What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

גידול בקוקוס פרלייט בניקוז לפסולת

Don-roni

Member
צ'יף > מה אתה קשה הבנה? וואללה יופי
תפתח שרשור\תרד ושם תשאל שאלות
אתה לא יכול לקשקש בשכל ולבקש הבנה לבעיותך,,,, בתוך
שרשור שעוסק בנושא מסוים( קוקוס) ואתה
מושך את השרשור לעיניני נביטה

chef123

Member
יכול להיות בהיותי ילד והובחנתי בבעיות קשב וריכוז כמו 90% ממדינת ישראל אבל נראה שאתה לא מבין חברנו דון אני לא מורשה לפתוח שרשור חדש זה לא נותן לי בגלל שאני משתמש חדש אבל תודה בכל זאת!!!!

Don-roni

Member
אולי אני כמו כולם קצת דפוק
רק תנסה להסביר לי איך חברינו
putin
כן יכול לפתוח שרשור
והוא גם כן חדש חדש פה
לא מתכוון לקנטר אותך , אלא רק לעזור
:biggrin:

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שף, יש לך הרשאות לפתיחת אשכול מרגע שאתה נרשם, אל תקשקש סתם

chef123

Member
אני לא מקשקש סתם בנאדם כן אני לא הכי חזק במחשבים אבל לקרוא אנגלית אני פחות או יותר יודע יכול להיות שאולי אני משתמש מסמארטפון אולי בגלל זה לא נותן לי לפתוח דף חדש?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מומלץ מאוד לא לגשת לפורום דרך סמארטפון מסיבות בטיחותיות.
תבדוק אם דרך המחשב אתה יכול לגשת.

בלי קשר ניקוד ופיסוק יעזרו מאוד להבין מה אתה כותב ותוכל לקבל תשובות יותר בקלות

chef123

Member
הבנתי פונזי תודה רבה על המידע הזה
בקשר לניקוד ופיסוק אני ישתדל אחי חחחחח....

Scroggy B

Active member
שלום! אני מקפיץ את השרשור על מנת לשאול עוד כמה שאלות. אני מקווה שאני לא חוזר על עצמי יותר מדי, כבר שאלתי חלק מהשאלות, וטרם קיבלתי תשובה מספקת.

היכן קונים קוקוס דחוס? אני זוכר שהיה את זה במשתלות, לבנה שמתנפחת לעלאק 45 ליטר עלתה 14 ש"ח לערך. בהידרושופ מוכרים את זה במחיר מופקע ומקומם. אשמח אם מישהו יפנה אותי למקום שהוא קנה בו לא מזמן לבנה כזאת, אם ישנו. אם זו לא דרישה גדולה מדי, אשמח לכתובת וטלפון של המשתלה. אונליין יוצא יקר, אז לא רלוונטי.

עד כמה כבול בעייתי בשיטת גידול הנידונה לעיל? האם אפשר לערבב תערובת שתילה אורגנית של מרום גולן עם פרלייט או ורמיקולייט ולהצליח לגדל ככה משהו? הבנתי שכבול מתפרק עם הזמן ועלול ליצור בעיות של חומציות. האם מישהו ניסה זאת בכלל? מחיפוש בפורומים הלועזיים גיליתי שחלק מהמשתמשים איזנו פיאייץ' של כבול עם סיד\אבן גיר וחלק לא.

אם מישהו ממומחי ההידרופוניקה יגיד לא להשתמש בתערובת, אני לא אעשה זאת. פשוט יש לי שני שקים ולא בא לי לממן את הידרושופ.

kamikaza

Active member
ממה ששמעתי על קוביות דחוסות בארץ, הן לא מומלצות

אני מכיר מישהו שהזמין קוביות של קוקו-טק מאיביי. זה של ג'נרל הידרופוניקס, ויש עוד חברות שמייצרות קוקוס דחוס איכותי, אבל אפשר להשיג רק באינטרנט

איזה תערובת יש לך? כבול? אני לא מכיר את המצע הזה, בדר"כ מי שעובד עם קוקוס עובד עם קוקוס נקי, זה הרעיון במצע מנותק - נקי לחלוטין מחומרים מזינים, ואתה שולט בדישון

אני אישית עובד עם קוקוס בשקים רגילים מהחנויות בארץ

מגיע עם 50% פרלייט, צריך לשטוף אותו טוב ואני די מרוצה ממנו

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שלום! אני מקפיץ את השרשור על מנת לשאול עוד כמה שאלות. אני מקווה שאני לא חוזר על עצמי יותר מדי, כבר שאלתי חלק מהשאלות, וטרם קיבלתי תשובה מספקת.

היכן קונים קוקוס דחוס? אני זוכר שהיה את זה במשתלות, לבנה שמתנפחת לעלאק 45 ליטר עלתה 14 ש"ח לערך. בהידרושופ מוכרים את זה במחיר מופקע ומקומם. אשמח אם מישהו יפנה אותי למקום שהוא קנה בו לא מזמן לבנה כזאת, אם ישנו. אם זו לא דרישה גדולה מדי, אשמח לכתובת וטלפון של המשתלה. אונליין יוצא יקר, אז לא רלוונטי.

