What's new
  • Happy Birthday ICMag! Been 20 years since Gypsy Nirvana created the forum! We are celebrating with a 4/20 Giveaway and by launching a new Patreon tier called "420club". You can read more here.
  • Important notice: ICMag's T.O.U. has been updated. Please review it here. For your convenience, it is also available in the main forum menu, under 'Quick Links"!

CHOROBY

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
^^^ to prawda, im dalsze stadium choroby, tym mniej wody rosliny pobieraja, nic dziwnego - glowne liscie uwiedly i nie wyparowywuja juz wody, gospodarka wodna w roslinie sie zalamala - stad problem z ratowaniem rosliny, bo jak probujesz przelewac to wtedy zbyt duzo wody sie w ziemi utrzymuje i korzenie gnija.

Substral osmocote jest ok, ale to ziemia z nawozami o opoznionym uwalnianiu, wiec proby dodatkowego nawozenia kiedy roslina nie wykazuje ewidentnych potrzeb to blad.

A co do dolomitu to ja tez myslalem wczesniej ze warto wmieszac, ale w proporcji 1 lyzeczki od herbaty na 4ltr ziemi. Ale teraz juz mysle ze raczej trzeba objawowo dosypywac troche dolomitu na wierzch lub podlewac w razie wystapienia objawow zakwaszenia. Po prostu dolomit jest dobry kiedy ziemia jest juz zakwaszona w wyniku odkladania sie soli z wody i nawozow a nie wtedy kiedy komopzycja ziemi jeszcze jest ok, bo wtedy, dodajac dolomitu powodujesz ze ziemia staje sie zasadowa i tez jest zle.

pozdr, kov
 

Azzzzzz

Member
Veteran
A ja odradzam substrala osmo - mialem ta ziemie i tez sameee problemy, zmienilem ziemie - wszystko ok, napewno wlasnie przez te nawozy wolnouwalnialne o ktorych rzecze Kov
 
V

vod

Jakie macie patenty na powdery mildew?

Nie wiem jak po polsku się nazywa. Chodzi o białe plamki grzyba na liściach.
Wszelkie porady mile widziane :)
A w międzyczasie poszukam jeszcze na forum...
 

capta

Member
przy pleśni to chyba tylko likwidowanie zarodków, podwyższona temperatura i zmniejszona wilgotność ?
 

kov

Polskaaa, bialo-czerwonaaa
vod said:
Jakie macie patenty na powdery mildew?

Nie wiem jak po polsku się nazywa. Chodzi o białe plamki grzyba na liściach.
Wszelkie porady mile widziane :)
A w międzyczasie poszukam jeszcze na forum...

Produkty firmy Target, np Bravo 500 SC, do wygooglowania, ALE... tylko (moim zdaniem) w fazie vega lub bardzo wczesnym flo (2-3tydz) bo to mocna chemia, nie do uzycia na ladnie uksztaltowane szczyty.

pozdr, kov
 
V

vod

Wczesny veg.
Rozejżę się za tym Bravo 500 SC, jeśli sytuacja się pogorszy.

Prawdę mówiąc liczyłem na jakieś quasi domowe sposoby. Spróbuję wody utlenionej. Mam wilgotność pow. 30% i tylko malutkie plamki na kilku liściach. Mam nadzieję, że w takiej sytuacji, H2O2 wystarczy.
 

kazuya20

Active member
siema :rasta:
co musze zrobic gdy liście na głównym szczycie jak i kilka bocznych stały się tak jakby bardziej jasniejsze niż powinny być (ciemne zielone) :rasta: :rasta:


 
Last edited:
Ee tam kazuya nie narzekaj masz piękne zdrowe planty nie wkręcaj sobie niczego przynajmniej ja nic szczegolnego nie zauwazylem na wszelki mozesz dac roslinka zelazo dolistnie.
 
