What's new

CHOROBY

57fun

Member
Troyca1 przystopuj z plantonem, też tak kiedyś miałem jak zacząłem do używać.
U mnie coś takiego wyszło. Jest kilka przyczyn tego stanu, zbyt niskie pH ziemi, podlewanie wodą z nawozami po przepłukaniu ziemi i teraz jeszcze czaczo pisze o nieregularnym podlewaniu co u mnie bywało czasami 48-72h bez wody mimo, iż próbuję podlewać je codziennie max co 2 dzień. W moim ostatnim temacie zapisuję moje doświadczenia z nawozami.

Jakieś opinie , thx :]
 

BURN

Member
Veteran
PROSZĘ O POMOC :(

Roślinki od nasiona na 12/12, nie pamiętam ile mają dni ani ile już kwitną (straciłem rachubę).

Passion : dostaje kropek na liściach które żółkną, wykręcają się i odpadają :
View Image
View Image


View Image View Image View Image

Mam ten sam kłopot bro :(
Mam ją na trzeciej rundzie "Grow from seeds"

Błąd jest gdzieś w żywieniu

Następnym razem postaram Hydro, jest tam lepszy odżywcze kontroli

V soilu tylko jeden błąd i trudno następnie koryguje
 
C

czaczo

siemanko
57fun ,masz zblokowany fosfor i magnez,moze przesadziles z pradem hehe ,przeplucz moze i delikatnie nie przekraczaj 1.2 ec,i nie kombinoj z npk ,wazna jest odpowiednia ilosc ,niemozna bezkarnie zwiekszac fosforu i potasu ,kazde nadwyrezenie normy komplikuje wchlanianie innych skadnikow doprowadzajac do popalenia roslin .
soja unikaj sytuacji w ktorej wiatraki wieja caly czas mokrym powietrzem na rosline,gdy stosujesz miszajace wiatraki jest okej choc i czasami tez prowokuje problemy u roslin,niepamietam jak sie to nazywa uz roslin estomagi ?,to czym oddychaja .uzyj ziemi compo i zmieszaj ja 50% z ziemia do sadzonek ,mozesz dodac troszke perlitu 10-15% ,poloz jakis steropian na spod,jakis kabel grzejny lub mate grzejna od spodu bylo zawsze te 18 -20 stopni .zobaczysz ze nigdy wiecej nie spotkasz sie z tego typu problemami co miales dotej pory,i na zas ,mniej nawozow wiecej naturalnego humusa sypkiegi,bo uwazam ze ten sybki jest jakby bardziej naturalny i bogatszy .pozdrawiam
 

57fun

Member
thx czaczo za porady, w sumie to ostatnie podlewania robiłem z mniejszą dawką nawozów, w szczególności po przemyciu ziemi. 3 panienki nie pokazują żadnych objawów na razie, a są młodsze o 3 tygodnie w fazie kwitnienia, pamiętam że w ostatniej uprawie tez trafiła mi się strasznie łagodna panna i może te 2 są akurat z jej nasion, nie wiem. Czekam na jeszcze na ec metr więc z tym nie wiem jak jest w trakcie podlewania.

 
Mam problem z przedziorkami. Obecnie zaatakowaly mi kilka roslin w namiocie. Kupilem dzisiaj Magus firmy Target. I teraz mam pytanie. Panny sa w 28 dniu flow. Moge spryskac tym preparatem cale rosliny jak leci? Tzn liscie plus topy. Topy sa na razie male ale zastanawiam sie czy mi pozniej plesn nie wyrzadzi szkod. Ciezko bede mial spryskac same liscie bo mam w namiocie system do podlewania zamontowany wiec doniczek z namiotu nie rusze a sa gesto upakowane.
 

dubselekta

New member
Nie musisz się bać pleśni jeżeli wentylacja chodzi całą dobę oraz mieszający,
Staraj się pryskać bezpośrednio po zgaszeniu światła gdy jeszcze otoczenie nie jest aż tak wychłodzone to też może wspomóc lekko odparowywanie wilgoci.
 

amnezja

New member
Witam speców,mam następujący problem chyba za mało podlewałem i porosły mi jakieś karły roślinki na 1 zdjęciu mają 20 dni na kolejnym 23 dni,i kurcze problem jest taki ,że nie chcą liście rosnąć duże,będzie coś z tego ??,wilgotność jakaś jest,bywała gorsza a liście były większe lampa hps 250 ziemia Plargon,były problemy na początku i widać po tych dwóch fotkach ,że coś ruszyły,tylko ,że rosną kolejne piętra liści a stare nie rosną już chyba większe,na tym etapie już powinny być wielkie ;//// POMOCY !!!!

 

kazuya20

Active member
Spokojnie kolego bez paniki, wszystko będzie dobrze podlewanko co 2-3 dni ( nie wiem ilu litrowe masz donice) trzymaj się tego aby z 15% wody które podlałeś przeleciało. Temperaturka 26 C daj im spokój nie zaglądaj bez potrzeby do boxa. No i jakieś lekkie papu by się przydało tylko pamiętaj podane wartości ec są dla danego tygodnia nie na jedno podlewanie . Powodzenia
 

luzione

Member
Hej

Coś mi Mandala zaczęła dziwnie rosnąc. Nagle jak by stanęła i dzisiaj patrzę a tam dziury??

picture.php


Ma ktoś pomysł ocb? Jak by ktoś ją nożem rozciął.
Do tej pory pełna wigoru a od kilku dni stoi....
 