עד כמה כבול בעייתי בשיטת גידול הנידונה לעיל? האם אפשר לערבב תערובת שתילה אורגנית של מרום גולן עם פרלייט או ורמיקולייט ולהצליח לגדל ככה משהו? הבנתי שכבול מתפרק עם הזמן ועלול ליצור בעיות של חומציות. האם מישהו ניסה זאת בכלל? מחיפוש בפורומים הלועזיים גיליתי שחלק מהמשתמשים איזנו פיאייץ' של כבול עם סיד\אבן גיר וחלק לא.

אם מישהו ממומחי ההידרופוניקה יגיד לא להשתמש בתערובת, אני לא אעשה זאת. פשוט יש לי שני שקים ולא בא לי לממן את הידרושופ.
הבלוקים מאוד מלוחים בישראל, מומלץ להמנע מהם.

כבול לא פרקטי לשיטה כי הוא אוגר יותר מידי מים.
אסור שיהיו רכיבים אורגניים כי הלחות גבוהה מידי.
כבול בישראל מאוזן פיאייץ' כמעט כולו, זה כתוב גם על הבלה.

יש מלא שופים חוץ מהידרושופ.

Scroggy B

Active member
תודה, פונזי.
מלוח ומלוכלך הקוקוס, זה ידוע. האם זה לא ניתן לשטיפה בזמן סביר?
למה כוונתך כשאתה אומר "רכיבים אורגניים"?
גם קוקוס הוא אורגני... תקן אותי אם אני טועה, אבל הבנתי שאסור רכיבים אורגניים שמתפרקים?
סיבי קוקוס באמת כמעט לא מתפרקים, הכוונה לפירוק כימי כמובן.
הידרושופ זולים יותר מהמתחרים, לפחות במחירים שהם מפרסמים באינטרנט. מכיוון שאין לי העדפה אישית לאף רשת, רק הכסף מדבר, כנראה שאאלץ ללכת על התערובת המוכנה שלהם..

kamikaza

Active member
לרוב אני מעדיף לשלם מעט יותר, ולקנות מחנויות אחרות

מהידרושופ קונים דברים שכמעט אי אפשר לדפוק אותך בהם, כמו מגשי ניקוז

Scroggy B

Active member
אני גם נוהג ככה בעסקים שעשו לי עוול. אני מוכן לשלם את אותו המחיר על מוצר מחול, גם אם עלות המשלוח היא יותר מחצי המחיר, רק כדי לא לפרנס את הגזלנים כאן. בתחום הגידולים הירוקים, המצב בעייתי, שכן זה קצת מסריט להזמין כל מיני דברי גידול מהאינטרנט..
האמת, חלק מהביקורות על הידרושופ ממש מרתיעות, הייתי כמעט בכל הסניפים, ופרט לסניף במשמר השבעה כולם היו בסדר. בסניף משמר השבעה, לפחות נכון לתקופה שבה נכנסתי לשם, נראה כאילו אחת הדרישות קבלה למקום הייתה להיות טיפש שמוט לסת.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
שתהיה לך בעיה עם המוצרים שלהם, וזה יגיע יחסית מהר, תבין למה אנשים לא קונים בהידרושופ.

אני גם בעד לנעוץ

Scroggy B

Active member
מקווה שהשאלה לא מטופשת מדי - מה אתם שמים בתחתית העציץ כדי למנוע בריחה של קוקוס דרך החורים? חשבתי לשים שברי חימר, או טוף. אני לא סגור האם הטוף מתפרק ומשפיע על מדדים..

ganesh5000

Member
אתה לא צריך טוף בעציץ עם קוקוס, יש מספיק ניקוז, זה רק יחמיר לך את הבעיה של בריחת הקוקוס.

אני בכוונה בחרתי עציצים רגילים, ודאגתי לא לקנות כאלה שיש בהם חורי ניקוז רבים בתחתית, אלא במידה.

לשטיפה ראשונה תשטוף בעציץ גדול שתשים בו רשת יתושים, זה יפחית בצורה ניכרת את הבריחה של הקוקוס בעת השטיפה.

בעציצים שאתה עובד איתם תהיה בריחה קטנה של קוקוס עד שהשורשים יתפסו את המצע. זה מפסיק, אין לך מה לדאוג.
תשתדל לא להשקות ידנית יותר מדי בהתחלה, תעבור כמה שיותר מהר לטפטפות, זה יפחית את הבריחה של הקוקס מהתחתית.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
תמלא את העציצים מעל יריעת ניילון, כמו שק קוקוס ריק שפתחת

kamikaza

Active member
מקווה שהשאלה לא מטופשת מדי - מה אתם שמים בתחתית העציץ כדי למנוע בריחה של קוקוס דרך החורים? חשבתי לשים שברי חימר, או טוף. אני לא סגור האם הטוף מתפרק ומשפיע על מדדים..

אני לא שם שום דבר למטה ולא בורח לי קוקוס. טיפה פירורים, לא משהו שמשנה

ואני עובד עם אירפוטים, שבקושי יש להם תחתית בכלל

לשטיפה אני משתמש בעציצים של האוטופוט, שיש להם רק חריצים קטנים למטה, אבל אפשר גם עם עציץ רגיל, רק בזהירות

כל אחד מוצא בסוף קומבינה לשטיפה

לא הייתי שוטף באירפוט, במקרה כזה כל הקוקוס ינזל לאמבטיה

Last edited:

Scroggy B

Active member
חברים, כל אחד מכם שווה את משקלו בזהב.. בעצם בגראס, כי היום הוא יקר יותר מזהב אם קונים בגרמים.
תודה רבה.