What's new

Growbox in boxa: 100x120x200 cm; 2 x 250w HPS

Status
Not open for further replies.

dalin

Member
boltzar..tu ai incercat din ea...io nu vreau sa incerc pana ce se face....simt ca innebunesc...dar nu vreau sa stric secretul care mi-l ofera.......banuiesc ca stii ce fel e....cand te uiti la ele si nu mai poti ...si vrei sa o fumezi pe toata!
 

boltzar

Member
de acord cu tine, dar eu n-am rezistat pana la sfarsit. e ca si cum ai gusta din oala de pe foc, inainte sa fie gata mancarea
 

hamstorg

Member
Auzi,de ce nu incerci si tu tehnica aia stii tu,iei clona din flower,si il pui la veg din nou,dar presupun ca nu ai unde...ar fi fost un experiment pe masura.
 

boltzar

Member
In cazul asta trebuia sa opresc mascul pana face polenul, sa-i fac box separat, sa astept pana se maturizeaza, sa colectez polen si sa pun pe un bud. Eu zic mersi ca sunt aproape gata cu primul grow indoor si am invatat basic-ul.
La urmatoarele o sa fac experimente, iti dai seama!
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
nu uita sa filtrezi aerul din box-ul masculului si sa iti schimbi hainele cand te muti de la un box la altul.
Polenul de cannabis are una dintre cele mai mici granulatii, se raspandeste extrem de usor.
 

boltzar

Member
Sfaturile astea o sa vi le mai cer eu cand ma apuc de lucruri mai complicate. Daca mi le spuneti de acum, o sa trebuiasca sa mai repetati, si poate imi iau injuraturi :)
 

boltzar

Member
Am mai pus un bud mititel la uscat. Miroase irezistibil, parca l-as fi imperecheat cu menta:

Aseara cand l-am taiat nici un pistil nu era maroniu inca.
 

ProCan

Member
Ma intreb daca poti sa il fumezi verde asa...:)))
Cum ii pui la uscat? o fi vreo metoda sa ii usuci repede?
 

Gantz

Smoke weed and prosper
Veteran
eu l-as lasa sa se usuce singur vreo 5 zile (se usuca si mai repede dar as prefera sa se degradeze si clorofila ca tinde omu sa se innece de la ea...si nu imi place gustul de clorofila)
 

boltzar

Member
eu l-as lasa sa se usuce singur vreo 5 zile (se usuca si mai repede dar as prefera sa se degradeze si clorofila ca tinde omu sa se innece de la ea...si nu imi place gustul de clorofila)

Exact asa procedez. E programat in weekend!
 

sznake

jarhead
bromhexine, why u don`t write directly in en. ? would be easier for everyone :D
Pentru ca bromhexine e romanca de fapt, dar se face ca nu e... de aia scrie in mod intentionat asa stricat..

boltzar, frate, suna belea de tot iarba aia.. si eu is innebunit dupa astea care au gust misto, nu numai high misto. E muuult mai fain fumatul cand materialu are si gust bun, nu e din ala innecacios si gretzos.. Sigur nu stii ce soi este?
 

boltzar

Member
Frate szarpe, si eu inclin sa cred ce zici tu. N-am avut nevoie, da' am trait pe timpu' lu' mortu' cand bromhexinu' era singuru' sirop de tuse din Romania.
Cat despre iarba, voua v-o datorez, ca ati fost pe faza la intrebarile mele. M-am uitat prin toate almanahele pe care le am, si seamana cu ak47, in afara de 2 fete mov la frunze. La high difera de ak47 ca nu face pofta de mancare, atat. Asta dupa primul bud uscat natural, dar necules la maturitate. As fi vrut sa ajung la frigider...
De n-ar fi Romania asta asa cacacioasa, jur ca toti buzii i-as lasa in locul pe care mi l-ati indica voi in astia 237 500 kmp, sa-mi dati o nota dupa ce gustati din ei.
Poate o sa vina si vremea aia...
 
Status
Not open for further replies.

Latest posts

Latest posts

Top