P

pomocyKameLEOn

Faktycznie nie wygląda to najlepiej. Na chorobę korzeni raczej nic nie poradzisz.
 

uho667

Active member
Jak by ktoś mógł się podzielić wiedzą na temat tego co się z nią dzieje to było by miło. Dziś ją przesadziłem i mogę jeszcze napisać, że niektóre korzonki robią się brunatne. Zdecydowana większość jest jednak zdrowa i biała. Dajcie jakiś znak sygnał bo mi smutno jak na nią tak patrzę i nie wiem co robić...

View Image

View Image
:1help:
siemka ziomek , slabo widac kolor na tych fotach i rowniez nic nie napisales co jej dales ostatnio i jak, i wogole , nie wiem czy ta plamka jest szara czy innego koloru ile ja podlewasz , jak czesto czy woda wyciaka dolem napisz cos wiecej ziomek
 

Ghonox

Member
Pomocy :(

Jakieś robaczki zjadają mi krzaczka!
Oglądałem go dokładnie, nie znalazłem nic :/ Muszą być malutkie albo żerować jak nie ma słońca (?).
picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Jak widać na ostatnim zdjęciu stare duże liście mają się dość dobrze. Robal atakuje tylko młode pędy z których większość uschła, zaczął rosnąć na boki, ale robal też już zaatakował małe dolne pędy, prawie całe zjedzone ;/

Jaki środek polecacie na coś takiego?
Środowisko dość wilgotne, w pobliżu rzeki, duże krzaki obok, słońce świeci tylko pół dnia bezpośrednio na krzaka, a później przez te krzaki kilka promyczków. Może to pomoże komuś rozpoznać sprawcę i doradzić co z nim zrobić
 

Ghonox

Member
Mi to wygląda na szkodnika. Przy niedoborze najpierw robią się żółte plamy jak na zdjęciu itp. a u mnie są dziurki różnej wielkości.
SL374284.JPG


Jedną roślinkę posadziłem nie dawno gdzie indziej i też takie cóś jej się dzieje :( Obok rosną maliny i jeden krzak też to ma.
Dolomitu sypałem przy sadzeniu duuużo i dookoła też dużo rozsypałem :/ ale co mi szkodzi dosypać

Stosował ktoś confidor 200sl?
Karate dość tani, ale czy skuteczny ? :/
 

Bedouin

Active member
Veteran
Witam. Problem mega amatorski az mi glupio tu pisać no ale do rzeczy. Złamała mi się łodyga główna na jednym plancie. W sensie pękła nie dokońca
Tutaj przekrój patrząc od góry na łodyge. Czerwonym kolorem zaznaczone jest miejsce w którym łodyga trzyma się. Łodyga pusta w środku. Podparłem kijem.
picture.php


Pytanie teraz czy szczyt uschnie czy da rade? Jak uważacie? mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem :/ Tak sie schizuje bo to ciekawa odmiana a krzak nie jest najwiekszy. Cholerne kruche łodygi w indyjach :( Jednak sativy maja mocniejsze włókna hehe

Pozdro

EDIT: Krzak sie zrósł i daje rade :D Konopie to wytrwałe rośliny hehe

picture.php


ten z patyczkiem
 
B

BajCus

ja kiedyś złamałem szczyta w jednej z euforii i rosła dalej. Jak dla mnie to będzie rosła dalej, może szybciej dojdzie przez to gdyż coś takiego zaobserwowałem na połamanych gałęziach moreli w tym roku. Dla pewności bym zaglądał bo może być taka sytuacja że przez tę część łodygi która się trzyma będzie przechodziło za mało wartości odżywczych i będziesz musiał się wspomagać nawożeniem (czasem samą wodą) dolistnym
 

mistaP

Member
Możesz tez ją owinąć jakimś plastrem tylko nie za mocnym.
Jest szansa że obleje miejsce złamania tkanką i będzie można zdjąć plaster. Robiłem tak na pomidorach tylko że nie plastrem a jakąś taśmą przylepną :) i dało radę
 
S

Simon Templar

@ Bedouin - Nic się nie przejmuj! Mi się kiedyś przez burzę i wichurę praktycznie całkowicie złamał szczyt. Wisiał na cieniutkiej żyłeczce. Na szczęście byłem na spocie zaraz po nawałnicy. Sprułem kawałek tkaniny, "nastawiłem" szczyt jak złamaną kość i zabezpieczyłem tasiemką ze sprutego materiału...hehe

Na zdjęciu widać dokładnie, że wszystko się przyjęło i zrosło :] Nic nie nawoziłem ani nie opryskiwałem.

picture.php


W sumie jedno ALE - mój plant jak widać to sativa...
 

Latest posts

Latest posts

Top