What's new

CHOROBY

klint

Active member
Veteran
baryl wystarczy dobry flush bez naruszania rootsow :) Lej koksy jak roslina sama zacznie prosic. Bedziesz widzial :)


Pozdrawiam ! :wave:
 

ReFarmer

New member
LIŚĆIE ŻÓŁKNĄ!

LIŚĆIE ŻÓŁKNĄ!

1004609.jpg


1004610.jpg


Siema wie ktoś co sie stało z moimi listkami używam nawozów Canna po lewej zdrowy liść po prawej chory, na vegu było ok a od tygodnia zaczynają żółknąć.zaczyna się 4 tydzien flo.na razie rośliny zostały przepłukane wodą ale wolę wiedzieć coś wiecej.dzieki, narazie.

e:nie wiem co jest z fotkami ale mozna kliknac prawym i otworzyc w nowej karcie
 

Attachments

  • 100_4609.jpg
    100_4609.jpg
    42.3 KB · Views: 12
  • 100_4610.jpg
    100_4610.jpg
    41.3 KB · Views: 9

bandit650

Member
28 dzień 12/12 od pestki (od wykiełkowania ok 23 dzień), temp. stale 22-24C, wilgotność w dzień ok 40%, w nocy ok 80%.

Dolne partie liści zaczęły żółknąć, natomiast wszystkie liście zwijają końcówki ku dołowi. Ze 3 dni temu na 2 niższych liściach pojawiły się jasno-brązowe plamki, które znajdują się na samym środku liści, które zaczęły również delikatnie żółknąć (fotki 1-3).

Do tej pory wykazałem się cierpliwością i poczatkowo przystopowałem z podlewaniem, 2 dni temu zalałem wodą+biohumus (pierwszy zastosowany nawóz), ale bez rezultatu.

Czytałem "complete guide to sick plants", ale nie jestem pewien czy wyciągam dobre wnioski stąd prośba do Was o opinie. Roślina ma dosyć ostre brzegi liści (4 fotka, widok z góry) - może być normalne dla danej odmiany? Pestka z openseed2010, rzekomo Passion.

Dodatkowo 2 klony z tą samą historią co powyższe zaczęły wywijać starsze liście do ich wewnątrz (fotka 5). Czy to normalne? Don't think so :)

Pozdro:tiphat:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    34.5 KB · Views: 18
  • 2.jpg
    2.jpg
    27.8 KB · Views: 13
  • 3.jpg
    3.jpg
    22 KB · Views: 12
  • 4.jpg
    4.jpg
    34.8 KB · Views: 14
  • 5.jpg
    5.jpg
    26 KB · Views: 15

thc007

Active member
28 dzień 12/12 od pestki (od wykiełkowania ok 23 dzień), temp. stale 22-24C, wilgotność w dzień ok 40%, w nocy ok 80%.

Dolne partie liści zaczęły żółknąć, natomiast wszystkie liście zwijają końcówki ku dołowi. Ze 3 dni temu na 2 niższych liściach pojawiły się jasno-brązowe plamki, które znajdują się na samym środku liści, które zaczęły również delikatnie żółknąć (fotki 1-3).

Do tej pory wykazałem się cierpliwością i poczatkowo przystopowałem z podlewaniem, 2 dni temu zalałem wodą+biohumus (pierwszy zastosowany nawóz), ale bez rezultatu.

Czytałem "complete guide to sick plants", ale nie jestem pewien czy wyciągam dobre wnioski stąd prośba do Was o opinie. Roślina ma dosyć ostre brzegi liści (4 fotka, widok z góry) - może być normalne dla danej odmiany? Pestka z openseed2010, rzekomo Passion.

Dodatkowo 2 klony z tą samą historią co powyższe zaczęły wywijać starsze liście do ich wewnątrz (fotka 5). Czy to normalne? Don't think so :)

Pozdro:tiphat:

sprawdź ph wody
pozdro :smoweed:
 

bandit650

Member
Dzięki za info, muszę zaopatrzyć się w sprawny kwasomierz a póki co zadzwonię do wodociągów i zapytam o to. Mam pehametr za 10pln i niestety nikomu nie polecam tego taniego chłamu - cały czas pokazuje 7, po zanurzeniu w occie 6, browar 6 więc mogę go wyrzucić...

Wg. danych zaczerpniętych z neta, badanie z I półrocza 2010r wykazało w moim ujęciu wody średnie pH 7,5. W celu zmniejszenia pH dodawać każdorazowo dolomitu do konewki? :)
 

flpflp

Member
Veteran
Wg. danych zaczerpniętych z neta, badanie z I półrocza 2010r wykazało w moim ujęciu wody średnie pH 7,5. W celu zmniejszenia pH dodawać każdorazowo dolomitu do konewki? :)

dolomit nie obniza ph....mozesz obnizyc np.kwaskiem cytrynowym, ale kup chociaz papierki lakmusowe zeby +/- wiedziec ile tego kwasku dodawac
 

bandit650

Member
flpflp poza netem masz jakieś sprawdzone typy sklepów gdzie można kupić? Pytanie być może głupie, ale nigdy tego nie szukałem, a kojarzę jedynie że kiedyś dawali gratis do proszków do prania :D Obstawiam sklep zoologiczny bo pewno do rybek przydatne...

klint mam już i w ulubionych i na dysku, ale będąc zbyt mało doświadczonym nie jestem w stanie na 100% zdiagnozować :/

Faktycznie może to być pH bo w czajniku dosyć szybko kamień się robi więc jest twarda. Postaram się jutro kupić lakmus i sprawdzić. Dzięki Pany za podpowiedzi, PEACE!
 

