What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

Coco Grow/Sog-Gorilla Glue,Gelato;

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Data viitoare sa opresti ledurile alea roz cand faci poze. O sa iasa mai bune.
 

DcSantos

Active member
O sa le opresc man,o sa le las doar pe alea galbene totusi,sa fie lumina destula cand fac poze! Zona verde,toate is gorilla glue,breeder nu stiu care e ca semintele is luate de pe un site la oferta bulk! Nu cred ca am voie sa dau numele siteului aici ca l-as da ,au oferte destul de bune la vrac si semintele sunt acceptabile! Am avut o problema o data cand am luat la bulk! Germinasem 8 seminte feminizate si 2 erau hermafrodite! Nu stiu daca eu le stresasem sau daca genetica era proasta sau instabila. Am mai luat seminte de acolo de 2 ori si nu am mai avut probleme ! Cum nu o sa mai trebuiasca multe seminte ,o sa incep sa iau seminte de la breederi mai cunoscuti !
 

DcSantos

Active member
Update 14 saptamani (10 sapt 12/12)
Ultimele poze cu plantele in viata. Maine le tai si cam asta a fost cu growul asta.Ultima saptamana au primit numai apa cu ph 6. Una din ele a avut o deficienta de potasiu cred;probabil era mai flamanda ca celelalte si eu le-am tratat pe toate la fel in materie de nutrienti. O sa mai revin cu poze din timpul recoltarii si trimingului ! Salut ! :joint:
 

DcSantos

Active member
Alte poze:
 

Attachments

  • zq8.jpg
    zq8.jpg
    80.5 KB · Views: 41
  • zq9.jpg
    zq9.jpg
    68.5 KB · Views: 40
  • zq10.jpg
    zq10.jpg
    76.5 KB · Views: 41
  • zq11.jpg
    zq11.jpg
    84.4 KB · Views: 48
  • zq12.jpg
    zq12.jpg
    51.3 KB · Views: 44

DcSantos

Active member
.
 

Attachments

  • zq20.jpg
    zq20.jpg
    35.4 KB · Views: 49
  • zq19.jpg
    zq19.jpg
    42 KB · Views: 44
  • zq18.jpg
    zq18.jpg
    53.3 KB · Views: 42
  • zq17.jpg
    zq17.jpg
    54.1 KB · Views: 50
  • zq16.jpg
    zq16.jpg
    39.7 KB · Views: 46
  • zq15.jpg
    zq15.jpg
    39.4 KB · Views: 41
  • zq14.jpg
    zq14.jpg
    48.1 KB · Views: 40
  • zq13.jpg
    zq13.jpg
    44.9 KB · Views: 43

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
In poze nu se vad nici 1% tricomi amber. La microscop cum erau? Sigur nu ai cules prea devreme?
 

DcSantos

Active member
La microscop am vazut ca au si tricomi clear
si cloudy in cea mai mare parte ! La doar una din plante au inceput tricomii sa se faca amber,pare ca e un fenotip mai rapid! In partea opusa , una din ele pare ca ar mai avea 2 saptamani ! Le-as mai fi lasat o saptamana sau doua dar trebuie sa tai ,intr-o saptamana tre' sa dezasamblez cortul si echipamentul .Cred ca o sa pierd in greutatea recoltei . Prima data cand am intalnit si foxtail,cred ca am tinut ledurile prea aproape,voi ce ziceti,e foxtail sau cred eu gresit? Au forma cam ciudata unii muguri. Efectul cred ca o sa fie destul de interesant totusi. Am fumat din planta ce am taiat-o pt. stash de urgenta si sparge destul de tare chiar daca tricomii erau clear si cei mai multi cloudy pe jumatate! E un efect destul de puternic si merge pe zi si merge si inainte de somn ! Sper sa nu fie totusi un placebo ! :)) astept sa vad ce rfect au si celelalte! Ma duc sa ma apuc de treaba ! :joint:
 

vasile

Well-known member
Veteran
Ca greutate ele nu ar mai trebui sa creasca foarte mult dar cred ca o sa pierzi din potenta daca nu recoltezi cam 10% amber, orice tricom clear e aproape degeaba.

Si da pare ca ai niste foxtail, have fun cu trimming-ul :D
 

DcSantos

Active member
Voiam sa le mai las vreo 2 sapt man dar trebuie sa le usuc pana marti pt ca vine proprietarul sa verifice locuinta si pana atunci vreau sa le bag la borcan. Putina parere de rau dar asta e viata,mai bine o iarba mai slaba decat prins in fapt ! Faza e ca si eu am uitat de inspectia vietii,nici nu mi.am dat seama ca trecusera 6 luni deja! In fine,merci bro ,mi-a luat o zi intreaga aproape si tot mai trebuie sa le mai trimuiesc la detaliu ! Cat despre foxtailing ,data viitoare o sa tin ledurile mai departe ,tura asta le-am tinut la vreo 20 de cm ,clar prea aproape tura asta! Salut !
 

Attachments

  • 20210223_123935.jpg
    20210223_123935.jpg
    68.8 KB · Views: 42

vasile

Well-known member
Veteran
Stiu ce zici, la mine s-a intamplat sa fiu plecat din oras si sa se inunde la vecinu de jos, ma sunat propietaru daca sunt acasa ca trebuie sa intre neaparat in timp ce eu cresteam in dulap, din fericire nu a intrat in camera, doar in baie.

Si legat de foxtailing, mie imi place, nu e neaparat de la leduri poate sa fie si genetic, 20cm distanta chiar nu e mult.

Si pe langa asta mugurii cu foxtail nu fac mucegai asa usor ca aia pietrosi de indica pura, la potenta sunt la fel deci nu prea vad dezavantaje

Lasa led-urile, data viitoare baga niste topping si defoliere :D
 

exploziv

pure dynamite
Administrator
Veteran
Depinde de leduri, daca sunt cu putere mare de penetrare, sau chiar medie, 20 cm e prea aproape.
Ale mele au diode de vreo juma sau o treime de W si tot nu le-as putea tine la 20 cm. La cele cu coburi, lentile sau diode mai mari.. e aproape si 30-40 cm.
 

DcSantos

Active member
Data viitoare o sa fie 2 sau 4 plante,2 toppinguri si scrog ! Ledurile cob ziceau producatorii ca le pot tine la 40 de cm cel mai aproape dar toti producatorii mint pt ca atunci cand erau la 40 de cm distanta in floare ,plantele se intindeau dupa lumina,as zice ca undeva la 25-30 de cm ar fi the sweet spot!
Am reusit sa usuc recolta si sa o bag la borcane,mi-as dori sa pot posta si o poza dar din pacate am postat prea multe poze si nu mai am voie momentan.mai tre' sa mai fac niste posturi !
Cantitatea rezultata e 356.9 grame . Mai am vreo 100 de grame de muguri popcorn pe care nu i-am trimuit si nici la borcan nu i-am bagat ! O sa ii folosesc la un hash ceva cu sweet leaves. Salut ! :joint:
 

DcSantos

Active member
Cat despre foxtailing vasile! Incepe sa imi placa si mie!:)) Initial am crezut ca nu o sa fie potenti sau nu o sa aiba efect deloc. Sparg la fel ca ceilalti muguri si is si mai grei putin ! Nu stiu daca e din cauza geneticii sau din cauza luminii in cazul de fata dar imi place foxtailingul acum ! ;)
 
Top