What's new

golden diesel

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
יש כמה אספקטים אגרונומיים כמו עמידות למזיקים, לעובשים ולמחלות, תפוקה ועמידות להרמי.
יש הרבה אספקטים שהם אישיים או כמותיים אחרים כמו אופי הסטלה, משך הסטלה, טעם וריח, רמות קנבינואידים וטרפנים וכו'.

בתאכלס מה שהכי חשוב זה האופי והחוזק של הסטלה. הגראס חייב להיות חזק וללא פיתוח עמידות והסטלה שלו חייבת להיות מהנה.
שלחתי את הזרעים לסידביי, החנות של הפורום פה, והם מתעכבים כבר חודשים עם פרסום המכירה.
בינתיים יש טסטרים כמעט לכל הגנטיקה ובקרוב יהיו כבר הוצאות מסודרות ובדוקות אחרי שנעיף את הבררה.

אם אתה מעוניין להריץ טסטרים יש עוד כמה גנטיקה שצריכה טסטרים.
בשביל להריץ טסטרים אתה צריך להציג יומן גידול ועישון אחד עם עדכונים שבועיים ולעשות יומן מפורט על הטסטרים מההנבטה עד הקציר.
כמו כן אתה צריך להגיע ל50 הודעות כדי להכנס לקבוצה הפרטית של יקה סידס וכדי להשתמש במערכת ההודעות הפרטיות והצ'אט

כרגע ההכלאות שעדיין מחפשות טסטר הן גולדן דיזל עם
Afghan Delight
Leela
Northern Lights 99
Orange Bud
Somango
Trainwreck - יש מצב לתפוקה נמוכה יחסית
the Flav - נמתחים המון, להפריח מוקדם

Boomerr

Member
כרגע אני לא באפשרות לסט אפ כזה אחינו חחחח
אם תרוצה על דיווחי מיקרו אני כרגע נתקלתי בתופעה של מחזור ב50 יום לאוטומט מזרע לקציר
אני רוצה לבדוק אם אפשר ככה לקצר על פאמניזד ולמה זה קורה

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
כרגע אני לא באפשרות לסט אפ כזה אחינו חחחח
אם תרוצה על דיווחי מיקרו אני כרגע נתקלתי בתופעה של מחזור ב50 יום לאוטומט מזרע לקציר
אני רוצה לבדוק אם אפשר ככה לקצר על פאמניזד ולמה זה קורה
תתחיל בלבדוק אם הסטלה שווה משהו

ganesh5000

Member
פונז יש לך אולי המלצה על אפגני של ברידר מסוים?
יש כמה לאנדרייסים שמאוד מסקרן אותי לעבוד איתם ולא עם הכלאות שלהם.
הכי קרוב שמצאתי למקור היה מאזאר של אייס סידס.
אם ידוע לך על מישהו אחר שמחזיק גנטיקה טובה של אפגני מקורי, תרגיש חופשי לשתף :)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
פונז יש לך אולי המלצה על אפגני של ברידר מסוים?
יש כמה לאנדרייסים שמאוד מסקרן אותי לעבוד איתם ולא עם הכלאות שלהם.
הכי קרוב שמצאתי למקור היה מאזאר של אייס סידס.
אם ידוע לך על מישהו אחר שמחזיק גנטיקה טובה של אפגני מקורי, תרגיש חופשי לשתף :)
אף פעם לא התעניינתי בגנטיקה של אפגני, אין לי מושג :-\

ganesh5000

Member
אתה מחפש לעשות הכלאה של הגולדן דיזל עם אפגן דילייט, האפגני הכי קרוב למקור שיש לסומה, למרות שהוא הכלאה עם סקאנק וסאטיבה מהוואי.
נראה לי שאתה מתעניין בגנטיקה מבלי לשים לב. :)

לדעתי לא כדאי למהר לפסול את הזנים המקוריים, בטח לא של אסיה.
כל הזנים האלו משמשים להכנת חשיש והם גדלו באזורים עם תנאי אקלים לא קלים בלשון המעטה, משמע הם פיתחו תכונות של עמידות ויכולים לעמוד בתנאים לא אידיאליים באוהל מבלי לפתח סטרס, שאת זה יש לרוב המגדלים בשלב כלשהו במהלך הגידול.