bandit650

Member
Test pH co prawda jeszcze nie zrobiony, ale nie widzę żadnego progresu przy tej damce... Ostatnie liście od dołu nadal żółkną i pojawiają sie na nich brązowe plamki po czym obumierają brzegi. Generalnie wszystkie liście są jasno-zielonego koloru. Łodyżka natomiast w środkowej części fioletowa, ale tu wiem że to może być charakter danej odmiany. Od jakiegoś czasu roślinka w ogólę nie rośnie a listki są naprawdę drobne. Podlewam ją jak i pozostałe przegotowaną i odstaną wodą+biohumus+odrobina soku z cytryny dla zakwaszenia bo woda w kranie twarda i tylko ona ma problemy, reszta kwiatków zdrowa. Zacząłem się zastanawiać czy problem nie leży po prostu w genach...

Co polecacie zrobić: flush'a czy jednak obstawiacie jakiś niedobór? W imieniu chorej proszę o pomoc bo nie mogę patrzeć jak na moich oczach umiera :1help:

W załączniku fotka. Sorry za słabą jakość, ale ostatnio cały dzień jestem poza domem i nie mam kiedy zrobić w normalnym świetle...

Szacuneczek :tiphat:
 

Attachments

  • help.jpg
    help.jpg
    58.2 KB · Views: 11

bandit650

Member
Zaryzykowałem "na czuja" i podlałem czystym biohumusem i pomogło: liście wracają do zielonego koloru. Wyszło, że był to ostry niedobór N . Fioletowa łodyga również miejscami delikatnie wraca do koloru zielonego.

Szkoda, że stali bywalcy forum uważają wszystkie wątki za wyczerpane i nikomu już się nawet nie chce sprzedać komuś pomocnej sugestii. Przejrzałem początki tego tematu i i przez dłuuuuugi czas żaden post nie pozostawał bez odpowiedzi, a teraz....człowieku radź se sam :/

Pzdr.:tiphat:
 

Majaa

Active member
hej :)
mam nadzieje ze w dobrym temacie piszę - jeśli nie proszę o usuniecie/przeniesienie.

Mam problem z jedna roślina w boxie, jest to FlowerPower auto. Dzieje mu się to co widać na zdjęciach, inne rośliny rosną bardzo ladnie. Poczatkowo sadzilam ze to pzrenawozenie wiec odstawilam nawozy - dzis zrobilam flusha i podlałam wodą z dolomitem.
Co do nawozów jakie dostała to byly to małe dwki (połowiczne) doglebowo tylko raz COMPO 3+6+6 na początku flo, potem dolistnie mikroelementy juz zapobiegawczo ale nic to nie dalo wrecz pojawily sie na listkach brazowe plamki.

ktos ma jakies pomysły? nie chciała bym stracic tego planta bo ciekawie sie zapowiada.
Moze to po prostu jakies braki? dodam ze On rosnie duuuzo szybciej niz inne rosliny.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


picture.php



dziękuje ślicznie i pozdrawiam.
 
A

ares420

Mi to wygląda na niedobór Magnezu lub złe pH gleby.

Zapobiegawczo 1łyżka stołowa dolomitu na litr wody plus Mg w postaci np. nawozu przeciw brązowieniu igieł ;)
 

Majaa

Active member
Mi to wygląda na niedobór Magnezu lub złe pH gleby.

Zapobiegawczo 1łyżka stołowa dolomitu na litr wody plus Mg w postaci np. nawozu przeciw brązowieniu igieł ;)

pH kranówki to 7,5-8pH dzis robiłam test, za 2 dni przeleje woda przez doniczkę zobaczymy jakie tam pH.

jest jakiś łatwy sposób podania mg roślinkom nie licząc specyficznych nawozów?
 

Majaa

Active member
zblokowany potas.popraw ph.i ogolnie brak jej zarcia

czyli jednak brak jej jedzenia? bo inni twierdza ze spalona nawozami hehe.
ok teraz zrobiłam wodę 6,5pH (kwaskiem cytrynowym zbiłam)
co jej podać przy następnym podlewaniu? mzoe być 3+6+6? bo mam jak coś jeszcze chyba 7+3+7.
tyko powstaje jeszcze pytanie czy ta woda ma być przegotowana zeby miała niska zawartość soli mineralnych?
PS:
z potasem by się zgadzało bo przy niedoborze potasu roślina sie wyciąga a ta ma okropne zdolności do tego.
Z racji ze dziś zrobiłam flusha zła woda (7,8) murze zaczekać z 2-3dni aż podleje ja oprawnym pH - tylko zastanawiam się czy przy pierwszym podlaniu woda 6,5 podać od razu potas? bo znalazła bym odpowiedni nawóz 0+9+24
 

ziel-zielona

Medicine Grow
ICMag Donor
Veteran
hej :)
mam nadzieje ze w dobrym temacie piszę - jeśli nie proszę o usuniecie/przeniesienie.

Mam problem z jedna roślina w boxie, jest to FlowerPower auto. Dzieje mu się to co widać na zdjęciach,
picture.php


dziękuje ślicznie i pozdrawiam.

witam
Mg albo Fe i na pewno deficyt :wave:
 

Majaa

Active member
hejka.
czy tutaj tez jest początkowy objaw niedoboru Potasu?
Dodam tez ze miałam problemy z pH ale od wczoraj dostają już dobrą wode.
picture.php


picture.php


dzięki i pozdrawiam.
:tiphat:
 
Top