What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

גידול בקוקוס פרלייט בניקוז לפסולת

אוקי, אבל בגידול בקוקו פרלייט אני צריך להשקות. 3 פעמים ביום?

קאזה, איך אתה מחבר את הצנרת מחוץ לאוהל לתוך האוהל?

אני לא מומחה לקוקו אבל אני אענה ואם טעיתי או החסרתי יתקנו או יוסיפו אלה שמבינים טוב ממני..

בגדול ההשקיה היא בהתאם לצרכים של הצמח.
זה מאוד תלוי בגודל העציץ,תאורה,טמפרטורה,לחות והזן שאתה מגדל.

מקובל להשתמש בעציצים קטנים יותר בקוקו ואז אפשר לתת יותר השקיות.
יש מגדלים שמשתמשים בעציצים גדולים ואז משקים כל כמה ימים.

בצמיחה ובכלל כשמערכת השורשים לא מפותחת הצמחים צורכים פחות מים אבל ככל שמערכת השורשים מתפתחת ככה גם הצורך בהשקיות גדולות יותר ולעיתים קרובות יותר.

מאוד מומלץ להשקות כך שייצא נגר מכיוון שהקוקו צובר מלחים והשקיות עם נגר עוזרות לשטוף את המצע מכל המלחים.

מומלץ גם לשטוף במים לפחות פעם אחת במהלך הסייקל למרות שיש מגדלים שמוותרים על החלק הזה בכלל ולא שוטפים עד השטיפה האחרונה לפני הקטיף ויש להם תוצאות לא פחות טובות.

מה שאני לומד בימים האחרונים זה שהשקיות בקוקו זה סוג של אומנות,צריך למצוא את הקצב והכמות הנכונים,בכל שלב התנאים האלה משתנים ויש צורך לבצע התאמות.

צריך להיות מאוד קשוב לצמחים שלך כשאתה מגדל בקוקו,בתמורה אתה מקבל קצב צמיחה מטורף בהשוואה לאדמה והרבה פחות כאבי ראש בהשוואה לגידול במים.

את הצנרת אני אישית מכניס לאוהל דרך הפתח הקטן של הונטה.

בשני הסט אפים שלי אני משתמש בעציצי 15 ליטר.
בסט אפ אחד אלה אוטופוטים כך שאין בעיות השקיה,בסט אפ השני אלה עציצים רגילים ואני מתלבט קשות איך להשקות אותם,צריך לחכות ולראות מה יהיה הקצב שלהם.

עכשיו אני מתכנן איזה תוספת קטנה לחדר הזה,עוד 20 ייחורים בעציצי 3.5 ליטר מתחת למנורת 600.פונזי נתן את ההשראה עם היומן גידול שלו.

אם זה באמת ייצא לפועל אז הן יקבלו כמה השקיות ביום בכייף.

chef123

Member
אני לא מצליח לעלות את הקישור שלי אז אני יפרסם אותו פה
עזרה
שלום לכל חברי הפורום !!!
אז ככה אני מגדל די מתחיל אבל עם הרבה רצון להצליח אז אני מריץ כבר ניסיון גידול שני קוקוס וללא הצלחה עם דישני האוס גארדן לקוקוס אי ובי ועם כל הסדרה שלהם בהתחלה לא שטפתי תקוקוס והלכתי לפי מה שחברת הדשנים ממליצה ונתחי איסי 1.2
הזרעים מתו תוך כמה ימים וכמה נשארו עייפים ונבולים וכולם בהתחלה הראו סימנים של של חוסרים ואז נראה שיהיה דישון יתר והעלים נשרפו??גידול שני שטפתי טוב את הקוקוס ונתחי איסי 0.6 ושוב הצמחים קצת גדול יותר מפעם קודמת אבל עדין מראים דישון יתר למישהו שמכייר את הדשנים האלה ומישהו שמבין במצע קוקוס בבקשה לעזור לי אני כבר חודש וחצי מגדל ללא הצלחה בבקשה עזרה?????

kamikaza

Active member
אם שטפת את הקוקוס טוב טוב, והתחלת בדישון של 0.6, ואז הם גדלו, נשמע שהכל תקין

אם עבר כבר שבוע-שבועיים, והם מראים סימנים של חוסרים אולי כדאי להעלות דישון? מה דעתך על איסי של 1.2

Don-roni

Member
שלום
לא נהוג לעזור לזרעים בשבועים הראשונות לחייהם עם דשן
ולא משנה המינון ולא האי סי
:tiphat:

chef123

Member
שחכתי לציין שהצמחים קיבלו שוק ועצרו לגמרי את הגדילה והראו לי חוסרים קשים תוך כידאי שהעלים הראו לי דישון יתר נשמע דפוק נכון אני עכשיו התחלתי מי יחורים ונותן איסי של 1000 ועדין נראה שהםם סובלים מדישון יתר העברתי אותם שטיפה ועדין מראים סימנים של עודף דישון הדשנים האלה בכלל טובים למישהו יש ניסיון איתם או שהבעיה היא איתי מה לא נכון?

chef123

Member
אז מה אתה נותן לצמחים קטנים מרגע שנבטו במצע קוקוס כמון שאין בו אוכל זמין ממה הם יגדלו?

