What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

ZoldOvezet

Active member
hideg fehérre hajaz a fény színe és határozottam látszik, hogy növekednek. persze az elég elhamarkodott következtetés ebben az esetben, hogy 'jó' a színe, ezt csak jó spektrális elemzés után lehetne megmondani :)
én valahogy a neonba nem tudom igazán beleélni magam. amikor földeztem mindig az alatt fejlődött ki egyik bagázs a másik után, de valahogy lassúnak tűnt, pedig 160w neon ment (4db 40w-os hosszú cső). jó-jó fejlődtek meg minden, de a 250 hps jobban pörgeti őket. azír szeretnék ledet, hogy mindezen növekedési ütem jóval kevesebb watt és hő felhasználásával/kibocsátásával legyen meg. nota bene földben lassabban fejlődnek. mh/hps+hidro vegre elég turbójellegű a neon+földhöz képest.

Hát már a hydro/föld között hatalmas a kulonbseg,legyen felettuk barmilyen lampa :D
 
azok a neoncsövek, csak 36 wattosak ha egészen pontosak akarunk lenni, szóval 144 watt ment csak, a 60 centis csövek 18 wattosak, a 120 centis 36 watt (T8)

a jó minőségű "földek" meg kb földet se láttak, mert 80% tőzeg mind, és csak a komposzttól fekete a színük, az állaguk jobban hasonlít a kókuszra, mint a földre.

a tescós föld az igazi föld... tele van kövekkel is meg agyaggal. viszont jól tele van műtrágyával is.

nyilván a hidró a leggyorsabb, de azonos fény alatt szerintem egy kókuszos vagy tőzeges növény se marad el sokkal azonos idő alatt. ki lehetne próbálni.

meg például neon alatt jobban nőnek, mint hps alatt a kedvezőbb színspektruma miatt.

mekkora területet kellene, hogy bevilágítson a led? virágoztatni is akarsz vele, mert akkor gondolom erősebb szett kell, mintha csak növeszteni kellene.
 

hobbi ur

Well-known member
fú, most már megvan a fajtára jellemző illat és fancsali arccal vettem tudomásul, hogy megint nem jön össze a csak dzsillikből álló kör, ert az egyik az csak, a másik szerintem vagy a csokolóp, vagy killer lesz, csak elbaszta haverom a vágást, persze ő védekezett, hogy én tag-eltem annak idején rosszul az anyákat... hát hihetetlen, nekem mindig azok a fajták és úgy kerültek a vedrekbe, ahogy kell, nála meg le volt szarva... nem értette meg az uniformitás fontosságát, a tenyészidők közötti nagy időkülönbségek fontosságát hát most megint szopok

valójában nem vagyok oda a dzsilli íze/illatáért, mert taglózó, brutális, hideg jellegű, és jobban kedvelem a melegebb-gyümölcsös ízeket/illatokat, de a j.b. mindig kiugróan sokkal sokkal többet termett minden eddigi nálam lévő fajtánál, és nagyon szerettem volna egy tiszta j.b. hidrós kört csinálni, hogy megmutathassa végre a képességét. hát ez még várat magára.
 
na bazsmeg, hát ez elég dulva!

akkor lehet, hogy a klónjaid se mind azok aminek gondolod... 1-2 kör aztán majd megoldódik a gubanc.

kitartács!
 

hobbi ur

Well-known member
a második képen az otta jilly. az annyira nőtt, hogy körbenőtte a búrát. dzsilli3D. meg benőtte hátul bob márlit is. a 4.ik képen nő utánpótlás egy hobbitrógerhajdróban, hát kíváncsi leszek, lehet 3 j.bean van benne, de lehet hogy nem :) ahogy Króm úr mondta: majd pár kör alatt kiderül. illata alapján chocolope kush lesz, majd látjuk. tápoldatot kellett vna már pár napja cserélni, majd pár nap múlva oda is érek hehhhehe a küszöbmajom mekkora duma
 

hobbi ur

Well-known member
itt küszöbmajom. úgy érzem egyre biztosabb, hogy chocolope kush a másik fajta, hát akkor meg már tényleg kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége, mert még a vödrös időkben termeltem a c.k.-t (Ero hagyatéka, csakúgy mint a j.b.) és hát bizony a c.k volt a messze legszarabbul termő, de az ilyetmégnembasztamlegfinomabbgyümölcs ízű/ illatú veszetterős csilipaprika, a j.b. meg a földdel meghintett narancsgrépfrútos gecikurvamegbaszottnagyot és erőset termő.
 