יש גם משהו שונה בלגדל צמח שהוא סאטיבה או אינדיקה טהור (עד כמה שנשארו כאלה) ולמצוא שם את האמא עם הפנוטיפ המוצלח.
אם הייתי עוסק בהכלאות ופיתוח זרעים/ זנים, הייתי הולך קודם כל לזנים המקוריים/ הקלאסים ומחפש שם את המיוחדים לבנות מהם את המאגר הגנטי.
כל זן שתכליא היום כבר מעורבב בכל כך הרבה גנטיקה שאין פלא שיוצאים כל כך הרבה פנוטיפים וצריך לעבור כמה וכמה דורות עד שאתה מוצא פנוטיפ יציב ואיכותי.

לא יודע לגבי כל ההכלאות האלה, אבל אני כן יודע שבכל יום נתון אם אתה מציע לי זרע היישר מהשדה ממלאנה או ממאזאר א שריף, אני מעדיף אותו על פני כל זרע אחר שכל ברידר אחר יכול להציע לי.
לו רק הייתי בראש של לגדל כשטיילתי בהודו...

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אתה מחפש לעשות הכלאה של הגולדן דיזל עם אפגן דילייט, האפגני הכי קרוב למקור שיש לסומה, למרות שהוא הכלאה עם סקאנק וסאטיבה מהוואי.
נראה לי שאתה מתעניין בגנטיקה מבלי לשים לב. :)

לדעתי לא כדאי למהר לפסול את הזנים המקוריים, בטח לא של אסיה.
כל הזנים האלו משמשים להכנת חשיש והם גדלו באזורים עם תנאי אקלים לא קלים בלשון המעטה, משמע הם פיתחו תכונות של עמידות ויכולים לעמוד בתנאים לא אידיאליים באוהל מבלי לפתח סטרס, שאת זה יש לרוב המגדלים בשלב כלשהו במהלך הגידול.

יש גם משהו שונה בלגדל צמח שהוא סאטיבה או אינדיקה טהור (עד כמה שנשארו כאלה) ולמצוא שם את האמא עם הפנוטיפ המוצלח.
אם הייתי עוסק בהכלאות ופיתוח זרעים/ זנים, הייתי הולך קודם כל לזנים המקוריים/ הקלאסים ומחפש שם את המיוחדים לבנות מהם את המאגר הגנטי.
כל זן שתכליא היום כבר מעורבב בכל כך הרבה גנטיקה שאין פלא שיוצאים כל כך הרבה פנוטיפים וצריך לעבור כמה וכמה דורות עד שאתה מוצא פנוטיפ יציב ואיכותי.

לא יודע לגבי כל ההכלאות האלה, אבל אני כן יודע שבכל יום נתון אם אתה מציע לי זרע היישר מהשדה ממלאנה או ממאזאר א שריף, אני מעדיף אותו על פני כל זרע אחר שכל ברידר אחר יכול להציע לי.
לו רק הייתי בראש של לגדל כשטיילתי בהודו...
וואלה אחי, ההכלאה עם האפגן דה לייט היא בין ההכי פחות מעניינות בארסנל, וגם זה כמו שאמרת, מיועד למגדלים מתחילים שמחפשים צמחים עמידים.

קנאביס עובר השבחה לסטלה (ובכל מופרד מהחשאב, המפ) כבר אלפי שנים.
ב50 שנה האחרונות קנאביס עלה בריכוז החומרים הפעילים מ3-5 אחוז בממוצע, ל15+ אחוז בגידול טוב. יש לזה המון השפעה של מחשוב (תיעוד הרבה יותר נוח) וגלובליזציה (שוק עולמי משמעותי לזרעי קנאביס) ומגוון כלים אגרונומיים.
ב10 שנים האחרונות הצליחו לפתח את הקנאביס לרמה מפגרת עם ניתוח של הקנבינואידים ותוכניות הרבעה מסודרות. כל דור שיוצא משמעותית טוב יותר מהקודם גם עקב התפתחות טכנולוגית וגם עקב סלקציות טובות יותר. וכמובן גידולי אינדור נהיו נפוצים יותר ואיפשרו להרבה יותר מגדלים לשמור ייחורים, מה שגם קידם מאוד משמעותית את הגנטיקה.
ב3-5 שנים האחרונות כבר יש ספריות גנטיות של תרביות רקמה שמאפשרות סלקציות במספרים וברמה אנליטית שלא היה אפשר לדמיין בכלל קודם.