DIDM

Malaika
Veteran
I wish I could read this opening post

the script is more beautiful than functional, for me and my western brain

Don-roni

Member
משוב קודם שלך אמרתה שהגידול מזרעים
והאחרון אתה כותב יחורים
נכון מצע קוקוס אין בו חומרי הזנה
אז עם זה יחור אני ממליץ לך לתת מיץ שורש
מעט מאד פעם ראשונה, עם מים מאוזנים, טמפרטורת החדר
ועם זה זרע אז 10 יום מים מאוזנים ובהמשך
לאט לאט מיץ שורש עם תוספת מיזערית של בוסטר צמיחה ( יעני חנקן) ,,יש מבין
האוס אנד גארדן דשנים סבירים לקוקוס
אז כן הבעיה אצלך,& לדעתי אתה אגרסיבי וחסר סבלנות
ברוך הבא כאן לפורום
עלה והצלח
:tiphat:

chef123

Member
תודה רבה דון רוני אני עכשיו מתחיל גידול חדש מזרעים מקווה שתהייה יותר הצלחה שאלה קטנה נוספת האם שהוא מתחיל להוציא עלים לתת למצע להתיבבש קצת להתפתחות שורשים וכמה מים לתת לצמח קטן האם להשים אותו בעציץ של ליטר שיתפסו השורשים או ישר בעציץ הסופי שהוא 6 ליטר ?

Don-roni

Member
חבריקו
מה שיגדל מהזרע נקרא נבט, פיצי צמח ח ח
ככל שהנבט יהיה בכלי קטן לשלב הזה יהיה לך שליטה על כמות ההשקייה
המהדרין משקים לא במכה אחת אלא במספר השקיות למשך היום
טוב עזוב את " המהדרין" אתה,,, אתה
תחזיק את מה שנבט בכלי של ליטר נניח
הנבט\צמח אחרי זוג עלים ראשוני עגולים,,, מוציא לאחריו
זוג\צומת עלים משוננים, שהם עלי המניפה הראשונים של מה שגודל אצלך
על ליטר כלי קיבול לדעתי השקייה ראשונית צריכה להיות 5\1 כוס מים מאוזנים
פי איג בין 5.8 ל-6.3 לא להרטיב את הגזע ,אלא למשוך ל-2 ס"מ על ידו
ואז תרים את העציץ תחוש את המשקל שלו
בעוד יומיים שלוש, אתה שוקל שוב ואז מבין אם הוא צריך תיגבור בהשקייה
שים לב לרוב כשהעלים נפולים כאלה סימן שהנבט לא מבסוט
כשהוא פורס עלים כלפי מעלה לכיון המנורה הוא מבסוט:biggrin:
איזה תאורה יש לך ? אם זה פלורסנט , תתקרב איתה בין 5-10 ס"מ מהטופ של הנבטים
שים מאוורר שיזיז את הנבטים על מנת שיתחזקו מהרוח
עד כאן
שאלות נוספות ?
אהלן וסאהלן
אתה אומר הזרעים זן משובח
מה שמו?
בהצלחה
נ.ב
פתח שרשור\יומן גידול
ותקבל עזרה מאסיבית מחברי הפורום

Scroggy B

Active member
חברים שלום לכולם. מקווה שאני לא יוצא מפגר עם השאלה הזאת, אבל גם אם כן אני חייב לשאול.
מאיפה אתם מביאים את הקוקוס? יצא לי פעם אחת לקנות בלוק של קוקוס במשתלה, עושה רושם טוב אבל זה אחרי ששטפתי ואפיתי אותו. פעם אחת קניתי את התערובת המוכנה של הידרושופ ולא אהבתי את הריח שהיה לה. קראתי את כל השרשור ולא הבנתי מה מומלץ ולמה? קוקוס, תערובת, בלוקים? אשמח להפנייה היכן לקנות. תודה מראש

kamikaza

Active member
אני קונה את התערובת המוכנה של 50\50 קוקו-פרלייט

זה של טוף מרום גולן ואפשר לקנות את זה בחנויות הידרו, בלי קשר לכלום מצע זה לא משהו שהייתי קונה בהידרושופ

הכלל הוא שלא לקנות מהם שום מוצר שהם יכולים לדפוק אותך

לעומת מגשי ניקוז לדוגמא, שזה משטח פלסטיק שהם לא יכולים לדפוק אותך

אני מכיר גם אנשים שהזמינו מחו"ל קוביות דחוסות של יצרנים איכותיים

orev

Active member
אני מכיר משתלה באיזור הדרום שמוכרת בלוקים של קוקו
הם גם מוכרים מוצרים של ביו-ביז שנראים כאילו מישהו שכח אותם בשמש שנה

chef123

Member
יש לי זרעים של ביג באד שהנביטו והועברו לעציץ של ליטר גדלים במצע קוקוס יש לי דשניים של האוס גארדן מתי להתחיל איתם דישון ומאיזה איסי להתחיל? ובאיזה תדירות רמת האיסי אמורה לעלו

Don-roni

Member
צ'יף> הצעתי לך לפתוח שרשור משלך בעבור הביג באד
הנה הזן הזה כך הוא נראה בחוץ
picture.php

chef123

Member
לא העציץ הסופי 6 ליטר
דון אני לא מצליח לפתוח קישור חדש בגלל שאני חדש בפורום ולא עברתי מספיק הודעות אז בגלל זה שאלתי כמה שאלות והייתי שמח עם תענו לי על השאלה ששאלתי מקודם כי הלך לי כבר 20 זרעים טובים