What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

HASH +

G

Guest

Kurde Hc super Haszyk ci wyszedł chciał bym sprubowac takiego haszu moze zrobie taki z white russian x afghani i bubblebery x afghani tylko strasznie drogie są te bubble bags ale cuz trzeba bedzie zakupic bo super haszysz :)
 

Korlic

Member
HC
Czy zamiast bagów, lub screenów można użyć pończochy? Dla zrobienia typowego wodnego haszu? Jednowarstwowo, przesedzić stuff przez pończoche i z tego co przejdzie zrobić już haszyk. Zanieczyszczone by było ale pewnie lepsze niż z robienia rajstopami ale na sucho :)
 

LDV

Active member
Ja mam takie pytanie myślę że jeszcze nie było zadane...

Tak przeciętne (bo wiadomo że zależy od odmiany ile wychodzi haszu metodą:
icehash (bez pralki, ręcznie)
oilhash (butan)
bubblehash (to chyba jest tą pralką)
metodą "na sucho" (przez pończoche)
metodą "na sucho" (takie maszynki są do tego jak pralki chyba)


ze 100g topów załóżmy, która metoda otrzymywania haszu jest najbardziej wydajna? Bo jeśli chodzi o jakość to chyba wiadomo. No więc mając 100g topów ile otrzymam haszu każdą z tych metod (w przybliżeniu)
chodzi mi oto ze jeśli ze 100g otrzymym 10 gram haszy to nie jest to super ekstra - mnie na to nie stać wole wtedy oilhash z odpadków...

Pozdro
 

Biodizel

Member
icehash, bubblehash (bubblebags) haszyku sporo ale topy i tak troche sie lepia wiec wszystkiego chyba sie nie wydobywa
olejek hashowy, uzyskasz najwiecej najszystszego i najmocniejszego hashu (wagowo bedzie mniej bo nie bedzie trichow a sam olej, ale w zeczywisctosci masz najwiecej THC), raczej tylko na wlasny uzytek
metoda na sucho, wymaga duzo pracy, ale daje efekty :D idealny komercyjny hash, jakosc dobierasz do potrzeb
maszyna na sucho, to chyba tylko do kiffowania wiekszych ilosci ziolka zanim trafia do coffeshopu

najwiecej THC wydobedziesz metoda gazowa, najwiecej tradycyjna na sucho (choc to zalezy od cierpliwosci, umiejetnosci i praktyki, mozliwe ze ktos z wprawa uzyska wiecej z bubble)
 
Last edited:

LDV

Active member
dzieki za dokladne info diezel...

troche mnie zaskoczyles myslalem ze biutanem najwiecej haszu wydobedziemy (ilosciowo) hehehe
no ale tak po przemysleniu i spojrzeniu na praktyke to masz racje chyba

BTW: Już wiem czemu najwiecej haszu na "sucho" robią... hehehe
 

castlevania

Member
jak myslicie oplaca sie robic haszyk z tych lisci ktore wyrastaja z bobow? (same te oblepione zywiczką) chodzi mi o metode na sucho przez jakies ponczochy czy firane:) czy cos z tego bedzie? i czy liscie musza byc suche na maxa? pozdro
 

HOT CARGO

The Best Is Yet To Come
Veteran
nigdy jeszcze nierobilem oil hash. ale wiele moich kilegow to robi czensto.
co palilem bylo bardzo silne. najlepszy olej to ten ktury byl tszymany z miesianc. wtedy bardzo czarnieje i sie robi gensty. jak dasz troche na bud do fajki to wsianka w bud i mozna wyciangnoanc z 20-30 buchow z niego. strasznie silny jest i wali na glebe odrazu.
robi z ciebie czzasami zombie,hehe

hash wodny jest bardzo silny tesz, jak masz dobre kwiaty to i hash lepszy ale traci sie duzo na wadze ta metoda. ale jak lubisz to cie to nie opchodzi.

najwiencej bendzie sucha metoda co i hasz tesz moze byc bardzo dobry jak sie go dobze zrobi. ostatnio kolega mial hash prosto z marocco i byl czysty tak ze jak w rance go wzieles to sie odrazu topil i kleil do renki. wszystko zalezy jaka trawa i jak dobze potrafisz zrobic hash.

na sucho czy z wodo czy z gazem ,wszystko wychodzi na to samo prawie,waga sie ruzni
teraz tylko co najlepiej ci smakuje.

dlamnie suchy hash i wodny jest najlepszy. oil jest strasznie mocny , ale niecieszy mnie tak jak dobry skrent,hehe to jak brandy i whysky pijesz co ci smakuje, a na koniec bendzie to samo z dwoch,hehe

peace
 

Korlic

Member
Znacie jakieś dobre haszowe odmianki które dochodzą na OUTcie? Coś takiego jak Maroc. :]
Pozdro!
 

Biodizel

Member
Korlic said:
Znacie jakieś dobre haszowe odmianki które dochodzą na OUTcie? Coś takiego jak Maroc. :]
Pozdro!
moze maroc? :D szybko dochodzi, krotko kwitnie, spory plon, ciekawa moc, czego chcesz wiecej?

na hash oil kazda odmianka sie nadaje, na bubble szukaj czegos co ma luzne topy, nawet lisciasta trawa, na suchy jakies afghani, maroc, i inne z tamtych rejonow
 
Last edited:
G

Guest

Biodizel said:
tyle to moze miec zwykly hash, olejek nawet powyzej 50

hmm ?? Skoro thc to substancja ktora jest glownie w zywicy iles tam procent powiedzmy 20% a nie ze zywica jest to czyste thc

a olejek to nic innego jak rozpuszczona zywica w butanie nastpnie po odparowaniu znowu skrystalizowana albo raczej skondesowana w ktorej ilosc procentowa thc powinan byc 20% skoro zakladajac ze tyle samo mial produkt wyjsciowy, wiec jakim sposobem moze sie wziasc 50% thc w czyms gdzie jest tego tylko 20%, butan chyba nie wchodzi w reakcje z samy thc(hmm kto wie) i kondensuje je w zywicy(olejku) wtedy bylo by to mozliwe,
cigle mnie to zastanaiwa niech mi to ktos wytlumaczy

pozdr.
 

Biodizel

Member
to jest stezenie ktore jest w zywicy, ale nie w doslownym tego slowa znaczeniu, stezenie bada sie uzywajac hashu nie olejku hashowego, jako ciekawostke podam ze najmocniejszy hash mial troche ponad 50% (chodzi oczywiscie o olejek hashowy)
 
G

Guest

mazur said:
hmm ?? Skoro thc to substancja ktora jest glownie w zywicy iles tam procent powiedzmy 20% a nie ze zywica jest to czyste thc

....
Żywica to oczywiście nie czyste THC. 20% THC jest zawarte w bardzo dobrej trawie! Nie w żywicy a w trawie. Jeżeli żywica (hipotetycznie) stanowi 30% masy trawy to w niej powinno znajdować się ok 60 % THC. :chin: hmmm...
 
Last edited:

Biodizel

Member
to roznie bywa, ludzie google :D

grunwald, nie bada sie zawartosci THC w suszu, jedynie w hashu otrzymanym z suszu, jest to troche mylace, ale hash zawiera 10-20%, a ten najmocniejszy zawiral 59 %

zawartosc thc w zywicy (olejek z trichami) uzyskanej z trawy, ubytek masu i jednoczesnie wzrost stezenia wynika z pozbycia sie trichow
 
Last edited:
Top