כן - פחות קל לגדל את הצמחים

בהתחשב בכך שרמת הגנטיקה שמגיעים אליה עוקפת בסיבוב את דרישות הסטלן המצוי אני יכול להבין מגדלים שבוחרים גנטיקה קלה יותר לגידול.
אבל חכה עוד 5-10 שנים ואני מבטיח לך שכאשר הסטלנים ילמדו מה יותר טוב לא יעזור לך לגדל צמח קל לגידול.

בתמורה גם טכנולוגיות הגידול התקדמו מאוד. היום סטלן מצוי שרוצה לגדל מקיש בגוגל, אפילו בעברית, "איך לגדל גראס" ויכול להוציא יבול מכובד כבר בגידול הראשון.

וכן - הזנים היום הרבה פחות יציבים. שלדעתי זאת מטרה בפני עצמה - ליצור מגוון גנטי גדול יותר. היום שכל פישר יכול להצליח לשמור צמח אם אני חושב שזה הגיוני לחלוטין לחפש את הגנטיקה הפחות יציבה - זו שיש בה יותר מציאות ויותר אכזבות.
אני מההתחלה תמיד שמרתי ייחורים, בדקתי את העישון בכל צמח והמשכתי עם הצמח הטוב יותר.
פעם היו שומרים את הזרעים של הצמח הממסטל יותר, היום אפשר לשמור ממש את הצמח.

ללכת אחורה לזני בר זה לא הכיוון שלי פשוט כי אין להם שום יתרון בסטלה מבחינתי.
למרות שיש לי לא מעט בעיות עם ההשבחות בדורות האחרונים, בפרט בנוגע לתיעוד המקור של הגנטיקה, אני לא מאמין שבימי חיי אני אצליח להגיע לרמה של זנים היום מזני בר.

עם זאת, אתה יכול לרכוש זנים ממלנה וממזאר א-שריף בחנות של הפורום, סיד ביי.
יש מישהו שמוכר זרעים ישר משם.
קח בחשבון שהיו להם כמה עיכובים בזמן האחרון.

:tiphat:
-פונזי

ganesh5000

Member
אני לא מזמין בדואר אף פעם אז זה לא רלוונטי בשבילי
ובכל מקרה צריך לחקור על זה לפני שמזמינים. זה שהוא אומר שהוא שולח או מוציא זרעים מאזורי מלחמה באפגניסטן ופקיסטן לא אומר שזה מה שקורה בתכלס. לא הייתי רוצה להיות זר במדינות האלה כיום
בכל מקרה נמשיך לחפש, יש כמה ברידרים שעדיין עוסקים במלאכת האיסוף הזו וגם יוצרים הכלאות מעניינות.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
בהודו בעיקר

אתה יכול לראות את גרינאהוס וכל הזני מורשת שהם "מוצאים" ומה יוצא מההכלאות שלהם

ganesh5000

Member
אני יודע כבר שהם לא בדיוק הברידרים האהובים עליך, אבל תכלס הם כן עשו "מסעות" וחיפשו לאנדרייסים ואי אפשר להגיד שכל מה שהם יצרו לא שווה.
יש להם כמה זנים, שגם חברי פורום מאוד נכבדים גידלו פה, שלא מביישים במידה ואתה מוצא את האחת הטובה, אבל זה ככה אצל כל ברידר.
אם אחזור להודו, תהיה בטוח שזו תהיה אחת המטרות של הטיול.
גם במנדלה עובדים הרבה עם גנטיקות כאלה, יש להם אפילו זן שנקרא גאנש :)

לא מזלזל במה שאמרת על השבחת הזנים, זה די ברור וגם מורגש אצלי כשניסיתי לעשן זנים שפעם הפכו אותי ועכשיו אני לא ממש מרגיש אותם ולא מבזבז עליהם כסף.
אבל ההיגיון שלי אומר לי שלא ייתכן שבהודו כדוגמא, יכינו את החשיש הכי טוב שאני לפחות טעמתי, והגנג'ה לא תהיה איכותית עם גנים משובחים.
אחת המטרות היא למצוא זן שיהיה לי למטרות הכנת חשיש ושמן ובזה אני לא רוצה להתפשר.
כל אייס/חשיש שתכין מכל גראס טוב שתגדל יהיה אחלה, אבל יש זנים שפשוט נועדו לזה מבחינת סאטלה (הסאטיבות ההודיות והמקסיקניות) ומבחינה רפואית - כל זני הסי.בי.די והאינדיקות הכבדות, ביניהן גם האפגנית.
אני לא שולל קרוסים וזנים חדשים אגב. מה שיעשה טוב לבריאות מוזמן לאוהל שלי :)

