What's new

Ερωτήσεις, και απορίες σχετικά με το σπορ.

Πάρε ενα μικροσκόπιο, δεν εχει πολλα λεφτά, γύρο στο 20€ νομίζω.

πάρε καλύτερα ένα τηλεσκόπιο για τα 20ευρα :laughing:
 

weedolada

Member
Πιστεύω ότι όταν καλλιεργείς οργανικά δεν έχει νόημα το flush διότι ο τρόπος "λειτουργίας" διαφέρει από τα χημικά λιπάσματα,μιας και την δουλειά στην οργανική καλλιέργεια την κάνουν οι μικροοργανισμοί..αντίθετα στα χημικά λιπάσματα υπάρχει άμεση απορρόφηση από τις ρίζες των θρεπτικών στοιχείων..συνεπώς υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη για flush..νομίζω,εκτός και αν το σκέφτομαι λάθος..
 

soulis10

Member
Χμμμμ...πολύ ενδιαφέρον όλα αυτά.και πολύ καλό αυτό που είπες Άγιε,τώρα όπως γίναμε θελουμε όντως τηλεσκόπιο για να δούμε κανα 20ρικο����,μπουρδελο θα γίνουν όλα παιδιά,τι θα πείτε τελικά?ναι ή ου?εγω θα πω όχι μάγκες.τεσπα,το μικροσκόπιο που μπορώ να το βρω?δεν εχω ιδέα!!
 

bazz

Member
Οχι... Απλα οχι!!!!

Και μιας και ήμαστε και στο φόρουμ.... Ο μοναδικός πρωθυπουργός που θα φέρει την αποποινικοποίηση τις κανναβη... Δεν θέλω με τιποτα να φύγει!!!
 

soulis10

Member
Χαχαχα!!!ΣΥΜΦΩΝΩ απόλυτα!!πρεπει να τον κρατήσουμε με νύχια και με δόντια.μακαρι να το ελευθερώσει ρε μάγκες!
 

bazz

Member
Το θεμα τις αποποινικοποίησης ειναι καθαρά στα δικαιώματα του ανθρώπου/λαού. Ειναι ο μοναδικός πρωθυπουργός που υποστηρίζει αυτα τα δικαιώματα με την ιδεολογία του.
Ολοι οι υπόλοιποι απλα θα τα πάρουν κατο απ το τραπέζι!!!!!!
 

soulis10

Member
Άμα δεν τον σταματήσουν οι πιο ´μεγαλοί´πιστευω θα το νομιμοποιεισει.αυτοι κάνουν παιχνίδι σε όλα.Ετσι πιστευω εγώ.ΑΑΑ το μικροσκόπιο τελικά που το βρίσκουμε?ειναι "καρτα"να ζητήσεις κάτι τέτοιο?
 

zerard

New member
χαιρετω..μπορω να κανω κατι οι παπαδες μου να μην ειναι τοσο αερατοι?θερισα και ειναι πολυ αερας ολο..εχω κανει κατι λαθος??
 

weedolada

Member
Συνήθως η περίοδος που σφίγγουν οι παπάδες είναι μετά την 6η βδομάδα..αν για κάποιο λόγο σε εκείνη την περίοδο στρεσσαρίστηκε το φυτό μπορεί να μην τα έδωσε όλα..επίσης μπορεί να είναι τα γενετικά χαρακτηριστικά του συγκεκριμένου φυτού..επίσης μπορεί να έπαιξε ρόλο η ζέστη..πολλοί λόγοι δύσκολα να πούμε με σιγουριά...
 

ironagxos

Member
Οχι... Απλα οχι!!!!

Και μιας και ήμαστε και στο φόρουμ.... Ο μοναδικός πρωθυπουργός που θα φέρει την αποποινικοποίηση τις κανναβη... Δεν θέλω με τιποτα να φύγει!!!
les e bazz;;;makari...giati meinamai kai apo fasolia:dance013:...gamata!!!!
 

ironagxos

Member
1 seed royal queen seeds special Kush-400 watt hps -1*1*2 me kana 2 mhnes anaptyksi:posa lt pot tha me protinatai;;ti texnikh na xrisimopoiiso gia proth fora top scrog;fim;h na mhn to peirakso katholy;;sto scrog mexri poia ebgdomada plekeis to fyto me to dyxti;
 

ironagxos

Member
kalhspera paidia !!! oson afora to scrog;;afou kanoumai to proto toping kai arxisoumai na plekoumai tha xreiastei kai allo toping argotera;;kai otan ena kladi exei megalosi poio poly kai paei pros to telos tou dyxti ti kanoumai;;;pisteyo na sas edosa na katalabetai...!!th bohtheia sas pls!!!
 

zerard

New member
mia erotisoula filoi mou kai simforoumites..exo kati ww tis GH photoperiod.Mporo sto veg na exo ti lampa anixti ligotero apo 18 wres..?mias kai sto proigoumeno grow h deh irthe arketa tsimpimeni kai diskoleuomai na ta plriso!
 

herb4

Member
Γεια σου zerard, καλή αρχή σ εύχομαι με τα νέα φυτακια σ. Όσο για την ερώτηση που έκανες σε ότι αφορά τη λάμπα έχω να σ προτείνω μια λύση λοιπόν για να έχεις τα φυτά στη νεανικότητα με πιο οικονομικό τρόπο (αν και δω σίγουρα οι απόψεις θα διίστανται) θα έχεις 8 ώρες φως( αναμενη) 16 ωρες σκοταδι αλλά θα έχεις στη μέση των 16 ωρών φωτεινή διακοπή για 1 ωρα τα φυτά σου θα μεινουν νεα.. Όσο για την αλλαγή σε ανθοφορια απλά ΑΣΕ τη νύχτα χωρίς διακοπή ελπίζω να με καταλάβει κ να βοήθησα λιγάκι.... Θα ήταν πολύ ενδιαφέρον να μας πεις τις εμπειρίες σ αν τυχόν δοκιμασεις αυτό με τη φωτεινή διακοπη.... Καλή αρχή!
 

zerard

New member
αδερφε σε ευχαριστω για την απαντηση.Δεν ειμαι ομως για πειραματα..αν και δν μου φαινεται κακο αυτο που λες,απλα ειχα στο μυαλο μου πιο πολυ το 12-12 απο αρχι μεχρι τελους.Ειναι εφικτο??
 

herb4

Member
Αν έχεις 12/12 τα φυτά σου θα έχουν περιορισμένη ανάπτυξη δηλαδή θα μπουν στην ανθοφορια χωρίς το επιθυμητό μέγεθος για ποσότητα πάντα κ φυσικά παίζει κ ποσό χώρο έχεις κ τλ
 
Top