What's new

despre becuri

kyddye

Member
63W Penetrator LED Grow Light

Asta costa 275 $ (800ron). Echivalentul a 200w HPS cica.
Totusi eu nu dispun de bugetul asta pentru ca nu am un job a.k.a nu am cum sa muncesc :))
 

brebo

Member
Salutare, nu ma injurati, am citit topicul cap coada..in principiu m-am hotarat pentru un bec de ~ 250W HPS ,cu 'utilaj' atasat, ramane doar sa intre salariul la sfarsitul lunii..
Totusi nu prea am inteles partea de reflectare a luminii..cred ca am sa merg pe o solutie de shop, nu prea am indemanare pt chestia asta...cabinetul meu va fi 120/80/60...3 marioare vor fi ok acolo

Cand incep lucrul o sa fac si un jurnal de bord...Data out!
 
D

DmX

Am cumparat astazi 2 economice a cate 85 w de la OLIVER lumina rece da nu scrie pe cutie dacai 6400k aia asa zise la magazin miash pla ca era spirala la 65w si pe drept la 85 w si luai drep. in fine.... intrebarea mea este daca merge si in perioada de vegetatie cu astea 2 economice .... e stress mare cu intrebarile astea da nu am ce face
 
D

DmX

Am cumparat astazi 2 economice a cate 85 w de la OLIVER lumina rece da nu scrie pe cutie dacai 6400k aia asa zise la magazin miash pla ca era spirala la 65w si pe drept la 85 w si luai drep. in fine.... intrebarea mea este daca merge si in perioada de vegetatie cu astea 2 economice .... e stress mare cu intrebarile astea da nu am ce face

adaug aici pozele ma enerveaza ca nu scrie lumenii le pusei pelea sa caute si in calculator si degeab da decat philips 45 w la 80 lei mai bine astea 2 la 66 lei de 85 w plm
 

Attachments

  • moto_0098.jpg
    moto_0098.jpg
    43.8 KB · Views: 22
  • moto_0099.jpg
    moto_0099.jpg
    30.5 KB · Views: 23
ba da, vreau si eu sa imi iau ceva.. acuma astept sa vad o oferta de hps .. daca reusesc sa fac rost...atunci nu mai imi cumpar niciun cfl ... daca nu reusesc ma bag pe cfl :D
 
D

DmX

ii bagai deocamdata un bec de 85w cfl sta termometru la 30 grade cooler nu am cum sa bag pe acolo tre sa scobesc prin mobila si nu am cu ce si dupaia cum fac sa nu iese lumina pe la cooler:))..

apropo si cam incinge inauntru acolo mobila deasupra arde:)))grr
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
bineinteles. intr-un spatiu inchis orice sursa de caldura conteaza. si pe langa asta plantele chiar mai au nevoie si de aer proaspat. nu numai caldura e problema.
 
D

DmX

bineinteles. intr-un spatiu inchis orice sursa de caldura conteaza. si pe langa asta plantele chiar mai au nevoie si de aer proaspat. nu numai caldura e problema.

maine imi deskid topic imi cumpar flex, bormasina demontez toata mobila shahs aam numai fire pe aici zici cas de la elektrica apropo planta asta refuza sa se dezvolte sau prea vreau sa vad dintr-o data skimbarea plm
 

dalin

Member
mai asteapta si tu.dai aer cat cuprinde .....!asa sunt unele stagneaza putin si apoi erup....o sa vezi
 

Latest posts

Latest posts

Top