hobbi ur

Well-known member
földben szart se termett a ck, hidróban azért illik produkálnia valamit, nagyon kíváncsi vagyok mit muzsikál

dapnál kint nagyot szót vagy mi

az eltérő tenyészidő miatt fáj a fejem, ugye illik 1 fajtát futtatni kis tőszámnál, ez alap, nem rajtam múlt
 

hobbi ur

Well-known member
gondoltam kicsit szinesítek, sok volta fekete-fehér az utóbbi időben 1.kép: trógerdwc 2.kép: trógerkép amin nem sokat látni program szerint haladnak a hölgyek, fellépett kis gyökérbarnulás, adagoltam be peroxidot, nyilván azért következhetett be mert volt hogy kb. 3 hétig nem cseréltem vizet, csak utántöltögettem :) nemvoltidő :S ti ilyet ne csináljatok Barátaim
 
aszta micsoda dzángül! :D

tróga déwécé is nagyon adja! azok am mijen falyták? /ja igen, elvileg három zámbó jilly, gyakorlatilag meg kitudja lol/
 

hobbi ur

Well-known member
mingyá elérzékenyűlök, tiszetl' nektek!

a Króm Úr is amikor csak megszólal ott becsap az atom bazmeg hehhhehehe!!!! zámbó dzsilli

olyan lesz a'! lesz benne dzsilli/sokoló kus meglepetés arányban.

lett egy megfigyelésem is: a konyhai pult megvilágítására használatos (inkább hideg fényű led) max. klónok gyökereztetésére jó. elsárgul alatta a fasz is, PAR szempontjából értéktelen
 
M

Mackosajt

Hobbi bácsi, ezek szép kis gazok. De nem akarsz egy jó kis kamerát beszerezni? Megnézném nagy felbontásban is. :tiphat::dance013:Na meg ez a trógerdwc is király cucc.
 

hobbi ur

Well-known member
Kedves Mackósajt Úr, kutyafuttábancsinyátama képet, majd jól nekikészülök, csinálok minőségibbet. Gyakorlatilag durván benőtte már a zámbódzsilli az elek féle refit, meg a túbot. De nem engedem lejjebb űket, száradjon meg a torkuk! az egyik elszabadult buga végét kör alakban visszakötöztem önmagához és így lett belőle egy kötözött körforma hehhhehehe. így helytakarékos.
A trógerdWc zöld húsosládából, ház körül fellelt vastag műanyag takarólapból, kerítésdrótból, illetve 3db dap féle 10x10es grodan kőzetgyapotkockából lett kialakítva hehe ennél olcsóbban nem lehetett.
Annak idején kaptunk ajándékba egy kis gagyi kínai gagyiszökőkutat: 1 agyagutánzat tál be volt töltve díszkaviccsal, abba volt rejtve egy kis mini szivattyú, 1 elefánt állt a kavics tetején, ormányából vizet csobogtatott, a díszkavicsokba tűzdelt gagyiműanyag bugás műanyag nádszálak között. Mondani sem kell a kicsit magára adó ember ilyet nem üzemeltet a lakásában, hamar ki lett baszva, széttört az elefánt is, maradt belőle polcra rakva a kis szivattyú, mostani feladatáig évek óta várt... de üzemel :)
 
egyértelmű jele, hogy megvilágosodtá amikor már bármiben szép növényt nevelsz, főleg hidróba! egyértelmű, hogy te meg vagy világosodva! persze ezt a termesztésre értem első sorban, kell hozzá pár év tapasztalat.
 
Top