What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Well-known member
volt még kimaradva pH+om, már ki akartam dobni pár alkalommal, most meg áldhatom a jehovát hogy nem tettem, az eddig kissé stagnáló pH ugyanis lendületesen elkezdett lefelé húzni, nagyon nem emlékszek azokból az időkből, hogy így ment lefele, vagy már csak feledékeny vagyok. mindegy, örülök hogy megvan, meg hogy nem sokat vesztett az erejéből.
 

hobbi ur

Well-known member
na csak rászántam az időt és összeraktam vegelni egy másik dwc-t, hobbi ócsó sztájl, most az agyaggolyók helyett dap mester gyapotkockája a hordozó (így még ócsóbb - köszönet), ismét 3 dzsilli klónnal. ebbenaero. kéne nagyon valami veg ledlámpát összetákolni, mert a 250esre sajnálom az árampízt hehhhehehe
 

hobbi ur

Well-known member
ééértem, o.k.! eszembe jutott mikor a dev képeket láttam (hallod milyen művészi fény/árnyék kontrasztok vannak rajtuk, tisztára mint egy Guccsi reklám csillár hehehehe) szóval raktam az egyik szekrény tetejére ilyen stukkózott anyagot, lehet jól összevágom/pakolom majd egyszer
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
sok helyen használnak klasszikus fénycsöveket klónokhoz föleg, meg vannak jó tipusu trópusi terrárium fénycsövek, azoknak elég jó hatásfoka van mekkorára akarod vgelni alattuk ? 3-50 centiig jó vagy vele ha normális reflektor felület van a boxban
 

hobbi ur

Well-known member
csak így beírom keresőbe hogy 'trópusi terrárium fénycsövek'? ezen gondolkoztam, mikor ezt a szöveget begépeltem, és rájöttem hogy ezalatt már keresőbe is beüthettem vóna
típust tudsz?

más nagyon fontos, beléptem a virágzós részlegbe és eléggé elszörnyülködve vettem észre hogy a kurva annyáta ledlámpa (mely oldalról bele van tolva a pinák arcába) halványan, de világít!!! hát pont ez a tényező az ami bekéslelteti a virágzást és amit elég komolyan igyekeztem mindig is elkerülni...!!! ez valami szűrőbaj, nem? ki ért hozzá? nem szép dolog, not nájsz. megfordítottam a dugvillát is hátha, de semmi pozitív.
 

WHIPEDMEAT

Modortalan
Supermod
Veteran
há' nem véletlen mondom, hogy erre perfekt... mindenképp előnyben van a többihez képest, jól hűthető, nem durran el ha víz éri (persze csak akkor, ha hűtve van másképp nem teszteltem) és mivel scrogolsz jól tudod teriteni alatta
 

hobbi ur

Well-known member
a sera tropic sun fénycsvek átlag 5000be kerülnek (átlag 30w/db), viszont vettem 2 hete olyan konyhapultba építhető konyhakész szögletes led panelt: ami 2200 tallérért 6w, 420lm-t ad. az van még ráírva a csomagolásra, hogy a 6w=45w hagyományos fényforrás. namost, ha ezt bepakolásra készen megkapom ennyiért, az 5000es meg csak 1 cső oszt még az armatúra meg sincs, akkor nem jó az akváriumi.

tűűűdőőőőőőő lehet ezt 2000nél olcsóbban/hatékonyabban megrendelni hehhehe?
 

hobbi ur

Well-known member
mi a bánatnak armatura,, egyébként amit króm linkelt azon nincs trópusi cső csak cool white.. ami kb 300 ft osram t8 gyujtót trafot meg guberálsz bárhol..

igen én írtam hanyagul, armatúra alatt trafót/gyújtót értettem t5ösöm van elhányva valahol, fellelhető, köszi az ötletet mit gondoltok miért ereszti át az áramot a led panel? zavarbaejtő erőfeszítések árán, de lelket vertem a főleg kqr klónokból álló társaságba, úgy nézem elég jól letakarodtak az atkák a hideg+maximum pára kombinációra hehhhehehe mire észbekaptam, hogy nem gyökereznek, meg raktam be talpfűtést, sztrájkolni kezdtek a kis bogarak. egyelőre nem vélem felfedezni sem őket, sem a tojásokat...
 

dev.

Well-known member
ömm... Akármiért is, de nem értem hogy lehetséges ez, amikor az időzítő levágja. Vagy kézzel kapcsolgatod?
 

hobbi ur

Well-known member
a hps-t vezérlő manuális időzítőbe van dugva 1 T elosztó, aztán annyi. abba van dugva a led. átereszt az időzítő? kínai nyilván.
 
ez a T5 szerintem valamivel újabb technológia, mint a régi típusú T8-as neoncsövek!

nagyobb a fogyasztásuk és a fény kibocsájtásuk, a csövek pedig vékonyabbak.

https://www.gyakorikerdesek.hu/alla...0612-mi-a-kulonbseg-a-t5-es-a-t8-izzok-kozott

https://www.gyakorikerdesek.hu/alla...g-a-t5-os-es-a-t8-as-fenycso-vilagitas-kozott

nagyon rajta vagy ezen a led témán hobbi, a 2200-ért 6 wattos leddel szerintem elsősorban a színe a probléma. növényeknek az nem hinném, hogy jó... ha kideríted, hogy milyen led kell és mennyi, akkor villanyszerelő havert megtudom kérdezni, hogy mennyibe kerül ez összerakva.

én szerintem maradok veg-re neonnál vagy mh-nál, virágzásra meg hps.
 
Last edited:

hobbi ur

Well-known member
hideg fehérre hajaz a fény színe és határozottam látszik, hogy növekednek. persze az elég elhamarkodott következtetés ebben az esetben, hogy 'jó' a színe, ezt csak jó spektrális elemzés után lehetne megmondani :)
én valahogy a neonba nem tudom igazán beleélni magam. amikor földeztem mindig az alatt fejlődött ki egyik bagázs a másik után, de valahogy lassúnak tűnt, pedig 160w neon ment (4db 40w-os hosszú cső). jó-jó fejlődtek meg minden, de a 250 hps jobban pörgeti őket. azír szeretnék ledet, hogy mindezen növekedési ütem jóval kevesebb watt és hő felhasználásával/kibocsátásával legyen meg. nota bene földben lassabban fejlődnek. mh/hps+hidro vegre elég turbójellegű a neon+földhöz képest.
 
Top