What's new

Doufám, že tu nejsem sám, alebo návrhy na lepšiu Československú sekciu

Status
Not open for further replies.

Gazda

Member
ahoj Mr. VV. ja ti asi nepomozem, ale mozno ta povzbudim. na prvi indoor som tiez nemal moc penazi ale podarilo sa nam ziskat celkom slusnu urodu s nakladmi na vsetko okrem rastlin cca 150€.(isli sme bez zvlhcovacky a pachacu)
vsetko okrem hnojiv a hliny bolo z druhej ruky. a elektrina zadarmo kedze to bolo na intraku.
no svoje nedostatky to malo: nizka vlhkost na zaciatku a smrad az na ulicu na konci. ked tak na to spominam bolo to dost dobrodruzne obdobie plne stresu z odhalenia a uz by som do toho znova na intraku nesiel. ale stalo to za to...

kvet


vystraseny spolubivajuci :D


susiaca sa uroda
 

loko17

Member
Hi guys,
Im sorry if this is off topic but I really need your help.
Can someone please direct me to best czech websites where I could start looking for a house for sale or rent? Thanks in advance!
 

praxer

Member

Docela hnus no... aspon to snad nebude zdravi skodlive.
Kdyz obcas neco nakupuju, uz jsem narazil nekolikrat na paldy napustene ricinovym olejem (nesmrdi, ruce nemasti, jde poznat tak, ze to zmizi strasne rychle a popel zustava v celku, je takovy mastny, mazlavy). Jednou jsem jsem narazil na drobky silikagelu (to mohla byt chyba pri suseni, a nemelo by to byt skodlive, je to invertni). No a nejvetsi hnus byly jakesik hoblinky plastu, na prvni pohled to nebylo poznat, ani v chuti (jak jsem to zjistil tak samozrejme slo vse do kose...) Z ulice uz nic, to radsi nehulit. Bud vlastni nebo overene zdroje...

Uz abych mel 12/12, ten rust je strasne nezajimavej :D
 

dokktor

Member

Machoman

Active member
Hi guys,
Im sorry if this is off topic but I really need your help.
Can someone please direct me to best czech websites where I could start looking for a house for sale or rent? Thanks in advance!

zase si chce nejakej vietnmaec v čechách rozjet pestírnu?:D
 

sensi23

Active member
Veteran
anebo zase velky guru JXD nekde slintnul ze ty vietnamsky pestirny by nam mohli znicit tu nasi "legalizaci" a tak uz si zadnej vietnamcik v cr nerozsviti mame na ne MOD-y :D:D LOL :muahaha: :joke: :srandazadnejutok:
jo a btw typek ma v podpisu petici proti zabijeni tyrani a zrani psu..no a to od vietnamce urcite cekat nemuzete o vietnamcich je znaamo ze pejsci jim smakujou :(
jinak Vy co ste mi poslali adresu dneska odesilam krizence moc semen nezbylo neco setrim pro papaju a aero1 takze kdyz by mel jeste nekdo zajem hlasit se rychle nez nebude :D
 

Bedouin

Active member
Veteran
kurwa nic tu was nie rozumiem :D ale pozdrawiam braci z czech :D mam nadzieje ze mnie wszyscy rozumiecie (in english: fuck, i don't understand you but greetings to brothers from Czech.)

Can anyone tell me about good place in czech republic to spent summer holidays with some good herb :D (you know lakes and other shit) peace :wave:

picture.php
 

berrea

Member
try "Kokořín" and its surroundings, its maybe 30km north from prague and the nature is awesome...
there are many sandrock cliffs and the valley is filled with water and swamps...
really good place to spend a week, ive been there with my girl last summer

and i understand your polish :)
 
no pokud si to pmatuju dobre rikala ze davala pres kila na 4000w a tedka s 1512led dala 2800g .. ale uz je to dlouho co sem se na to dival , tak sito muzu blbe pamatovat :)
 

praxer

Member
no pokud si to pmatuju dobre rikala ze davala pres kila na 4000w a tedka s 1512led dala 2800g .. ale uz je to dlouho co sem se na to dival , tak sito muzu blbe pamatovat :)

Prave jsem to taky prochazel drive a ten vynos se mi zdal o dost mensi... snad 2800g ale mokreho...
Jestli by jsi nasel prispevek kde to uvadi, byl bych moc rad a kacko by te neminulo, ted jsem to zkousel a nedari se...
 

SenSiKind

Member
Prave jsem to taky prochazel drive a ten vynos se mi zdal o dost mensi... snad 2800g ale mokreho...
Jestli by jsi nasel prispevek kde to uvadi, byl bych moc rad a kacko by te neminulo, ted jsem to zkousel a nedari se...


............................................................................................
So, you got about 1/4 lb from one of eight plants on a 2x4 aero-table.

So am I to deduce that you can get 4 lbs off of a 4x4 area with your system?

4.5 ounces from 1 plant, 5.5 ounces from another, 6.0 ounces from another, 3.5 ounces from another, etc... Half of the stuff was cut by a friend that still lives in my old town, and I weighed it when I got home. An average of 4 ounces per plant is not too difficult to make happen. So yes, you could yield 4lbs using an identical setup, but our canopy is 5' x 6', even though our systems measure 2' x 4' per tray.



1 ounce = 28.3g
1 lb =453.5g
 
Status
Not open for further replies.
Top