej w tym miejscu bylo blędem. już kilka razy musialem się do niej dostać aby ją trochę przeczyściś z odkladającej się soli. bylo to dość klopotliwe. teraz pompkę umieszczę w którymś rogu zbiornika. raz że dostęp będzie o niebo lepszy to i korzeni w rogach pojemnika jest najmniej i nie powinny wrastać w pompkę. teraz wyciągając pompkę musialem rozrywać korzenie.
do zraszaczy na szczęscie mam dobry dostęp. je też musialem ostatnio przeczyściś. mialy nagromadzone tyle soli na sobie że ciężko im bylo się obracać.

4. kalwas czy też kasta do mieszania zaprawy ma pojemności 90 L i wymiary 78x48x34 cm.


dzięki gruby. takie testy już przeprowadzalem. najwięcej podbija ec nawóz podstawowy A+B. dodatki podnoszą wartośc w niewielkim stopniu w granicach 0,2 ec.
co prawda w wodzie której używam na pewno jest dużo wapna ale to raczej nie wplywa na wynik pomiaru. podczas rozrabiania nawozów wskazania są jak najbardziej ok. zmiany EC powstają po tym jak zmniejsza się poziom w zbiorniku.
w mojej szafie roślinki mają raczej za gorąco. choć termometr nie pokazuje za wysokiej tmp. to roślinki już tak. najbliższe szczyty sa jakieś 15 cm od lampy 600W.
ostatnio musialem przyslonić lampę ponieważ widać bylo że najbliższe rośliny dostają za dużo swiatla lub też się za mocno nagrzewają. wloski na topkach byly bardzo krótkie w porównaniu z innymi topkami bardziej oddalonymi od lampy. po zrobieniu cienia szczytom się poprawilo.
bliskośc szczytów od lampy ma na pewno duży wplyw na rosnące EC.


pozdr.
 
Last edited:
G

Guest

Flo - rewela, serio piekny system zes poskladal i w dodatku go opanowales. ja puki co jeszcze walcze ale po tym jak dzieki pogodzie mi temp wody spadla do 19-20C, i problemy sie skonczyly, teraz juz tylko dziewczyny probuja odbudowac to co stracily..

szok - naprawde nie chceszs probowac foggerow? ja mam problem bo juz miejsca nie mam ale jak bede kolejny box stawial to juz na foggerach.to nastepca systemow aeroflo, choc to prawie to samo tylko sposob podawania jest nieco skuteczniejszy (ghe podawalo ze ok +10%plonu przy uprawie bioponicznej)

pozdr
 
Last edited:

szok

Member
divi: mysle ze miedzy zmgławiaczami a tymi spryskiwaczami przy pierwszym moim razie nie bedzie wielka roznica. generalne to w ogole ja chce juz zaczac. kupilem filtr osmozy i juz bieram wode do beczki bo wydajnosc tego filtra niejest rewelacyjna i musi sie uzbierac.
jaki chcesz postawic system ? na rurach czy na zbiorniku prostokatnym ?
ja tak jak mowie to chce w ogole zaczac cokolwiek.

Flo: jak sobie radzisz z uszczelnieniami? jestem kompletnym dwuleworęcznym ,nigdy nie majsterkowalem i nie wiem czy są jakies specjalne taśmy do uszczelnien. konkretnie gdy wcisne wąż do pompki fontannowej to jest on cienszy nieznacznie od "wyjscia" pompki i woda tryska bokami. wiem ze jak bym uzyl zwyklej tasmy klejacej to by mi to zaczelo przeciekac po kilku dniach/godzinach.help....
 
Last edited:

Flo

Member
divinorum dzięki. w zasadzie to system nie sprawia większych problemów. male są raczej nieuniknione w pierwszej uprawie tym bardziej w systemie typu "zrób to sam" hehe....
dokladnie jak ty walczę. hehe.....

hmm...powiem ci szczerze szok, że nie musialem nic uszczelniać. do pompki dolączona byla w komplecie przedlużka i ona ciasno wchodzi na pompkę. natomiast sama czarna rurka pasuje idealnie na przedlużkę.



do przepompowywania pożywki używam takiego patentu.



jako material do uszczelnien mogę polecić taśmę izolacyjną ale to nie jest najlepsze rozwiązanie choć szczelność na pewno uzyskasz. lepiej jest jednak pokombinować z lączeniem rurek inną rurką(przewodem)z miękiego tworzywa, która się rozciąga co ulatwia wciśnięcie jej na rurki o większej średnicy niż ona sama. jak na ostatniej fotce. dodatkowo dla pewności że jedna rurka z drugiej się nie zsunie dobrze jest zalożyć w miejscu lączenia opaskę zaciskową.

pozdr.
 
Last edited:
G

Guest

@flo - bo ty pytales wczesniej co ile ja pompke wlaczam? obie chodza non-stop i napowietrzanie i woda.. u ciebie jest inaczej?
 

