What's new

Coco Grow/Sog-Gorilla Glue,Gelato;

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
E tarziu pentru o defoliere necesara dar poti masura in jur de 25cm de la varf in jos si sa rupi doar frunzele mari care acopera ca sa nu le afecteze. Doar unde se poate.
 

DcSantos

Active member
Merci man !Nu am taiat inca nimic dar am sa tai frunzele care acopera niste muguri mai mici ! Chiar acum revenind la discutie mi-am dat seama ca atunci cand ai zis ca fac risipa de material e vorba de lumina pentru ca nu mi-am antrenat plantele ! :)) ma gandeam sa le dau un topping dar voiam sa le bag si in floare cat mai repede! astept sa incerc scrog-ul,ma gandesc sa dau 2 toppinguri ,primul la 3 noduri sau 4 si inca un topping la cele 2 ramuri rezultate din toppingul precedent ! Asta ar trebui sa imi dea 4 ramuri principale care sa le antrenez in plasa ! Cu plasa ar trebui sa fie cat mai eficient growul si sper ca nu o sa mai risipesc material ! Las o poza cu growul de vara trecuta cand am incercat topping cu lst ,3 jack herer(seedsman) si in dreapta spate o amnesia haze (seedsman). Salut ! :joint:
 

DcSantos

Active member
Update :12 saptamani (8 saptamani 12/12)
Umiditate: 45-55%
Temperatura:25-30 C
Am mai taiat din foliajul de sus cateva frunze insa nu prea mult,ar mai fi fost locuri in care as mai fi putut taia cred insa am decis sa nu ma complic prea tare cu defolierea sa nu fac vreo prostie si sa nu le stresez!
Avand in vedere ca plantele par sa nu mai manance asa mult ,le-am scazut si concentratia nutrientilor de la 1200 ppm la 1000 ppm ,ph:6. Udarea o fac doar o data pe zi acum. Urmeaza sa le mai dau nutrient saptamana asta dupa care incep flush-ul . Doua plante a trebuie sa le leg pt ca se inclinasera prea tare si se rezemau pe plantele vecine ! Salut ! :joint:
 

DcSantos

Active member
Sa traiesti man ! Am taiat azi una si am pus-o la uscat ! Raman fara verde in vreo 3 zile si nu vrea sa apelez la dilar !Nu l-am mai contactat de mult oricum si e mai bine asa! Abia astept sa vad cum da la teasta ! I-am aplicat si un flush ieri si azi am taiat-o. Gustul nu o sa prea grozav oricum dar o sa am niste verde pana le tai pe celelalte ! am niste poze pe care nu le-am descarcat inca (le postez tot azi) si am sa fac si niste poze la tricomi sa vedem aici ca inca nici eu nu m-am uitat la ei ! :))) Salut ! :joint:
 

DcSantos

Active member
Mai trebuia oleaca bro ! Merci,astept sa vad cum loveste cu tricomii astia ! Pe celelalte le mai tin vreo sapt jumate,luni le incep flushul! salut ! :joint:
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Trebuie sa le mai lasi ca nu cred ca sunt gata!
Posteaza o poza in picioare impecabila cu una din plantele tale sa te pot inscrie intr-un concurs :D

Daca faci poza in picioare ii dai editare dupa care ii dai direct salvare iar poza se intoarce in picioare ca si cum ar fi modificata. Edit, save si e in picioare
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Hai ca arata bine, da nu is chiar poze de concurs. Pe langa plante, mai trebuie sa ai si aparatul potrivit si experienta ca sa iasa ceva.
 

ZOnaVerde

Well-known member
Veteran
Nu sunt clare ca de aratat sigur arata bine ca m-am uitat la poze si bud-ul e destul de interesant cum s-a dezvoltat.
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Aia clar, da ziceam ca mai e de lucru. Cand eram mai tanar aveam rabdare sa ma joc cu aparatul si 10 minute pana iese o poza. Si faceam poze zilnic. Si daca ajungeam la pc si ceva nu imi placea, mai stateam 10 minute la aceeasi poza.
Acum.. am atat de multa rabdare ca fac 100 poze pe rapid (maxim o data pe saptamana, nu zilnic) si gasesc cateva de postat chiar si daca is toate praf. Ce iese, iese.
 

DcSantos

Active member
Mai trebuiesc sa stea dar in 2 saptamani tre' sa le am uscate si bagate la borcan ! locuiesc cu chirie si proprietarul vine sa verifice proprietatea in vreo 2 saptamani ! nu stiu daca il intereseaza sau il deranjeaza dar mai bine sa fiu sigur!
Pozele clar nu sunt cele mai reusite dar momentan folosesc telefonul pt poze . o sa vina si ziua cand o sa reusesc sa finantez un aparat pt poze mai profi. Revin mai indata cu cateza poze la update ! sper sa gasesti una destul de buna sa o pui in concurs ! Haha,sper sa nu fugi cu premiul totusi bro ! :))))
 

DcSantos

Active member
Update : 13 saptamani (9 saptamani 12/12)
Azi am inceput flushul! le mai tin inca o saptamana ,maxim 10 zile dupa care o sa trebuiasca sa le tai! O sa dau iar un ochi la tricomi zilele astea si mai postez poze ! Salut !
 

Latest posts

Latest posts

Top