What's new

CHOROBY

stryju

Member
jak sam widziałeś na zdjęciach rośliny rosły do pewnego stopnia i zatrzymały się, w tym czasie nie pobierały nawozów a woda odparowywała i ec w górę. dzięki za pomoc, mam nadzieje że wyzdrowieją, w sumie to już widać poprawę, główna łodyga już nie jest purpurowa a liście ściemniały. oby teraz kwiaty ruszyły.
 
S

Szot

siemanko ]
panowie prosze o pomoc co im dolega ?? cos pod spodem liscia widac pod lornetką ale co to niewiem mam pare fotek












 

mistaP

Member
siemanko ] panowie prosze o pomoc co im dolega ?? cos pod spodem liscia widac pod lornetką ale co to niewiem mam pare fotek

szkoda że nie dałeś zdjęc spodniej strony liścia

jak pod spodem widac małe przecinki ruchliwe to wciornastki
a jak malenkie pajaczki i pajeczynka to przędziorki ale stawiam na to pierwsze

zwalczanie sobie poszukaj bo juz było w tym temacie nawet chyba osobiscie pisałem

pzdr
 

massiwo

Member
siema, mam pytanie bo roslina po przesadzeniu mi oklapla znaczy liscie dokladnie.
podlana zostala dosyc solidnie i przesadzone do coco ktore bylo wilgotne,
teraz pytanie czy jezeli liscie opadaja znaczy ze jest za wilgotno czy za sucho ?
juz nie podlewalem jej ponad tydzien i nic sie nie zmienia... a donica jaka ciezka byla taka jest...
 

massiwo

Member
no zobacze dam jej jeszcze jeden tydzien bez wody i sie zobaczy, mozliwe ze przy przesadzaniu troche naruszylem korzenie...
 
T

Txx

Panowie spece proszę o pomoc 3 uprawa i znowu problem z potasem szczupełki od liści cale są purpurowe - nie jest to wina genów,możliwe ,że przesadziłem z dolomitem,jak odblokować potas ??? roślinka już kwitnie i od góry do dołu same fioletowe łodyżki ;//
 
C

czaczo

przeplucz ja ,i dodaj jakiegos stymulanta korzeni lub ukorzeniacza,mozesz dodac trichoderme ,mikoryzy.mocno buraczkowe lodyzki i liscie oklapniente to bardziej oznaka zblokowania fosforanami,czyli przelania ,lub grzyba ,lub problemu z korzeniami ,co wsumie zawsze na jedno wychodzi -problem z systemem korzeniowym.
 

mistaP

Member
zawsze możesz też dostarczyć pierwiastki dolistnie,
dzieki temu szybko uzupełnisz niedobory, tylko pamietaj że nie każdy nawóz nadaje sie do dokarmiania dolistnego
 
T

Txx

może na liście coś by się znalazło ale nie psikam niczym bo już kwitnie,dodatkowo jest tak jak czaczo mówi sporo liści jest oklapniętych ;/
 
C

ChaosX

witam,
ja rowniez mam problem na paru lisciach zauwazylem fioletowe/purpurowe lodyzki. nie dodawalem w ogole dolomitu podczas growu, czy to moze byc przyczyna braku magnezu? pozdro

[edit]
tak jak myslalem, ph bylo za niskie.
podlalem dwa dni z rzedu woda z dolomitem i wszystko wrocilo do normy ;)
 
Last edited:

RaStart

Member
witam mam takie pytanie:ile soku z cytryny (orientacyjnie) trzeba na 1L wody aby obniżyć ph o 1 stopien (zakladając, ze woda ma ph=8,0).
z góry dzieki
 
Last edited:
T

Txx

to samo mam u siebie i napewno brak mg to nie jest ja dodawalem mg i nadal tak mam,masz chyba zablokowany potas jak ja,topy przeze to beda malutkie ;///,dokladnie mam tez tak ze glowne duze liscie tak pozolkly a niektore odgalezienia zdrowiutkie i zielone


dodam jeszcze ze w panice dodalem top maxa bio blooma i pk i chuja to dalo mam ph down ktory tez nic nie daje

a zaczelo sie od fioletowych lodyg
 
Last edited:

dokt0r

Member
Czy ktos wie o co jej chodzi?

Czy ktos wie o co jej chodzi?

Nie wiem czemu ale zaginaja sie boki lisci do gory zwijaja sie. jedna ta zaznaczona kulkiem czerwonym to sie juz naprawde dobrze zwinela, reszta nie tak zle. prosze o pomoc z gory dzieki.
 
C

ChaosX

przeraziłeś mnie z tą wielkością topów ;/

mimo, ze jade pod 150W i mam 3 panny to topy są całkiem OK :)

zobaczymy jaki wyjdzie plon, wtedy się okaże czy faktycznie mocno się to odbiło na plonie.

Pozdro
 
C

czaczo

siemanko ludzie.pozdrawiam wszystkisz i szczesliwego nowego roku!!!!!!!!
nie pijta duzo.hehe
doktor -mikro mikro .zapodaj pelen mikro moze bioessncional z ghe ,nie wiem jaka masz historie ,ale jezeli nie jest to wina przelania .to zejdz z ph ponizej 5.8
chzosx prosze przelec post stich-a o chorobach.powodzenia.
 

mario_PL

Active member
siemka
ratujcie bo nie wiem o co chodzi, roslinki ogolnie rosna spoko ale zolkna im liscie dolne , a srodkowe maja dziwne plamy i tez powoli zolkna, koncowki lisci sa zolte i powykrecane do dolu, ponizej foty













problem rozwiązany porcja dolomitu z biohumusem i pk13/14
 
Last edited:
mam mega problem mianowicie na dnie doniczki powstaje pleśń jak temu zaradzić prosze o rade dodam ze wilgotność jaka panuje w boxie to 60%
 
Last edited:

Latest posts

Latest posts

Top