What's new

hobbiz hajdzsro

hobbi ur

Well-known member
természetesen, kedves aggódó Kolléga Úr. ja a levegőt 24be kapcsoltam, hogy fehérek legyenek a gyökerek, mindannyiunk megelégedésére. + jól kifehérítem peroxiddal hehhehehe
 

hobbi ur

Well-known member
kezd elrajtolni a mezőny, mindkettő anya volt, a jobb oldali jb-t nagyon durván megszabdaltam, hogy annyi klónt vegyek le amennyit csak tudok, ennek megfelelően a keret nagy részét a kqr futotta be balról, révén hogy jobb állapotban volt. Óvatosan levelezgetem őket, hát bsszátok meg olyan erős szarszaga van a kqrnek, mikor már csak a levélnyelet fogom meg hogy csak na. érdekes. levegőztető non stop megy mostantól, idáig spórólni akartam, ill. hogy vigyázzak rá, de ha értelmetlen, értelmetlen. mindenkinek vannak hülyeségei.


ez itt megint 3 ww, előző körben t.i. kioffolta őket a meggy alszesz. most kerülnek megint sorra. lassan a balról látható szétkúrt pinájú ww anyát is generálozni kellene, meghálálná.
 

Tauberbischofs

Active member
Nem a lehűtés a lényeg hanem a hidegen tartás. Lehűteni le lehet egy tápoldatcserével aztán az akkuk belehordásával de tartós eredményt csak úgy lehet elérni ha teljesen körbehőszigeteled a ládát. 5cm vastag nikecellel elég naponta egy 1,5L sóoldatos palack meg a folyadékpótlás jéggel vagy vízzel.
Exkalapon talaj nélkült olvasd el.
 

hobbi ur

Well-known member
köszönöm szípen, Uraim, igyekszek cselekedni és beszámolok ma már elég sokat idegeltem magam, nyilván a meleg számlájára írható vagy 60 minusz az előző körből, + jönnek a jelzések, hogy a korábban megfelelő most picsafüst :O érdekes ez a biokémia, na megyek szigetelni
 

hobbi ur

Well-known member
kissé lehűlt az idő, meg körbetettem kőzetgyapottal a tankot, meg raktam bele egy pont feleslegessé váló digit hőmérőt a nyomonkövethetőség érdekében meg belelöktem 1 jégakkut, aztán most 25.5. hehhhhe már mindenhol szondák, csövek, mérőeszközök vannak, télleg űrbázis sztájl. köszi mégeccer az ötleteket, remélem 60 plusz lesz az eredménye. most felmelegedés következik majd, úgyhogy teszem hűtőbe az 5literes rovizes utántöltő flaskákat. kemény, harcos baszakodásnak nézhetek elibe', majd látjuk ki marad talpon. az marha érdekes, hogy a levegőztető 24re állításával szinte azonnal fordult a pH helyzet és nem kell ph+-t adagolni. ??? őszintén érdekelne a biokémiai magyarázata.
 

dev.

Well-known member
az marha érdekes, hogy a levegőztető 24re állításával szinte azonnal fordult a pH helyzet és nem kell ph+-t adagolni. ???

Ennek mindig is így kellett volna lennie. Nem az oldat hőmérséklete a fő probléma, hanem az oldat hőmérsékletéből adódó oxigénhiány. Tudni illik a víz hőmérsékletének emelkedésével, a benne oldott formában jelenlévő oxigén mennyisége csökken. A halak sem igazán komálják ezt ugyebár... ÉÉÉS itt jön a DWC titka, mégpedig a gyökérzet direkt oxigénhez való juttatása, ami így is képes a zoxigént kivenni, de most nem a vízbű. Éppen ezért dwc-ben, annyira nem releváns az oldat hőmérséklete. Ettől függetlenül még célszerű hűvösen tartani. Magyarul, ha nem 24/7 megy a levegőztetés, akkor az egész megbaszta, főleg ha még langyi is, mint a medencében elengedett vizelet. Elveszed a gyökérzettől az oxigént. A peroxiddal is oxigént viszel be, ezért látod jobbnak tőle.
Má bocs hogy így belepofázok, és remélem jól tévedek, hogy tkp. hómméd dwc-t használsz.
 

Dapk

Active member
Veteran
Ennek mindig is így kellett volna lennie. Nem az oldat hőmérséklete a fő probléma, hanem az oldat hőmérsékletéből adódó oxigénhiány. Tudni illik a víz hőmérsékletének emelkedésével, a benne oldott formában jelenlévő oxigén mennyisége csökken. A halak sem igazán komálják ezt ugyebár... ÉÉÉS itt jön a DWC titka, mégpedig a gyökérzet direkt oxigénhez való juttatása, ami így is képes a zoxigént kivenni, de most nem a vízbű. Éppen ezért dwc-ben, annyira nem releváns az oldat hőmérséklete. Ettől függetlenül még célszerű hűvösen tartani. Magyarul, ha nem 24/7 megy a levegőztetés, akkor az egész megbaszta, főleg ha még langyi is, mint a medencében elengedett vizelet. Elveszed a gyökérzettől az oxigént. A peroxiddal is oxigént viszel be, ezért látod jobbnak tőle.
Má bocs hogy így belepofázok, és remélem jól tévedek, hogy tkp. hómméd dwc-t használsz.
A dwc-nél az egyik legrelevánsabb a tápoldat hőmérséklete! -ezt te honnan vetted? :D - /persze meggyőzhető vagyok, de vmi forrást kérek/ A közeges rendszerenél jobb a helyzet, ott is leginkább a gyapot és a coco ami bírja...
 