ganesh5000

Member
נ.ב. - הייתי כבר עם זרעים של מאזאר בכיס והחלטתי בסוף להביא משהו אחר, של בארניס.
עד היום אני מצטער על זה, גם כי לא הבאתי את מה שבאמת רציתי והלכתי אחרי ההייפ, וגם כי מה שיצא מבארני היה מאכזב ביותר בסופו של דבר.
בפעם הבאה נלמד להקשיב לאינטואיציות שלי.

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
אני יודע כבר שהם לא בדיוק הברידרים האהובים עליך, אבל תכלס הם כן עשו "מסעות" וחיפשו לאנדרייסים ואי אפשר להגיד שכל מה שהם יצרו לא שווה.
יש להם כמה זנים, שגם חברי פורום מאוד נכבדים גידלו פה, שלא מביישים במידה ואתה מוצא את האחת הטובה, אבל זה ככה אצל כל ברידר.
אם אחזור להודו, תהיה בטוח שזו תהיה אחת המטרות של הטיול.
גם במנדלה עובדים הרבה עם גנטיקות כאלה, יש להם אפילו זן שנקרא גאנש :)

לא מזלזל במה שאמרת על השבחת הזנים, זה די ברור וגם מורגש אצלי כשניסיתי לעשן זנים שפעם הפכו אותי ועכשיו אני לא ממש מרגיש אותם ולא מבזבז עליהם כסף.
אבל ההיגיון שלי אומר לי שלא ייתכן שבהודו כדוגמא, יכינו את החשיש הכי טוב שאני לפחות טעמתי, והגנג'ה לא תהיה איכותית עם גנים משובחים.
אחת המטרות היא למצוא זן שיהיה לי למטרות הכנת חשיש ושמן ובזה אני לא רוצה להתפשר.
כל אייס/חשיש שתכין מכל גראס טוב שתגדל יהיה אחלה, אבל יש זנים שפשוט נועדו לזה מבחינת סאטלה (הסאטיבות ההודיות והמקסיקניות) ומבחינה רפואית - כל זני הסי.בי.די והאינדיקות הכבדות, ביניהן גם האפגנית.
אני לא שולל קרוסים וזנים חדשים אגב. מה שיעשה טוב לבריאות מוזמן לאוהל שלי :)

נ.ב. - הייתי כבר עם זרעים של מאזאר בכיס והחלטתי בסוף להביא משהו אחר, של בארניס.
עד היום אני מצטער על זה, גם כי לא הבאתי את מה שבאמת רציתי והלכתי אחרי ההייפ, וגם כי מה שיצא מבארני היה מאכזב ביותר בסופו של דבר.
בפעם הבאה נלמד להקשיב לאינטואיציות שלי.
איזה זנים טובים יש היום לגרינאהוס?
היחיד שלהם שעוד שווה משהו זה הסופר למון והוא כבר חרוש מהתחת. וגם הוא מאוד לא יציב היום.

אני לא אומר שאין ברידרים שעושים עבודה טובה עם זני בר, אני פשוט אומר שגרינאהוס לא, למרות שיש להם גישה לכל הגנטיקה האפשרית.

מנדלה הם אחלה, אבל מה שגידלתי מהם היה קצת חלש. מה שכן - צמחים סופר חזקים עם דרישות אפסיות לדשן.

החשיש המיובא הכי טוב שעישנתי, בהפרש מהותי מהבא אחריו, הוא ג'ראס נפאלי והוא היה לחלוטין סאטיבה.
הבא אחריו הוא טמפל בולס, מגרינאהוס, שגם הוא סאטיבה.

צחק צחק אחי, אבל הגולדן דיזל נותן חשיש מפגר שלא נופל מהטמפל בולס בכלום. אני לא יודע מה היה בנפאלי ההוא שהיה כל כך טוב, כנראה ההכנה. בספק אם הגנטיקה היא החלק העיקרי.
באפריל אני מתכנן להכנס עם הגולדן דיזל לתחרות הפורום בקטגוריית החשיש, הוא יושב על זה בובה.

ganesh5000

Member
מה עם הקרנפה, הכריש והסופר סילבר הייז שלהם? גם כמה חברי פורום גידלו את הקרנפה ולא שמעתי תלונות..