Flo

Member
mi chodzilo o pompkę u ukorzeniających się klonów bo zamierzam w przyszlości ukorzeniać wlaśnie w aero.
a u roślinek pompka chodzi oczywiście non stop. ale tylko jedna. juz pisalem chyba, że zrezygnowalem z napowietrzania.
 

kempamc

Member
no i wiecie co?:)
wata jest dobra!
dalem z 1cm na dnie koszyczka na to lodyge ukorzeniona Salvie naokolo mokrej waty lekko ubilem bardzo lekko.. no i patrze dzis a tu korzenie zaczynaja wychodzic z koszyczka do pozywki , tylko wazne jest polewanie woda od czasu do czasu waty by byla wilgotna cala nie tylko u dolu:)
SUKCES ha :D

dam za moze 2tyg fotki jak bd mial czym zrobic xD
 

Muczaczo

Member
Chyba jednak lepiej kupić wełnę Grodan. Kosztuje 1,90zł za litr i nie trzeba sprawdzać czy dobra, bo produkowana specjalnie jako podłoże uprawowe :D.

Pozdro
:joint:
 
Last edited:

kempamc

Member
moim zdaniem jednak warto experymentowac po za tym ja lubie wiec...
bez doswiadczen nigdy do niczego by nikt nie doszedl..........
 

Muczaczo

Member
Nie no luzik, nie czepiam się. Jak miałem 15 lat, to też dużo eksperymentowałem, teraz już mi przeszło, strata czasu :D. Rób swoje doświadczenia, może kiedyś wynajdziesz rewolucyjną metodę uprawy ziela na wacie ;). Dobra, nie wkręcam się w rozmowę, bo się off topic zaczyna robić, przepraszam :D.

:joint:
:headbange
 
Last edited:
G

Guest

spoko spoko ja zaraz bede experymentowal z generatorem czystego tlenu :) dam foty pozniej bo walcze a` zaraz muse smigac na polodnie polszy
 

szok

Member
panowie jedzie ktos jeszcze z hydro albo aero? ja zaczynam z kokosem-

posiadam filtr osmozy+pH elektr+ EC elektr
 

Flo

Member
siemka szok.
w zasadzie to jeszcze nie wystartowalem ale już niedlugo ruszam z nowym grow. tym razem aero w rurach. caly zestaw już zlożony, odpalony i przetestowany. teraz pozostalo mi tylko klonów narobić i lecimy z koksem.
jak podczas ostatniej uprawy będę zmuszony do używania kranówki więc trochę zazdroszcze ci osmozy. powodzenia w pierwszej tego typu uprawie.
pozdr.
 
Last edited:

szok

Member
Flo i divi i kazdy kto wie:
od czego zależą skoki pH w przygotowanej pozywce. jednego dnia mam o 1 punkt nizej niz nastepnego. uzywam wody po osmozie wiec EC 0.0. czy gdy uzyję wody "odstanej" ze 2 dni to to sie unormuje ?
 

szok

Member
powiem tak jak na razie po 2 dniach pH sie ustabilizowalo tzn. skok jet mniej wiecej 0,2 punkta wiec łatwo to ogarnać dosypując szczypte obnizacza pH

ps. lepszy obnizacz pH w proszku czy w plynie? hemp podaje ze w plynie ale srednio w to wierze bo nie popiera tego niczym konkretnym
 

Flo

Member
ja używam ph down w plynie tylko dlatego, że jest wygodniejszy w dozowaniu. mam dokladnie taki sam problem z ustabilizowaniem ph pożywki w pierwszych dniach. nie mam niestety osmozy i musze używać twardej wody ze stydni. po każdorazowej wymianie porzywki czeka mnie kilkanascie korekt ph :nono: w czasie trzech dni. dopiero wtedy mogę być spokojny, że ph będzie stabilne. na jedną uprawe poszlo mi prawie pól litra ph down(na 40 l tyg.).

pozdr.
 
G

Guest

co prawda to co rosnie to SOIL ale bede robic z nich klony i beda szly w aero...

z prawej strony pakistan valley z lewej sand storm okolo 3tyg.





tu jakies sionka przyszly, ale to jeszcze przed moim wypadem


a tu dochodzi IQ... okolo 6tydzien, dwa pierwsze na HPS potem LED.











niebawem startuje z:

pakistan valley - clony fem.
f24 - clony fem.
sand storm
afgan kush
purple power - dopiero kolo marca na out
blueberry
k44
amnesia
i jakies hazy z pewnoscia ale nie moge sie zdecydowac... ale to tez na outa

a jak u szanownego towarzystwa ?
sluchy mnie doszly ze brac zielona kobitki dyskryminuje hehehhehe... moi drodzy gdyby nie moja ukochana polowa nie ogarniala to chudo by u mnie z plonami bylo.. ostatnio glownie ona sie zajmuje... i ja tam glowe chyle przed jej umiejetnoscami ..

pozdr 4@ll i niech wam rosnie soczyscie w 2008...
 

capta

Member
a tam dyskryminują ..
fajny arsenal u Ciebie, led grow troche kosmicznie wyglada

powodzenia :wave:
 

Troop

Member
crazy, wish i could read any of what that said. Especially the 4 separate pictures showing some form of deficiency. LEDS Looks pretty cool.
 

Latest posts

Latest posts

Top