hobbi ur

Well-known member
nagy a baj kedves kqrkedvelő barátaim, mert az szerintem wr lesz, a kezdeti pamacsok szaga alapján. én nem tudom mi az istent mondjak, amikor bő egy éve a szünet kezdetén odaadtam annak a 2 töknek minden anyát rendben felcímkézve, még nem gondolhattam hogy bazdmeg mindent összekevernek. meg igazából nem is boldogultak, nem lett az egészből semmi. illetve annyi, hogy elbaszták hobbi renoméját. azt hiszem még annyit tudok tenni, hogy körbenézek, látok -e valamelyik kertben lilás szárat, aztán veszek le klónt, hogy ha virágzik majd lekövessem, de vajmi kevés az esély. szívemből szerettem vna segíteni, no. teremni mindenesetre jóval többet terem a kqr-nél, mindig a wr volt a második a jb után. ez ugyan sovány vigasz. nem édes gyimilcsös hanem jó kutyaszarszagú. mi legyen?
 
W

wildkender

mit is lehet mondani erre... lol.

sztem még csak nem is wr, hanem aza C99 BX x KQR!

Nekem volt KQR és az nem ilyen, de a WR se ilyen!
 
Last edited:

Dapk

Active member
Veteran
nagy a baj kedves kqrkedvelő barátaim, mert az szerintem wr lesz, a kezdeti pamacsok szaga alapján. én nem tudom mi az istent mondjak, amikor bő egy éve a szünet kezdetén odaadtam annak a 2 töknek minden anyát rendben felcímkézve, még nem gondolhattam hogy bazdmeg mindent összekevernek. meg igazából nem is boldogultak, nem lett az egészből semmi. illetve annyi, hogy elbaszták hobbi renoméját. azt hiszem még annyit tudok tenni, hogy körbenézek, látok -e valamelyik kertben lilás szárat, aztán veszek le klónt, hogy ha virágzik majd lekövessem, de vajmi kevés az esély. szívemből szerettem vna segíteni, no. teremni mindenesetre jóval többet terem a kqr-nél, mindig a wr volt a második a jb után. ez ugyan sovány vigasz. nem édes gyimilcsös hanem jó kutyaszarszagú. mi legyen?

Ne szívjatok annyit! :D
Most akkor nálam mivan? -mondjuk az levél színre formára kqr-nek tűnik
 

Dapk

Active member
Veteran
Még annyi krómnak: azt tuti, hogy nálam se wr van de az is biztos hogy nem kqc -annak jóval "szögletesebbek" a levelei -like c99- és nem is lime zöld -ami meg csak kqr-re jellemző én ezért gondlom hogy nálam most az van,de ez míg flo-ba nem kerül lutri

Amúgy a beazoníthatóság végett -és ezt nem lehet más, tőlem származóval összekeverni
-világos zöld levelek
-kevésbé éles vonalú levél mint a c99-nél -de nem széles, lapulevél
-az illat ami jóval testesebb, édesebb mint a c99-nél
-és a virág:
attachment.php
 
W

wildkender

na majd csinálok pikcsört!

nagyon sativás, bokros ami nálam van. KQR indikásabb növényeket produkált.
 

Dapk

Active member
Veteran
na akkor utolsó OFFom -bocsi hobbi!
Szóval ez egy 14-es vagy 13-as kép a kqr-ről, még az első anyáról, ezt se mondanám túlzottan indicasnak veg-ben sőt floban is csak a virágja olyan amilyen. /me hát ugye a c99 volt az anyuka/
attachment.php


attachment.php

attachment.php

Remélem mind a 3 kép látszik /amúgy tiszta vicc, de igazából ezeket a képeket bátran mutogathatom nemsokára mert majdnem elévültek (lassan 5 évesek :D )
 

Attachments

  • kqr-out.jpg
    kqr-out.jpg
    147.9 KB · Views: 20
  • kqr-out-buga.jpg
    kqr-out-buga.jpg
    100.2 KB · Views: 22
W

wildkender

az én régi KQR képeim nincsenek már meg neked?

jaja "Rezdog's unforgettable pineapple C99 mom"

az enyémeken ilyen nagyon speciális formájú hosszúkás sativa levelek vannak. nem tudom mi lehet ez.
 

Dapk

Active member
Veteran
Fényképezd le; nagy eséllyel megmondom hogy kqr vagy sem! /nincsenek meg a képeid/
 
Last edited:
W

wildkender

OK, lefogom.

Azok a kinti képek már nekem sincsenek meg sajnos, csak ez a pár benti, a 25 töves SOG körömről.

KQR (G13 dom.)
picture.php

picture.php


KQR (C99 dom.)
picture.php
 
Top