יש להם אפגוויי, קרוס אפגני שמקבל דיווחים טובים ברשת ומהתיאור שלו הוא נשמע ממש רפואי.
אני לא מעודד אנשים לקנות מהם, כמו שאני לא פוסל אותם. אני מניח שלכל ברידר יש את הזנים שלו שהוא הצליח למצוא, במזל או שלא, פנוטיפ ממש מוצלח ולהוציא ממנו זרעים.
אם הם היו גרועים לגמרי, הם לא היו מצליחים לשרוד או שהיו חוטפים הרבה אש.

אני מניח שבאיזה שהוא שלב אני כן אביא מהם כמה זרעים.
מנדלה אצלי חזק ברשימה, מקווה שנצליח להביא סאטורי אבל גם אם לא יש להם המון זנים מעניינים אז לא יהיה משעמם.
אבל היי, לא הייתי מתנגד לכמה זרעים מהדיזל שלך, רק לא בדואר :)

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
מה עם הקרנפה, הכריש והסופר סילבר הייז שלהם? גם כמה חברי פורום גידלו את הקרנפה ולא שמעתי תלונות..

יש להם אפגוויי, קרוס אפגני שמקבל דיווחים טובים ברשת ומהתיאור שלו הוא נשמע ממש רפואי.
אני לא מעודד אנשים לקנות מהם, כמו שאני לא פוסל אותם. אני מניח שלכל ברידר יש את הזנים שלו שהוא הצליח למצוא, במזל או שלא, פנוטיפ ממש מוצלח ולהוציא ממנו זרעים.
אם הם היו גרועים לגמרי, הם לא היו מצליחים לשרוד או שהיו חוטפים הרבה אש.

אני מניח שבאיזה שהוא שלב אני כן אביא מהם כמה זרעים.
מנדלה אצלי חזק ברשימה, מקווה שנצליח להביא סאטורי אבל גם אם לא יש להם המון זנים מעניינים אז לא יהיה משעמם.
אבל היי, לא הייתי מתנגד לכמה זרעים מהדיזל שלך, רק לא בדואר :)
אתה מדבר על זנים שלהם שתפסו לפני עשור, עוד מתקופת שנטיבאבא.
היום למצוא ווינר בחבילה של גרינאהוס, לדעתי, זה בזבוז זמן רציני. יש להם המון זבל בגנטיקה. לי יצאו המון צמחים שהלכו לפח.
וגם אלו שהיו סבבה מבחינת גידול לא דפקו עבודה בסוף. אני לא מכיר הרבה מגדלים רציניים שמחזיקים קאט כלשהו של גרינאהוס מלבד הסופר למון הייז או משהו מהעשור שעבר. כמו כן אני לא מכיר עבודות של ברידרים עם גנטיקה של גרינאהוס.

יש דרכים מאוד מאוד מאובטחות לשלוח היום זרעים בדואר. יותר מאובטח מלטוס איתם.

roni6

Member
סליחה שאני מפריע אבל החשיש הכי טוב והגראס הכי טוב שעישנתי זה גולדן דיזל 2014 לא יעזור כלום אני מעשן גראס 18 שנה רק גראס ראיתי הרבה דברים טובים בהודו ובאמסטרדם אוסטרליה ואחרי כל זה גולדן דיזל ישראל 2014 הכי טוב ואני מקווה שיהיה בקרוב שכולם יבינו פה במה מדובר

Boomerr

Member
פונזי העמידות של ה"היי" של הזן הזה
הוא נוצר בעיקבות השילוב של הזנים או שמגיע מאמא ספציפית?

fonzee

Weed Cannasaur
Moderator
Veteran
פונזי העמידות של ה"היי" של הזן הזה
הוא נוצר בעיקבות השילוב של הזנים או שמגיע מאמא ספציפית?
שאלה מעולה, אין לי מושג.
אני מנחש שזה תלוי באופי הסטלה - אם הסטלה מתאימה לך אתה תהנה ממנה ליותר זמן.

Boomerr

Member
הסקרנות שלי פה מתגברת ומתגברת
האופי לכיוון הסטון של הצאמדוג?? או "היי" סאטיבי