What's new

Co w ogrodzie rosnie Ci??? 2008!

ssynekk

Well-known member
Veteran
dlatego ja sie nie wychylam i nie daje w sumie wogole fotek kiedys tam dalem poza tym i tak jeszcze nie dobilem do 50 postow zeby pisac prv...ale to z czasem :D powoli do przodu jestem juz chyba z 2 lata na forum a dopiero niedawno zaczalem sie udzielac...przez ostatnie pol roku nie moglem...niestety w puszce nie maja internetu :D hahaha
szczerze JEBAC POLSKI SYSTEM!! nigdy zapewne nie doczekamy sie tego aby bylo choc w 1/100 tak jak w NL...zazwyczaj wpadka to glupota ktorej ja osobiscie nie chce powtorzyc!!
 
O

OrganicShowmen

Romp19 x C99 (kwitnie) :jump:
22024DSCI02531.JPG


Pozdro Pes
 

g1enek

Member
Witam, dawno sie nie udzielalem ;)

Bardzo ladnie wam rosna wasze pociechy, gratuluje i zycze obfitych plonow :) :jump:

Dostalem od Sir Plantatora kilka nasionek, z 20 lowryderow tylko 2 przetrwaly. Bylo moze z 5g ;) Ale palonko bardzoo fajne ;)

W tym momencie zostalo mi okolo 7 krzakow, zdjecia mam tylko dwoch najmniejszych, z czasem wrzuce zdjecia pozostalych ;)

Nie wiem co to za odmiany, byly jakies regulary od Plantatora :joint:

Najmniejsze, wysadzone najpozniej :

 

pakonopny

Member
Przedstawie z grubsza historie nizej zamieszczonych roslinek.
Na wiosne mialem 5 matek i robilem klony dla wlasnych potzeb jak i kolegow,
a ze dobrze mi to wychodzilo pod koniec lipca zostalem z klonami.
Posadzilem co moglem na tarasie a reszte wstawilem na hydro.
Klony staly miesiac czasu bez wzrostu w kubkach. Nastepnie wziolem wyciagnalem z ziemi wymylem korzenie i na hydro. Rosliny z poczatku kosztowalo wznowic cykl wzrostu, ale po dwoch tygodniach odbily.














Tak to u mnie wyglada, na oucie nawozy BAC Organic Bloom Nutrients na inn w hydro Advanced hydroponic of Holland, a inn w soil roznie Maria green ,
Bio essencial pod koniec bloombastic. Staram sie na inn co 2-3 tygodnie scinac rosliny aby miec dla potrzeb wlasnych, dla tego tez nie mam stalego grafiku podlewania. Po wygladzie mozna spokojnie wywnioskowac co roslina potrzebuje.
No ale to juz ostatnie zbiory na soil, nastepne ida w rock wool slabb (BcuZZ).
Bede probowal nawozy technaflora na welnie mineralnej.
Ps. prosze wziasc pod uwage, ze mialem duze problemy z temperatura i predziorkami i dlatego tez tak wygladaja niektore planty.
Pozdo dla Zielonego Bractwa
 

stryju

Member
Wszyscy mają mam i ja, PASION femi


22012P1000168.JPG
22012P1000173.JPG
22012P1000172.JPG

pakonopny jakiego systemu hydro używasz? Mój A.M.S w "ebb and flow" nie wiem tylko czemu włoski częściowo zbrązowiały bo jest dopiero w połowie flo,woda RO ph 6.1 ec 1,5 nawozy HESI, może ktoś napisać jaka jest różnica w uprawie w ph 5,8 a w ph 6,1, wszyscy piszą że uprawiają w 5,8 a na filmikach na youtube wszędzie pokazują 6,1 i wszystko wygląda super.
22012P1000180.JPG
 
Last edited:

pakonopny

Member
@ darek648 ta trzecia to Kali mist po brutalnym fimie bo pod lampe niewchodzila.
@ stryju wszystko zalezy od uzytego podloza ale w sumie rzeczy ja niezauwazylem wiekszej roznicy w plantach na ph 5,6- 6,5. Moim zdaniem w hydro duzy wplyw na ph ma temperatura podloza jak czestotliwosc w podlewaniu przy obiegu zamknietym.
Do hydro polecam filtry biologiczne (podobne do filtrow akwariowych zewnetrznych).
Mozna zauwazyc po zastosowaniu tego filtra wieksza stabilnosc ph i skutecznie zapobiedz powstawaniu chorob grzybicznych korzeni.
A co do hesi w moim przypadku dawlo niezla produkcje ale co do smaku mam pewne zastrzezenia.
Pozdrawiam
 
G

gruby

przepraszam ,pakonopny .wyjasnie .ph jest dostosowane do potrzeb rosliny.na moim przykladzie bedzie najlepiej.jade z osmozy.moja woda jest slodka nie zawiera wapna ani magnezu ani zadnych zeczy,prawie.zauwaz ze czasmi uzywam epsonity ,ale w zazwyczaj najbardziej potrzebnych momentach,np na wegetacji rosliny potrzebuja dosc duzo magnezu jak i w pierwszych 3-4 tygodniach flo,i naprzyklad na wegu rosliny potrzbuja duzo skladnikow odzywczych ktore w optymalnym sa przyswajane przy ph 5.8.niektorzy zchodza nizej zwiekszajac absorbcje mikro ,co jak juz zdozyles zauwazyc wplywa dobrze na rozwoj korzenia,mozna to zaobserwowac na tabeli ghe ktora ostatnio wstawilem,manewrojac ph w hydro i aero mozna uzyskac dosc naprawde dobre rezultaty.ph6.1 zwiekszona przyswajalnos fosforu i potasu.co do wloskow brazowych,jest duzo czynikow ,przelanie pk,opryski na swietle,brak swiatla.duza wilgotnosc powietrza(mi sie kilka razy tak zrobilo jak nawilzacz bezposrednio na kwiaty byl ustawiony)do stabilizacji polecam mineral magic ,1 lyzka stolowa przy kazdej zmianie wody ,w zaleznosci od zarlactwa roslin ,ale czasami moja osmotyczna potrafila do 2 dni miec stale ph ,niewiem jak to wyglada np rankiem ,ale wieczorem byla takie samo.pakonpny stosujesz filter na obiegu,myslalem taki sobie sprawic do mojego ez clone,ale h2o2 wyparlo pomysl,bardziej ekonomiczne.ale wolal bym filter.pozdro

i taka prosba ,szanujcie prawa tego forum i pytania zadawajcie tak gdzie jest tego miejsce,pozniej przychodzi osoba ktora zada tosamo pytanie.a tak bedzie napewno mogl znalesc sam odpowiedz.dziekuje.
 
Last edited:

placjusz12

Member
Pieknie wam wszystkim rosnie , niestety u mnie przygoda sie juz zakonczyla ostatnio z 3ciej czyli ost miejscowy roślinki takze rozkradli zlodzieje czyli okolo 17 panienek jeden dzień przed kradzieza zostal skoszony marocxwczesne duzo niema ale lepsze to niz nic :badday: :badday: :badday: :badday: :badday:


:badday:

tu ten maroczek

zaczynam się zastanawiać czy jest jakiś sens sadzić na dworze :badday:
pozdrawiam
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top