C

Ca2

kazuya20: jak młode listki żółkną to coś blokuje żelazo.. jeżeli zaś jest niedobór bez zablokowania to dowal ferro-aktiv i szybko zciemnieją. Tak się często robi przy bardzo bujnym wzroście, że czubki są jaśniejsze od wpełni rozwiniętych liści.
 

kazuya20

Active member
no właśnie rosną jak poje**** dawka nawozów na 10 l to
canna vega 20 mlo A&
canna wega 20 mlo &B
cannazym 15 ml
rhizotonic 10 ml
dziki ca 2
 

tritexo

Member
siemanko mam problem 1,5h byl piekarnik duzy w boxie i zmizernialy topy jakby pousychaly to dopiero 34 dzien flo a wygladaja jak dojzale przez brazowe wloski bedzie cos jeszcze z tego?
 
C

Ca2

tritexo: no jasne że coś z tego będzie. To jest niecały 5ty tydzień flow więc teraz zaczyna się największy rozrost.
Zbij temperature.. dobrze karm roślinki (bez przesady) i czekaj na efekty. W 7 zobaczysz duże zmiany i nowe włoski.
 

cannamaster

Member
a co powiecie o zoltych lisciach zawinietych w dol? kolega mi dzis pokazywal swojego karzaka i tak wlasnie mial liscie dziwnie ukszatlowane?\
 

Lewar

Member
a kolega spulchnia czyms glebe, keramzyt albo perlit? kiedys spotkalem sie to przez zbyt ubita ziemie, ale nie jestem pewien. mialem tak kiedys w duzej doniczce 25l, zadnego keramzytu badz perlitu i listki byly pozawijane w odwrocona literke "U"

btw. ca2 dzieki za wyjasnienie o tych jasnych listkach bo tez sie z tym spotkalem i kminilem co to moze byc :D

co do preparatow chemicznych firmy Talstar. uzywalem Target'a do przedziorkow w poznym okresie flo, nie zauwazylem zadnej roznicy we wzroscie kwiatkow. jak juz szkodzniki/grzyby wypedzimy pamietajmy zeby jak najczesciej spryskiwac je czysta woda. ca2 mial ode mnie troche tego specyfiku, tez mu pomogl (chyba ;p).

pozdr.
 

Yarcio

Member
Cannamaster, kolega moze przelewac roslinke. Albo jakis niedobor, ale za cholere sobie przypomniec nie moge jaki. Moze przenawozone, albo za malo fosforu?
 
Last edited:

kazuya20

Active member
OBJAWY U MASTERR KUSH TO U GURY SZCZYTA MAłE LIśCIER ZACZYNAJą ROBIć
się tak jakby żółte nie wiem moze to jest brak siarki








 

Azzzzzz

Member
Veteran
Kaz: Mi to wyglada na zlozony objaw - czemu myslisz ze to siarka ?? ciezko powiedziec, ja bym obstawial ze bardziej jest to cos azotowo - siarkowego, albo cynkowego... tego drugiego czlona trudno dojsc wiec skup sie na daniu azotu i czegos ogolno mikroelementowego, ja bym dal lyzeczke dolomitu na glebe i podlal to srednio mocnym roztworem azotowym z domieszka ogolnego nawozu - np woda z saletrzakiem i biohumusem.

Pozdr
 

kazuya20

Active member
azzz dzieki
dostają
20 ml coco a& b
rhizotonic 3 ml
cannazym 12 ml
pk 13 -14 15 ml

wczoraj nie podlałem już planta pk 13 - 14 tylko dałem mu nawozu troche z wega bo tam jest najwięcej azotu tak zrobiłem lecz krzak wyglada jeszcze gorzej

moze cos blokuje azot
 

Azzzzzz

Member
Veteran
Kaz: A to sory, jesli to coco to ja nie mam w tym zadnego dosw, pytaj tych ktorzy tez w tym robia, to moze byc cos przez to ze duzo tego stosujesz i rzeczywiscie jak mowisz cos moze blokowac. Ciezka sytuacja.
 
Top